06.03.19, 20:30Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Kto chce zniszczyć sojusz RP z USA?

Ataki Izraela i amerykańskich Żydów na Polskę wywołują słuszne oburzenie i zapotrzebowanie społeczne na obronę przed tą agresją i kampanią dyfamacyjną.

Wielu czytelnikom wystarczy, że ktoś opisuje knowania przeciwko Polsce (roszczenia, nasz rzekomy udział w Holocauście) oraz amerykańskie wsparcie dla próby wyłudzenia od nas haraczu (uchwała 447), i nie zauważa różnicy we wnioskach wysuwanych przez autorów. Po prostu ma być o Żydach, gdyż takie jest zapotrzebowanie patriotów.

Tymczasem głównym celem większości wystąpień dających popularność nie jest uświadomienie Amerykanom, że swoimi deklaracjami w sprawie roszczeń budują partię rosyjską i sami tworzą obóz swoich wrogów, ani powiedzenie Izraelowi, że kasy nie będzie, a agresja spotka się z kontrakcją, a nie dotychczasową uległością, nawet gdyby rząd wymiękał.

Najzagorzalsi obrońcy przed żydowskimi roszczeniami i kalumniami niezmiennie dochodzą do wniosku, że największym zagrożeniem dla Polski jest sojusz z USA, a więc pozostaje nam podporządkować się Niemcom i Rosji. Teoretyczne uzasadnienie dał Stanisław Michalkiewicz.

Najpierw radził szantażować USA zaproszeniem wojsk rosyjskich, a następnie dostrzegł, że strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie gwarantuje, iż „Polska leży w niemieckiej strefie wpływów a nie w rosyjskiej”, więc zagrożenia z Moskwy nie ma, tym bardziej że wtrąca się ona w nasze sprawy „mniej niż Ukraińcy”.

A skoro „największe zagrożenie dla Polski od 1939 roku” stwarzają żydowskie roszczenia cieszące się poparciem USA, to logiczne, że sojusz z Ameryką jest dla nas zagrożeniem.

A skoro Polska „spod kurateli niemieckiej przeszła pod amerykańską”, to powinna powrócić do Berlina i pilnować, by jego sojusz z Moskwą trwał.

Autor publikacji:

Jerzy Targalski

Komentarze

Grzegorz2019.03.7 23:39
Panie Doktorze, Nie spodziewałem się że może Pan napisać taki bełkot, w dodatku przekręcając (może tylko nie rozumiejąc - tym gorzej) myśl autora. Widać, że ma Pan "kompleks Michalkiewicza" i osobistą niechęć wynikającą z niskich pobudek. Straszenie Rosją jest dobre dla naiwnych...
dupa2019.03.7 21:00
tyś je dupny kermit
Wuj Sam2019.03.7 18:53
Na pytanie w tytule odpowiem krótko - Żydzi. Temu filosemicie z kotem i wąsem warto przypomnieć szkalującą Polskę kampanię żydowskiej fundacji z Bostonu, która domagała się by USA zerwały stosunki z Polską.
Pablo Kraków2019.03.7 15:10
Ogarnij się Panie Targalski!!! Jaki sojusz? Myślenie życzeniowe i życie mrzonkami to nasza typowa wada narodowa....Wszyscy chcą Poskę sprzedać oszustom z Przemysłu Holokaustu, a gdy to się stanie to będzie im wszystko jedno pod czyim butem będziemy - taka ustawka dla naiwnych wyznawców nieomylnego Naczelnika Państwa. Już raz sanacja Polskę zniszczyła, więc teraz czas na Ruch Narodowy, bo POPiSie nie zostaną strzępy tak jak po Episkopacie, który słowem się nie zająknie o deprawacji dzieci w szkołach - ŚP. Kardynał Stefan Wyszyński i Święty Jan Paweł II w grobach się przewracają...
JanP2019.03.7 8:43
Aha, włażenie w doopę hamburgerom i robienie im laski, to teraz nazywa się sojusz. Ogarnijcie się zasrań.y i wstańcie w końcu z kolan. Wazeliniarstwo urosło dzisiaj do rangi polskiej racji stanu.
nie dla marksizmu2019.03.7 6:45
Jednak wycofanie dobrych ustaw zarówno reprywatyzacyjnej jak i antydefamacyjnej pod wpływem nacisków strasznych braci, ooops ambasady Izraela było...
ZERR02019.03.6 23:23
Szojusz 3RP z USA to klasyczny sojusz bata z plecami
emhyr2019.03.6 23:20
Jaki tam znowu "sojusz RP z USA"? To nie jest układ partnerski, tylko pełna uległość połączona z ciągnięciem potężnej kasy, rozstawianiem po kątach i wydawaniem lokajowi poleceń. Wystarczy, że Żorżeta Mosbacher piernie i już rząd na baczność. No, sorry, ale to nie jest sojusz, ani partnerstwo, tylko wasalstwo.
Grizzly2019.03.6 21:31
Izrael, Rosja, Niemcy i krajowi zasrancen!
Rosyjska "orkiestra" gra w Izraelu ...2019.03.6 20:46
Przypominam ,że w latach 90-tych Rosja wyeksportowała do Izraela prawie milion zsowietyzowanych Żydów w tym wielu Litwaków nienawidzących Polski i Polaków a wśród nich zapewne również swoich agentów politycznego wpływu ...Obecnie z ich głosem wyborczym musi się poważnie liczyć izraelska elita polityczna co ma bezpośrednie przełożenie na stosunki polityczne Izraela z Polską co w ostatnim czasie jest coraz bardziej widoczne ...
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.6 20:41
"Dyfamacja", o boże co za archaiczny język :) Najpierw przeczytałem "defloracja", ale wróciłem do czytania, bo nie pasowało do autora tekstu :)
anonim2019.03.6 20:56
Może mi ktoś logicznie wytłumaczy, dlaczego Niemcy chcą aby Polska była pod ich wpływami.
Marny Robak2019.03.6 21:12
Od logiki są książki nieuku. Germany : Memories of a Nation Neil MacGregor i jeszcze dla ugruntowania The Black Book of Communism: Crimes, Terror, Repression Book by Andrzej Paczkowski, Jean-Louis Margolin, Jean-Louis Panné, Karel Bartosek, and Nicolas Werth Ponial matołku.
anonim2019.03.7 1:28
Niestety nie mogę PiSowskiemu matołowi odpowiedzieć, bo "robot" ciągle blokuje.
Warschau2019.03.6 21:17
Szkoda ,że już nie możesz zapytać o to Hitlera ...
anonim2019.03.7 0:57
Ale mogą zapytać zastępczynię Merkel, Hitler już nierządzi i to se ne wrati debilku, chyba żyjesz na Marsie.
ZERR02019.03.6 23:21
Nie języj jest archaiczny, tylko ty jesteś niedokoształcony. Dziadku
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.7 10:19
dyfamacja dawniej. «oszczerstwo, zniesławienie» https://sjp.pwn.pl/sjp/dyfamacja;2555601.html No i jeszcze dodam, że słowo "dyfamacja”, jest dość ryzykowne ponieważ było to jedno z ulubionych słów ..... Adolfa Hitlera.