01.12.19, 19:30

Dr Jerzy Targalski: Jak zachować III RP? Uzasadnienie już jest

Jacek Karnowski znalazł usprawiedliwienie, dlaczego PiS już nie zreformuje III RP. Wprawdzie gdy w 2015 roku partia ta miała mniejsze poparcie, mogła podjąć próbę reform, ale teraz, gdy wzrosło ono o ponad 2 mln wyborców, nie będzie „mogła przeprowadzić reform dotyczących najgłębszych fundamentów państwa”, choć „być może kiedyś będzie to możliwe”. Co zostaje? Walka o klimat – odpowiada Karnowski.

Widocznie lewica zbyt słabo zajmuje się tą aberracją i trzeba jej pomóc. Wyborcy dowiedzieli się, że głosowali na PiS, by walczyć o klimat razem z biednym chorym dzieckiem. Karnowski jednak przekonuje, że nie mamy wyjścia, gdyż „nadchodzi rewolucja – np. w kwestii podejścia do środowiska i zmian klimatycznych – to lepiej stanąć na jej czele, niż zostać przez nią zmiecionym”. Jak po Heglu powtarzał Lenin: „Wolność to uświadomiona konieczność”.

Ciekawe, że nadchodzi też rewolucja dewiantów, może więc stanąć też na jej czele? Prawdą jest, że „komunizm, wykreował (…) tak mocno strukturalnie osadzone siły, że nie da się ich przełamać za pomocą zwykłych szturmów”.

Dlatego należy wykreować nowe elity, a tego zadania w ogóle nie podjęto. Recepta Karnowskiego jest natomiast bardzo skuteczna, by wyhodować opcję rosyjską. Propaganda, zamiast działania zgodnego z oczekiwaniem wyborców, tego procesu nie zatrzyma, a słusznymi zarzutami o prorosyjskość młodzi się nie przejmują. Rosyjskie zarządzanie refleksyjne, nie napotykając żadnego przeciwdziałania, osiągnęło sukces i młodzież widzi główne zagrożenie w USA, a Rosję traktuje jak normalne państwo i potencjalnego partnera lub sojusznika.

Dla innych ważne są niskie podatki, ale nikt nie poprze PiS dla aberracji Grety Thunberg, tylko będzie szukał alternatywy. A tę już przygotowano.

