29.03.21, 19:16fot. polsat news/screen

Dr Bodnar leczący amantadyną o ministrze zdrowia: eksperymentuje na ludziach

Gościem na antenie w programie Polsat News był dzisiaj dr Włodzimierz Bodnar, który leczy chorych na Covid-19 z wykorzystaniem amantadyny. W dniu dzisiejszym ruszyły badania kliniczne tego preparatu zlecone przez polski rząd. Będą one prowadzone w dwóch niezależnych ośrodkach, a w jednym z nich będzie pracował doktor Bodnar, który jest specjalistą chorób płuc, postulujący stosowanie amantadyny w kuracji zakażenia SARS-CoV-2. Na co dzień prowadzi przychodnię lekarską w Przemyślu.

- Pacjent z Covid-19 w ogóle nie jest badany w domu. Były lżejsze choroby, nie dające tylu powikłań i nigdy nie leczyło się przez telefon. Nie potrafię w ten sposób leczyć koronawirusa – powiedział doktor Bodnar w programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie.

Personel medyczny pracujący w jego przychodzi w Przemyślu, która cały czas pracuje normalnie "w ogóle nie boi się Covid-19". Część jego pracowników – jak powiedział lekarz - przeszła infekcję SARS-CoV-2 w sposób lekki. Tylko jeden mężczyzna trafił do szpitala z powodu arytmii serca, ale wyszedł bez zespołu pocovidowego.

- Wyszedł z oddziału bez powikłań. Wszyscy zakażeni pracownicy leczyli się amantadyną – powiedział doktor Bodnar.

- Pojawił się taki wątek, że ten środek może być wykorzystany w leczeniu Covid-19. Kilku lekarzy, nie wiem w jakim trybie, bo to wymaga zgody komisji bioetycznej, żeby robić eksperymenty, stosowało lek w innych zakresach (...). Jestem otwarty na nowinki, tylko one dotyczą bezpieczeństwa i zdrowia człowieka, więc muszą przejść odpowiednią procedurę - stwierdził w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie RMF FM mówiąc o amantadynie.

Jak podkreślił doktor Bodnar "eksperymentem" zostało określone "skuteczne leczenie". Stwierdził także, że minister Niedzielski "nie dał nic w zamian", a jego działania są eksperymentowaniem na ludziach. 

- To pan minister eksperymentuje na ludziach, zamykając dostęp do lekarzy. Ich nikt nie leczy, nie dostają znikąd pomocy – stwierdził doktor Bodnar.

 

