01.09.11, 10:33

Dumni z rodziców, dumni z kibiców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na oficjalnym portalu miasta Lubina czytamy: "Sceptycy obawiali się, że pomysł to zwykła prowokacja. Że dojdzie do burd lub podobnych incydentów. Nic z tych rzeczy. Kibice stanęli na wysokości zadania. Udowodnili, że miejscową drużynę kochają równie mocno, jak swą małą ojczyznę.

 

Ich inicjatywa, by zorganizować marsz pamięci poświęcony uczestnikom krwawej manifestacji sprzed niemal trzech dekad, okazała się doskonałym pomysłem. Wielu młodych lubinian prawdopodobnie po raz pierwszy mogło się przekonać, co tak naprawdę wydarzyło się 31 sierpnia 1982 roku, kiedy to podczas pokojowej manifestacji od kul milicjantów i ZOMO zginęli: Michał Adamowicz, Andrzej Trajkowski i Mieczysław Poźniak.

 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Po zakończeniu nabożeństwa każdy z uczestników otrzymał czerwoną różę.

 

Na apel kibiców, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”, pod ratusz w Rynku przyszło wielu lubinian. Wszyscy połączyli siły i razem ruszyli w kierunku pomnika w pobliżu dawnego Gwarka. Przy obelisku zapalono znicze i race. Następnie tłum przeszedł pod kolejny pamiątkowy kamień, gdzie również złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

Wreszcie pochód pomaszerował pod główny pomnik. To tutaj odśpiewano hymn narodowy. Głos zabrał Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarnosć” i zarazem główny organizator uroczystości. Podziękował przybyłym pod pomnik, a w szczególności kibicom.

 

Kibice zachowywali się nadzwyczaj spokojnie i poważnie. Podczas przemówienia zapalili race i skandowali: „Cześć i chwała bohaterom”. Lubinianie brawami podziękowali im za patriotyczną postawę.

 

Na koniec delegaci różnych instytucji złożyli kwiaty pod pomnikiem lubińskiego sierpnia. Na uroczystości nie zabrakło starosty Tadeusza Kielana oraz przewodniczącego rady powiatu Adama Myrdy. Kwiaty złożyła również Marzena Reutt, dyrektor gabinetu prezydenta Lubina oraz strażnicy miejscy."

 

Fotoreportaż:

http://www.lubin.pl/aktualnosci,15625,dumni_z_rodzicow_dumni_z_kibicow_foto_.html

 

 

JW/Lubin.pl

Komentarze

anonim2011.09.1 11:04
<p>Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!</p>
anonim2011.09.1 13:39
<p>@bibulapanatatka napisala</p> <p>no wlasnie wychowankowie ubecji i wsi niespecjalnie sa patriotyczni i religijni, i nie podobaja im sie takie zachowania, co widac na zalaczonym obrazku</p>
anonim2011.09.1 13:39
<p>lubiniakom chalwa!</p>
anonim2011.09.1 13:42
<p>Ech... cotak jakoś mi się przypomina Sienkiewicz... \"Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni\" ..szkoda że na pare takich chwalebnych akcjii przypada kilkadziesiąt pobić,ustawek i tym podobnych&nbsp; zachowań.Chuligan z flagą&nbsp; to dalej chuligan...</p>
anonim2011.09.1 13:43
<p>Miło to słyszeć i oglądać - rycerze Jedi budzą się!!! Walki czas trwać musi!!! Dzięki Wam składam.</p>
anonim2011.09.1 19:26
<p>@ Hatui Moi sąsiedzi chodzę na mecze Ekstraklasy całymi rodzinami, co więcej chodzą w szalikach i czasem włączają się do dopingu. Niezły przykład rodzinnej chuliganerii, ciekawe jakie mają wyniki w tych ustawkach i ile pobić mają już na końcie. A tak na poważnie, nie pomyślałeś żeby czasem zainteresować się samym sobą ---&gt; http://iq-online.pl/ :)</p>
anonim2011.09.2 13:34
<p>Czy jest gdzieś na sali Madziar? Ci kibice to chyba nie tylko chuligani.</p>