26.10.20, 22:20fot. yt/telewizja wpolsce

Dorasta pokolenie meneli, pogiertychowców i gimbazy z wypranymi mózgami

- Rządy "prawicy" i Kościół przespali całą trzecią RP i przy kolejnych wyborach to wyjdzie. Nie tylko przy wyborach, już widać to w internecie i na ulicy. Niestety, osoby o zdrowych poglądach są bierne i nic nie robią. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Bez zaangażowania normalnych ludzi nie damy rady odeprzeć lewicy i to ona będzie rządziła Polską za 7-11 lat, jeśli nic nie zmienimy. To tylko kwestia czasu, jak zmienimy się w tęczowy grajdołek Unii Europejskiej. - pisze i przestrzega na swoim profilu na Facebooku student i dziennikarz Konrad Smuniewski.

Oceniając następnie dorastające młode pokolenie Polaków wylicza:

- Jest to pokolenie meneli, ponieważ co drugie słowo to musi być przekleństwo.

- Nienawiść do religii lokalnej (katolicyzm). Nie znają katolicyzmu, a nim gardzą. Ciężko to opisać, ponieważ to nie ma granic. Z religią jest u nich to samo, co z kulturą. Będą zachwycać się każdą inną i już chwytają się modnego różdżkarstwa czy stawiania tarota.

- Nie potrafią usiedzieć w miejscu 5 min, ponieważ przez całe życie (24/7) odbierają bodźce z internetu, telewizji i otoczenia. Dlaczego taka popularność ma Tik-tok? Ponieważ można tam dawać szybkie i krótkie komunikaty.

- Wtórny analfabetyzm. Mówi się, że jest to pierwsze pokolenie o tak dużych możliwościach, z których korzystają np. do nauki języków. Tak to prawda, ale w żadnym języku nie porozumiewają się poprawnie. Jest to parodia surżyku, który jest przypadkową mieszanką polskiego i dowolnie wybranych słów z innych. Szczycą się, że oni mówią po angielsku, ale ich rodzice nie. Jest to jeden z przejawów globalizacji i oddania dzieci na pastwę internetu i lewicowej kultury, ale o tym zaraz.

- Nowa generacja Polaków(?) więcej ma wspólnego ze zdemoralizowanym Nowojorczykiem, niż ze starszym członkiem naszego narodu. Nie jest w stanie się porozumiewać dobrze w naszym języku, a także nie posiada w ogóle kodu kulturowego. Ciężko kogoś nazwać Polakiem kogoś, kto słabo mówi po polsku i całkowicie odcina się od tego, co stanowi polskość.

- Jest to młodzież rozseksualizowana do granic możliwości, seks musi być wszędzie. Rośnie w tym pokoleniu nawet poparcie do randkowania z prostytutkami. Tak, głośny temat na Zachodzie, który podchwyciła postępowa młodzież. Chodzi o to, że np. kobieta jest tzw. "seksworkerką" (czyli prostytutką), a po pracy "żoną" i "matką"...

- jest to generacja, która nie będzie w stanie założyć rodziny, ponieważ liczy się "ja". Tak, to są ludzie, którzy nie wiedzą, co znaczy naprawić. To pokolenie ukształtowane przez kapitalizm, który mówi: Zepsuło się? Kup nowe! Mąż przytył? Znajdź nowego!

- Jest to pokolenie oderwane od rzeczywistości. Widzę na temat otaczającego świata biorą z filmów i seriali - najczęściej z Netfliksa.

Konkluduje następująco:

- Pisać o tym problemie można wiele, ale od wielu lat dysponujemy opisem tego, co właśnie nastąpiło. Postmodernizm zamanifestował się w tym pokoleniu, a prawica/"prawica" i Kościół nie zrobili NIC dla sprawy. (...) Jak mówi jeden polityk: "gospodarkę da się naprawić w dwa miesiące, na społeczeństwo potrzeba dwie generacje", dlatego warto jednoczyć się wokół tego prawdziwego przesłania.

