23.12.13, 13:48Geje na demonstracji (fot. Sxc.hu)

Dożywocie za homoseksualizm. Poseł PiS: Byle ich nie trzymali w celach wieloosobowych

Parlament Ugandy uchwalił w piątek ustawę, przewidującą karę dożywotniego więzienia za niektóre rodzaje aktów homoseksualnych. Dożywocie przewidziano za kontakty homoseksualne z udziałem nosiciela wirusa HIV, za seks homoseksualny z nieletnimi i osobami niepełnosprawnymi, a także za wielokrotne kontakty homoseksualne, do których dochodzi za obopólną zgodą. Na siedem więzienia może zostać ukarana osoba, która poprowadzi ceremonię zawarcia "małżeństwa" jednopłciowego. 

"Niby dzicy ludzie, a wiedzą, że nie należy obrażać praw natury. Byle tylko skazanych nie trzymali w celach wieloosobowych ;)" - tak zmiany w prawie w Ugandzie skomentował poseł PiS Stanisław Pięta. Parlamentarzyście zarzucono rasizm, na co odpisał: "Rasizm?Pogardzam rasistami. Wobec głupków jestem bardziej wyrozumiały, liczę, że nauczą się czytać ze zrozumieniem". 

Beb/TVN24/Twitter.com

Komentarze

anonim2013.12.23 14:30
Co chcecie? W końcu poseł Pięta zatroszczył się o homoseksualistów, którzy trafią tam do więzienia. Jeżeli nie będą mieli indywidualnych cel, to raczej pobyt we więzieniu mógłby być dla nich koszmarem. A co do meritum - czy karać? Jak najbardziej uważam za zasadne karanie w ten sposób za "kontakty homoseksualne z udziałem nosiciela wirusa HIV, za seks homoseksualny z nieletnimi i osobami niepełnosprawnymi". To nie jest kwestia jedynie tego, że osoba, która tego dokonuje jest homoseksualistą. Jeżeli jest się świadomym nosicielem HIV i współżyje z drugą osobą, to naraża się ją na zarażenie śmiertelna chorobą. To tak, jakby powoli zabijał drugiego. W przypadku wielokrotnego współżycia z wieloma osobami, kwalifikuje się pod paragraf wielokrotnego mordercy. Dożywocie? Jak najbardziej. "Seks homoseksualny z nieletnimi " to jak najbardziej pedofilia, tym bardziej odrażająca, że w wydaniu homoseksualnym. Dożywocie? Raczej nie. Raczej kara, która byłaby wystarczająca na odstręczenie od pedofilii homoseksualnej, z równoczesnym leczeniem psychiatrycznym takiego osobnika. Za "seks homoseksualny z osobami niepełnosprawnymi"? Ma to znamiona gwałtu, gdyż zachodzi wykorzystanie niepełnosprawności niepełnosprawnego do takiego czynu (obojętnie czy to będzie stosunek homoseksualny czy heteroseksualny), więc jest to jeden z bardziej odrażających czynów. Dożywocie? Drastyczne. Ale jak odstraszyć innych od popełniania takich czynów, jak nie poprzez surową karę wobec tych, którym taka winę udowodniono?
anonim2013.12.23 14:36
obrońcy pedałów! Ukamienujcie posła! Wszak jest nie prawo... a raczej nie lewo myślny. Częstochowski zbierz swoją lewą bandę i do dzieła!
anonim2013.12.23 14:40
@arbiter... "tak samo powinni być karani hetero świadomie roznoszący HIV, pedofile oraz gwałcący niepełnosprawnych" Czytaj moje wypowiedzi uważnie :) Napisałam: "To nie jest kwestia jedynie tego, że osoba, która tego dokonuje jest homoseksualistą. " Te czyny same w sobie są odrażające niezależnie od "orientacji seksualnej" oskarżonego o popełnienie ich.