mp/polsatnews.pl

Komentarze

Hanys GórnoŚląski2021.03.30 11:08
Niejaki "niezalezny autorytet Horban" od wielu lat testuje dla Pfizera lekarstwa na swoich pacjentach i bierze za to pieniądze. Dlaczego o tym nie wyjecie po mediach???
katolicka deratyzacja Polski2021.03.30 8:50
Konfederacja poleca doktora Mengele !
katolicka deratyzacja Polski2021.03.30 8:49
Konfederacja Targowicka niszczy panstwo polskie,bo czeka na zielonych ludzikow Putina.
xxxx2021.03.30 8:38
Brawo p. dr Bodnar -------- nie chcemy eksperymentalnych "szczepionek"
Anonim2021.03.30 8:16
ludzie pragną znaku bestii? chcą być wciągnięci na listę bestii? i dostać paszport bestii?
General practitioner2021.03.30 8:06
Tzw. Ministerstwo Zdrowia które zabrania lekarzom normalnego leczenia ludzi chorych na choroby przeziębieniowe i nakazuje leczyć ich za pomocą telefonu i respiratora jest co najwyżej Ministerstwem Śmierci.
Mark2021.03.30 8:08
To nie jest zbrodnia, to jest ludobójstwo.
Anonim2021.03.30 7:52
Viregyt-K - lek przeciwwirusowy? ... przeczytaj ulotkę? ... stowaway przez lekarzy w niektórych przypadkach grypy od wielu lat? ... wróg publiczny Nr 1 - gdy okalało się, że hamuje rozwój COVID-19?
Anonim2021.03.30 8:10
Z łaski Bożej mają skuteczny lek na wira COVID-19, a łakną szczepionki?
Torchwood2021.03.30 7:40
Gość używa leku wbrew jego przeznaczeniu, więc eksperymentuje na ludziach. "Dowody" anegdodyczne, na które Bodnar się powołuje, mają zerową wartość naukową - takie same "dowody" są na wszelkie magiczne leczące magnesy, bioterapię, i inne podobne idiotyzmy wciskane ludziom - bez testów klinicznych nie można mówić o skuteczności leku.
Ale ty kłamiesz2021.03.30 9:16
Oczywiście że można. Dla przykładu - penicylina uratowała MILIONY istnień, a została wprowadzona bez "badań klinicznych".
Ktoś2021.03.30 9:37
Jeszcze do niedawna w ulotce tego leku (Vigeryt K) było napisane, że stosuje się go na grypę typu A, wiec nie wiem czemu uważasz, że lek jest niestosowany niezgodnie z przeznaczeniem. Poniżej fragment ulotki szczepionki firmy Pfizer. Czy Twoim zdaniem brzmi to bezpieczniej: "Ten produkt leczniczy został dopuszczony do obrotu zgodnie z procedurą dopuszczenia warunkowego. Oznacza to, że oczekiwane są dalsze dowody świadczące o korzyści ze stosowania produktu leczniczego. Europejska Agencja Leków dokona, co najmniej raz do roku, przeglądu nowych informacji o tym produkcie leczniczym i w razie konieczności ChPL zostanie zaktualizowana(...).5.3 Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie Dane niekliniczne, wynikające z konwencjonalnych badań toksyczności po podaniu wielokrotnym, toksycznego wpływu na rozród i rozwój potomstwa, nie ujawniają szczególnego zagrożenia dla człowieka.Toksyczność ogólna u szczurów, którym domięśniowo podawano produkt leczniczy Comirnaty (otrzymywały 3 pełne dawki stosowane u ludzi raz na tydzień prowadzące do względnie większych stężeń u szczurów ze względu na różnice w masie ciała), występował pewnego stopnia obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia i zwiększenie liczby białych krwinek (w tym bazofilii i eozynofilii) odpowiadające odpowiedzi zapalanej. Obserwowano również wakuolizację hepatocytów wrotnych bez oznak uszkodzenia wątroby. Wszystkie działania były odwracalne.Genotoksyczność/rakotwórczość. (...) Nie przeprowadzono badań genotoksyczności ani rakotwórczości." Warto wyjaśnić, że skutkiem działania genotoksycznego jest wystąpienie mutacji w obrębie genów lub chromosomów. Mutacje genowe zachodzą na poziomie kwasu nukleinowego, powodując zmiany w sekwencji nukleotydów. Na skutek mutacji genowych powstają nieprawidłowe białka, które nie mogą pełnić prawidłowej roli w organizmie żywym. Mutacje chromosomowe polegają na zmianach w strukturze chromosomu, np. skróceniu ramienia chromosomu czy nawet na ubytku lub zduplikowaniu chromosomu. Każda zmiana, czy to w obrębie genów, czy w obrębie chromosomów jest szkodliwa dla organizmu i wpływa na jego funkcjonowanie. Skoro badania na genotoksyczność nie zostały przez firmę przeprowadzone, to jak można twierdzić, że ten produkt leczniczy m-RNA, dopuszczony do obrotu warunkowo i po zwolnieniu producenta z odpowiedzialności za skutki uboczne, nie jest eksperymentalny? Na dodatek szereg rządowych autorytetów wypowiada się, że ta szczepionka nie wpływa na nasze geny i Ci naukowcy, którzy twierdzą inaczej są niewiarygodni i należy rozważyć pozbawienie ich uprawnień do wykonywania zawodu. Czy mamy przez to rozumieć, że oni takie badania przeprowadzili i wiedzą o tej szczepionce więcej, niż producent?