mp/facebook/fronda.pl

Komentarze

Ninel2020.10.28 14:48
Ciekawe, czy ktoś w końcu zajarzy, że powszechne skretynienie i rozbezczelnienie "samców" to jeden z efektów braku kar cielesnych w dzieciństwie? Oni nie maja pojęcia co to znaczy KONFRONTACJA FIZYCZNA NA PIĘŚCI. Stąd aroganckie pohukiwania "wypierpapier", stąd nie mająca żadnych podstaw pewność siebie. Lewaków nikt nigdy nie potraktował w 1/10 tak, jak od zawsze traktuje się demonstracje prawicowe - policyjnymi pałkami, gazem, wilczurami i oczywiście strzelając z broni gładkolufowej. Jak widać, pobłażliwością wyhodowano stado bezczelnych katofobów.
Anonim2020.10.28 14:42
Faktem jest, że dzisiejsze dzieci i młodzież, rodzone po 2000, jest w stanie utrzymać skupienie uwagi przez 8 sekund. Poprzednie pokolenie, z lat 90-tych, było nieco lepsze. 13 sekund. To są kretyni w ścisłym tego słowa sensie, zwierzaki o sterylnych mózgach. Produkt lewicowych inżynierii społecznych.
goral supreme2020.10.28 12:33
Przywrocic Powszechny Obowiazek Wojskowy..
Suweren2020.10.27 16:11
A to nie PiS te reformy z Giertychem przeprowdzał? Niezłe samozaoranie!
Anonim2020.10.28 14:50
Gimnazja wprowadzili w 1999 ludzie UW, czyli późniejszej PO. I od początku była mowa, że należy obniżyć o połowę poziom edukacji. Jak widać, sam się samozaorałeś.
man.of.Stagira2020.10.27 15:35
W dodatku pokolenie które maszeruje pod znakiem nazistowskiej organizacji Deutsches Jugendvolk -sekcji Hitler Judend- i nie ma z tym żadnego problemu. Tacy to są 'europejczycy'. Elita Panie..
Suweren2020.10.27 16:45
Kto by pomyślał, że nazistowskie organizac nosiły te same emblematy, co dziś słupy elektryczne i stacje transformatorowe. W to byście się z jednej strony "dopatrzyli aureoli nad ciepłym smrkiem", a z drugiej...
x2020.10.27 14:59
Komuch problem widzi w kapitalizmie... Jakże to typowe.
Art2020.10.27 14:06
Czy ten czlowiek jest w ogole normalny? Student-dziennikarz? Pusty smiech. Wszystko pomieszane i ta generalizacja tak infantylna, ze az zeby bola. Wnisokowanie na poziomie przedszkola.
Bul Komoruski2020.10.27 12:58
Pokolenie ćpunów owsiakowych wybrane grupy półgłówków , pasożytów takich jak owsiak.
przewrót marksistowski2020.10.27 12:48
https://www.youtube.com/watch?v=TSYos4JAK-k
Polak2020.10.27 12:11
"Pogiertchowców"????!!!!!!!!!!!!!! To tak się dziękuje liderowi, który stworzył Młodzież Wszechpolską, Ligę Polskich Rodzin i bronił polskich szkół przed demoralizacją?
Anonim2020.10.27 12:19
Liga polskich rodzin to twór przejęty przez brązowe buty, a Giertych to nomen omen koń trojański Prawicy, co dziś na każdym kroku udowadnia. Giertychowi to sobie dziekuj ty, bo to wasz wierny przyjaciel, POubeku
koniecznie!!!!2020.10.27 12:06
https://www.youtube.com/watch?v=m92XQPAa4Cg
Na yotube - Jurij Biezmienow2020.10.27 12:05
Żeby zniszczyć naród potrzeba około 20 lat, czyli jednego pokolenia. Pokolenie dzisiejszych nastolatków i ich rodziców jest już stracone, to ludzie odporni na wiedze, którym się zdaje że po licencjacie i kupieniu auta i chaty na 30 letni kredyt, stają się swoim ulubionym idolem z jakiegoś kretyńskiego serialu. Stare 4o letnie chłopy rozmawiają o smartfonach, aplikacjach i wynikach z totomiksa, albo o rżnięciu oczywiście. Dawniej takie tematy poruszano podczas picia wódki i to w końcowej fazie spożycia, dziś to szczyt intelektualnych możliwości. O ich żonach też szkoda wspominać, gdyż wystarczy spojrzeć na ich wygląd, wygolony łeb, tatuaż, cygar w gębie i większa wulgarność niż w zakładzie karnym. Dzieci ich to półgłówki, bez telefonu nie wytrzymają 5 minut, nie rozmawiają z rówieśnikami tylko esemesują, zresztą jest to uzasadnione, bo ich jeżyk jest tak bogaty, jak skróty w ukochanym urządzeniu. Debile, rodzą debili, a wszystko dlatego że kultura zeszła na psy, jest to marksistowska antykultura. Książek nie czytają, filmy tylko z mordobiciem albo rżnięciem, poza tym gry, pornole i darcie lacha ze wszystkiego co drą łacha na na social media. Bezmyślni durnie, ze stadnym kolektywnym "myśleniem", wszystko ma być modne, wow, mega, fajne i cool. PiS ma tu też wiele za uszami, choćby obiecane przez Glińskiego filmy historyczne, na obiecankach się skończyło, albo wyprodukowano jakieś kichy klasy B. Za to filmy dla debili (patrz Vega, Saramanowicz) kręci się po kilka w roku. To jest wojna o kulturę, to jest wojna cywilizacji łacińskiej z cywilizacją turańską, wojna kultury z neomarksistowską antykulturą, która dąży do wspólnoty pierwotnej - bez Boga, bez wartości, bez norm moralnych, bez rodziny, bez rozumu
franek2020.10.27 11:24
Zabrać 500plus wszystkim ,oni i tak nie głosują za Pis ,będą inaczej gęgać.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.27 10:59
