15.10.19, 15:00

Dr Jerzy Targalski po wyborach: Władza wrogów niepodległości została wzmocniona

Władza, ta prawdziwa, wroga obozowi niepodległościowo-patriotycznemu, uległa wzmocnieniu. [...] Żadnych reform systemowych już nie będzie. Mogą być tylko poprawki. O reformie zgniłego systemu III RP nie można już mówić. Tego nie będzie. Będzie stagnacja i gnicie - mówi dr Jerzy Targalski w rozmowie z portalem Fronda.pl

 

Paweł Chmielewski, portal Fronda.pl: Polacy wybrali Sejm IX kadencji. Nawet pobieżny rzut oka na jego skład zdaje się prowokować do postawienia tezy, że będzie to Sejm dalece bardziej prorosyjski niż poprzedni. Janusz Korwin-Mikke, Ludowcy, Lewica… Czy zgodzi się Pan Doktor z taką oceną?

Dr Jerzy Targalski: To jest oczywiste. W poprzedniej kadencji wpływy rosyjskie były pośrednie. Mieliśmy tak naprawdę do czynienia ze stronnictwem niemieckim, które gwarantowało interesy niemiecko-rosyjskie. Teraz to zostało wzmocnione. Z jednej stronie w parlamencie dalej będzie zasiadała niemiecka Targowica, a z drugiej strony mamy otwartych zwolenników sojuszu albo zbliżenia z Rosją. Różnice polegają tylko na stopniu intensywności. Po raz pierwszy mamy w Sejmie przedstawicieli prawicy, której członkowie głoszą, że wojska amerykańskie w Polsce są wojskami okupacyjnymi. Ich zdaniem trzeba zdystansować się od Stanów Zjednoczonych, nawiązując bliższe relacje z Rosją. Miałby to być element tak zwanej polityki wielowektorowej. De facto jest to jednak zbliżenie z sojuszem niemiecko-rosyjskim.

 

Krótko przed wyborami Janusz Korwin-Mikke przedstawił propozycję zawarcia ścisłego sojuszu z Federacją Rosyjską; nie wykluczył nawet w przyszłości wejścia do strefy rubla. Dlaczego mimo tak jasnej deklaracji jego formacja znalazła się w Sejmie z nie tak przecież zupełnie małym poparciem?

Należy sprecyzować wypowiedź Korwin-Mikkego. Powiedział, że bliższy sojusz z Rosją należałoby zawrzeć wówczas, kiedy nie udałoby się zawrzeć z USA takiego sojuszu, jaki ma Izrael. Trzeba sobie oczywiście zdać jasno sprawę z tego, że nie jesteśmy dla Stanów Zjednoczonych równorzędnym partnerem, tak jak Izrael. Mamy po prostu mniejsze znaczenie. Stawianie warunków jest dobre: ale stawianie warunków zbyt wygórowanych sprowadza się do odrzucania sojuszu z USA. Co do samego pytania, to jest faktem, iż głosujący wybierają sobie tę część programu czy haseł danej partii, która im odpowiada, a na resztę założeń nie zwracają uwagi. Co więcej kierownictwu Konfederacji udało się tak zamącić w głowach ludzi młodych, że nie widzą oni żadnego zagrożenia ze strony Rosji. Elita Konfederacji twierdzi, że zagrożenie dla Polski płynie ze strony Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, a nie Moskwy. Udało im się przy pomocy takiej propagandy przekonać ludzi młodych, że Rosja nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia.

 

Z prorosyjskością nie kryje się także PSL. Jeszcze kilka dni temu szef tej formacji, Władysław Kosiniak-Kamysz, apelował o zniesienie gospodarczych sankcji nałożonych na Rosję. A wszyscy mamy w pamięci kontrakt gazowy, jaki z Rosjanami podpisał w przeszłości Waldemar Pawlak. Jak Pan Doktor ocenia wzmocnienie tej formacji w kontekście rosyjskim?

PSL zawsze był bardzo prorosyjski. Ludowcy grają propagandą, według której zniesienie sankcji pozwoli nam sprzedawać płody rolne do Rosji. To oczywista bzdura, do Rosji nie opłaca się niczego sprzedawać, bo nigdy nie jest się pewnym, czy otrzyma się jakiekolwiek pieniądze, albo czy sprzedawcy nie złożą wizyty rosyjscy gangsterzy. Ja uważam, że z Rosją nie należy utrzymywać żadnych kontaktów gospodarczych, bo jest to zbyt niebezpieczne i niekorzystne. Zaznaczam jednak, że państwo polskie kupuje u Rosji ogromne ilości ropy naftowej i nie zamierza z tych zakupów zrezygnować – mimo, że pieniądze z ropy finansują armię rosyjską. Trzeba więc spojrzeć na to szerzej. PSL jest oczywiście ugrupowaniem prorosyjskim i gra mitem tak zwanego rynku wschodniego. Natomiast państwo polskie, niestety, wprawdzie zamierza zrezygnować z zakupów gazu, ale zrezygnować z zakupów ropy - nie chce. Odrzuca koncepcję przestawienia się na przykład na ropę z Kaukazu czy Azji Środkowej.

