17.01.21, 13:56Fot. screenshot - YouTube ( DOCBOATFESTIVAL)

Dlaczego amerykańscy Żydzi nie ratowali swoich rodaków?

Dlaczego amerykańscy Żydzi nie ratowali w czasie II wojny światowej swoich rodaków? „Bo bali się, że stracą swoje fortuny” – odpowiada Sławomir Grünberg.

Obchodzony dziś w Polsce Dzień Judaizmu jest czasem poświęconym nie tylko współczesnym relacjom pomiędzy polskimi katolikami i Żydami, ale również sposobnością do przyjrzenia się historii tych relacji. Historii, którą wielu stara się dziś pisać „na nowo”.

Po dramacie II wojny światowej i Holokauście oczywistym było, że oprawcami byli Niemcy, a Żydzi i Polacy stali się ich ofiarami. Z biegiem czasu nad historią zaczyna dominować polityka. Tak też dziś coraz częściej słyszymy, że ofiarami byli Żydzi, a oprawcami naziści wspierani przez Polaków. W czasie niemieckiej okupacji tysiące polskich rodzin narażało swoje życie dla ratowania żydowskich sąsiadów. Dziś Polaków oskarża się o bierność, a nawet współudział.

W tym kontekście nie można odejść od pytania, jakie kilka lat temu zadał Sławomir Grünberg, reżyser filmu „Karski i władcy ludzkości”. Mianowicie: „dlaczego amerykańscy Żydzi nie ratowali swoich rodaków?”. Odpowiedź okazuje się być bardzo prosta.

Film „Karski i władcy świata” opowiada o bierności światowych przywódców na apele o zapobiegnięcie zagładzie. W wywiadzie udzielonym w 2018 roku dla „Dziennika Gazety Prawnej”, reżyser odpowiedział na pytanie o bierność amerykańskich Żydów w sprawie Holocaustu.

- „Zacząłem się zastanawiać nad tym, jak ci amerykańscy Żydzi musieli być osaczeni przez własny sukces, skoro ignorowali informacje o gettach, obozach koncentracyjnych” – mówił Grünberg.

- „Nie reagowali na zagładę, bo bali się, że stracą swoje fortuny” – dodał.

kak/niezłomni.pl

Komentarze

RODAKvision12021.02.5 5:31
Nie intersuje mnie co robili i robią Żydzi. Natomiast intersuje mnie czego nie zrobili i nadal nie robią Polacy. Przede wszystkim nie rozumieją i nie widzą potrzeby stosowania dychotomi MY-ONI, która jest podstawą rozeznania zachodzących zjawisk i ich określania:kto wróg, a kto przyjaciel. Po drugie nadal traktują wszystkich urodzonych na terytorium polskim jako Polaków co jest absurdem, bo liczy się tylko twarda deklaracja, a nie przypadek urodzenia na danym terytorium na któym żyją Polacy i Obcy, a ten mariaż nigdy nie zbuduje narodu. Narodu tak jak Polski nie ma. "Polska" to operacja Stalina który po dodaniu Ludowa zarządził zachowanie "wolnej, niezależnej", bo taka formuła była mu bardziej potrzebna do pogrywania z "imperlialistami", niż kolejna republika rad. I po trzecie uczestniczycie w procedurach DemoKreacji legitymizując (nie) swoich reprezentantów więc ponosicie bezpośrednią odpowiedzialność za to co ONI wyprawiają. Tutaj nie ma miejsca na żaden wykręt, demokracjusze. Robicie syf to go sprzątajcie, albo dajcie sobie spokój z tym miałkaniem, które na Kreatorach tego syftemu nie robi żadnego wrażenia. "Wolność, równość i braterstwo, albo śmierć" brzmi pełne hasło "wyzwolicieli "ludu". Dla "wybrańców" pierwsze trzy, a dla "ludu" pomijana "śmierć".