anonim2013.12.23 14:43
@arbiter... Chociaż raz ;)
anonim2013.12.23 15:02
@kropelka Nie rżnij głupa. Tu nikt nie mówi o seksie z nieletnimi czy zagrożeniu zarażeniem HIV. Kara dożywocia za wielokrotne współżycie seksualne homoseksualne - i o to tu głównie chodzi. Trzeba być ciężkim idiotą by takie rozwiązania popierać. Myślę, że skoro tak bardzo podoba się niektórym ustawodawstwo ugandyjskie, to może warto rozważyć tam emigrację zamiast pakować się do UK, Szwecji, czy Kanady. Ach, bo tam się fajnie żyje. A tam się fajnie żyje przede wszystkim dlatego że ludzie są otwarci, życzliwi i tolerancyjni. A dlaczego tak jest? Bo nie ma tam mentalności ugandyjskiej, a KK nie szuka wszędzie wrogów i nie wchrzania się ani do polityki ani do niczyjego prywatnego życia.
anonim2013.12.23 15:08
@artur.db7... "Kropelka pominęła, że więzienie jest też za " za wielokrotne kontakty homoseksualne, do których dochodzi za obopólną zgodą". Pani Kropelko, jest Pani za więzieniem w takiej sytuacji? " Nie jestem.
anonim2013.12.23 15:14
@Iwona Jaszczuk... "Mam orzeczenie o niepełnosprawności, za kilka miesięcy wychodzę za mąż. Czy będziesz chciała mojego męża karać?" Pani Iwono. Nie spodziewałam się z Pani strony takiego pytania. Przecież nie chodzi o to, czy współżycie z osobą niepełnosprawną ma być dozwolone lub nie, ale o WYKORZYSTANIE czyjejś niepełnosprawności do własnych celów, w tym seksualnych. Takie wykorzystanie nazywa się gwałtem, tak samo gdy silny mężczyzna wykorzystuje swą przewagę fizyczną nad kobietą i współżyje z nią wbrew jej woli. Taki gwałt może również zajść w małżeństwie heteroseksualnym, gdy mąż wbrew woli żony wymusza na niej współżycie.
anonim2013.12.23 15:19
@pies... "No popatrzcie... pierwszy przypadek nawrócenia na Frondzie! Czyli jednak penalizacja grzechów jest złem! :D" Nie zrozumiał pan mojej wypowiedzi. Grzech jest grzechem i za jego popełnienie powinna być odbyta odpowiednia kara. Grzech homoseksualny należy jednak do takiej kategorii, która nie powinna być karana więzieniem tak samo jak grzech pijaństwa, obżarstwa czy narkomanii. Powinien być natomiast penalizowany, i to więzieniem, gdy doprowadza do poszkodowania drugiej osoby.
anonim2013.12.23 15:30
Schikanender - jak fajnie poprzeinaczać i pomanipulować... A dorzucę tu, że Kościół nigdy nie był za penalizacją samych tego typu aktów; taki pomysł mieli natomiast "wcześni reformatorzy" z obozu Husytów (vide "Cztery Artykuły Praskie": 4. Karania za grzechy śmiertelne przez władzę świecką.)
anonim2013.12.23 15:30
@Schikaneder ... To, że "Facet przecież ma swoje potrzeby" nie znaczy, że może gwałcić swoją żonę. O tym wiedzieli nawet moi dziadkowie, kiedy ideologii gender jeszcze nie było. Do tego, aby szanować drugiego człowieka wystarczy zwykła moralność oparta na moralności chrześcijańskiej. Gender natomiast nie tylko jest antychrześcijańska ale również amoralna.
anonim2013.12.23 15:43
@pies... No i jak tu z tłumokami dyskutować... Jeżeli piszę: "Za potępieniem czynu w państwie prawa idzie penalizacja takiego czynu." to odnoszę to do władzy świeckiej, która może swoim świeckim prawem penalizować taki czyn. Jeżeli piszę: "Grzech homoseksualny należy jednak do takiej kategorii, która nie powinna być karana więzieniem", to piszę o "grzechu", czyli o winie z punktu widzenia chrześcijanina. Z tego punktu widzenia nawet najcięższa zbrodnia może nie być karana w sensie świeckim, gdy zachodzą następujące czynniki: 1. Uświadomienie sobie popełnionego grzechu. 2. Szczery żal za popełnienie grzechu. 3. Mocne postanowienie poprawy niepopełniania więcej danego grzechu. 4. Szczere wyznanie grzechu w akcie spowiedzi świętej. 5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu za zło popełnione grzechem. To wystarczy. "Przecież sąd indyjski potępił czyny homoseksualistów, tak samo jak to potępiają je muzułmanie i chrześcijanie. Za potępieniem czynu w państwie prawa idzie penalizacja takiego czynu. W takim razie nałożenie kary więzienia lub innej jest zasadne tak samo, jak po potępieniu kradzieży wsadza się złodzieja do więzienia." Kropelka dziś: "Grzech homoseksualny należy jednak do takiej kategorii, która nie powinna być karana więzieniem" Nawrócenie! :]
anonim2013.12.23 15:45
No i ten wąski pasek do wpisywania komentarzy jest fatalny, bo nie zauważyłam nieskasowanej dalszej części komentarza pieska....