o ...2021.03.30 7:26
... czyżby sprawa była polityczna ... czyżby pis nie chciał wygrać kolejnych wyborów parlamentarnych ... bo gdyby zainwestował w amantadynę, a ta okazałaby się skuteczna - wygraną miałby jak w banku ...
Anonim2021.03.30 7:45
A co to jest PiS? ... PiS to JK i MM ? i Sanhedryn PiS-u? .... a później długo, długo, długo nic? .... na wysokości kolan tacy jak poseł Rzymkowski? poseł Żaryn? i kilku innych Polaków?.... cała reszta PiS-u to wydmuszki?
Anonim2021.03.30 7:22
PILNE! Amantadyna leczy Polaków! Dlaczego rząd nie chce dobra obywateli RP? Dr W. Bodnar wRealu24! .................... https://www.youtube.com/watch?v=BrtdW-vBWQc
Anonim2021.03.30 7:27
3000 chorych przebadanych, leczonych, i wyleczonych przez dr Bodnara lekiem generycznym AMANTADYNĄ? ............... w tym minister tego rządu? ............ i ani jednej skargi na dr Bodnara?
Anonim2021.03.30 7:32
ludzie z wirem przyjeżdżają do dr Bodnara z całej Polski przez 7 dni w tygodniu? ...... i żadnych restrykcji? ..... i żadnych maseczek?
Anonim2021.03.30 7:35
żadnego tlenu? ... żadnego respiratora? ... żadnej śmierci?
Anonim2021.03.30 7:54
VIREGYT-K
Anonim2021.03.30 7:58
czego jeszcze potrzebujecie, niedowiarki?
o ...2021.03.30 7:22
... jednak kogoś bardzo uwiera tania amantadyna ... oto mogę legalnie nabyć mnóstwo substancji, po których odchodzę do krainy wiecznych łowów ... a niewinnej amantadyny, którą stosuje bez problemu tysiące ludzi - jakoś nabyć nie mogę? ... czy to jest normalne? ... a ten wysyp zjadliwych antyantadynowych troli na tym forum to przypadek? ... prawda jest taka, ze jest bardzo wiele przypadków wręcz spektakularnego wyleczenia z covid19 po użyciu amantadyny, natomiast nie słyszałem, aby z jej powodu ktoś odszedł ... przypadek? nie sądze ...
Grizzly2021.03.30 6:16
RPO zajmuje się leczeniem chorych?
Grizzly2021.03.30 7:12
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
A sam2021.03.30 6:03
nie eksperymentuje? Lekiem na Parkinsona (system nerwowy) leczy koronawirusa? A skąd wie jakie będą skutki w przyszłości? Nie badał przecież. Idiota.
Ed2021.03.30 6:20
Nie wiesz o czym gadasz, to się nie odzywaj. dr. Bodnar nie pierwszy i nie jedyny leczy tym lekiem z pozytywnym skutkiem. W odróżnieniu od ministra, dr. Bodnar ma na celu leczenie pacjentów.
Taro2021.03.30 6:50
Nie lekiem na parkinsona,tylko przygotowanym i uzywnym przeciw grypie, a przez przypadek podsumowano wyniki w innym kierunku i stosowany jest przeciw innemu schorzeniu.
Ale ty kłamiesz2021.03.30 9:18
Amantadyna jest dokładnie przetestowana co do skutków ubocznych, i są one bardzo ograniczone. W końcu aplikuje się ja osobom starym o słabym zdrowiu i z licznymi chorobami.
Klakier2021.03.30 5:52
Jutro następny idiota rzecze,że najlepszym lekarstwem na COV-id,jest lewatywa.I następne tysiące uwierzą.
JanP2021.03.30 5:40
Gdyby ta amantadyna była takim cudownym lekiem, to licencję na jej produkcję pod zmienioną nazwą już dawno mieliby kowboje.
Michał Jan2021.03.30 6:59
Albo - jak nie można tak zrobić, to dla "kowbojów" działanie amantadyny jest podważane (vide: Sajmon).
hehehe2021.03.30 4:32
Ale tu się zyebów na to forum zlazło. Tak to jest jak dasz ludziom nadmiar wolności, miejsce w którym się zagnieżdżą zamieniają w szambo :-)
Anonim2021.03.30 2:33
szczepionki jak mowi nasze Sloneczko Kolchozu Bialorus tow. lukaszenka sa gowno warte bo nie sa w Kolchozie Bialorus robione. i moze ci po nich hooy na czole wyrosnac. a kobiety beda mialy dwie pisdy co moze byc plusem. kurvy z naszego Kolchozu Bialorus sa cenione w afryce i mongolii. dwie pisdy to dwa razy wiecej klientow. co cieszy tow. Lukaszenke