Ten Smuniewski to jakiś wybitny przygłup. Niby dzieciak, ale z rozumem mohera. Na ulicach protestuje właśnie ta najbardziej światła, wykształcona młodzież, która nie dała się zidiocieć katolskiej ideologii. Taka będzie Polska za X lat i to jest zwiastun końca hegemonii zła. Złapaliśmy katoprawacką hydrę za mordę, teraz pozostaje jeszcze łeb ukręcić.
T.2020.10.27 12:03
Nie generalizuj pedałku... Tobie od walenia w d*pe rozumu nie przybyło. Szkoda że już nie ma ZSW, tam na unitarce szybko by naprostowali takie zblazowane psie łajno.
Kris2020.10.27 17:02
Jeśli to jest ta najlepsza wersja młodzieży to jest to dramat
T.2020.10.27 10:47
Nie jest żadną tajemnicą poliszynela że dzieci przejmują wzorce z domu rodzinnego, a gdy tych wzorców nie ma to czerpią je z najbliższego środowiska. Można powiedzieć że obecna zblazowana młodzież to pomnik porażki rodziców - zapracowanych, goniących za mamoną, nie mających czasu na wychowanie. Ale też i porażka systemu umożliwiająca wyzysk, zgnojenie i upodlenie ludzi pracujących.
Mirek2020.10.27 10:41
Dzieci pokolenia JPII
Natalja Siwiec2020.10.27 10:04
Smutna prawda, w końcu ktoś zagłosował na Pis.
Nie zabijaj!2020.10.27 9:59
Kobiety, które decydują się na zabicie własnego bezbronnego nienarodzonego dziecka same gotują sobie piekło. Na zawsze stają się matkami, które zabiły własne dziecko. Wiele z nich nigdy nie popełniłoby tego czynu gdyby otrzymały wsparcie najbliższych i jednostek społecznych. Niestety osoby znane, w tym wielu polityków i celebrytów a nawet lekarzy, poprzez kłamstwa i usprawiedliwianie zbrodni dzieciobójstwa staje się zbrodniarzami jeszcze gorszymi od zmanipulowanych kobiet. Jeśli wierzysz w Boga to pamiętaj: te dzieci będą oskarżały swoich oprawców na sądzie ostatecznym!
Zgrywus2020.10.27 10:02
Nie zabijaj - bo menda to stworzenie boże - więc i w .aja ugryźć może.
do szumowin2020.10.27 9:54
prawda boli
Gall2020.10.27 15:28
Która prawda, wasza czy nasza?
feldkuratkatz2020.10.27 9:43
Gamoń i głąb o "zdrowych poglądach".
Michał2020.10.27 9:43
To jest ten pan który kandydował do sejmu ale nie udało się dorwać do koryta w młodym wieku i teraz trzeba trochę ponarzekać żeby mieć szansę następnym razem.
Kasia2020.10.27 9:35
Panie Konradzie, ile w Panu jadu i nienawiści! Niestety Pan również nie zna języka polskiego. Tyle błędów w Pana wpisie! Proszę np. sprawdzić, jak po polsku piszemy nazwy mieszkańców miast. Żeby kogoś pouczać samemu trzeba być nieskazitelnym.
Grizzly2020.10.27 9:35
Wszystko ładnie ( w art.) ale pan dziennikarz zapomniał o gwnoWoodstocku!
pokolenie giertycha2020.10.27 9:18
chyba zapominacie, że był ministrem w rządzie PIS xD chodziłam wtedy do szkoły, doskonale pamiętam ten burdel. tyle lat - NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO. PiSie drogi, masz gwarancję naszego wkurwu!
val2020.10.27 9:09
no, no, na pewno nie, trochę głośnych szumowinto nie całe pokolenie
E= MC 22020.10.27 8:57
Nauka stwierdza, że początkiem /tego/ wszechświata był WIELKI WYBUCH - potem niewiadoma - bez możliwości zbadania - i od około 13 miliardów 700 milionów lat - okres formowania się wszechświata - podlegający obserwacji i badaniom. Kościół mówi, że bóg - o wyglądzie człowieka - stworzył wszechświat 6 000 lat temu. Kto tu ma wyprany mózg?????
Na2020.10.27 9:13
Zastanawiam się, czy potrafiłbyś zinterpretować wzór, którym się posłużyłeś? Nie wspomnę już o interpretacji szczególnej i ogólnej teorii względności. Nigdy nie powołuj się na naukę, której nie rozumiesz!
Kasia2020.10.27 9:36
Serio? A na Boga, którego się co definicji nie rozumie, powoływać się można?
Na2020.10.27 9:44
Nauka jest odkrywaniem geniuszu Boga. Tragedią człowieka jest, gdy w tym procesie sam stawia się w Jego miejsce.
Na2020.10.27 9:47
Definicji pewnych pojęć, których używamy w nauce i życiu codziennym w ogóle nie ma. Są nimi czas i przestrzeń. Właśnie Boga trzeba, żeby to zrozumieć.
E= MC 22020.10.27 10:00
@ Na -Osiągnięcia współczesnej fizyki znają i rozumieją fizycy z najwyższej półki - których jest niewielu. W Polsce kilku - no może kilkunastu. Więc nie zastanawiaj się - zwłaszcza, że sam - najprawdopodobniej nie masz o tym nawet bladego pojęcia. Ja mam go na tyle - aby przyjąć - że jest to sensowne. - A prawdopodobieństwo sensowności teorii religijnej - wynosi - równiutkie ZERO -"0".
An2020.10.27 10:50
Ja mam go na tyle...... Twoje nadęte ego zaraz pęknie uwalniając ogrom pychy i głupoty. Jesteś zwykłym niewykształconym próżniakiem szermującym pojęciami, na których się nie znasz, płatnym trollem pod różnymi nick'ami, dorabiającym emerytem po utracie niesłusznie uprzywilejowanej emerytury, byłym eSBekiem na usługach amoralnego lewactwa.