anonim2013.12.23 15:57
@Schikaneder ... "Jakoś rodziło się tego "barachła" 3 razy tyle, co teraz.” Symptomatyczne. Nazywanie dzieci „barachłem”. Te dzieci nie pochodziły z gwałtów, ale z normalnego współżycia rodziców, którzy się kochali i kochali swoje dzieci. Moja prababcia miała ich dziewięcioro i wszystkie były kochane oraz wyrosły na porządnych ludzi. „I to nie gender poleca pozostać w małżeństwie, w którym do takich aktów dochodzi.” Małżeństwo jest nierozerwalnym sakramentem. Gdy dochodzi do czynów niecnych którejś ze stron, to można wystąpić o separację. Nie trzeba się wówczas na przykład bić z „damskim bokserem”. „Problemów społecznych nie rozwiązuje się apelując do czyjejś moralności.” Mylisz się. I to bardzo. To właśnie brak moralności powoduje narastanie problemów społecznych. „Gender to po prostu stwierdzenie pewnych faktów...” Gdyby ograniczała się jedynie do stwierdzania faktów, byłaby nauką jak inne. Ale gender jest „naukową” bazą ideologii genderystów, która tak jak w przypadku komunistów, ma zmienić świat. Na gorsze.
anonim2013.12.23 16:02
Dzicy ludzie w Ugandzie pewnie odnaleźli by się na tym portalu.. Wierze jednak, że fronda ma potencjał i modle się za was! Wesołych spokojnych Świąt wszystkim!!:)
anonim2013.12.23 16:07
@pies... I znowu nie rozumiesz… „ napisałaś coś więcej niż o potępieniu przez państwo. Napisałaś "potępił czyny homoseksualistów, tak samo jak to potępiają je muzułmanie i chrześcijanie". Czyli ocena faktu przez Ciebie jako chrześcijankę jest taka sama.” A czy różne czyny nie mogą być równocześnie oceniane negatywnie przez świeckie państwo, oraz wyznawców różnych religii? Czyż tak się nie dzieje z kradzieżą, morderstwem, gwałtem, kłamstwem? Dlaczego niby akurat zło płynące z grzechu homoseksualnego miałoby być inaczej oceniane przez świeckie państwo i wyznawców religii? „I jeśli dalej cytując Ciebie "za potępieniem czynu w państwie prawa idzie penalizacja" to nie trzeba dużo kombinować, aby dojść do wniosku, że w chrześcijańskim państwie prawa potępiony homoseksualizm będzie też karany.” Niekoniecznie. Potępienie grzechu nie idzie z potępieniem grzesznika. Jeżeli zostaną spełnione warunki, które podałam wcześniej, to niby cóż mianoby karać? Właśnie w „chrześcijańskim państwie prawa” częściej mógłbyś się natknąć na akty miłosierdzia wobec skruszonych grzeszników, niż na penalizowanie kogoś, kto dał klapsa niegrzecznemu dziecku. „No bo jeśli państwo potępia czyn, a go nie penalizuje to już nie jest państwem prawa.” Świeckie państwo tak. Chrześcijańskie państwo prawa powinno kierować się również miłosierdziem. „Ale naprawdę cieszy mnie, że zmieniłaś zdanie!” Nie zmieniłam zdania, ale je teraz doprecyzowałam na waści użytek.
anonim2013.12.23 16:19
Homąta w więzieniu i tak sa rozpoznawani i "pracują" jako cwele.