 

Czy to odrzucenie obciąża bezpośrednio rząd Prawa i Sprawiedliwości?

Tak, bo rząd PiS zrezygnował z projektu korytarza południowego, czyli transportu ropy kaspijskiej przez Ukrainę do Polski. Spółka „Sarmatia” została zablokowana i de facto skazana na likwidację.

 

Jakie w ocenie Pana Doktora były właściwe motywy podjęcia przez PiS takiej właśnie decyzji w tej sprawie?

To efekt wpływów rozmaitych lobbies i grup ekspertów, wśród których królują prorosyjskość i nienawiść do Ukrainy. To są interesy grupowe.

 

Czyli nawet formacja rządząca nie jest wolna od wpływów rosyjskich?

Nie jest wolna od infiltracji.

 

A co w kontekście rosyjskiej infiltracji z mającą silne korzenie komunistyczne Lewicą?

Lewica to oczywiście formacja prorosyjska, ale - pośrednio. Oficjalnie będzie się orientowała na Brukselę i europejską skrajną lewicę; ta skrajna lewica jest z kolei infiltrowana przez Rosję. Niezależnie od starych powiązań komunistyczno-eseldowskich będziemy mieli nowe - poprzez skrajną lewicę i rozmaite ruchy dewiantów i zboczeńców.

 

Podsumowując ten wątek wydaje się, że opcja niepodległościowa i uznająca wagę sojuszu z Ameryką będzie działać w Sejmie IX kadencji w dużo trudniejszych warunkach?

Oczywiście, że tak. Tym bardziej że nie wiemy, jakie będą wyniki wyborów w USA. Ja nie jestem przekonany, że Donald Trump w przyszłym roku zwycięży. Tymczasem wygrana kandydata demokratycznego byłoby dla Polski katastrofą. Sojusz amerykańsko-polski zostałby wprawdzie utrzymany, ale rozpoczęłyby się naciski w kierunku szerzenia rozmaitych dewiacji. Obóz patriotyczny w Polsce byłby tym silnie zagrożony. Co więcej jako reakcja na te prądy rósłby w siłę obóz prorosyjski, wskazujący, że Ameryka jest zagrożeniem, bo zmusza nas do propagowania dewiacji, podczas gdy prawdziwą ostoją chrześcijaństwa i tradycyjnych wartości jest Rosja. Propaganda rosyjska uzyskałaby wtedy dodatkowe sukcesy.

 

W jednym z opublikowanych kilka miesięcy temu felietonów napisał Pan Doktor, że PiS wprawdzie rządzi, ale – nie ma władzy. Było to odwołanie do rozróżnienia poczynionego kiedyś przez prof. Jadwigę Staniszkis. Rządzenie jest tu rozumiane jako administrowanie zasobami w ramach danego systemu, władza – jako zdolność do zmiany samego systemu. Wydaje się, że po ostatnich wyborach siła sprawcza PiS bynajmniej nie wzrosła?

Nie, jest gorzej. Jest gorzej, ponieważ PiS utraciło większość w Senacie. Wobec tego władza – ta prawdziwa władza, wroga obozowi patriotyczno-niepodległościowemu – uległa wzmocnieniu. Senat będzie w nieskończoność poprawiał wszystkie ustawy i blokował ich przyjęcie. Żeby przyjąć jakąkolwiek ustawę PiS będzie musiał wejść w koalicję z PSL, co oznacza zatrzymanie jakichkolwiek reform. Jeżeli chodzi o Sejm, to zostanie on przekształcony w cyrk – po prostu w jeden wielki cyrk, gdzie Klaudia Jachira, Grzegorz Braun, Adrian Zandberg i Janusz Korwin-Mikke będą stanowili już nie nawet grupę kabaretową, ale cyrkową. Parlamentaryzm i demokracja zostaną ostatecznie ośmieszone i skompromitowane.

 

W tej sytuacji być może zgodzi się Pan Doktor z tezą, że przyszłoroczne wybory prezydenckie w Polsce będą mieć dość fundamentalne znaczenie dla sytuacji naszego kraju.

Będą ważne, ale ja nie przewiduję żadnej poprawy. Bez względu na to, czy zostanie wybrany Andrzej Duda, czy będzie inny kandydat, czy też zwycięży kandydat opozycji, to nic się nie zmieni.