Alojzy Cedzidło2021.02.2 7:38
Nie zachwycają mnie te komentarze........Wiem , wiem i już widzę zdanie -"a kogo twoje zdanie obchodzi". Jacy są Żydzi ,Polacy przekonali się na własnej skórze . Dziś o tym nie trzeba przypominać . Warto jednak przypomnieć i nasze "winy " . Nie reagowaliśmy posłusznie na zakłamywania naszej historii przez prawie 70 lat .A " prikaz " w 40% szedł od przedstawicieli wybranego narodu . usadowionych u władzy PRL.Dziś narzekamy i słusznie .Tylko kto nam zabronił dawniej odkłamywać naszą historię ?. Kto nam zabronił rozliczeń tej historii po 89 ?. Kto dziś wybrał "konstruktorów " naszej historii do Brukseli ?. No kto ? Ja nie . Można zrozumieć " milczenie " Polaków w latach 45- 89 Niewiedza i strach przed stróżami porządku robiły swoje. Jakoś w "artykule " a i w" komentarzach " nie przebija się chęć poszerzenia tematu o rozliczenia sprawców zakłamywania naszej historii . I to by było na tyle zdaniem nieobytego z historią Polski.
NEOS com pl2021.02.4 20:25
... to wynik sfalszowanych wyborow .... grupy pejsatej ... trzymajacej wladze ... a dzis jest inaczej ... z zydami ... jeszcze gorzej ... dzis atakuja caly swiat .... https://www.facebook.com/mateuszjarosiewiczII/videos/415625822878351/
ceramik2021.01.28 8:44
To jest prawda o żydach, ale ukazał się malutki, skromniutki artykulik. A kto wreszcie się odważy napisać prawdę? No tak, tyle, że wszystkie światowe media są w łapach żydów, więc i tak by się to nie ukazało. Hucpa górą.
kaka2021.01.23 17:39
.. a co z Polską przedwojenną , honorową ,pożyczką dla budowy izraela i maszynami do amunicji - do dziś zapomniana i cicho sza ...!!!
Tomasz2021.01.21 12:01
Dlaczego autor stawia tezy wyssane z palca? Bo jest kretynem
Japa2021.02.2 7:47
Tomaszku Drogi , To ja zapytam . Na Frondzie na razie wszystko wolno . I prawdą . i z pomyjaki i z 'łaciną ' ... Wszystko Napisz Ty coś " wyssane z mózgu nie kretyna . Noooooo ..... Chyba ,że jesteś jednym z tych obrzezanych co to rzadzili Polską od $5 roku. Aaaaa ,to przepraszam.
marc2021.02.4 17:03
Ty jesteś Tomasz ...Gross ?
Ahmed2021.01.21 9:46
Żyd nie ma braci,żyd ma pieniądze !
NEOS com pl2021.02.4 20:28
... hahaha ... ma ????? ... za Mao ....!!!!!
Jan Radziszewski2021.01.21 4:44
Wielka niewiara i buta wkradła się w szeregi duchowieństwa wszystkich szczebli w Polsce, oni ulegają wpływowi ludzi kierowanych przez szatana. Prowadzi on was jak owce na rzeź, po nitce w piekielną przepaść. Coraz trudniej jest przebić się Łasce Bożej przez mur obojętności, duchowieństwo moralnie i duchowo upada, a prawie w ogóle się nie broniąc stają się łatwym łupem złego ducha. Polscy przywódcy posłusznie pełnią wolę ludzi masonerii, a także wolę osób z żydowskiej Chazarii. Coraz intensywniej jest wcielany plan likwidacji, depopulacji Polaków, a na ich miejsce powoli sprowadzają ludzi z nacji żydowskiej i chazarskiej, która jest wrogiem całej reszty ludzkości, bo większość z nich jest w ręku księcia ciemności. Dla zwykłych ludzi sytuacja staje się prawie beznadziejna. Jeszcze raz was proszę, wszelkich ludzi dobrej woli, osób świeckich i duchowieństwo wszystkich szczebli, porzućcie szatana, nie wierzcie w jego obłudne, kłamliwe obietnice, on nigdy nie zrealizuje tego co obiecał, bo on nie ma takich możliwości. Każdy zły duch prowadzi swoje ofiary do utraty nadziei, utraty wiary oraz zaniku miłości. Demon usilnie pracuje nad stworzeniem w was niewiary, albo zamienia wiarę w jej substytut, swój demoniczny zamiennik. Podkłada on siebie samego człowiekowi, aby ten go czcił tak, jak się czci Boga. Zabiera ludziom nadzieję, wmawia wam, że nigdy nic się już nie zmieni, nie poprawi, że to on już zwyciężył. Nie pozwala wam zbliżyć się do jedynego źródła Bożej Miłości, dusi Jej wszelkie przejawy, a was kieruje na cielesność oraz wszelkie wyuzdanie.
