16.06.14, 09:29fot. YouTube

Donald Tusk zwali całą sprawę na ... obcy wywiad!

- Nasze służby wykluczam. To Rosji zależy dziś na destabilizacji naszego kraju - o nagraniach "Wprost" mówi w rozmowie z "Polska The Times" gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI. Dukaczewski to człowiek tak skompromitowany, że lepiej byłoby gdyby się nie odzywał publicznie. Jego atak na swoich przyjaciół z Moskwy zakrawa na kpinę. Ale właśnie tacy komentatorzy są na rękę Donaldowi Tuskowi.

Podobnie szef partii PO, Rafał Grupiński mówił dziś w Jedynce. Dla Grupińskiego mało ważne jest to o czym rozmawiali minister Sienkiewicz z prezesem NBP Belką. Istotne jest kto nagrywał rozmowę i dlaczego. Zastanawiał się, czy nie kryje się za tym „obcy wywiad”, który chce wpływać na polską rzeczywistość polityczną, w szczególności w momencie zaangażowania Warszawy w konflikt na Ukrainie i w próby utworzenia unii energetycznej na obszarze UE. 

Oczywiście, że ważne jest to, kto nagrał rozmowę, ale najważniejsze jest to, co pojawiło się w tej biesiadnej, wulgarnej rozmowie. A o tym, politycy związani z Donaldem Tuskiem nie chcą mówić. Wolą straszyć Polaków i tworzyć obraz grozy, że oto obcy wywiad ingeruje w sprawy państwa Polskiego. Dla PO i Tuska pójście w tę stronę faktycznie może przynieść pozytywną korzyść. Jeśli o 15.00 Donald Tusk będzie nas straszył obcym wywiadem podsłuchującym polskich polityków i prezesów, to duża część społeczeństwa łyknie taką retorykę. A to spowoduje, że Premier ponownie ucieknie od odpowiedzialności i co gorsza, po raz kolejny omami tych Polaków, dzięki którym nadal rządzi.

Miejmy nadzieję, że mimo wszystko Polacy przebudzili się dzięki tej skandalicznej aferze jaką przedstawił nam "Wprost" i nie dadzą się dłużej okłamywać. I jeśli będzie trzeba, wyjdą na ulicę i zrobią polski Majdan!

Sebastian Moryń

Komentarze

anonim2014.06.16 9:53
Tym bardziej żenujące,że w Polsce nie ma żadnego sprawiedliwego i obcy nam uświadamiają komu powierzyliśmy rządy.
anonim2014.06.16 10:54
@Existenz Weź sobie dobry młotek i naprostuj tę swoją kwadratowa głowę.Bo ci kapelusz nie wejdzie.Kelnerze!
anonim2014.06.16 11:03
Jeśli to obcy wywiad nagrywa rozmowę ministra i prezesa NBP, to tym bardziej premier powinien podać się do dymisji
anonim2014.06.16 11:19
TVP manipuluje polakami...nie oglądam wiadomości w TVP, ani w pozostałych kanałach telewizyjnych..wolę czerpac informacje z internetu
anonim2014.06.16 11:25
http://niepoprawni.pl/blog/4179/world-trade-scenario-magiczne-slowa-ktorych-nie-ma
anonim2014.06.16 11:27
Jaki obcy wywiad ? Afera Amber Gold, Afera hazardowa, afera autostradowa, afera Nowaka , Kwaśniewskiego........itd To afery gangsterów którzy kradną . Jeżeli nie oczyściliśmy po 89 roku Polski z tych gangsterów, to oni się teraz śmieją nam w nos.To nie obcy wywiad! Od 1945 r ci gangsterzy ,a potem ich dzieci udając rzady niezalezne kradną na lewo i oprawo.Tak robili za komuny naród miał żyć ideologią podobno piękną leninowską, a oni upychali swój majątek na kontach szwajcarskich. Każda afera to przykrywka, do jeszcze większej afery gospodarczej , a dowiemy się o niej w późniejszym czasie jak już wszystko zamiotą.
anonim2014.06.16 11:30
@Existenz //Te nagrania pokazują tylko nieestetyke kuchni politycznej.// Durniu. Możesz nas nie rozśmieszać?
anonim2014.06.16 12:31
Premierze czy nie lepiej wszystko zwalić na PIS. Gdyby nie PIS nie doszłoby do tej rozmowy.
anonim2014.06.16 12:34
Czy oszustwo polaków też należy do kuchni politycznej. Przypomnę, należy przed wyborami poprawić byt społeczeństwa aby wyborcy wybrali PO.
anonim2014.06.16 14:14
Tuskus Matołus Pospolitus jest ciulem nad ciulami ale do czasu
anonim2014.06.16 14:27
Panowie Belka, Nałęcz mówią, są to rozmowy związane z deficytem budżetowym i to jest prawda. Tylko ze te pieniądze mają być dostarczone aby oszukać społeczeństwo. Oszustwo polega na tym że w Polsce jest coraz lepiej i wyborcy mają głosować na PO, bo w przeciwnym razie do władzy dojdzie PIS i będzie katastrofa. Te pieniądze nie służą na rozwój gospodarki, zdrowie obywatela, tylko na polepszenie wizerunku PO aby mogła utrzymać władzę. PO na nas oszczędza a miliardy zł lekką ręką wydaje aby zwieść wyborców. -- Bartłomiej Sienkiewicz: ... Mamy dupę pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa. Ok., od karuzeli z kryzysu dzieje się to na tyle wolno, wszystko, wszystko działa, tylko problem polega na tym, że wpływy są opóźnione, wiemy, że jest buch, mniej pieniędzy niż tam nie wiem w 2015 pod koniec, ale na razie nie bucha, są sygnały, że idzie ku lepszemu, brakuje pieniędzy w budżecie, cięcia są niewystarczające. I mamy osiem miesięcy do wyborów, jak zmniejszymy ten okres to ten warunek jest bez znaczenia wtedy, i PiS ma 43 proc. w sondażu CBOS. Czyli idziemy w taki wariant, nie czarujmy się, że idziemy w taki wariant, że tylko i wyłączne ekonomika decyduje o ocenie stabilności kraju... Marek Belka: ...czyli wszystko jest, niby jest jeszcze do utrzymania tylko, że ... (niezrozumiałe)... Bartłomiej Sienkiewicz: Tylko wiemy, że to się skończy katastrofą, ponieważ zwycięstwo PiS-u oznacza ucieczkę inwestorów, pogorszenie się warunków finansowych... http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/afera-podsluchowa-tasmy-wprost-zapis-rozmowy_407007.html
anonim2014.06.16 15:56
Destabilizacja ? Oderwanie tych pachołków PO od władzy to akt w kierunku stabilizacji !
anonim2014.06.16 16:06
Do końca życia będziemy @#!$%ni przez tych mafiozów,ehhh może powinienem jak Cejrowski wyemigrować do Teksasu?-tam ludzie są uczciwi względem siebie i żyją godnie i z honorem. Ta taśma nic nie zmieni,uruchomili swoich ,,zaprzyjaźnionych" dziennikarzy i dyżurne ałtorytety,ta sprawa skończy pod dywanem.