Anonim2021.03.30 2:09
Wg. najnowszych badan amantadyna okazala wielka skutecznosc na hemoroidy oraz na tradzik mlodzienczy. Natomiast w kolchozie Bialorus jest uzywany na pierwsze symptomy debilizmu, tj. kwestionowanie ze tow. Lukaszenka jest najlepszym hokejsta swiata. .... minsk ma przypadkow debilizmu najwiecej bo 808/1120 a nowogrodek 188/246 slonim 699/926 oraz baranowicze 152/188 slutsk781/888 i 215/302..550/781 a w LIDA az 139/175
Anonim2021.03.30 2:10
https://stat.gov.bl.eatlukaszenkashit/anddie/asshole.html
Anonim2021.03.30 2:26
nie ludz sie ze wszystkimi szczepionkami bedzie inaczej, skutecznosc moze byc tylko dzieki ograniczonej transmisji a nie nabytej odpornosci tkanek, i pewnie do czasu mutacji
Anonim2021.03.30 1:46
niestety ale brak dowodow na skutecznosc amantadyny, moze chroni przed ciezkim przebiegiem choroby ale przed smiercia minimalnie lub wcale ......... 808/1120 oraz 188/ 246 tarnobrzeg .. 699/926 oraz 152/ 188 krasnik .. rzeszow 781/ 888 oraz 215/301.. 550/781 oraz 139/175 PRZEMYSL
Anonim2021.03.30 1:48
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/zgony-wedlug-tygodni,39,2.html
Anonim2021.03.30 2:00
rzeszow do poprawki 888/1227.. innym razem sprawdze czy dobrze spisane ale na oko wszedzie te same wsplyczynniki
Anonim2021.03.30 2:37
jeszcze jedna poprawka w minsku (w tym w Kolchozie Bialorus) stwierdzono mutacje. odpadaja hooye wszystkim ktorzy glosowali na tow. Lukaszenke. co napawa nas otucha. niewielu hooi na tego hooya glosowalo
Anonim2021.03.30 1:15
Ja tylko przypomnę, że 80% pacjentów podpinanych do respiratora umiera. Tymczasem zasadniczo nie odnotowano ofiar śmiertelnych amantadyny.
Anonim2021.03.30 1:24
Dodam jedynie, że w kołchozie Białoruś 80% pacjentów na Covid w ogóle nie jest "podpinane" do niczego. Idą wprost do kostnicy. A ciekawsze egzemplarze są konserwowe w amantadynie i sprzedawane do różnych akademii medycznych. Głównie do dawnych republik sowieckich, zaprzyjaźnionych w tow. Łukaszenka.
Anonim2021.03.30 9:49
Nie kłam, lewaku.
Anonim2021.03.29 23:12
Z pustego Salomon nie naleje. Mam sasiada lekarza wiec nie dopuszczam mysli ze mnie nie zbada w razie choroby i cos przepisze. A pozostali co ? Prosto do szpitala, pod respirator lub do trumny. Wiecej lockdownow wy ku***
Anonim2021.03.29 23:22
Tak swoja w rodzinie i u osob spowinowaconych bylo troche covida. Jeden zgon u bezobjawowego ozdrowienca. Wiek zmarlego ponad 100 lat(!) Reszta krotkie lub dluzsze przeziebienia. Nawet teraz pewnie szwagier ma bezobjawowo koronawirus ale nie.. Zapomnialem on z dziecmi nie ma kontaktu, one lekko choruja a on przeciez mieszka pod mostem dlatego nie jest w kwarantannie
hans klos w roli felczera ze strzykawką2021.03.29 21:50
a dr Oetker leczy covid proszkiem do pieczenia ..
Anonim2021.03.29 20:59
https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,26584990,istniejace-leki-przeciwhistaminowe-wykazuja-skutecznosc-przeciwko.html
Klapaucjusz2021.03.29 20:24
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.
Klapaucjusz2021.03.29 20:22
Wedle https://www.doz.pl/leki/w51-Amantadyna, oznaką przedawkowania amantadyny są poważne arytmie sercowe. Czy pracownik, który trafił do szpitala z powodu arytmii serca jest ofiarą COVID-19 czy przedawkowania amantadyny przepisanej przez dr. Bodnara?
Anonim2021.03.30 1:13
Dlaczego kłamiesz? W podanym linku nie ma nic o "poważnych arytmiach sercowych", chyba nie potrafisz czytać bo ci się słowa przestawiają przed oczami, jak w 1 klasie podstawówki. Poza tym nie wiem dlaczego kłamiesz ukrywając fakt, że 1 osoba na trzydzieści, po 20 r.ż. ma niezdiagnozowana arytmię, a więc jest to całkiem powszechna choroba. Ale uspokoję cię - dobrze się leczy.
Klapaucjusz2021.03.30 10:45
