18.07.13, 10:00Kot (fot. grahamvdr sxc hu.jpg)

Dzieci posłuchają o kocie, który myślał, że jest psem i motylach, oczekujących na stworzenie przez Projektanta Rzeczy Wszelakich. MSZ dał 87 tys. zł na warsztaty gender

Stowarzyszenie „Jeden Świat” w październiku rozpoczyna cykl warsztatów poświęconych m.in. tematyce gender. Będą się one odbywać w ramach programu „Opowiadanie świata”, stanowiącego część projektu „Z perspektywy Południa – Centrum Edukacji Globalnej w Poznaniu”.

Projekt został wyłoniony w konkursie MSZ, a jego autorzy otrzymali od ministerstwa ponad 87,2 tys. złotych. Warsztaty skierowane są do uczniów, nauczycieli klas 1-6 oraz osób pracujących z dziećmi w tzw. edukacji pozaformalnej. Dotyczy to m.in. pracowników świetlic szkolnych, psychologów, a nawet logopedów i osób prowadzących zajęcia artystyczne dla dzieci.

Najpierw ma się odbyć szkolenie dla nauczycieli, którzy nauczą się, jak „przekazywać dzieciom wiedzę przez opowiadania”. Program jest podzielony na dwa cykle – dla osób pracujących w klasach 1-3 oraz 4-6. Schemat warsztatów, zarówno dla dzieci jak i nauczycieli, jest zawsze taki sam: najpierw opowieść, następnie rozmowa na jej temat, a na końcu prace artystyczne lub dyskusja.

ND” zwraca uwagę na niepokojące tematy, jakie mają zostać poruszone w ramach warsztatów. „Proponuje się odrealnione opowieści typu – o kocie, który myślał, że jest psem, i psie, który myślał, że jest kotem, czy też o motylach, które czekają, aż stworzy je Projektant Rzeczy Wszelakich. Trudno nie doszukać się tu zakamuflowanych odniesień do transseksualizmu” - czytamy w gazecie. Jeszcze większy niepokój budzą tematy przeznaczone dla dzieci z klas 4-6, jak na przykład gender. W przekazaniu wiedzy na temat odwracania ról męskich i żeńskich ma posłużyć na przykład bajka o Kopciuszku.