anonim2013.12.23 17:47
@MMS.... I tak zapewne nie rzucasz na tacę nawet grosika, więc o to się nie martw.
anonim2013.12.23 18:01
@Kropelka "Co chcecie? W końcu poseł Pięta zatroszczył się o homoseksualistów, którzy trafią tam do więzienia. Jeżeli nie będą mieli indywidualnych cel, to raczej pobyt we więzieniu mógłby być dla nich koszmarem." Obawiam się, że nie zrozumiałaś prymitywizmu tego posła. Szanowny pan poseł proponuje, żeby homoseksualiści byli w osobnych celach, żeby podczas odbywania tego dożywocia nie mieli wielkiej w tym przyjemności. Pan poseł reprezentuje moralne i etyczne niziny.
anonim2013.12.23 19:17
@Tmwstw... "Szanowny pan poseł proponuje, żeby homoseksualiści byli w osobnych celach, żeby podczas odbywania tego dożywocia nie mieli wielkiej w tym przyjemności." Sądzisz, że do przyjemności należy codzienny zbiorowy gwałt? Zaskakujesz mnie.
anonim2013.12.23 19:38
@MMS... "@Kropelka. Martwić się możesz o tych wszystkich, których z sukcesami przekonuję, by tego nie robili :)" Katolicy to ludzie prawi i mądrzy. To elita. Z takimi jak Ty i Tobie podobnym matołkom, nam nie po drodze. Jeżeli ci, których przekonujesz, to są równe tobie głupole, to takich nam w Kościele nie trzeba.
anonim2013.12.23 19:41
@Kropelka To nie ja to twierdzę, tylko poseł. To dlatego twierdzę, że jest to moralne zero i prymitywny ordynus, bo tylko taki osobnik mógłby za swoim doskonałym żartem puścić wirtualne "oczko".
anonim2013.12.23 19:43
"Z takimi jak Ty i Tobie podobnym matołkom..." Argumentum ad Personam, oj nie ładnie Kropelko. Takich pozamerytorycznych argumentów nie używa się wcale. No chyba, że zabrakło merytorycznych.
anonim2013.12.23 19:45
@Tmwstw ... "To nie ja to twierdzę, tylko poseł." Zacytuj mi słowa posła, pochodzące z powyższego artykułu, w których powiedział że: " żeby podczas odbywania tego dożywocia nie mieli wielkiej w tym przyjemności."
anonim2013.12.23 19:48
@epicur5... "Takich pozamerytorycznych argumentów nie używa się wcale. No chyba, że zabrakło merytorycznych." Problem w tym, że MMS nie używa argumentów merytorycznych, ale jedynie personalne. W związku z czym.... "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Dyskusja z MMS polega na wymianie inwektyw. Innego poziomu dyskusji MMS nie umie osiągnąć.
anonim2013.12.23 19:49
Kropelko nie warto było bronić tego pajaca. Dobrze wiesz co poseł Piętą chciał powiedzieć. Myślę, że nie warto też bronić spalonych pozycji. Przecież nie masz mentalności ugandyjskiej (mam nadzieję). Czasem warto uznać, że się dyskusję przegrało niż rzucać bezrozumnie inwektywami w oponentów.
anonim2013.12.23 19:54
@Kropelka Nie bądź dzieckiem. Czy naprawdę uważasz, że stwierdzenie - "Niby dzicy ludzie, a wiedzą, że nie należy obrażać praw natury. Byle tylko skazanych nie trzymali w celach wieloosobowych ;)" jest oznaką współczucia ludziom za to osadzonym i podyktowane troską o ich byt w Ugandyjskim więzieniu? Gdyby posłowi chodziło o to, żeby ich nie trzymać w celach wieloosobowych, nie było by na końcu stwierdzenia "oczka". A skoro "oczko" się tam znalazło, oznacza to, że ostatnia część wypowiedzi jest żarcikiem. A jeśli rzeczywiście jest to żarcik, to może tylko i wyłącznie dotyczyć kwestii niedopowiedzianej (jak to w dobrym żarciku) - czyli sprawianiu przyjemności osadzonym homoseksualistom przez współwięźniów. Nikt o zdrowej duszy, posiadający minimum klasy i przyzwoitości publicznie nie wypowiedziałby czegoś takiego. W tym powiedzeniu pobrzmiewa rechot Leppera z z tematu możliwości zgwałcenia prostytutki. Ot tyle w temacie.