Adam2021.01.21 8:08
Osiągasz taki stan całkiem na trzeźwo? Szacun!
Japa2021.02.2 7:55
Piękne rekolekcję . Poważnie, piękne . Tylko dlaczego tu , poza tematem artykułu No i Panie Janie , dlaczego pisze Pan ciągle 'WAS " a nie " NAS ?Czyżby to był głoś już z nieba ?
toWarzysz piwo ????2021.02.4 20:31
... inoCenty ...ps Jan ... nie "kumpluje" sie z ... gojami ...
Prawda2021.01.20 20:09
W armi Niemieckiej w 2 wojnie swiatowej sluzyło 160 000 tysiecy zołnierzy pochodzenia żydowskiego a a a prawa reka Adasia był ===Erchard Milch ----Feldmarszałek syn aptekarza żyda ===
toWarzysz piwo ???2021.02.4 20:33
.. a w armi czerwonej 90% oficerow politycznych mialo pejsy ....
a2021.01.19 21:35
"..... tam gdzie idziecie nie zabierzecie ani stranowiska ani majątku ani pieniędzy ....."
daco2021.01.19 15:51
Kilka lat temu czytałem materiał, że Żydzi mieszkający w USA wiedzieli o zagładzie swoich braci w Europie przez hitlerowców. Ich odpowiedzią na zarzut bezczynności w tej sprawie odpowiedzieli, że taki już los ich spotkał, ale oni / w USA/ będą dziedziczyli majątki po tych ofiarach Holokaustu. To jest prawda pazerności żydowskiej. Jeżeli chodzi o antysemityzm to wywołują go środowiska żydowskie, bo to jest jedyna linia obrony ich bezprawia. Schwartz charaktery wśród Żydów występują w dosyć dużej ilości. Mam wielu znajomych Żydów, np artystów i bardzo cenię ich umiejętności.
Jan Radziszewski2021.01.19 15:19
Podobnie jak w czasach nawiedzenia swojego ludu, przez „Słowo” (J. 1,1 nn.) Mesjasza Pańskiego, Jezusa z Nazaretu, pycha, nienawiść i chciwość zaślepiają oczy mędrców, uczonych i kapłanów służących swemu Bogu. Tak i współcześnie podobnie się dzieje z elitą wybraną, mędrcami, nauczycielami i wyznawcami Gnozy Żydowskiej. Usychają w swoim getcie spowici w pychę, nadal zachowując przekonanie o swoim wybraństwie. Dlatego ostrzegając Żydów i nie Żydów, przed totalnym złem, tj. prowadzenia Interesu, Biznesu, Handlu z Władcą śmierci, Żyd - Izrael Szahag powiedział: „Jest faktem niezbitym i o tym muszą pamiętać wszyscy – Żydzi i nie Żydzi – że na przestrzeni wieków nasze żydowskie totalitarne społeczeństwo, stworzyło barbarzyński, wręcz nieludzki sposób zatruwania umysłów, swoich własnych członków, i pod tym względem nic się nie zmieniło.” Ż. / Właśnie w celu obrony Żydów, przed tymi bezwzględnymi Żydami, złymi agentami „Żagwi”, (Żydowska Agencja Gwiazdy Izraela) Żydzi w Polsce, powołali organizacje samoobrony przed holocaustem, znana jako „Żydowski Związek Wojskowy”. Nie należy również mylić „Żagwi” z „Żegotą” - organizacją pomocy Żydom - jest to bowiem kryptonim „Rady Pomocy Żydom” oraz referatu Żydowskiego w Departamencie spraw wewnętrznych Delegatury Rządu na Kraj - R P w czasie okupacji Niemieckiej w czasie II wojny światowej. A „Żagiew” – to praprzodek obecnego „Mosadu” tajnej służby Izraela utworzonej 1951 r.. i pamiętaj żydku - Nie ma lepszych, bieglejszych na świecie prokuratorów, adwokatów oskarżenia, policjantów, strażników więziennictwa, niż potępione demony zła. Nie wypuszczą takiego delikwenta z swych łap, nie wyrwie się nikt, z ich diabelskich rąk.