Po 11 ...2020.10.27 9:30
To oczywiście bełkot "naukowy". Jest wprawdzie "niewiadoma", ale dotyczy ona pierwszych 10 do minus 43 sekundy. Tam posługując się einstenowską teorią grawitacji nie umiemy opisać zjawisk jakie wtedy zachodziły. Być może dopiero nowa kwantowa teoria grawitacji, którą fizycy próbują stworzyć, opisze ten etap. Ale pzrypominam, to dotyczy czasu 0,000000000000000000000000000000000000001 sekundy (tak napisałem bo czytelnicy frondla nie ogarniają zapisu wykładniczego, a i mogłem walnąć się w zerach, ma ich być 42 szt)
Cool2020.10.27 10:32
Sam widzisz ... wybuchło nic i powstało wszystko, w dodatku to wszystko wciąż się rozszerza, mimo, że jest nieskończone, a my żyjemy na kulce, która z atomową precyzją orbituje wokół innej kulki a takich orbitujących kulek jest w tej próżni znowu, nieskończona ilość .... Jak to ogarniesz to pogadamy! :-))
Po 11 ...2020.10.27 15:46
Co tu ogarniać? To wszystko stworzył Bóg. Proste? Proste! I nie ma powodu się zastanawiać :))
Waarnemer2020.10.27 16:05
To bardzo płytkie rozumienie świata. Zadam Panu kilka pytań, ale spodziewam się, że będą za trudne, więc nie musi Pan odpowiadać. Niemniej jednak mam cichą nadzieję, że może zmuszą Pana do myslenia.. Co / kto doprowadził do Wielkiego Wybuchu? Co dokładnie wybuchło? Co było praprzyczyną tego wybuchu? Dlaczego teoria Wielkiego Wybuchu była na początku zaciekle krytykowana przez środowiska lewicowo-ateistyczne? (podpowiem - bo odpowiada biblijnemu Aktowi Stworzenia). Pierwszym zdaniem wypowiadanym przez Boga w Biblii są słowa które padły na początku stworzenia - "niech stanie się światłość". Czy wie Pan, że nauka udowodniła, ze pierwszymi cząstkami elementarnymi które powstały podczas Wybuchu były... fotony? Czy jeśli poznamy mechanizmy działające wszechświatem, wyklucza to istnienie Stwórcy tego wszechświata? (czy jeśli poznam dokładnie działanie samochodu marki Ford, wyklucza to istnienie inżyniera który go zaprojektował albo Henry Forda - właściciela fabryki?) Czy zna Pan chociaż jeden (!) proces zachodzący we Wszechświecie który samoistnie prowadzi do wzrostu uporządkowanej informacji? (nawet Richard Dawkins nie zna). Skąd wzięła się informacja (jako zjawisko), czy jest materialna? Skąd wzięła się informacja w DNA. Czy znany jest jakikolwiek system, gdzie informacja sama się koduje w jakimś języku? Gdzie jest napisane że Bóg miałby mieć wygląd człowieka? (tu odpowiem - nigdzie) Prawdopodobnie źle zinterpretował Pan zdanie z Biblii mówiące, że człowiek został stworzony na obraz o podobieństwo Boga. Znaczy to, iż człowiek jest kreatywny, przetwarza i porządkuje informacje, ma samoświadomość, emocje, rozum, wolną wolę, potrafi oceniać wymiar moralny swojego istnienia itp. Nie dotyczy to wyglądu. Kościół także nigdzie nie twierdzi, że świat został stworzony 6 tys. lat temu. Zamiast wierzyć w kłamstwa na temat Kościoła, aby poznać prawdę proponuję dwie rzeczy: dużo czytać i dużo myśleć.
BOLEK2020.10.27 8:55
ABORCJONIŚCI MORDUJĄ DZIECI TAK JAK FASZYŚCI W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH MORDOWALI DZIECI W ŁONACH MATEK I PRZEPROWADZALI DOŚWIADCZENIA NA DZIECIACH JESZCZE NIENARODZONYCH!! ABY NAMAWIAĆ DO ABORCJI I PROTESTOWAĆ ABORCJONIŚCI-FASZYŚCI DOSTAJĄ GIGANTYCZNE PIENIĄDZE OD PRZEMYSŁU ABORCYJNEGO, FIRM FARMACEUTYCZNYCH (SZCZEPIONKI DO KTÓRYCH WYKORZYSTUJĄ MARTWE PŁODY) I FIRM KOSMETYCZNYCH WYKORZYSTUJĄCYCH PŁODY POABORCYJNE DO PRODUKCJI KOSMETYKÓW PRZECIWZMARSZCZKOWYCH, KTÓRE POTEM TE SAME ABORCJONISTKI-FASZYSTKI WSMAROWUJĄ W SWOJE TWARZE I CIAŁA CHCĄC ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ. SĄ ONE W PEŁNI ŚWIADOME TEGO ŻE ABY ONE MIAŁY SWOJE KREMY GINĄ DZIECI W ŁONACH SWOICH MATEK!!!! TO JEST ZWYKŁE WYNATURZENIE I ZBOCZENIE!!!!! TO JEST CHORE!!!! TO JEST DOKŁADNIE TO CO STOSOWALI FASZYŚCI W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH. JESZCZE TROCHĘ I ZACZNĄ ROBIĆ ABAŻURY LUB OKŁADKI NA KSIĄŻKI ZE SKÓRY PŁODÓW, MYDŁO Z TŁUSZCZU ZAMORDOWANYCH DZIECI LUB SZCZOTKI Z WŁOSÓW TYCH BIEDNYCH DZIECIACZKÓW. LIDERKA OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU KOBIET MARTA LEMPART (ŻYDÓWKA)JEST DODATKOWO UWIKŁANA W GIGANTYCZNE OSZUSTWA FINANSOWE NA SZKODĘ MIASTA POZNAŃ GDZIE DZIAŁA UKŁAD WROCŁAWSKI NA CZELE Z PREZYDENTEM DUDKIEWICZEM I JEJ OJCEM ANDRZEJEM LEMPARTEM ABORCJONIŚCI TO FASZYŚCI!!!!
lewak2020.10.27 8:37
Mądre słowa
bz2020.10.27 8:35
