05.06.19, 08:59(fot. screen)

Dulkiewicz: POpularni samorządowcy łączcie się-przeciw PiS! Prezydent Leszna: ,,Beze mnie''!

– Dobrze wiemy, kto chce wspierać samorządy i wzmacniać prerogatywy samorządów, a kto nie i dlatego tego wybory na jesieni, będą również o przyszłości samorządów. Dlatego my się opowiadamy jednoznacznie po jednej stronie i będziemy wspierali Koalicję Europejską – zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak podkreślił o wsparciu dla koalicji rozmawiał w Gdańsku z liderem PO Grzegorzem Schetyną. 

Z kolei szef klubu PO-KO Sławomir Neumann uważa, że popularni samorządowcy, w tym prezydenci miast, mogą znaleźć się na listach koalicji  tzw. opozycji totalnej w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. 

– Rozmawiamy o tym, żeby brali czynny udział, nie tylko wspierania w kampanii, ale też będąc na listach wyborczych. Spodziewamy się, że będą takie osoby, które się na to zdecydują – podkreślił polityk. 

 Ta część samorządowa koalicji ma wielkie znaczenie w pobudzeniu aktywności w małych miejscowościach i w dużych miastach zwiększyć frekwencję – ocenił Neumann.

– Na razie budujemy projekt, pokazujemy go jako alternatywę, która może bić się o wygraną z PiS. Będziemy zapełniać ją nazwiskami za kilka tygodni – zapowiedział Neumann. 

Już pojawiły się pierwsze odpowiedzi. 

- Zostałem oszukany przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz – oświadczył prezydent Leszna Łukasz Borowiak po spotkaniu samorządowców na sesji „Samorządna Rzeczpospolita”. Jak zaznaczył, odcina się od zaprezentowanego tam projektu.

Sesja „Samorządna Rzeczpospolita” była częścią odbywającego się 1-11 czerwca w Gdańsku Święta Wolności i Solidarności, zorganizowanego dla uczczenia 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r. 

„Zostałem dzisiaj oszukany przez Dulkiewicz. Ucieszyłem się z zaproszenia na cudowne święto demokracji. Byłem w Gdańsku i niestety Pani Prezydent uprawia tylko politykę. To była zaplanowana akcja polityczna. Ilu samorządowców jest z Panią? Ja się odcinam od tego projektu!” – napisał prezydent Leszna

 

tag/TVP INFO

Komentarze

www2019.06.5 13:48
Fajnie. Jeśli PO-wcy łączą się przeciw PiS, to PiS powinien stworzyć w swoim programie punkt "głosuj na PO-wców". Wtedy PO-wcy w logiczny sposób będą mieć swój punkt "nie głosuj na nas". Tak wygląda upośledzenie programów zbudowanych na ideologiach "anty", same nie nie mogą z siebie nic wydobyć, do zaistnienia potrzebują wrogiego obiektu, czyli są wtórne.
Laura2019.06.5 10:32
Żeby nie wiem jak się zaklinali Polacy maja ich dosyc!!!PO prostu nienawidzą tych złodziei i kłamców!!!
JR2019.06.5 9:46
Łączcie się bo PIS nie daje nam kraść!!! Swołocz cholerna.
OLI2019.06.5 9:41
Ciężko być musi u totalniaków, skoro rzucają do walki ostatnie odwody, Starą Gwardię. Waterloo? A przecież prezydenci PO-wskich miast są im potrzebni w tych miastach. Zatem ten manewr to jest kolejne oszustwo Tuska. Prezydenci, jako osoby popularne, mają znaleźć się na listach, ale na pewno nie obejmą mandatów. Po ewentualnej wygranej zrezygnują z mandatu, a posłami zostaną inni kandydaci z listy. Tusk znowu policzył głosy.
Moni2019.06.5 9:36
"Totalni" w desperacji odchodzą od zmysłów. Od mieszania w garnku zupy nie przybywa. A tu na dodatek chodzi o czarną polewkę, jaką Polacy zaserwowali im w eurowyborach.