Jan Radziszewski2021.01.19 15:15
Czy nie dwa żydki ją rozpoczęły tj. żyd Adolf Hitler-Rotszyld i Kagan Bek żyd Jude Stalin + A i o tym, że to w USA na spotkaniu Raabe w Wannsse po zjedzeniu trzech dań z Kurczaka Homarów i ect i po spełnieniu kielichów rytualnych z Wina postanowiono ofiarować tzn złożyć na ofiarę dla swojego cezara /J 19,15) Lucyfera swoich nieudaczników z Europy wschodniej i powiedz nam Np. dlaczego uciekające z niej żydki na statku nie został wpószczone do USA i Kanady? I w celu realizacji tej Ofiary tj, celu sporządzone zostały dokładne listy ofiar i dlatego ofiara z Ofiary nie mogła ucieć do USA ! Zrozumiałe, jasne jest dla wszystkich, że spadkobiercy dziedziczą. To także dziedziczą winę, dlatego też spadkobiercy Raabe, nie bojących się Boga, bezbożnych ówczesnych Rabbi, którzy skazali Jezusa Chrystusa na śmieć - Talmudyści uprawiają również handel z Lucyferem - przecież nawet - swoich rodaków ortodoksów, wysłali do obozu śmieci, złożyli na ofiarę dla władcy tego świata, dla „Interesu” tj. bogactw i władzy nad światem; „nasza zawszona hołota szła pod naszym dyktandem do „łaźni” hitlerowskich”; „nasi niepoprawni ortodoksi – na rozkaz rabinów - szli bez oporu do obozów śmierci. (…) Podobnie jak ich przodkowie, którzy bogom-demonom, Idolom, składali ofiary z własnych synów i córek: „I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.” (Jr. 7,31) W celu wykonania pojętych zobowiązań wobec cezara /J. 19,15) tj. planu realizacji złożenia tej ofiary, jak ją określili Talmudyści z hołoty żydowskiej, tej zbrodni na własnym narodzie, dla tego założonego złego celu, planu mordu na własnej nacji żydowskiej. W jakim celu składali tę ofiarę? * Dla Bogactwa i Władzy nad światem, tj. dóbr przemijających Illuminati,* powołali zbrodniczą organizację żydowską „Żagiew”.
Eugeniusz2021.01.19 14:23
Ludzie co wy wypisyjecie . Przed wojną Niemcy udzielili żydom olbrzymiej pożyczki .W ramach tej pożyczki zorganizowali selekcję żydów w ten sposób że wyznaczali tylko młodych i nie zaślubionych do wyjazdu do Palestyny . Organizowali transport ,sprzedawali maszyny rolnicze ,pomagali zakładać kibuce w Palestynie . Problemem do żydów i niemców stali się ludzie chorzy starzy .Obie strony nie potrafili tego rozwiązać do końca .Problem ten rozwiązano dopiero w roku 1942 -- konferencja ,na której ustalono likwidację żydów .W armii Niemieckiej służyło ponad 150 000 żydów w różnych stopniach i na wysokich stanowiskach .Likwidacja żydówbyła wiadoma na całym świecie jeszcze przed Karskim .To była zmowa
Anonim2021.01.19 14:11
Eugeniusz
Krysto2021.01.18 19:06
Talmudyczni Żydzi zaliczaja, nie żydów do świata zwierząt, dlatego gojów,jak nas nazywają mogą wykorzystywać do własnych celów dowolnie bez skrupółów.
opty2021.01.18 9:24
Nie ratowali, ponieważ to nie był dobry geszeft........
o ...2021.01.18 8:29
„Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: «To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo». Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?”. Rzekli Mu: „Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze”. Jezus im rzekł: „Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: «Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach». Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce”.