 

Czy rzeczywiście jest tak, że ewentualne zwycięstwo kandydata opozycji nie oznaczałoby poważnego pogorszenia warunków politycznych?

Oczywiście! Mówię o istotnych zmianach. Jaka jest różnica między kandydatem opozycji a obecnym prezydentem? Przecież prezydent już zablokował reformę sądownictwa – a prezydent opozycji zrobiłby to w przyszłości. Tak czy siak, żadnych reform systemowych już nie będzie. Mogą być tylko poprawki. O reformie zgniłego systemu III RP nie można już mówić. Tego nie będzie. Będzie stagnacja i gnicie.

 

W takim razie gdyby w wyborach prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, to można chyba zasadnie się obawiać, że rzeczywiście nie będzie wielką pomocą w reformach, wręcz przeciwnie, nie potrzebując już poparcia PiS może stać się wręcz niemałą zawadą.

Właśnie to powiedziałem. Dlatego nie widzę tu żadnej różnicy. Andrzej Duda nie będzie już musiał się w ogóle liczyć z PiS. Jeżeli ktoś myśli, że przedstawiciel opozycji w sprawach istotnych zajmie inne, gorsze, stanowisko – to się myli. To będzie tylko kwestia takich lepiej czy gorzej brzmiących przemówień, różnica formy. Natomiast jeżeli chodzi o istotną treść różnicy nie będzie.

 

A zatem, biorąc pod uwagę cały zarysowany tu przez Pana Doktora kontekst, wyraźnie zauważalny powyborczy smutek prezesa Jarosława Kaczyńskiego ma swoje głębokie uzasadnienie?

Oczywiście, że tak, ale czy PiS wyciągnie z tego jakiekolwiek konsekwencje? Myślę, że jedyną konsekwencją będzie przekonanie, że trzeba jeszcze bardziej ustępować, jeszcze bardziej kapitulować i jeszcze bardziej wycofywać się ze wszystkich zmian.

 

Ale czy w danych PiS-owi warunkach próba redefinicji systemu jest w ogóle możliwa?

Pierwsze pytanie brzmi: czy jest wola? Jeżeli nie ma woli, to kolejne pytanie, czy taka próba jest możliwa, jest już zbędne.

 