Zachowanie młodzieży jest pokłosiem wychowania w rodzinie, ale i w szkołach. Proces wychowawczy w Polsce kuleje. Na krajowych uczelniach kształcona jest armia nauczycieli i wychowawców. Niestety, jakość umiejętności tych, którym powierzamy naszą młodzież, to nie tylko zakres wiedzy, ale przede wszystkim kwalifikacje moralne. I tu jest pies pogrzebany. Młodego człowieka da się kształtować i taki będzie jego postać, jaką nada mu jego wychowawca. Jak to wygląda, widzimy dzisiaj. Najwyższy czas przewietrzyć uczelnie, ich kadry i system. Autonomia uczelni nie jest wystarczającym atutem do prawa moralnej dekompozycji młodych. Najwyższy pora coś z tym zrobić. Czas na zadbanie o właściwą reputację uczelni.
Po 11 ...2020.10.27 8:50
Boże chroń nas przed takimi "intelektualistami" i ich reformami. Czy wy naprawdę myślicie, że kolejne lekcje religii, "patriotycznej" historii, "wartościowej" literatury, domowej wspólnej modlitwy i matczynej edukacji seksualnej .... wychowa młode pokolenie??? Naprawdę???
tak, Boże chroń2020.10.27 9:55
przed takimi idiotami jak Po 11....
Po 11 ...2020.10.27 8:27
Jest postęp. Już nie prostytutki, przestępcy wypuszczeni z więzień, alkoholicy, zboczeńcy i chorzy psychicznie, ale ..... całe pokolenie młodych ludzi. Jest postęp. Za jakiś czas nazwiemy ich "dziećmi solidarności", a jesień 2020 roku "festiwalem wolności". Miło brać w tym udział :))
infor2020.10.27 8:31
Nie doczytałeś debilu, że to jest pokolenie meneli? Rozróżniaj lewackie pokolenie młodych od innej młodzieży. Młode lewactwo to tylko prymitywna i nikomu niepotrzebna hołota
Po 11 ...2020.10.27 8:55
Rzadko czytam. Artykuły na frendzlu są zbyt przewidywalne. A jeśli idzie o to pokolenie meneli. Pójdź na manifestację. Ja byłem. Meneli???? To mądrzy, wykształceni piękni młodzi ludzie. A wy, menele ... lewactwo ..... ta nienawiść was ogłupiła do reszty....
AAAtomek2020.10.27 9:01
Nawet ONI już wiedzą, że przegrali. Do kaczora to jeszcze nie dotarło, gdyż siedzi głęboko w swoim bunkrze, otoczony rosłymi gorylami! Internetu nie czyta, tylko dowiaduje się wszystkiego z TVP.......
MaxFiend2020.10.27 8:22
Przecież to efekt wprowadzonej przez PiS deformy szkolnictwa w Polsce. Właśnie widać rezultaty. Brawo PiS! :-D
NICK2020.10.27 9:03
Idź do szkoły synku, ucz się, a dopiero potem pisz komentarze, może będą miały sens.
MaxFiend2020.10.27 13:06
Twój komentarz jest dowodem, że nie skończyłeś żadnej szkoły :-D
Nie pyskuj2020.10.28 1:28
smarkaczu!!!
Gość2020.10.27 8:15
Od razu wyobraziłem sobie autora tych bredni jako otyłego Janusza z wąsem, w klapkach kuboty i kamizelce wędkarskiej, jak narzeka swojemu sąsiadowi Zdzichowi w garażu przy hehe kielichu: "Kurła somsiad, kiedyś to było! A teraz kto to widzioł".
Polak2020.10.27 8:52
Masz chorą wyobraźnię biedaku
Marcin Marcinkiewicz2020.10.27 8:15
Przyganiał kocioł garnkowi. Ten osobnik sam nie tak dawno używał języka meneli i zachowywał się jak rozwydrzona "gimbaza". Większość tego co napisał to bełkot lecz można zgodzić się z tym, że Kościół przespał wszystko. Zamiast rozwiązywać spory to cały czas dolewa oliwy do ognia, dzieląc naród jeszcze bardziej. Kościół nie robi NIC by przekonać do siebie młode pokolenia. Zapomina, że ludzie nie żyją wiecznie. Kiedy obecne "kościółkowe" pokolenie umrze to nie zostanie im praktycznie nikt, jedynie garstka osób. Jeżeli kościół nie obudzi się w przeciągu 3-5 lat to zaprzepaści wszystko. Będzie to wyłącznie wina ich samych a nie "zgniłego zachodu".
Polka2020.10.27 8:13
Jest wiele prawdy w tym spostrzeżeniu, ale nie możemy pominąć tutaj innej ważnej kwestii. Otóż młodzież od ponad pół roku jest powstrzymywana od jakiejkolwiek aktywności. Koronawirus nie tylko dokonuje spustoszenia na zdrowiu i w gospodarce, ale zasadniczo wpływa na rozregulowanie stanu emocjonalnego przepełnionej energią młodzieży. Właśnie teraz młodzi dają upust jej nadmiarowi. Szkoda tylko, że para idzie w gwizdek. Młodzież jest naszą przyszłością. W układance priorytetów niestety została potraktowana po macoszemu. Jeśli da się dyscyplinować osoby starsze, to w przypadku podrostków należy liczyć się z realnym, wynikającym z fizjologii i rozwoju psychicznego buntem. Fakt ten został skrzętnie wykorzystany przez lewackich socjotechników. Część młodzieży aktywnie protestuje, choć za bardzo nie zna powodów tego protestu. Po prostu rozładowuje nadmiar energii. Bezwzględnie należy potępić urągające godności ludzkiej zachowanie podczas demonstracji, ale nie można potępiać młodzieży. Zbyt mało zaangażowania, realnych środków, narzędzi i serca wkładamy w kształt kwiatu naszego społeczeństwa. Uderzmy się w pierś i pochylmy się nad nad zrównoważonym rozwojem tych, od których zależy przyszłość Polski. Nie ustawajmy w modlitwie w intencji wszystkich naszych dzieci. Wyrwijmy je z sideł szatana. Powierzajmy je Bożej Matce. Jest szansa tę ideologiczną wojnę wygrać. SURSUM CORDA!