plmię żmijowe2021.01.18 8:28
<br>... nic dodać, noc ująć ...</br>
JON2021.01.18 7:58
Pani Arendt opowiedziała to.
taka ich tradycja2021.01.17 21:19
Niemcy faszystowscy odświeżyli swoją linię i wybili również rodaków którzy nie byli idealnymi germanami. Żydzi poszli w ich ślady i dali ciche przyzwolenia na czystki. Stąd bezceremonialnie wybrali sobie morderczy naród za przyjaciół. Była na to zgoda, bo Żydzi z pozostałych krajów zarobili na tym ogromne majątki. Żydom, nie wolno zabijać więc robią to rękoma innych. Historia znana od przeszło 2tyś lat. A Niemiec zabija bo taką mu tradycję przekazał ojciec.
Kawałek historii2021.01.17 19:55
Włosi pozamykali Żydów w ghettach, oznakowali ich, z Hiszpanii bezceremonialnie ich wypeirrdolono. W Holy Roman Empire (co dzisiaj nazwamy Niemcy) Żyd był zamknięty w ghettach, potem pojawił Martin Luther i było jeszcze gorzej. - - - W Najjaśniejszej Żyda zamknął Żyd-rabin w ghettach w obawie, że się zrobi katolikiem. - - - Kozactwo zrobiło im pierwszy holocaust, Ruscy tłukli Żyda jak tylko to było możliwe, pogrom za pogromem, pozamykali ich, przywiązali do miejsca. A Niemcy, w koncówce ich sproszkowali przy wydatnej pomocy całej Europy oraz z republik Kraju Rad. Tylko frajer Polak narażał się siebie i rodzinę. - - - I co z tego wynika?- - - Moskal yebał Żyda wte i wewte i Żyd stanął obok Moskala, ba, nawet przed nim i robił masakrę znaną jako bolszewizm. A po wojnie, Żyd wyszantażował od Niemca i reszty świata SETKI miliardów $$, DM, etc. i jest wielkim przyjacielm Niemiec i Putinolando. - - - Wniosek, chcesz żeby cię Żyd szanował? Ba! A nawet kochał? Morduj go na sto sposobów, tłucz go i maltretuj w przeciwnym razie będziesz miał co dzisiaj Polska ma - niewdzięcznego parcha!
Mirek2021.01.17 18:05
Jeszcze 10.....15 lat emu byłem filosemitą . Ale gdy zacząłem bardziej interesować się Żydami polskimi stałem się bardzo stonowanym filosemitą . Natomiast gdy ambasador Izraela z okazji rocznicy w obozie Auschwitz Birkenau zaatakowała polski rząd stałem się antysemitą . I już chyba tak pozostanie . Bo nie sposób polubić kogoś kto jest tak wredny , pazerny i mściwy jak dzisiejsi Żydzi . Zawsze zdradzali Polskę współpracując z wrogami Polski a dzisiaj robią z siebie męczenników . Jako przykład żydowskiej zdrady jest Jedwabne i okolice . Polska gehenna skończyła się dopiero gdy Niemcy 22 czerwca 1941 roku uderzyli na Związek Radziecki . Bo gdyby Niemcy nie uderzyli na Sowietów to Żydzi i Sowieci wykończyliby ludność polską na terenach zajętych przez Armię Czerwoną . Okupantami byli i Niemcy i Sowieci ale pod okupacją niemiecką dało się przeżyć a pod okupacją żydo-sowiecką ludności polskiej groziła zagłada na Syberii
ryszard2021.01.17 20:42
"....pod okupacją niemiecką dało się przeżyć...". Warszawa nie przeżyła - więc kim ty jesteś???
Mirek2021.01.19 16:33
Warszawa to specyficzne miasto i nie da się tego tematu zamknąć w kilku zdaniach .