anonim2013.12.23 19:57
@epicur5... Ja nie staram się być jasnowidzącą i twierdzić, że wiem co poseł Pięta "miała na myśli". Analizuję to, co powiedział i co zostało napisane powyżej. Wszelkie uwagi o "przyjemnościach" serwowane tu przez Tmwstw, należa do kategorii "gdybań" oraz rozbioru wierszy na zasadzie "co poeta miał na myśli, gdy pisał ten wiersz". Nie wiem. Mogę pisać jedynie o tym, co czytam i jakie we mnie refleksje to wzbudza, niezależnie od intencji posła Pięty.
anonim2013.12.23 20:03
@Tmwstw... "oczka" czyli ";)" nie zauważyłam :) Nie zmienia to jednak faktu, że niezależnie od tego, czy ono by tam było, czy nie na końcu zdania, to wyraża obawę - albo o stan homoseksualisty, albo o stan jego współwięźniów w zależności od tego, jak ukształtowałaby się sytuacja personalna w celi. Nietrudno sobie wyobrazić, że mogłaby być ona niewesoła zarówno w jedną jak i drugą stronę. Zatem apel o cele jednoosobowe jest jak najbardziej zasadny.
anonim2013.12.23 20:37
@Kropelka - gratuluję Ci cierpliwości w walce o prawdę. Wszystkiego dobrego na Święta!
anonim2013.12.23 21:14
@Dźwiedź... Dzięki ! :) I życzę Ci błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia :)
anonim2013.12.23 21:33
Nie dzicy ludzie, lecz z trzeciego świata a mają więcej rozsądku niż rozwinięte cywilizacje.
anonim2013.12.24 4:23
@Nettie... ""Katolicy to ludzie prawi i mądrzy. To elita." Raczej "prawicowi" i "przemądrzali". Wielka mi elita, phi!" Być za to "lewicowym mądralą" to nie powód do chwały. To porażka. Charakteru i intelektu.
anonim2013.12.24 4:26
@Gipsen... Lewicowy mądralo... "I to w sumie śmieszne, że oni sobie nawet nie zdają sprawy, że uprawiają gender studies poprzez samo posiadanie zdania na ten temat." Z faktu, że się dyskutuje o popełnionej przez kogoś kradzieży i posiada zdanie na ten temat, nie wynika, że samemu się kradnie. Nie wiem, czy taki niuans potrafisz dostrzec.
anonim2013.12.24 9:41
"Pederaści na demonstracji" - czy nie jest to obraza uczuć estetycznych?......Gdzie asertywność u pederastów??????
anonim2013.12.24 12:56
@pies... Bez obaw. Aktom miłosierdzia podlegają wszyscy. Również innowiercy, agnostycy i ateiści. Wystarczy, że człowiek czyniący zło, się od niego szczerze i trwale odwróci.
anonim2013.12.24 15:55
@Nettie ... "Ludzie, którzy z przyrodzenia są mądrzy i prawi swiadomie wybierają katolicyzm, czy praktykowanie katolicyzmu od małego przydaje tych przymiotów? " Jedno i drugie.
anonim2013.12.24 19:15
Uganda zrobiła coś złego-to złe prawo i nękanie ludzi.Jeśli nie możesz wyjść z Sodomy to odgrodź się płotem,ale nie należy nękać innych-to bardzo okrutne.Homoseksualizm nie powinien być karany,ale należy go usuwać z przestrzeni publicznej i dezaprobować,przesłanie dla osób,które dopuszczają się aktów homoseksualnych brzmi:"robicie coś złego".I tyle,poza tym nie trzeba się ich czepiać,zakazać jedynie manifestacji,pozamykać lokale gejowskie aby nie dać okazji do zła i stosować cenzurę filmów,internetu,publikacji....a wtedy gdy to zniknie z gazet i filmów to szybko problem zmaleje do takich rozmiarów jakie miał w 1901 roku.
anonim2013.12.25 1:55
@Cheswaw2 I na koniec zamknąć internet i zgasić światło.