Rozmawiał Paweł Chmielewski

Komentarze

Jan Radziszewski2019.10.17 9:13
Koniec czasów Pan - 25.09.2019 tzn bliski koniec żydostwa na świecie mniej niż 8 lat Obecne struktury Kościoła zostaną pokonane już niedługo. Syn zatracenia, Antychryst, będzie czynił wiele swoich wysiłków, aby zabić jak najwięcej z was. W tym czasie na 1 300 000 000 (miliard trzysta milionów) katolików śmierć męczeńską może ponieść 1 200 000 000 (miliard dwieście miliomów). Z całego stanu kapłańskiego przy życiu na 1000 kapłanów może zginąć męczeńsko 990, a biskupów na 1000 zginie 998, kardynałów zostanie tylko kilku. Te ofiary uratują wieczność tych, którzy będą ginąć, męczeńsko umierać. Tym z was i tym spośród kapłanów, których wyznaczyłem, jako pierwociny Nowej Ery, pozwolę im przetrwać w ukryciu, w domach modlitwy na całym świecie. Działanie syna zatracenia, Antychrysta zakończy ostatni bój i walka ze Świętym Michałem Archaniołem. Aniołowie, wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego uruchomią cztery żywioły ziemi, która pochłaniać będzie miliardy istnień. Z tych, którzy będą ginąć w tym czasie nie będzie nikt wysłuchany, bo nie odwrócą się od zła, które czynią. Na 1 000 000 (milion) ludzi zginie około 989 954, a zostanie 10 046. Z tych co umrą, do piekła pójdzie 743 521 osób, bo nie będzie nikogo, kto będzie chciał ich ratować, reszta, czyli 246 433 na milion trafi do czyśćca. Nie bądźcie samolubni, nie troszczcie się tylko o siebie samych. Pragnę, aby jak najwięcej z was oddawało wszelkie swoje modlitwy i cierpienia oraz umartwienia i posty do Bożego Skarbca, do Bożej dyspozycji. Tylko w ten sposób będzie można uratować jak najwięcej ludzi od ich smutnego końca, od wiecznej pokuty, od piekła.
Polak2019.10.17 7:07
Targalski jak zwykle oderwany od rzeczywistości - jak wzmocniona, skoro PiS nie tylko nie zdobył większej ilości mandatów, ale jeszcze stracił większość w senacie?
Tom Bombadil.2019.10.17 3:44
Bez proroctw eschatologicznych nie zrozumiemy dzisiejszej sytuacji w Polsce. Stopnie wiodące do czasów ostatecznych: Golgota Kościoła i ludzi niezależnie myślących. Inwersja demoniczna (czyli odwrócenie definicji o 180 stopni) - jako narzędzie zniszczenia moralności i logiki. Totalna wojna światów: najpierw ideologiczna w mediach, potem realna. Wielki ucisk u bram.
anonim2019.10.16 20:44
KOCHANI MAMY TO następne 4 lata super rządów PiS - BRAWO POLACY TAK TRZYMAĆ !!
bob2019.10.16 15:58
ale brednie i to mówi dr - wstyd. Dziś narzekają, że Lewica i Konfederacja w Sejmie a przed wyborami TVP ostro promowało lewicę. Dobrze Wam tak. Ostatnie 4 lata rządów PiS to zmarnowany czas. Mieli większość wszędzie nie nie przeprowadzili ŻADNEJ poważnej reformy. Tylko rozdawnictwo.
ryyr2019.10.16 13:53
K ---- kremlowskie O ---- onuce N ---- nasz-dom-rossija FEDERACJA ROSYJSKA
WWW2019.10.16 13:12
K ------> kremlowska O ------> onuca R ------> ruskie W ------> walonki I N ------> nasz-dom-rossija
Saki Faki2019.10.16 12:42
W sumie,to targaś ma rację. Gierkowska baśń powoli dobiega końca. Pis jest na razie na etapie "zielonej wyspy", zaliczą fazę "ośmiorniczek" i powoli mogą ćwiczyć darcie japy o sfałszowanych wyborach.
Bogo2019.10.16 9:52
Kukiz WSIowy pomiocie, dzięki tobie do sejmu dostało się ZSL i ruskie trole zadowolony? Wiesz co zrobił Judasz jak zdradził Jezusa?
Gabriel2019.10.16 10:17
Wypił i zakąsił?
AAAtomek2019.10.16 8:19
Targalski tak ostro o PiS? Paradne.
Tadeusz2019.10.16 6:37
Jeszcze jedno. Co ten przygłup Cejrowski robi w telewizji Polskiej.
Tadeusz2019.10.16 6:34
Niestety !!! Musimy się zgodzić z Dr Jerzym Targalskim - BO TO JEST PRAWDA.
enK2019.10.15 23:36
A co ma Lewica do prorosyjskości? Bo do tej pory najbardziej prorosyjski to PiS jest. Skłcił nas z całą Eropą Zachodnią, Litwą i Ukrainą, a o Rosji nic a nic. Nawet o tupolewa nie proszą.
athos2019.10.15 22:35
Panie Targalski, nie bądź pan taki przemądrzały i bądź łaskaw nie stawiać Grzegorza Brauna obok jakiejś Jachiry. To kolosalna różnica w wiedzy, w kulturze osobistej, w szacunku do Boga i stosunku do Polski, w znajomości języka polskiego, oczywiście na korzyść Brauna. Nie musi się pan aż tak złą wolą popisywać, bo to budzi obrzydzenie. W złej woli też trzeba znać umiar, aby nie wyjść na kompletnego fanatyka.