Piotr2021.01.17 17:51
W każdym narodzie są ludzie dobrzy i źli, ani Polacy, ani Żydzi nie stanowią wyjątku. Stosunki polsko-żydowskie nie stanowią monolitu. Medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata otrzymało 6992 Polaków, 5778 Holendrów, 4099 Francuzów, 627 Niemców. Grzegorz Korczyński będąc dowódcą Gwardii Ludowej na Lubelszczyźnie dokonywał masowych zbrodni na Żydach. W czasie pogromu w Ludmiłówce (listopad 1942-luty 1943) zamordował ponad 100 Żydów. Na Podlasiu miejscowa ludność w lipcu 1941 r. dokonała około 30 pogromów w miejscowościach: Jedwabne, Radziłów, Wąsocz, Szczuczyn, Goniędz, Rajgród, Jasionówka. Polscy historycy szacują liczbę zabitych Żydów przez Polaków w czasie Powstania Warszawskiego od 20 do 100. W nocy z 11 na 12 września 1944 r. w domach przy ul. Prostej 4 oraz twardej 30 zamordowano kilkunastu Żydów. Zabójcy mieli mundury i opaski AK, prawdopodobnie byli to zdemoralizowani podwładni kpt. Wacława Stykowskiego "Hala". W dniu 17 sierpnia 1944 r. w Lesie Siekierzyńskim (Świętokrzyskie) oddział AK "Barwy Białe" dokonał egzekucji 58 ukrywających się Żydów. Ciała pomordowanych zostały okradzione i zakopane. Sprawcy egzekucji po wojnie byli sądzeni, przyznali się do winy i nie potrafili określić motywów zbrodni. Główny winowajca, który wydał stosowny rozkaz porucznik Kazimierz Olchowik "Zawisza" został przez AK ukarany odebraniem dowodzenia, nie był sądzony. W okresie powojennym uciekł do Australii, gdzie zmarł w 1979 r. Miejscowi chłopi potwierdzili udział w zbrodni jego oddziału. W dniu 4 lipca 1946 r. miał miejsce pogrom kielecki, w czasie którego zamordowano 42 Żydów. Brak jest jakichkolwiek dowodów na prowokację polityczną. W 1968 r. wielu Żydów zostało zmuszonych do opuszczenia Polski na stałe. Niektórzy z nich w czasie II wojny światowej walczyli w Wojsku Polskim.
Mirek2021.01.17 18:38
do Piotr. To co napisałeś jest to przysłowiowy groch z kapustą ....ani ładu ani składu . Nie masz podstawowej wiedzy z historii . Można cię określić jako DZBAN HISTORII . Znam sprawę Jedwabnego i okolic . Dzisiaj w świetle faktów okazuje się że było zupełnie inaczej !! . Żydzi na tych terenach byli zdrajcami i konfidentami NKWD .
rychu2021.01.17 19:56
problem maja zydy bo 90% z nich to kłamcy geszefciarze i oszusci to nie to ze bywają
Piotr2021.01.18 11:50
Uważam ciebie za fałszerza historii. Należysz do Polaków, którzy wszystkie niekorzystne fakty z historii automatycznie uznają za nieprawdziwe. Widziałem w telewizji Polaka z Jedwabnego, który jako dziecko był świadkiem zbrodni w Jedwabnym i potwierdził dobrowolny udział naszych rodaków w zbrodni.
Mirek2021.01.19 16:38
"Widziałem w telewizji Polaka z Jedwabnego".......i to ma być argument?! . Jaja sobie robisz czy o drogę pytasz .
polonista2021.01.17 18:59
już to gdzieś czytałem masz u mnie minus jak równik
Zych2021.01.17 20:19
Najlepiej napisałeś o Kielcach. Takich bzdetów i głupot dawno nikt nie napisał.
Ksiądz Grizzly2021.01.17 21:42
Synu Piotrze a skąd oni nabrali tylu Niderlandczyków, przecież Holendrzy dostawali 1 guldena za wydanego Żyda z czego skwapliwie korzystali.
Grizzly2021.01.18 10:52
Z ciebie taki ksiądz jak biskup z Urbana! Gdybyś był księdzem to nie kradłbyś mojego nicka!
gosc2021.01.18 11:59
Czy to jakis skrot z zydowskiego dziennika znwanego Gazeta Wyborcza ? bo te same kawalki slysze od innych filosemitow ?