Po 11 ...2020.10.27 8:12
Dzisiejsza młodzież jak dużo wartościowsza od poprzedniej i poprzedniej itd, itd. Jak każde pokolenie jest trochę inna od poprzedników. Inna, nie gorsza. Różnica pomiędzy kilkoma pokoleniami robi się już bardzo widoczna. Np. nasi dziadkowie spędzali dużo mniej czasu w mediach społecznościowych. Biadolenie na młodzież można znaleźć w tekstach od starożytności do teraz. Zawsze to był obraz zidiocenia autora, a nie faktycznej degrengolady. Dlaczego? Bo świat się nie zawalił i nawet chyba teraz jest lepiej niż było 100 lat temu. A zatem, BRAWO dzieciaki. Skopcie dooopy staruchom. To Wasz świat, urządzicie go po swojemu. A jak komuś się nie podoba, to niech sobie wypppierdala na emeryturę. Amen.
AAAtomek2020.10.27 9:04
Stawiam Ci wódkę i korniszona za przypomnienie, oczywistego!
Anonim2020.10.27 9:07
Oj, jak ten PRL cię kręci ...
Konrad!2020.10.27 8:08
Ukrzyżuj ich!
Paradek2020.10.27 8:06
"Nie znają katolicyzmu, a nim gardzą." Proszę o wyczerpującą informację kto w Polsce zna katolicyzm.
Albert2020.10.27 9:31
Ateiści.
Michał2020.10.27 8:06
Gdyby rządzili Nami katolicy byśmy byli w kulturowym średniowieczu,a chwila rządzą Nami :)
NICK2020.10.27 9:07
W przedszkolu jeszcze nie uczą historii, więc jesteś usprawiedliwiony.
Po 11 ...2020.10.27 8:04
A zdjęcie, jak zwykle demaskuje manipulacje autora. Mamy koniec Października, a tu wszyscy w T-shirtach, a gościu po lewej w krótkich spodenkach. Wszędzie kłamiecie.
Anonim2020.10.27 8:07
A to chyba nie od dziś wiadomo, że Fronda ma folder z dziesięcioma zdjęciami do ilustracji artykułów. Żółte szpony, facet w stroju sado-maso, czwórka panów z nagimi torsami i tęczowymi flagami etc. Prawdziwe dziennikarstwo kosztuje, a im szkoda wydać na subskrypcję w Shutterstocku
Po 11 ...2020.10.27 8:16
Wiem, wiem, racja. Ale zawsze mnie to śmieszy. Oni chyba nie rozumieją, że nie na wszystkim można zaoszczędzić. A to, że zaoszczędzili na biletach na tramwaj jadący do miejsca zwanego "szkołą" widać jeszcze dobitniej. I jest to nawet śmieszniejsze.
ada2020.10.27 8:02
Panie Konradzie,a czyja to wina,ze 'nie znaja katolicyzmu'?Przeciez katecheza jest w szkolach,ale jak jest prowadzona to juz inna sprawa.Zaczac nalezalo od ewangelizacji a nie restrykcji.Oni nie poznali Jezusa i sposobu myslenia katolickiego.Panstwo ludziom w takich sprawach zupelnie nie pomaga a wymaga....Pomysl Pan troche...Nasz katolicyzm jest oparty na obrzedach a nie na wierze.Ludzie go(katolicyzmu)nie rozumieja i stad takie reakcje.Przykre to,co sie dzieje-ale uderzmy sie w piers-co zrobilismy,zeby bylo inaczej?Ja tez...
dr2020.10.27 9:48
to nie jest takie proste ...Jezus chodził ewangelizował w Narodzie wybranym "w źrenicy oka" a ? a został odrzucony ...taka reklama czy taki "ludzki dizajn" nie jest jakoś spektakularnie zachęcający jak reklamy inne ze świata... bo może ma tak być ...ma się wybrać sercem dobro lub zło .. a nie lepszą reklamę "ludzkimi oczami" i nie do końca to zależy od nas ... ?
Po 11 ...2020.10.27 8:01
Język jest narzędziem do komunikowania się i wyrażania emocji. Osoba inteligentna społecznie i kulturalna rozumie i wyczuwa jak w określonej sytuacji należy się wypowiadać, tak aby treść i forma odpowiadała sytuacji, intencji wypowiedzi oraz obrazowała powiązane z treścią emocje. Inaczej mówimy do dziecka, a inaczej do księdza, nie to zły przykład. Inaczej mówimy do dziecka, a inaczej do chama który zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych i pokazał palec kalece. W obecnej sytuacji rządzący i niektórzy przedstawiciele KK nie rozumieją sytuacji. Nie rozumieją, że zachowanie protestujących i ich język jest zadziwiająco powściągliwy.
Cool2020.10.27 8:11
Cieszę się bardo, że potrafisz byc czasem kulturalny! .... gratulacje! Życzę dalszych postępów!
Po 11 ...2020.10.27 8:19
Nie czepiaj się, dopiero wstałem. Zaspany jestem. Kawa, gdzie do koorwy nędzy jest kawa!!!
Pytak2020.10.27 7:56
No, a jak Kościół ma dotrzeć do tej gimbazy, skoro w najwyższych gremiach zasiadają same siwe głowy. Nie ma szans.
Po 11 ...2020.10.27 8:22
Siwe głowy budzą szacunek. Nawet u gimbazy. Inaczej ma się sprawa ze starymi hooojami.
opty2020.10.27 7:55
Aborcja nie ma zastosowania; POczekamy na eutanazję! Wtedy rozpocznie się skowyt......
Któż wie...2020.10.27 7:48
Ano pokłosie 30 lat religii w szkole. Coś kiepsko to poszło chyba? Czy za mało godzin było za kasę podatnika?
Cool2020.10.27 8:00
Problem w tym, że religia nie była obowiązkowa i nie liczyła się do świadectwa końcowego! ....sądzę, że teraz to się zmieni.