hehe2019.10.17 9:52
Braun sam siebie postawił obok menażerii typu Korwin i w ten sposób sam dał innym prawo do różnych porównań. Swoją drogą ciekawe, jak się udało połączyć frakcji ultrakatolickich rycerzy, broniących polskiej kultury i cywilizacji łacińskiej, z frakcją d.pczących na lewo i prawo, cynicznych, tępych barbarzyńców o zerowej kulturze osobistej? Jak się udało połączyć kult Żołnierzy Wyklętych z projektami wejścia do strefy rubla i mentalnością pełną podziwu dla Putina? - a najciekawsze, że tylu ludzi tej wielkiej niespójności nie dostrzega.
Tadeusz 2019.10.15 22:20
Dr Jerzy Targalski to ten co twierdzi, że na Antarktydzie jest dziura w kuli ziemskiej, w której tej dziurze znajduje się druga ziemia o dziwo większa od tej, na której obecnie mieszkamy?
ktoś2019.10.15 22:01
Jakież to reformy miały być robione? Cztery lata minęły bez znaczących reform, tylko "malowanie trawy na zielono" i "pudrowanie systemu". PiS jest partią wprost z magdalenkowego układu i to właśnie należy zmienić. Całkowicie odsunąć od władzy ludzi, którzy dogadali się z komuną! Panie Targalski, wciąż pan rzuca oskarżenia wobec ludzi, z poglądami których się pan nie zgadza.
oficer LWP2019.10.16 9:08
w Magdalence komuniści żydzi opcji moskiewskiej dogadali się z komunistami żydami opcji amerykańskiej
Marek2019.10.15 20:54
Targalski zwariował. Gnicie Jarosława to przedwczesne wizje.
oficer LWP2019.10.15 20:29
pisowski aparatczyk PZPR ujada, dla PIS bycie w PZPR to duma ,
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.10.16 0:57
Panie aficer LWP oni nawet nawet nie wiedzom ze jusz przegrali. Prawda jest była i bendzie. Mam nawet zapasy tylko litery jakieś chinskiem.
Konfederata2019.10.15 19:16
A to pan dochtór tym razem mnie zaskoczył! Czyżby to wpływ wyborów i awansu pana Mikkego do Sejmu? Przed wyborami w życiu by niczego nie "doprecyzowywał" jak czyni to tym razem, tylko od razu obrzucił gnojem pana Janusza. Czy czegoś zaczął bać się nasz dochtór?:) Teczki? Jakieś nagrania? To się ale porobiło.
Wies2019.10.15 17:47
Panie Targalski, niech Pan coś wypije albo zje na uspokojenie. Beznadziejny komentarz do wyborów. PiS zdobyło 2,3 mln nowych wyborców. Gdyby powtórzył się cud z ostatnich wyborów i do sejmu nie dostałoby się SLD i Korwin, to PiS miałoby 55 % i większość konstytucyjną. Ale cuda nie zawsze się zdarzają. Cudem jednak są te 2,3 mln nowych wyborców którzy zagłosowali na PiS pomimo jak to Pan mówi "braku reform" . Sam Pan sobie zresztą zaprzecza bo skoro "nie było reform" to czemu jest Pan zawiedziony tym wynikiem. Reformy były i tylko ślepiec ich nie widzi. Jedną z reform jest to że może Pan sobie ponarzekać na ruskie onuce i nic Panu się nie dzieje. Bez tych reform już by za to narzekanie nie miał Pan pieniędzy na karmę dla kotów. Prezydent Duda zdobył 51,55 % głosów , ile Pan by otrzymał, 5 % czy mniej ? To też był cud. Jak będzie Pan "obsikiwał" dalej tego kandydata to może drugiego cudu nie być i znowu nie będzie na karmę dla kotów. Pan Prezes Jarosław Kaczyński nie był smutny po wyborach tylko zatroskany a to wielka różnica. Na pewno był szczęśliwy jak większość wyborców PiS-u. Niedawno czytany był fragment Ewangelii o uzdrowieniu 10 trędowatych. Pan ma mentalność tych 9-ciu którzy nie podziękowali Panu Jezusowi za cud.
Nowy wyborca PiS2019.10.16 10:16
Za 500+ co miesiąc, to mogą mnie nawet w zadek wyru.hać.
lll2019.10.16 15:12
Idz do biedronia usługa od zaraz
anonim2019.10.15 17:42
Zastanawiam się też kto chce skompromitować narodowców, wmawiając im że mogli cokolwiek więcej ugrać i to jeszcze za pomocą człowieka, który wprost stwierdził, że swój sukces zawdzięczają Kurskiemu i TVP! Jak robić rozróby to z przytupem, żeby już nikt nigdy do idei nie powrócił, wstyd, żenada, całkowita niedojrzałość!
naiwni znow dali sie zlapac2019.10.15 17:39