Anonim2021.01.17 17:37
W najwyższych kręgach polityki i bogactwa, gdzie przecież decydującą rolę odgrywa może 300 osób, bliskich potomków 15 najbogatszych rodzin, tzw. empatyczne i humanistyczne traktowanie innych ludzi nie ma żadnego znaczenia. Dla nich zabić 1000 ludzi i zrobić inwalidami 10.000 to tylko lokalna operacja. Zabić milion to statystyka. Zgotować kryzys gospodarczy i nędzę dla 10mln, to tylko operacja gospodarcza. Jedyne wartości pośród nich to władza i statystyka jej powiększania. Co łączyło bogatych żydów z USA z żydami z Polski? Nic. Raczej do tych w większości biednych ludzi czuli odrazę. Czy mogli im pomóc? Mogli, ale nie mieli powodu by tracić na nich choćby 1 dolara. Kiedy biedni żydzi z terenów wojennych Europy, stali się potrzebni bogatym żydom, z elit świata, do politycznej gry w rządzenie światem? Kiedy końcem wojny musieli zatwierdzić zgodę na utworzenie państwa Izrael. Koncepcja do realizacji potrzebowała było na to dodatkowych 2 mln żydów z innych terenów w czasie 5-10 lat. Żydów, którzy wygonią i pozabijają tamtejszych rdzennych zislamizowanych potomków Abrahama, by odebrać im ziemię. Wykup był zbyt drogi. Poza tym wykup na masową skalę by się nie udał, bo tamci lokalni mieszkańcy też byli patriotami własnej oczyzny. Kiedy końcem wojny koncepcja żydowskich elit państwa Izrael, coraz bardziej nabierała politycznych realnych kształtów, "doceniono" ludobóstwo Niemców na wszelkich odmian Żydach, bo realnie i słusznie założono, że po wojnie większość ocalałych - czyli ten potrzebny milion, ulegnie pokusie życia w nowej ich ojczyźnie i wyemigruje do Izraela. Podkreślam: tu nie ma kwestii ludzkich uczuć, nie ma empatii, liczy się tylko biznes, władza i wskaźnikie ich wzrostu. Żydzi ofiary wojny, a w szerokim zakresie wszelkie ofiary wojny, nie mają żadnego humanitarnego znaczenia dla elit. Wiele lat po wojnie sytuacja kwestia żydów w USA znowu się zmieniła. Pozwolono potomkom żydów europejskich, założyć stowrzyszenia i organizacje, by używać ich w walce o władzę i pieniądze od innych. Dlatego mamy dziś 1000 ich aktywistów, rozlokowanych na różnych szczeblach władzy, by wyszarpać od innych 1000mld dolarów odszkodowania za cokolwiek. Skutek tego będzie taki, że na jakiś czas ci inni zbiednieją, a hegemonia elit USA nie będzie zagrożona. Elity innych najbogatszych krajów niewiele się od nich różnią. Jedynym ratunkiem dla ludzkości to Pan Bóg, który może chcieć odmienić ich umysły wbrew ich woli.
droma2021.01.17 17:13
do usa byli wysyłani potomkowie dydzi i następni synowie ,fortuny w europie przejmowali pierworodni ,śmierć rodziny w europie gwarantował ze spadki przypadną następnym eto wsio ...
PRAWDA2021.01.17 17:13
Tokarczuk napewno jesteś Ruski zabłokany Kacap === Ruski tez zapłaci za Zbrodnie na Narodzie Polskim tylko pózinej jak Rosja zostanie podzielona na 3 panstwa a Zostanie tylko Księstwo Moskiewskie ===
TOKARCZUK2021.01.17 17:02
Polacy zapłaćcie roszczenie. Jakieś trylion złoty (1,000,000,000,000). Za to, że zabijaliście **dów za pomocą donoszenia na Gestapo. Rozliczcie się ze swoją Historią.
DurnaTokarczuk2021.01.17 17:19
Ty Tokarczuk to zapłacisz i to słono i to nie będą pieniądze tylko twoje marne lewackie życie.