Przeczytaj cały link i przeczytaj inne. Wedle https://www.medonet.pl/zdrowie,amantadyna---opis--dzialanie--zastosowanie,artykul,1735468.html "Przed rozpoczęciem leczenia Amantadyną i podczas jego trwania należy wykonać EKG". Czy dr Bodnar przeprowadził ECG przed podaniem amantadyny? Oto cytat z https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl: "Amantadyna ma wpływ na elektrofizjologię serca, w tym na wydłużenie czasu trwania potencjału czynnościowego poprzez zahamowanie napływu repolaryzujących jonów potasu. W rzadkich przypadkach działania te mogą powodować wystąpienie szczególnych zaburzeń rytmu serca u ludzi (np. arytmia torsade de pointes)."
Japa2021.03.29 20:17
I masz babo placek. Znowu polityka wzięła górę nad chorobą a może kostuchą .
Glaudiusman2021.03.29 20:02
Oczywistym jest, że najważniejsze i najpilniejsze lekarstwo na Covid-19, ale globalni pandemiści, plugawi lewacy jedni zakazują rządom leczenia. Mają być tylko szczepionki niesprawdzone. Jak widać rządy krajowe to marionetki i popychadła gatesa, zbira jednego.
Anonim2021.03.29 20:19
lekarstwa istnieja ale sa nawet po kilka tysiecy np Baricytynib , Remsesivir. Amantadyna za tania? jest jeszcze chlorochina i hydrochlorochina
Anonim2021.03.29 20:02
Dzieki decyzjom PISu ktory poza szklanymi domami nic nie zbudowal a jedynie burzy, zamyka, zamraza , Polska jest w scislej europejskiej czolowce zgonow w podsumowanich calorocznych. I tylko 20% nadwyzek. Wg przelicznikow z USA bez lockdownu byloby 21%. wg przelicznikow szwedzko-holenderskich umrzec mogloby tylko mniej. Im bardziej absurdalne sa obostrzenia tym ludzie stosuja do nich mniej. PIS jest bardziej zjadliwy od koronawirusa. Nie dosc ze nadmiarowo ludzie umieraja to na dodatek sie nie rodza
Japa2021.03.29 20:20
Ginę z ciekawości kto byłby mniej zjadliwy od PiS .
Anonim2021.03.29 20:01
To że lek komuś pomógł, nie oznacza, że nie można go stosować bez potwierdzonych badaniami metod. Nawet niektóre zioła, stosowane od wieków, teraz po badaniach okazały się baaardzo niebezpieczne, niektóre wręcz rakotwórcze!
wers2021.03.30 4:28
Jak się pije kore kruszyny na schudnięcie to rzeczywiście może być niebezpieczne.
man.of.Stagira2021.03.29 19:48
"- Pacjent z Covid-19 w ogóle nie jest badany w domu. Były lżejsze choroby, nie dające tylu powikłań i nigdy nie leczyło się przez telefon. Nie potrafię w ten sposób leczyć koronawirusa – powiedział doktor Bodnar w programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie." // TO PRAWDA: nie da się eksperymentować na ludziach PRZEZ TELEFON. Dlatego zapraszam ich do mojej kliniki w Przemyślu. Doktor Bodnar. //
Napisz coś od siebie nie bądź małpą !!!2021.03.29 19:59
:D
Viva Brasil, Viva Mexico!2021.03.29 19:43
Idą łeb w łeb - TRZYSTA TYSIĘCY ZGONÓW! Ale Brazylia wychodzi na prowadzenie. STO TYSIĘCY DZIENNYCH ZAKAŻEŃ, TRZY TYSIĄCE ZGONÓW. - - - Fuck lock down, fuck face masks! - - - Freedom!
Val2021.03.29 19:34
Jak się zastanowić to wygląda na ludobójstwo, mamy rok 39 po raz drugi ! To jest ten genetyczny eksperyment bez ukończonych badań, bez odpowiedzialności producenta i naganiacza-nie.rządu !
Val2021.03.29 19:42
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.
Anonim2021.03.29 19:34
Niedzielski nic nie moze, bo za krotki jest. Szumowski pozamykal lekarzy, szkoly i gospodarke i do dzis wielu uwaza go za bohatera ktory zastal Polske gdzie nic nie bylo zamkniete a zostawil swirniete. Myslalem ze w epoce big brothera gdzie szczanie na krzyz niektorzy uznaja za akt heroizmu, ludzkosc nie przekroczy kolejnych i az takich granic glupoty
matis892021.03.29 19:27
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
man.of.Stagira2021.03.29 19:25
"- Pacjent z Covid-19 w ogóle nie jest badany w domu. Były lżejsze choroby, nie dające tylu powikłań i nigdy nie leczyło się przez telefon. Nie potrafię w ten sposób leczyć koronawirusa – powiedział doktor Bodnar w programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie." // TO PRAWDA: nie da się eksperymentować na ludziach PRZEZ TELEFON. //
man.of.Stagira2021.03.29 19:46
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.