09.08.15, 18:15

Duda: Politycy muszą odbudować szacunek obywateli do siebie

- To politycy muszą odbudować szacunek obywateli do siebie i szacunek obywateli do polityki w ogóle. To jest wielkie zadanie. Jeśli pytamy, jak to się dzieje, że w Polsce frekwencja wyborcza jest tak niska, że w krajach na zachodzie Europy znacznie więcej ludzi w tych procesach demokratycznych bezpośrednio, osobiście uczestniczy, to myślę, że przyczyną tego złego zjawiska jest to, że ludzie nie wierzą politykom. Nie ufają im - powiedział. I dodał, że ma nadzieję, że najbliższe lata będą latami udowadniania przez klasę polityczną tego, że można mieć zaufanie do polityków, że politycy nie rzucają słów na wiatr tylko po to, żeby zdobyć mandat, ale że polityka to dla nich troska o dobro wspólne. - Dobro wspólne nie w znaczeniu partii politycznej, tylko dobro wspólne w znaczeniu polskiego społeczeństwa - powiedział. 

Ważne słowa Prezydenta. Miejmy nadzieję, że za kadencji Prezydenta Dudy zmieni się obraz polskiej sceny politycznej, i będziemy mogli z dumą patrzeć na naszych polityków.

mod/Polskie Radio

Komentarze

anonim2015.08.9 18:28
Politycy Platformy Obywatelskiej nigdy o szacunek Polskiego Narodu nie zabiegali, dla PO najważniejsza jest kasa która w aferach zdobyli.
anonim2015.08.10 9:43
Ciekawe ile pokoleń musi minąc zanim to się spełni.