Walter2021.01.17 17:46
Podajesz się za kogoś kim nie jesteś! Olga Tokarczuk nigdy nie napisałaby takich bzdur.
hycel2021.01.17 19:05
Nie jednemu psy Bury. Poza tym to jakieś takie ukraińskie nazwisko.
tukan2021.01.17 16:14
Tam gdzie żyd tam wcześniej czy później będzie problem .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Japa2021.01.17 15:58
Karski i dziś miał by problem z przekonaniem , że w Europie , głównie w Polsce NIEMCY ŻYDÓW mordują . (447) Gorzej . W Polsce też mógł by mieć kłopoty. ( Gross i paru innych ) A prawda jest boleśnie prosta . Od początku świata , bogaci mieli w nosie los biedaków . Tak jest i dziś . W Polsce też .
Prawda2021.01.17 15:49
Zydzi wierzyli ,ze jak 5 miliony Żydów odda życie to powstanie === Panstwo Żydowskie Irzrael ===W 1945 roku po wyzwolenie Obozów Smierci gdzie byli Żydzi ====potem wyjechali do USA ==Żydzi z Nowego Yorku mieli za zło dlaczego nie oddali zycia za Wielki Izrael = Wypowiedzi sa w dokumentach USA ===
Eugeniusz2021.01.19 14:47
Żydzi mieszkający w Palestynie nazywali mydłem obozowym żydów powracających po wojnie do Palestyny
matis89-"katolik"-Radziszewski-Walter2021.01.17 15:00
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Anonim2021.01.17 15:44
A w rodzinie były inne przypadki chorób psychicznych?
matis892021.01.17 14:54
Gdyby nie Hitler Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik, ksywka ''argentyńczyk'' nie siedział by dzisiaj na tronie watykańskim który ukradł papieżowi Benedyktowi XVI. Argentyna to enklawa niemieckich nazistów. Stąd Bergoglio dziś tak bardzo reprezentuje interesy, ideologie i herezje Niemców. To spadek po Hitlerze.
NEOS com pl2021.01.17 14:50
...a POczamu ... duze ryby zjadac male rybki ... jak dzikie walenie ..... male karpie w ... kibucu ... POlin ... a przecie nie przypadek ...
matis892021.01.17 14:46
Nie ratowali bo Hitler miał hajs od Żydów i sam był Żydem. Dlatego dzisiaj Żydzi stoją murem za Niemcami czyli swoimi katami, a tępią ich inne ofiary.
ryszard2021.01.17 14:34
Powinniśmy wystąpić o potężne odszkodowania od amerykańskich Żydów. Kiedy Karski, po wielokrotnym narażaniu się na śmierć dotarł do USA aby poinformować o barbarzyńskim mordowaniu Polskich Żydów przez okupujących Polskę Niemców, usłyszał od Przewodniczącego Sądu Najwyższego w Stanach - " Nie twierdzę, że Pan kłamie, ale nie wolno mi Panu uwierzyć". W rezultacie za milczącym przyzwoleniem światowej "elity" żydowskiej Niemcy wymordowali miliony obywateli polskich wśród których ok. połowę stanowili Polacy żydowskiego pochodzenia. W dużej części była to polska inteligencja wychowana w polskich szkołach i wykształcona w polskich uczelniach. Przyzwoitość nakazywała chociażby spytać o roszczenia Polski z tego tytułu.
Anonim2021.01.17 15:43
Jak chcesz wyjść na idiotę - domagaj się. Jeśli już jesteś idiotą - domagaj się koniecznie.
Jawny2021.01.17 17:18
Anonim = Super Idiota do kwadratu
ryszard2021.01.17 18:51
I mendoagent.
Anonim2021.01.17 19:09
lepiej ogon podkulić jak ty?
Hania2021.01.17 14:17
możliwe, że potraciliby część swoich fortun oddając na ratowanie swoich rodaków. Bardziej wiarygodna jest sprawa, że mocno pogardzali swoimi rodakami, którzy byli znacznie od nich biedniejsi i ortodoksyjni, zwłaszcza ci którzy zamieszkiwali tereny II Rzeczpospolitej. W większości nie różnili się stanem bogactwa (były tez duże fortuny) od innych nacji, także Polaków.
Anonim2021.01.17 14:09
Myślał, myślał i wymyślił. Co za bałwan...
rebe Gliński finansuje takie anrtypolskie2021.01.17 14:07
gnioty jak folksdojcz Zdrojewski: https://www.youtube.com/watch?v=CyFYOtpNI00