P Targalski ma racje. Prorosyjskim liderom Konfederacji udalo się przy pomocy olbrzymiej propagandy w internecie przekonać ludzi młodych, że Rosja nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia - a jedyne zagrozenie pochodzi z USA i Ukrainy. I niestety - duza zasluge maja w tym Cejrowski a nawet Krzysztof Karon (promujący manipulanta Sykulskiego). Karon również nie widzi zagrozenia w Terlikowskim , a o O.SZUSTA.ka nazywa pajacem który wierzy w to co mowi. Przeciez O.SZUST.ak to manipulant. Jak można tego nie widzieć? Czy Karon nie czyta l ks Glasa O FAlszywych prorokach? Niestety K. Karon pogubil się w sprawach bieżących, choć ksiazka Historia Antykultury jest wartosciowa
tyvt2019.10.15 17:28
Według przedszkolaka Winnickiego Chińczycy ruszą Polsce z pomocą i będą umierać za Gdańsk i Suwałki.
tyvt2019.10.15 17:27
Według Winnickiego Chińczycy ruszą Polsce z pomocą i będą umierać za Gdańsk i Suwałki.
ktoś2019.10.15 22:17
A Amerykanie będą?
Jan Radziszewski2019.10.17 9:37
Ale żydowską Amerykę Północną tzn rządzoną przez Sanhedryn USU - szlak trafi rozpadnie się na części por. usuniętą teraz z youtube Wizja Maurycego Sklara przyszłość USA youtube.com/watch?v=GIwWzaopg8s
anonim2019.10.15 17:16
A swoją drogą to ciekawe kto przed wyborami upowszechnił wśród ludzi "poufną" informację, że mają nas z tej Unii wyrzucić?!
widziane z boku2019.10.15 17:13
Sz.P. Targalski, Mając większość w obu Izbach, "swojego" prezydenta i jednego prezesa, nie ma mowy o demokracji. Demokracja to kompromisy, to słuchanie opozycji, to praca z opozycją.
Olej2019.10.15 17:09
Mikki będzie handlował z Sowietami ? A jakże ! Będzie handlował pogłowiem bęcwałów którym zamącił we łbach. Jeżeli nie daj …. Zdobędzie wpływ na większość nieprzekonanych zahandluje nami wszystkimi. I ponownie będziemy przez 50 lat widzieć wolność zza żelaznej kurtyny.
34/62019.10.15 17:03
nie widzicie u pis ich uleglosci wobec chazarow czy masoneri , nie przeszkadza wam ze agenci sa na wysokich stolkach podwojne obywatelstwo maja , tylko rosja braun i tak wkółko . prorosyjska macie psl i lewice . pompowalicie ja .sa macie wspolne poglady na zboczenia . wisi mi to ze widzicie ze korwin mowi dobrze o Rosji .Tylko ze wszyscy z nimi handluja tylko nie my .Bo koryto ma uprzezenia woli finansowac siepaczy z galizen ss ,tego sie nie widzi .
Olej2019.10.15 16:56
Ja Klaudia ! Czyli przeciągły cykl z qooorwikami w oczach, sianem we łbach tych co wybierają efekt zamiast istoty, konie zamiast ludzi, złodziei zamiast krat, dając przepis poza umysłowy pt. jak konia zrobić senatorem Oto wyborowi wyborcy o wysokim stopniu ‘’ajkiu’’ tzw. nad inteligencji liniowej dokonali aktu twórczego robiąc krzyżyk przed Jachryją. Żałować należy, że w jednej sztuce mamy tę bezcenną postać i nie można jej zwielokrotnić, zagęszczając do odpowiedniej masy jakościowej, w której wszystko wydaje się być pewne, a nim nie jest, prowadząc do tego aby cały parlament był wypełniony końmi. Byłoby słyszalne z Wiejskiej rżenie, leciało by bobem i zadzizną. Wszystko razem wieńczyłby tupot białych mew. Ale i tak zamiast koni mamy jedną mewę i same Syny niejakiego Szyna oraz same Syny Szyny. Czyli doborowej spółki zoo Syny & Szyn. Zapowiada się ciekawie, siarką zionie po korytarzach i kuluarach. Słychać chód kopyt, tętent pod sufitem, brakuje tylko ognia, ale i to zostanie zorganizowane gdy zacznie się nitrasowanie wielgusne trybuny. Jachryizacja pójdzie pełną parą – ba, co ja plotę - pełną siarką !
Urszula2019.10.16 9:59
Przeszkadza ci Jahira, choć jeszcze nie zabrała głosu z ławy sejmowej, a nie przeszkadza ci przygłup Suski?
lll2019.10.16 15:11
Przeszkadzasz mi ty suko orszulko
Daniel2019.10.16 10:13
Nie wiem co bierzesz, ale towar wart każdej ceny!
dtr2019.10.15 16:55
Pan Jerzy Targalski jest geniuszem. Jeden z wielu języków, którym płynnie mówi, pisze i rozmawia, jest ukraiński - https://www.youtube.com/watch?time_continue=289&v=taxUx55A7pI
ktoś2019.10.15 22:14
Interesujące! Wobec tego w czyim interesie Targalski stawia Polskę przeciwko Rosji? Czy to nie jest zdrada? Czy Targalski działa w polskim interesie?
