26.02.19, 10:45screenshot Youtube - Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski ostrzega: Czy Izrael dąży do zerwania sojuszu Polski i USA?

Być może Izrael, poprzez wykorzystanie nienawiści, będzie dążył do wzbudzenia fali antysemityzmu w Polsce i do zerwania polsko-amerykańskiego sojuszu – zastanawiał się dr Jerzy Targalski. – Izraelczykom może zależeć na tym, by USA skupiły się tylko na wspieraniu ich państwa – dodał.

W Izraelu trwa podgrzewanie emocji dotyczących relacji z Polską. W jednym z artykułów dziennika Ha-Arec pojawiło się stwierdzenie, że "wśród Polaków zdecydowaną większość stanowili i stanowią nienawidzący Żydów". Czy tego typu publikacje są elementem trwającej w Izraelu kampanii wyborczej czy przejawem antypolonizmu?

Antypolonizm jest elementem kampanii wyborczej. Tak to trzeba określić. Należy również zadać pytanie, czy jest to tylko stan świadomości Izraelczyków, którzy nienawidzą Polaków, czy wykorzystywanie nienawiści do tego, by wzbudzić w Polsce falę antysemityzmu i doprowadzić do zerwania sojuszu polsko-amerykańskiego. Jeżeli potraktowalibyśmy to w kategorii strategii politycznej, to oznaczałoby, że Izrael, tak samo jak Rosja lub Niemcy, jest zainteresowany tym, żeby między Stanami Zjednoczonymi a Polską nie było żadnego sojuszu – zauważył dr Jerzy Targalski.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że gdyby jego koncepcja okazała się prawdziwa, to Izraelczycy mogą chcieć, by "Stany Zjednoczone nie rozmieniały się na drobne i żeby koncentrowały się wyłącznie na pomocy dla ich państwa". – Nie wiem czy okaże się to prawdą. Wszystko będzie zależało od dalszej polityki państwa izraelskiego, które uważa, że wobec Polaków może pozwolić sobie na wszystko, bo ma za sobą wsparcie USA. Ostatnie dni wskazują, że Izraelczycy przeholowali w swoim zachowaniu – tłumaczył.

W połowie lutego Sąd Rejonowy Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie Stefana Michnika, asesora sądowego z okresu PRL, polskim władzom, mimo Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wobec niego wystawiono. Dorota Kania, która prowadziła audycję, zaznaczyła, że pojawiają się opinie, iż "próba ukarania zbrodniarza z czasów stalinowskich jest przedstawiana jako polski antysemityzm".

Trzeba sobie przypomnieć, kto był używany do narzucenia komunizmu w Polsce. Przede wszystkim byli to żydowscy komuniści – podkreślił ekspert.

Polskieradio24.pl

Komentarze

Marian2019.02.26 14:10
Prawda jest ze komunizm w Polsce instalowali zydzi
Reytan2019.02.26 13:02
Targalskiemu nigdy fakty nie wystarczaly,zawsze wzywal,ze trzeba czekac na dalszy rozwoj wypadkow. i takie odkladanie wnoskow i konkluzji,znacznie przybliza date Rozbiorow Polski.
edi2019.02.26 12:03
WSZYSTKO ZALEŻY OD OPATRZNOŚCI BOŻEJ A W TYM PRZYPADKU OD DONALDA TRUMPA - czy uda się lobby żydowskiemu w USA narzucić Trumpowi swoją wersję, czy też TRUMP NIE DA SIĘ IM OSZUKAĆ - W USA ŻYDZI TEŻ SIĘ NAWZAJEM ŻRĄ
Reytan2019.02.26 13:04
Utozsamianie Trumpa z Opatrznoscia Boza swiadczy o wytrepanowanej czaszce. Trump reprezentuje grupe masonow scisle zwiazanych z Izraelem,nie ma nawet marginesu na popieranie Polski.
PapuasiKontraBraciaPancho2019.02.26 11:58
Dr Wariatuńcio i Ćklana Kula robią tinktanka o sojuzach po całym świecie. Jeżeli Czesi będą kręcić nowy sezon "Bajek z mchu i paproci", doktor zagra na pewno.
Piotr2019.02.26 11:57
Żydzi nowojorscy i rosyjscy w Izraelu woleliby aby kolonizacja Polski odbyła się ich rękami. To proste
bogdanus2019.02.26 11:36
Gdy jakieś państwo broni się przed żydami i źle się o nich wypowiada zostaje anty syjonistą. Na szczęście obecnie mamy broń, bo dzisiaj żydów możemy nazwać rasistami i anty polonistami. Żydzi zawsze politycznie zyskiwali na antysyjonizmie.
ciekawy2019.02.26 11:34
Warto tu wspomnieć historię Tarczy antyrakietowej, która miała w Polsce powstać i nie powstała. To była robota polityków Izraelskich. Tym razem jednak Izraelczycy się przeliczyli. Występują przeciw interesom USA w Europie a przede wszystkim przeciwko interesom żydowskiej diaspory w USA, która walczy z Unią, Rosją i Chinami o wpływy na świecie. W tej rozgrywce Izrael nie jest im do niczego potrzebny a Polska jak najbardziej.Konserwatywna część diaspory Żydowskiej w USA jest jak najbardziej zainteresowana dobrymi stosunkami z Polską/ pewnie nie bezinteresownie/, ale dla Polski to poważny atut.
JR2019.02.26 11:20
Żydków na wszystko jest stać. Tylko krętactwem, lichwą dorabiali się fortuny. Ojciec mi opowiadał jak namawiali chłopów do brania u nich pożyczek lub kupna w ich sklepach. "A jak nie będziesz miał pieniędzy by mi oddać to dasz kawałek pola". Wielu się godziło na to. Ziarnko do ziarnka i uzbierała się miarka. Już kamienice mieli, zaczęli więc sięgać dalej. Może Pan Targalski ma rację. W USA Żydów jest cała masa. Mało ich uciekło do Ameryki w obawie przed śmiercią? Nie raz się zastanawiam, skąd ich tyle? Miliony pomordowano podczas wojny, a tu gdzie nie zajrzeć Żydzi. W Polsce mało ich jest? Jedni żyją sobie spokojnie, inni pod zmienionymi nazwiskami, na różnych stanowiskach robią krecią robotę!!! Wymienić nazwiska? Zajęło by to za dużo miejsca. W internecie jest "Lista prawdziwych żydowskich nazwisk tzw. polskiej elity". Można się z nią zapoznać. Są też tam nazwiska wojskowych, pracowników MSZ. Ile jest też w wymiarze sprawiedliwości! Nie dziwi więc, że odnowa Polski idzie jak po grudzie. To jest niestety cała prawda. Nie chciałbym jednocześnie aby moja wypowiedź była odebrana tak, że wszystkiemu winni są tylko Żydzi. Są też wśród nich lojalni obywatele Polski.
ZERR02019.02.26 11:14
Połapał się :) pytanie tylko jest takie, czy wpływy Izraelskie w USA sa na tyle mocne żeby do tego doprowadzić
Marian2019.02.26 14:13
miejmy nadzieje ze w USA przewazy zagrozenie ze srony Rosji a nie zydowskie humory
Film tez o USA2019.02.26 10:57
https://www.cda.pl/video/31629471b?wersja=1080p
m2019.02.26 10:50
Izrael chce tego, czego chce Kreml. Proste?
Reytan2019.02.26 13:14
Idiotyzm. Zaleznosc polityczna Rosji od Zydow jest znacznie wieksza !