RobtaCoChceta2020.10.27 7:48
Swieta prawda, POLACY obudzcie sie - mieszkam w UK od 22 lat - tak dokladnie jest - biernosc ludzi prawicy zniszczyla demokracje - teraz rzadzi tylko LGBT i liberalowie konserwatysci ktorzy sa konsewatystami tylko i wylacznie z nazwy - lewactwo rzadzi wszedzie
Anonim2020.10.27 7:55
Jak ci tam tak źle to czemu nie wrócisz do tego kraju mlekiem i miodem płynącego? Czy funciki wszystko polskiemu robakowi wynagradzają?
Hanka2020.10.28 1:35
A dlaczego ma wrócic?on pisze oczywista prawdę tam 17 letnie głupawe dzieciaki zamiast uczyc sie mieszkaja ze soba i udaja małżeństwo.
Torchwood2020.10.27 7:59
Jak dokładnie została ta demokracja zniszczona? Ci "LGBT" i "liberalowie konserwatysci" są wybierani w wyborach - zasady tych wyborów się przecież nie zmieniły. Może po prostu społeczeństwo się zmieniło, i chrześcijańscy fanatycy nie mają już większości.
Cool2020.10.27 8:06
Gdyby katolicy nie byli większoącią ... to szczury pokroju czaskowskiego, nie udawalyby katolików w kampaniach wyborczych
Anonim2020.10.27 8:08
Ej, a może on nie udaje?
Torchwood2020.10.27 7:32
"pogiertychowców"? Ktoś już zapomniał, że Giertych był ministrem edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego?
Klejnot Nilu2020.10.27 7:57
Statystyczny wyborca PiS nie pamięta dalej niż do tego co było zeszłej niedzieli na kazaniu. Nie wymagaj od nich pamiętania co było prawie 15 lat temu.
basetla2020.10.27 7:18
Pokolenie JPII i jego poklosie.
kto to2020.10.27 7:06
To tak zwane mniejszości wyszły na ulicę. Niestety oni nie chcą sie pogodzić z tym , ze to Większość stanowi tutaj prawo a jak sie nie podoba to droga otwarta zawsze mozna wyjechać i szukac swojego szczęścia gdzie indziej.Tylko co to za szczęście, które karmi sie niesczęściem innych (aborcja)?
JanP2020.10.27 7:27
A może ciebie trzeba w doopę kopnąć tak, że znajdziesz się na Księżycu. Kto dał ci prawo decydowania o losie bliźnich? Ogarnij się, bo "menele" przyjdą pod twój dom z patriotycznym przesłaniem "wypierd.laj".
Anna2020.10.27 6:50
Tak.. słuszne słowa ..pokolenie meneli nam rośnie...Doświadczamy ich również tu, w komentarzach na Frondzie...Nawet teraz, poniżej pewnych/ chociaż to grupa już wyrośniętych// komentarzy nie da się czytać ze względu na treść/skrajne idiotyzmy chamstwo i ten język.. analfabetów/. A większość pewnie ma nawet maturę. Żenujące i bardzo smutne...
Iks De2020.10.27 7:49
Większość tych menelopodobnych komentarzy jest od trolli. Nie wierzę, że NORMALNY człowiek mógłby komuś innemu życzyć jak najgorzej tylko dla tego, że ma inne poglądy polityczne lub orientację. Daaawno temu na tym portalu można było spokojnie podyskutować o wszystkim. Ścierały się różne strony polityczne ale było kulturalnie i rzeczowo. Obecnie moderacja tu nie istnieje - widocznie Frondlu jest to na rękę. Wyświetlenia są to i kasa się zgadza. Większość komentarzy pod artykułami to najgorszy możliwy ściek intelektualny. Smutne to, że "niby portal poświęcony" a toleruje taką nienawiść (zresztą sami tą nienawiść podkręcają artykułami).
gracz2020.10.27 6:35
No nareszcie młody człowiek z rozumem w głowie zamiast gówna .Gratuluję i współczuję obcowania z debilami.
Marek2020.10.27 6:35
To jest efekt 30 lat katechezy od przedszkola. Mądrzy ludzie ostrzegali.
opty2020.10.27 6:33
Jak zostaną "ubogaceni" jak Francja, Niemcy, Hiszpania, to zacznie się skowyt......
Józef2020.10.27 6:32
Chciałbym przypomnieć, że Prezydent Andrzej Duda ma konto na TiK - Toku
Japa2020.10.27 6:32
Fajne . Autor wyliczył felery naszego wychowania , a "komentatory" udowodnili ,że ma rację .Na brawa nie czekałem . Ale rzeczowa krytyka była by potrzebna .A tu ani braw , ani rzeczowości. Taki frądelkowy Hyde Park.
yuj2020.10.27 7:02
naucz się interpunkcji, zanim zaczniesz pisać
gumowa kaczka2020.10.27 6:10
dorasta pokolenie wychowane na dobrej zmianie, rydzyku,komisji smoleńskiej,żołnierzykach wyklętych,disko polo i innych bzdurach prawckich
Jan2020.10.27 6:53
Skrajne idiotyzmy piszesz istoto ludzka, poczytaj...pomyśl. Myślenie dobrze robi...Może coś odkryjesz...oprócz głupot , którymi nasączyłeś się oglądając bez użycia myślenia TV, internet..
ladychapel2020.10.27 6:03
Gimbusem to sam jesteś młodzieniaszku. Twój język nie wiem czy wiesz, ale jest typowym językiem dawnego PRLu. Poczytaj sobie nagłówki ówczesnych gazet.
Anna2020.10.27 6:56
No tak ty już się odkryłeś jak znasz gazety PRLu, to stary komuszek jesteś. Zresztą wisisz tu w tych komentarzach jak pająk w sieci i zioniesz jadem...Nie ugryź się w język bo bo zatrujesz się ...swoim jadem.
antylewak2020.10.27 5:51