Adrian2019.10.15 16:42
Stek lewackich bredni, przeciez wczoraj maz stanu - Sasin - wyraznie powiedzial, iz Senta nie zatrzyma PiS przed realizacja programu. To jak to jest?
MaZePa2019.10.15 17:26
Senat istotnie nie ma możliwości zablokowania ustawy, może spowolnić proces legislacyjny - konstytucja daje senatowi 30 dni na zajęcie się ustawą, która wyszła z sejmu. I opozycja w senacie będzie z tego korzystać. Nie będzie już możliwe szybkie uchwalanie ustaw. Poza tym senat bierze zatwierdza wybranego przez sejm rzecznika praw obywatelskich, czy prezesa NIK; może sejmowego nominata odrzucić. W przypadku rpo może to skutkować tym, że Bodnar pozostanie na stanowisku jako p.o. rzecznika.
34/62019.10.15 16:40
nie zgadzam z nim bo fobie paranoje nie widzi pelzania swojego koryta a widzi u sasiada brud ,jest hipokryta
wygrany2019.10.15 16:40
@Omnia possibilia sunt apud Deum Janie Hartman (?) - Omne bonum a Deo, omne malum ab homine. In Deo speramus.
anonim2019.10.15 16:37
Prezydent reformę sądownictwa zatrzymał, więc jest zobowiązany, aby to naprawić. Co z sędziami na telefon?, wyrokami na telefon? I to nie tylko czynników politycznych, ale również bogatych graczy na rynku?!
PP2019.10.15 16:34
Rosjanie 3 dni temu opisują, na czym polegają poglądy pana Jerzego Targalskiego w sprawie stosunku USA do konfliktu turecko-kurdyjskiego https://regnum.ru/news/polit/2746230.html
Martha2019.10.15 20:59
Zamknij twarz Iwan.
nie mozna sluzyc dwom panom2019.10.15 16:33
Coraz bardziej zdziecinnialy, zarozumialy, pogubiony celebryta Cejrowski doprowadzil do wprowadzenia rosyjskiej agentury do parlamentu. A jedz sobi z KORWINEM, Braunem i Sykulskim do Putina i Dugina - tam wasze miejsce - przecież tylko popularność, swiecznik, kasa wam w glowie. Wszyscy tylko udajecie katolikow ale wszyscy jesteście zarozumiali i egoistyczni. Konfederacja już teraz chce uniewaznic wybory - jej liderzy to jeszcze bardziej zacietrzewieni antypolacy niż PO. Komu wiec służysz Cejrowski? Jedraszewskiemu - czy towarzystwu wzajemnej adoracji - Putinowi Tuskowi Franciszkowi otoczonych gejami?
anonim2019.10.23 2:59
Cejrowski taki byl zawsze.
ciekawy2019.10.15 16:26
Żydzi 40 lat krążyli po pustyni aby pokolenie niewolników wymarło. U nas mija dopiero 30 lat. Na PiS zagłosowało 8 mln ludzi. To bardzo dużo. W Polsce jest wielu ludzi, którzy serdecznie nienawidzą PiS, Kościoła i ludzi o konserwatywnych poglądach.I taka jest rzeczywistość. Trzeba budować Polskę w warunkach jakie są. I najważniejsze wychowywać młode pokolenie bo jak głosi powszechnie znane powiedzenie "Takie będą Rzeczpospolite jakie młodzieży chowanie."
Michał 2019.10.15 18:14
W Polsce już jest całkiem sporo młodych ludzi, którzy nigdy w życiu nie byli na Mszy Świętej, nawet jako dzieci, bo ich rodzice nie chodzą do kościoła. Taka prawda.
Omnia possibilia sunt apud Deum2019.10.15 16:23
Panie Targalski, mierzysz pan wszystko ludzką miarą, a wg tej odzyskanie przez Polskę niepodległości, było czymś równie realnym, jak połączenie się kontynentów. Oddajmy wszystko w ręce Boga i przestańmy ciągle biadolić. Nikt nie powiedział że będzie z górki, bale i granty z nieba lecieć. Wszystko co dobre przychodzi z trudem, tylko co złe, głupie i niszczące, jest proste, łatwe i przyjemne
PP2019.10.15 16:20
O Panu Jerzym po rosyjsku: https://www.youtube.com/watch?v=hYeBGrTO-58
ver2019.10.15 16:15
rosyjski portal Mir Tiesien pisze otwarcie z radością o wejściu Konfederacji do Sejmu: "Mamy jednak powód dla radości. W Sejmie po raz pierwszy będzie prorosyjska partia" org. "повод для радости у нас всё же есть. В Сейме впервые будет пророссийская партия"
ktoś2019.10.15 22:09
Czas naprawić relacje z Rosją!!!!!!!!!!!!!! Może być partia proizraelska, proniemiecka, może być i prorosyjska!!!!!!!!!!
ardo2019.10.16 7:02
Od bandziorów z kremla to trzeba się izolować.
Polak2019.10.16 8:33
Jaki pierwszy? PiS już od kilku kadencji jest w parlamencie.
anonim2019.10.15 16:03
Sytuacja wkrótce zmieni się całkowicie z przyczyn od Polski niezależnych -w ciągu ok 1 roku
nbv2019.10.15 16:01
