13.03.13, 10:22Fot. http://morguefile.com

Dlaczego nie mówi się o terapii dla homoseksualistów?

Jak przypomina "Gazeta Polska Codziennie", w 1990 r. homoseksualizm został wykreślony z listy chorób i problemów zdrowotnych stworzonej przez Światową Organizację Zdrowia.

"Nie zamknęło to jednak dyskusji na temat terapii osób, które źle czują się ze swoimi homoseksualnymi skłonnościami. Tacy ludzie mogą liczyć na pomoc terapeutów. Wielu z nich pracuje w porozumieniu z organizacjami kościelnymi. Często decyzja o odbyciu terapii zapada właśnie przez konflikt skłonności seksualnych z wwiarą katolicką" - piszą Jacek Liziniewicz i Olga Alehno.

"Codzienna" przypomina, że często dochodzi do ograniczania debaty publicznej. "Przykładem (...) może być blokowanie wykładu światowej sławy terapeuty Josepha Nicolosi, którego poglądy są uznawane za kontrowersyjne. Środowiska homoseksualne nie dopuściły, aby terapeuta przemawiał w centrum kongresowo-dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W ostatniej chwili organizatorzy musieli zmienić miejsce spotkania" - przypomina dziennik.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".

AM

 

 

 

Komentarze

anonim2013.03.13 11:19
Do pobrania WIELOTEMATYCZNY PORADNIK RODZINNY - 86 pozycji http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE Autor Joseph J. Nicolsi Wydawnictwo „Mateusza” 82. WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA - Pierwsza w Polsce pozycja naukowa dotycząca psychoterapii reparatywnej mężczyzn o orientacji homoseksualnej - terapii ukierunkowanej na zmianę tożsamości płciowej i rozwijanie potencjału heteroseksualnego. Rozpowszechnianie jego poglądów jest pożądane i konieczne zarówno dla społeczeństwa, jak i samych gejów i lesbijek. Nie chodzi o to, aby jednoznacznie dowieść, że dla wielu homoseksualistów heteroseksualizm jest lepszy niż homoseksualizm, ale jedynie o to, że tego rodzaju poszukiwanie powinno być całkowicie dostępne dla osoby homoseksualnej, jeżeli tego sobie życzy. W panującej obecnie atmosferze sporów i podziałów wokół tematu leczenia homoseksualizmu, naraża się na szwank dobro tysięcy pacjentów. Istnieje zatem nagląca potrzeba, aby zarzucić wojowniczą cenzurę i ideologie, które ograniczają otwartą dyskusję, na rzecz uczciwości klinicznej. Prawo pacjenta do wyboru własnych celów terapeutycznych jest sprawą pierwszoplanową i próby zduszenia wolności jego wyboru, są nie tylko godne potępienia, ale też stoją w sprzeczności z podstawową misją samej ochrony zdrowia. POMOC DLA HOMOSEKSUALISTÓW Fundacja "Światło-Życie" Ośrodek ODWAGA w Lublinie ul. Ks. F. Blachnickiego 8 20-806 Lublin tel. (+48) (81) 740 13 28, tel. kom. (+48) 509 830 622 e-mail: [email protected] http://www.odwaga.oaza.pl/homepage.html Fundacja Centrum Rozwoju i Poradnictwa CEREO, ul. Puławska 114/4; 02-620 Warszawa http://nowedrogi.com/kontakt.html http://www.pascha.pl/index.php [email protected] pascha.pl http://www.homoseksualizm.edu.pl/index.php/wiecej/inne-strony http://www.homoseksualizm.friko.pl/ http://www.pascha.pl/linki.php
anonim2013.03.13 11:21
hmm..odpalam dziś fronda.pl,rzucam okiem na informacje a tam... dominacja tematów o homo...szczerze- zaczyna mnie już to nudzić..oczywiscie mówimy zdecydowane NIE,ale ludzie...przecież im o to chodzi by o nich dużo mówić-dzięki temu mają darmowy PR,marketing,reklamę-zwał jak zwał...należy piętnować moralne zło-zgadzam się,ale troszkę ignorancji i wyciszenia tego tematu oraz wyrozumiałości dla zaburzeń by się moim zdaniem przydało...jest tyle ciekawych tematów do komentowania!
anonim2013.03.13 11:22
"Często decyzja o odbyciu terapii zapada właśnie przez konflikt skłonności seksualnych z wwiarą katolicką" Czyli osoba nie czuje się źle ze swoją seksualnością - tylko ze swoimi wierzeniami, które powodują u niego/niej konflikt (i środowisko z nią związane). Nie da się zmienić orientacji (można jedynie zaprzestać jej aktywnej formy, a nie skłonności). Natomiast wiarę można zmienić zawsze - zwłaszcza, jeżeli powoduje niską samoocenę przez piętnowanie nieszkodzących nikomu zachowań.
anonim2013.03.13 11:53
Brawo Ninasky! Kochana Frondo, swiat jest tak piekny i bogaty w rozne "tematy", ze ciagle naglasnianie sodomickich dewiantow tylko daje im darmowa reklame. Wyciszajmy temat gej-lesbizmu i mowmy TYLKO o pomocy w wyjsciu z tego nalogu homoseksualnego!!!! Pozdrawiam TPT i WSZYSTKICH HOMOSEKSUALISTOW/nie mylic z homoterrorystami/!!
anonim2013.03.14 13:26
Naprawdę nie ma się,co chwalić osiągnięciami terapii reparatywnej, gdyż metody na jakich ta terapia się opiera są bardzo kontrowersyjne,by nie powiedzieć niehumanitarne, w szczególności te nawiązujące do nurtu poznawczo-behawioralnego.Niech redaktorzy Frondy poczytają więcej na ten temat,o metodach pracy z pacjentami, a PRZEDE WSZYSTKIM o jednoznacznie negatywnym ustosunkowaniu prestiżowych organizacji naukowych do tej metody. bogdanusn pisze: o prawie pacjenta do wyboru własnych celów terapeutycznych. Terapeuta również ma prawo wyboru,czy zdecyduje się na pracę z danym pacjentem. Póki co terapia o której piszecie nie cieszy sie powodzeniem wśród psychologów/terapeutów.
anonim2013.03.18 10:43
.