Cóż jedynym rozwiązaniem jest wojna i wybicie tych pasożytów , w imię dobra ludzkości ma się rozumieć
Andrzej2020.10.27 5:25
Andrzej Lepper 2007r, o planach Kaczynskiego na wladze ktore mial podczas koalicji z nim " (...)Czyli będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. (...) O to idzie gra teraz. Dyspozycyjny Sejm, dyspozycyjny Senat, dyspozycyjni sędziowie, swój prezydent, swoje służby i media. Celem jest pełnia władzy. Sam mi mówił, że do Trybunału da takich ludzi, którzy nie zawiodą.".....
Moly2020.10.27 4:28
Im wiecej takich tym lepiej. Bardzo inspirujace przemowienie. Juz mlodziez do niego bedziej leciec
Halina2020.10.27 3:39
Winę za to ponoszą ci, którzy wprowadzili gimnazja, drastycznie obniżyli poziom nauczania, zrezygnowali z wychowania w szkole. Tak samo winne są wyższe uczelnie kształcące nauczycieli w duchu lewackim. Dobrze, że ministrem edukacji narodowej został prof. Czarnek.
Henryk2020.10.27 7:02
Bzdura z tymi gimnazjami..... Winę za wychowanie ponoszą przede wszystkim RODZICE, dla których najważniejsza jest KASA i praca po kilkanaście godzin dziennie. A dzieci zostawione same sobie z internetem, portalami społecznościowymi a te ich ,,wychowują,, Rodzice nie wiedzą co robią ich dzieci...Tu tkwi problem i potem mamy pokolenie MENELI. Brak prawdziwej Rodziny..
dr2020.10.27 8:03
ale kto tych rodziców wcześniej "spałperyzował" ? ale odpowiedzi nie są zero-jedynkowe... na pewno problem jest gdzieś pośrodku i lenistwo i obojętność, i brak myślenia perspektywicznego... ale też nie przesadzajmy... na 1,5 mln Wa-wę wyszło 1,5 tysia przeszkolonych aktywistów... i drugie 1,5 tysia młodych "pożytecznych idiotów" ? naród nie jest obojętny ...ino słusznie zakłada że to prowokacja .. ale lewacka hałastra szuka "plastusiowych męczenników a tu nic ... pytanie czy policja może wlepiać szybciej i więcej mandatów... raczej taki "lewackie wojsko" wybory przegra ..w zasadzie PiS-owi nabijają elektorat...
Anonim2020.10.27 3:22
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej na ulicach? Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Przejęty TK. Przejęte sądy. Przejęta Prokuratura. Itd. Co by zrobiła żaba, gdyby wiedziała, że ją gotują?
Torchwood2020.10.27 3:15
Tylko dlatego, że młode pokolenie nie wierzy w bajki opowiadane przez katolików nie robi z nich "meneli". Świat idzie naprzód i starożytne legendy i mity odchodzą w zapomnienie. Tylko dlatego, że coś jest "tradycją" nie oznacza, że zasługuje na szacunek.
LOVE69.PL2020.10.27 2:50
Szukasz dziewczyny albo Kochanki? Sprawdź na LOVE69.PL
Anonim2020.10.27 2:15
“po co nam parowa maszyna, gdy mamy konia i murzyna?” Smuniewski, przeraża cię postęp? Nie martw się, ten rodzaj lęków jest niegroźny (tylko w skrajnych przypadkach przeradza się w paranoję). Czy dzisiaj przeraża cię lokomotywa? Prawdopodobnie nie. No widzisz, a twoi pradziadowie pewnie spać nie mogli, bo ich świat ktoś wywracał do góry nogami.
Maria Błaszczyk2020.10.27 1:27
"Nie jest w stanie się porozumiewać dobrze w naszym języku, a także nie posiada w ogóle kodu kulturowego." No wypisz, wymaluj opis P.T. redakcji Frondy...
Cottonfield2020.10.27 1:10
To prawda. Efekt będzie taki, że popadają w nałogi i dysfunkcje umysłowe, a ich życie jest nic nie wartą wegetacją. Wielu już tą droga kroczy.
Konfederata2020.10.27 0:43
Bzduraja. Konfiederacija i PiS razem wśród młodych ma większość. Nada zgrat po wywaleniu putinowców.
Polak-niekatolik2020.10.27 0:37
Czy Smuniewski może wreszcie wziąć się za naukę? W APD nie ma ani jednej pracy dyplomowej, a jego rocznikowi koledzy już doktoraty robią!
Anonim2020.10.27 0:30
Przykre to, ale zgadzam się z tym co Konrad napisał. Młodzież jest rozbestwiona i pogubiona.
czekista2020.10.27 1:58
Mlodziez jest oglupiona i do tego jest glupsza niz ich rodzice. Zasada jest taka; produkujmy coraz glupsze pokolenia, glupsze od poprzedniego a wladze mamy zapewniona na wieki. I to sie dzieje. Jedynym wyjsciem jest odebrac wladze LAJDAKOM zwiazanym z miedzy narodowym Gangsterom. To przeciez oni daja im wladze
AAAtomek2020.10.27 0:24
Haj, PiS und Kler! Wnuczki Powstańców Warszawskich i wnuczki AK-owców zrobią wam jesień średniowiecza!
matis892020.10.27 0:22
Jak widać PISowska edukacja jest jeszcze bardziej lewacka od tej peowskiej. To często maturzyści których ukształtowała edukacja za lewackiego PISu.
Olej2020.10.27 0:19
Diagnoza jak najbardziej trafna - Tragedia ! Oddaliśmy dzieci zbolszewizowanym szkołom, bezideowcom i konformistom. Teraz wystawiany jest tego finał i rachunek.
AAAtomek2020.10.27 0:25
Dodaj jeszcze szczyptę religii katolickiej i mamy efekt :D