Nieznane fakty o Grzegorzu Braunie: https://www.youtube.com/watch?v=JqJQV5WVmrk
S.M.2019.10.15 16:05
Ludzie domyślni już dawno się tego domyślali. Ale oczywiście warto samemu zobaczyć.
ktoś2019.10.15 22:08
Gdzie tam jest Braun? Posłuchajcie lepiej jak jeden z braci K. zapewniał Izraelczyków, że bez względu na to czy będzie rządził PiS czy PO Polska będzie bardzo dbała o sojusz z Izraelem. Mniej więcej tak brzmiało to wiernopoddańcze wyznanie w Fundacji Batorego, finansowanym przez Sorosa.
weź się nie wygłupiaj 2019.10.15 23:49
"Mniej więcej tak brzmiało" no właśnie, mniej więcej.... domysłu, insynuacje, konfabulacje - konfederacja
RTT2019.10.15 15:57
K__________reml O__________nuca R__________ewolucjonista W__________alonki I N__________akolanach
Mat M2019.10.15 15:57
Nie wiem dlaczego, ale relacje dr Targalskiego z kotami (widoczne podczas wystąpień video na kanale youtube) wydają mi się niepokojące ... .
=-=2019.10.15 15:55
K-reml + O-nuca + R-ewolucjonista + W-alonki I N-akolanach = K.O.R.W.I,N
oficer LWP2019.10.15 20:27
napisał pisowski przygłup
ktoś2019.10.15 22:02
toś się wysilił człowieku
Miriam2019.10.16 10:21
A tak konkretnie to co na to wskazuje? Cały czas czekam na rzeczowa odpowiedź, niestety poza bluzgami, nikt nie jest mi w stanie wytłumaczyć.
Andrzej Malik2019.10.15 15:43
...na szczęście wrogowie niepodległości nie mają większości w Senacie....
Sebix2019.10.15 16:00
Pan Malik jest ze wschodu :) - on tak właśnie rozumuje :)
anonim2019.10.15 15:34
Panu Prezydentowi pod rozwagę.
Zenek2019.10.15 15:29
PiS wybory wygrał ale miny ich posłów są cienkie, bo po wejściu do parlamentu prawicy (konfederacji) i lewicy, teraz PiS będzie okładany z obu stron. Szydło powiedziała , że PiS szukać będzie kompromisów? Szkoda, że dopiero teraz o tym pomyśleli. To nie jest dobra wola, to jest ich strach przed przyszłym atakiem w Parlamencie od lewej i od prawej strony, i ustaw przepychać po nocach też już się nie da.
v2019.10.15 16:28
stokroć gorsze miny miał Schetyna et consortes, Kukiz, Korwin też wiedzą, że, jak to powiedział Korwin "jak PiS ma większość, to jesteśmy w bagnie". Wiec przestań dzielić skórę na niedźwiedziu i roztaczać tu "zatroskane" klimaty, bo nikt ci w nie nie uwierzy, trollu pesymisto
34/62019.10.15 16:46
wy spieprzylicie trzeba bylo wzmocnic brauna i jego ekipe ,a nie wpuszczac sodomitow to tv p , teraz macie juz przesrane ,konfederacja stopniowo przejmie caly elektorat konserwy katolickiej , a wy zostaniecie z tymi odpadami+postepowymi katolijkami co po cichu promuja zboczenia oraz lewakami
lll2019.10.16 15:06
Braun niech idzie na drzewa
Zenek2019.10.15 16:58
v, Nie widziałem jaką miał minę Schetyna, ale wierzę ci, bo on wie, że jego losy jako lidera się skończyły. Natomiast kiepskie miny PiS-u są winnikiem zawiedzionych przedwyborczych cichych marzeń o większości konstytucyjnej. PiS przeprowadził ogromne transfery socjalne, a przy tym prowadził brutalną propagandę w TVP i oczekiwano zupełnie innych wyników o czym otwarcie mówił Jarek, a Jacek Sasin powiedział, że niestety ludzie głosują przeciwko sobie. PiS marzył o większości konstytucyjnej, bo Jarek nigdy nie ukrywał, że marzy mu się zmiana konstytucji, a jest prawie w tym samym miejscu co w poprzednich wyborach, jeżeli chodzi o ilość mandatów.
v2019.10.15 23:10
to że wyciągasz wnioski na podstawie połowy zdania, lub uśmiechu, świadczy tylko o tym że widzisz to, co chcesz widzieć. Jak wg ciebie miał się cieszyć Kaczyński, stanąć na głowie czy wypić flaszkę z gwinta?! Subiektywność nie jest obiektywna - i tu piję do ciebie, ale dla mnie Kaczor był zadowolony a że oczekiwali znacznie więcej, to wynika z natury optymisty i realisty, zawsze oczekuje czegoś więcej, tylko desperat, frustrat i pesymista nie spodziewa sie nic od życia dobrego
cris2019.10.15 15:27
a po co nam sarmatia panie targalski , co z naszą ropą ,gazem,geotermią i tytanem dla kogo to trzymacie !!!
oficer LWP2019.10.15 20:26
judeseja
Zbyszko z Bogdańca2019.10.15 15:23
1 raz zgadzam się z dr Targalskim, że wrogowie niepodległości znowu rządzą.