01.09.17, 16:30Beata Szydło, fot. KPRM/ Andrzej Duda, fot. Lukas Plewnia, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Duda i Szydło, oto absolutni liderzy rankingu zaufania!!!

Prezydent Andrzej Duda jest na czele rankingu zaufania sporządzonego na podstawie sondażu CBOS. Głowie Państwa ufa 71 procent Polaków. Na drugim miejscu plasuje się premier Beata Szydło, ciesząca się zaufaniem 56 procent obywateli.

Andrzej Duda jeszcze nigdy nie miał tak dobrych wyników w tego rodzaju sondażach. Brak zaufania do Głowy Państwa zadeklarowało tylko 18 procent respondentów - to przecież mniej, niż wyborcy samej Platformy Obywatelskiej. Widać wyraźnie, że Prezydent po ostatnich aktach odcięcia się od macierzystej partii zyskał w oczach wyborców.

Cieszy, że na drugim miejscu rankingu znajduje się premier Beata Szydło. 56 procent Polaków jej ufa, a to znowu oznacza liczbę o wiele większą, niż tylko wyborcy PiS. Zarazem brak zaufania do Beaty Szydło deklaruje 31 proc. ankietowanych.

Na trzecim miejscu w rankingu plasuje się... Paweł Kukiz. Ufa mu 51 proc. badanych, brak zaufania deklaruje 20 procent.

Dość dobrze wypadają też wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki (43 proc. zaufania) oraz prokurator generalny i minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro (42 proc. zaufania).

Jak prezentują się tu liderzy opozycji? Mówiąc krótko, po prostu... beznadziejnie. Grzegorzowi Schetynie ufa 23 proc. Polaków, nie ufa mu... 51 procent. Podobnie z Ryszardem Petru - i jemu ufa 23 proc. badanych, nie ufa mu 47 procent respondentów.

Ten sondaż pokazuje jasno: obłędna polityka ,,totalnej opozycji'' organizującej na ulicach zdziczałe protesty i biegającej na skargę do Berlina i Brukseli budzi w Polakach tylko zniechęcenie. A zatem... oby tak dalej i niech prawica rządzi jak najdłużej!!!

mod/interia.pl