Dr Jerzy Targalski

Komentarze

RT2019.12.2 13:14
Brawo Pan Targalski !!! Dlaczego Telewizja Republika emituje program z Panem Targalskim tylko jeden raz w tygodniu ?
ronin2019.12.2 9:04
Niestety ale doktor Targalski ma rację. Polska przegrywa niestety z kretesem wojnę informacyjną z Rosją. Schemat jest identyczny jak na zachodzie, czyli część młodzieży i ludzi w średnim wieku jest ogłupianych przez ideologię skrajnej lewicy. Tutaj wpływ rosyjskiej wojny informacyjnej jest mniejszy lub znikomy. Inna część młodzieży i ludzi w średnim wieku jest ogłupiana przez rosyjską wojnę informacyjną podszywającą się pod nurty prawicowe. Czyli pozornie po prawej stronie od PiSu stoi ogłupiona przez Rosjan spora grupa pożytecznych idiotów. Znaczna część pożytecznych idiotów ma dobre intencje ale zostali już tak mocno zmanipulowani że nie myślą zbyt racjonalnie. W tej sytuacji PiS widząc że w przyszłych wyborach może nie mieć już większości jest zmuszony szukać jakiś koalicjantów bo na Konfederację czyli wynik rosyjskiej wojny informacyjnej nie da się liczyć. Na szczycie Konfederacji jest według mnie co najmniej dwóch jak nie trzech rosyjskich agentów i jakakolwiek koalicja z tym tworem skończyłaby się jak koalicja z LPR. Giertych dawny szef Winnickiego i Bosaka skaczący na wiecach KODu jest według mnie potwierdzeniem że tak by się stało. Celem Konfederacji jest sianie zamętu w Polsce. Szkoda że mimo wszystko utalentowany dziennikarz jakim jest Ziemkiewicz tego nie rozumie i wydaje mu się że on wychowa Konfederacje i nauczy rozsądku. Według mnie Ziemkiewiczowi syfon już uderzył do głowy. Pycha go już prowadzi co widać po jednym z jego programów, w którym za scenerię robi dziesiątki jego portretów. Ziemkiewicz powiedział kiedyś coś w stylu że kto za młodu Korwinem nie nasiąknie ten na starość świnią będzie. Ja uważam że ten co za młodu Korwinem nasiąknie na starość pożytecznym idiotą będzie. Skoro nawet tak inteligenty dziennikarz jak Ziemkiewicz stał się pożytecznym idiotą to co można powiedzieć o zwyczajnych korwinistach. O zwolennikach Brauna już nawet nie wspomnę.
PolakNieLeming2019.12.2 3:20
Im bliżej Konfederatom do Rosji tym dalej im do dobra Polski. Rosja była, JEST i będzie (do puki istnieje) wrogiem naszej Ojczyzny. Kto tego nie rozumie, nie zna historii Polski i Rosji i nie powinien zabierać głosu w temacie wschodniej polityki Polski i baz amerykańskich na naszym terenie.
oficer LWP2019.12.2 8:15
nie dość, że tępy pisowiec to jeszcze cymbał
Janek2019.12.1 23:25
Cyt. "Dlatego należy wykreować nowe elity, a tego zadania w ogóle nie podjęto. Recepta Karnowskiego jest natomiast bardzo skuteczna, by wyhodować opcję rosyjską." - to jest nieprawda. Żadna opcja rosyjska. Zjednoczona "prawica" tworzy nowe polskie elity i są nimi Ukraińcy. Premier Gowin publicznie zapowiadał, polską elitą będą przybyli tu Ukraińcy.
Ciekawy2019.12.1 22:30
Morawiecki razem z Niemcami i Francją ma walczyć o klimat a my mamy że wszystkiego zrezygnować i popierać PiS w ciemno. Nieoczekiwanie. Nie będziemy bezczynnie patrzeć jak ktoś rujnuje podstawy naszej egzystencji.
Elektor2019.12.1 20:27
Oj Targalski Targalski, pocieszny dochtór z was jest że zawsze mam uciechę:) Taki to PiS był wielce prawicowy patriotyczny taki ładny amerykański a tu masz onuco klops. Już nawet dochtór półgębkiem przyznaje, że z pisowców to taka zbieranina mętów którym zależy tylko na utrzymaniu dostępu do koryta? Oj patrz pan, a Konfederaci to wiedzieli od dawna. Nu... onuce wystają pisowcom, nie da się ukryć, i capić zaczynają.
B522019.12.1 20:49
POgaństwo było kiedyś n tyle ładny że ja kiedyś na nich oddałem głos ale wyszła z tego czerwona szarańczy i przestalem a byli tacy amerykańscy
Elektor2019.12.1 21:00
No ja jakoś nigdy:) To kumple pisowców. Jakoś od 30 lat głosuję wyłącznie na prawicę. Owszem ostatnio w prezydenckich dałem się nabrać i na Dudę głosowałem, i przedostatnio na śp. Kaczyńskiego, ale w takich sytuacjach lepiej się nie wtrącać w ich wewnętrzne porachunki. To jedna banda szubrawców.
Elektor2019.12.1 21:01
Oczywiście w drugiej turze głosowałem na pisowców, przecież nie w pierwszej. Ale do dziś czuję absmak że dałem się nabrać na ich gadkę.
uprasza się mendy żydowskie aby się odpi...ły!2019.12.1 20:07
Menda obrzezana 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"). Kim jest ten: 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 ? Nazwisko jego jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka, towariszcz Nowaka-robaka.
Pfft2019.12.2 1:22
"homoseksualista a jako taki pedofil" - tak, tak, skretyniały słowiczku, wszyscy homoseksualiści to pedofile... Jakie ty, człowieku, musisz mieć smutne, nieszczęśliwe życie w tej swojej oblężonej twierdzy.
oficer LWP2019.12.2 8:13
psychopata
anonim2019.12.1 19:53
Zamiast indoktrynacji katolickiej, potrzebna jest edukacja ekologiczna nieświadomej, tkwiącej w ciemnocie grupy ludzi zwanej PiSiakami, którzy na zatracenie rzucają przyszłość swoją, swojego potomstwa oraz Kraju. A za kilkanaście lat , dusząc się od smogu, zdychając w potwornych upałach czy umierając na choroby związane z zanieczyszczeniem, będą się modlić do tego swojego boga prosząc go o litość!
B522019.12.1 20:11
ekologiczna unia żeby jej przemysł nie śmierdział wyprowadza go do Chin tam o ekologi nie słyszeli sprawdź gdzie jest wyprodukowany nike puma adidas a to tylko buty tak samo jest z resztą jesteś czerwonym hipokrytom europejczycy tracą pracę Chińczycy trują i robią kasę ty trolujesz
442019.12.1 22:22
ty masz wiekszy odlot niz targalski tobie zostanie judasz
JanP2019.12.1 19:48
"Dlatego należy wykreować nowe elity" Targalski, wykreować to sobie możesz nowego idola disco polo a nie elity. Myślałeś, że się od bolszewizmu odciąłeś ale ten bolszewizm cały czas z ciebie wyłazi.
B522019.12.1 19:47
tylko obowiązkowe chrzczenie czerwonej szarańczy przyniesie efekty na początek lotne brygady z wodą święconą i opadną tęczowe łuski a nie to kara za rozprzestrzenianie zarazy
Wyborca 2019.12.1 19:46
PiS szczeka a nie gryzie. Jedna z głównych zasad okrągłego stołu (wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych) nadal obowiązuje. Tylko w Konfederacji nadzieja na rzeczywiste zmiany.
B522019.12.1 20:00
PISiory mają większą pałę na post komunę wy wy na razie macie packę a kilku pogan siedzi a następni w kolejce tak że nie ściemniaj a na was głosowałem i to dwa razy ale poszło w odbyt jak będziecie się bardziej zbliżać do lewactwa to odbyt czeka
Wyborca 2019.12.2 6:53
KTO konkretnie siedzi? Czy wyjaśnili kwestię budki pod ambasadą, Smoleńska, licznych dzieł seryjnego samobójcy etc etc? Do tego jeszcze słownictwo raczej lewackie niż cywilizowane.
PolakNieLeming2019.12.2 3:15
Ciemny Konfederato, gdybyście nie byli "pożytecznymi idiotami" (jak mawiał o takich jak wy, Lenin) dla Putina, a przy okazji dla Niemiec i Francji nic bym się nie odezwał, a na pewno na was zagłosował. Niestety, jesteście SZKODNIKAMI dla interesu państwa polskiego. Mam nadzieję, że robicie to z głupoty (i się opamiętacie), a nie z premedytacją. Na pohybel wrogom POLSKI !
Wyborca 2019.12.2 6:51
Widać po "argumentacji" jaki z ciebie "Polak". Prawdziwy Polaka nie powtarza bezmyślnie oszczerstw rzucanych bezpodstawnie przez wrogów Polski.