eMBe/Naszdziennik.pl

Komentarze

anonim2013.07.18 10:17
Nowe "opowiadanie świata", nowa biblia, nowa katecheza, nowy bóg, stary grzech
anonim2013.07.18 10:19
Bzdury już chcą dzieciom opowiadać, dlatego ważne jest, aby nadzorować rozwój intelektualny własnych dzieci i nie dopuszczać do indoktrynacji. Dzieci jednak najwięcej ufają rodzicom, a nie obcym, dlatego też my, rodzice, mamy przewagę nad ludźmi, którzy chcą naszym dzieciom wpajać debilizmy.
anonim2013.07.18 10:24
Indoktrynacja najmłodszych pełna parą. Skandalem jest wydawanie na destrukcyjnie ideologiczną indoktrynację dzieci. Mam nadzieję, że rodzice interesują się swoimi dziećmi na tyle, że jak tylko cokolwiek z tego trafi do szkół lub przedszkoli to dyrekcja natychmiast stanie przed prokuratorem, a następnie przed sądem. Co do MSZ -no cóż - jest już bardzo bogata lista "zasług" kwalifikująca ich nie tylko przed trybunał stanu, ale i przed karne sądy powszechne.
anonim2013.07.18 10:41
"Kościół próbuje walczyć z nauką, wiedzą i wolnością człowieka do dokonywania wyborów." Że ludzie wierzą w takie debilizmy, to żadna nowość. Ze swoją nauką to możecie postępować do samozagłady, ja was zostawiam w spokoju, tak i wy zostawcie w spokoju moje dziecko, a wasze dzieci możecie sobie indoktrynować, by żyły w nienawiści do prawdy, ja chcę wychowywać własne dziecko, by żyło w radości i miłości i na pewno bez waszej nienawiści.
anonim2013.07.18 10:44
@uji "A ile panstwo polskie wydalo na KK?" A ile najpierw państwo zabrało KK ??
anonim2013.07.18 10:56
"Nikt Twojego dziecka nie zmusza na uczestniczenie w lekcjach o gender! Wolność wyboru!" To sobie zapamiętam, aby następnie wykazać hipokryzję, bo to zawsze kwestia czasu, nic więcej.
anonim2013.07.18 10:59
@petrasCK "Kościół próbuje walczyć z nauką, wiedzą i wolnością człowieka do dokonywania wyborów." Jest dokładnie odwrotnie: Kościół próbuje walczyć z pseudonauką, czyli mówiąc wprost z duraczeniem jakiego dopuszczają się na masowa skalę media i rządy, uczy jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z daru wolności, aby człowiek nie stał się on niewolnikiem własnych zmysłów.
anonim2013.07.18 11:14
@petrasCK - rzecz w tym, że właśnie chce zmuszać dziecko i to nie tylko bez zgody, ale wręcz bez wiedzy rodziców - czy ty potrafisz czytać? Przeczytaj jeszcze kilka razy tekst, o "szkoleniach" dla nauczycieli ze świetlic, zajęć pozalekcyjnych etc. - tak! dzieci mają razem zajęcia i nikt nie informuje rodziców ani nie pyta o zgodę na to co się z dziećmi dzieje - a dziecko ma słuchać nauczyciela, także tego ze świetlicy (niedługo "wyszkolonego" w gender i queer) - to nie przymus?!. Naprawdę jesteś tak ciemny, ze tego nie rozumiesz, czy celowo uprawiasz propagandę licząc, że większość ludzi jest głupsza od ciebie?
anonim2013.07.18 11:14
@uji- z Księżyca spadłeś? Komuniści na masowa skalę zawłaszczali (sobie- dla państwa) majątek kościelny. Chociażby w mojej malej parafii , pola uprawne , część budynków była odebrana KK
anonim2013.07.18 11:21
biblioteka - co czytac http://cegpoznan.files.wordpress.com/2012/06/bibliotekaceg.pdf co dla dzieci puszczać http://www.youtube.com/user/BajkaZaBajke skąd się wzięło ? http://cegpoznan.wordpress.com/2012/06/18/opowiadacze-swiata/ meksykanskie szamanskie rytuały , demony..To jest zapewne ciekawe, naprawdę..ale okazało się ze w tym roku to wszystko leci do polskiej szkoły ! krok po kroku wersja bardziej zaawansowana to to http://heartandmindfest.pl/ w tym roku warsztaty czyli chodzenie po ogniu, szałas potów i nne szamanskie sprawy wkręcony po uszy w to jest założyciel własciciel, pomysłodawca stowarzyszenia Cohabitat, od dawna działający na polu budownictwa naturalnego teraz to wielki kilkudziesieciotysięczny ruch młodych ambitnych, program MAKE. Chodzi o Pawła Sroczynskiego. wiecej na http://cegpoznan.wordpress.com/
anonim2013.07.18 11:52
Można nie przyjmować do wiadomości, że człowiek jest istotą o płciowości uwarunkowanej biologicznie - jak zwierzęta na wyższym poziomie rozwoju, ale sprzedawać to jako naukowy postęp i uczyć tego dzieci w przedszkolu to kompletny odlot. Piogalu - trzeba dużo złej woli żeby ten bełkot jakim jest gender uznać za przejaw naukowego rozwoju, albo w ogóle nie rozumieć co to jest nauka.
anonim2013.07.18 11:55
@petrasCK Jakim dowodem lub dowodami naukowym jest podparta ideologia gender?
anonim2013.07.18 11:57
@petrasCK Jakim dowodem lub dowodami naukowymi podparta jest ideologia gender?
anonim2013.07.18 12:25
No wybaczcie, ale na tym polega pluralizm, że od ministerstwa kasę bierze i Fronda i genderyści. Jest to zgodne z prawem, bo gender nie jest zakazany prawnie (a szkoda).
anonim2013.07.18 12:30
"...dziś cały dzień adoruję Jezusa w sercu swoim i proszę Go, aby swą łaską zasłonił małe dzieci przed złem, które im zagraża..." św. Faustyna "Dzienniczek" (nr 1821)
anonim2013.07.18 12:41
@PremierPolski To dowodzi, że Szwedka nie jest kobietą, czy że Arabka nie jest? A jak Arabka przyjedzie do Szwecji to stanie się kobietą, czy przestanie nią być? Czy też nareszcie będzie sobie mogła wybrać, czy chce nią być czy nie? Gorzej jak przyjedzie do Europy wbrew własnej woli, bo wtedy w jednym z lupanarów na własnej skórze przekona się na czym kobiecość polega w tym postępowym świecie. Gender ma tytle wspólnego z naukowością co wyrzucona na śmietnik historii ideologia marksistowska. Ja pytałem o naukowe dowody nie o wyjaśnienie terminologii genderowej - płeć społeczna.
anonim2013.07.18 12:46
Po grzechu pierworodnym natura zepsuła się przypadłościowo, komar ''myślał'', że został stworzony do picia krwi, zamiast soków roślinnych, niektóre koty myślą że są psami, a chłopy babami. Tylko nauka Kościoła prostuje to ''myślenie''. Widać jasno, jak ''myśli'' lewactwo-myślenie bierze za wartość najwyższą, bo nie wierzy w szatana.
anonim2013.07.18 12:50
@petrasCK Mogą też robić wiele innych rzeczy tak dobrych jak i złych i czego to dowodzi? Gdzie naukowe badania i dowody, że płeć nie jest wrodzona tylko na narzucona przez kulturę?
anonim2013.07.18 15:22
Naprawdę setnie ubawili mnie publicyści ND! "Proponuje się odrealnione opowieści typu – o kocie, który myślał, że jest psem, i psie, który myślał, że jest kotem, czy też o motylach, które czekają, aż stworzy je Projektant Rzeczy Wszelakich". Rozumiem, że opowieści o człowieku, który myślał, że potrafi chodzić po wodzie i o kobiecie stworzonej z żebra mężczyzny przez Projektanta Rzeczy Wszelakich są jak najbardziej zgodne z rzeczywistością :)? A swoją drogą to "opowieści" - dlaczego miałyby być realne?
anonim2013.07.18 16:47
Żygają dzieciom do głów. Ktoś może nakopie im za to do d*py?
anonim2013.07.18 19:58
F.U.C.K. MSZ!!!
anonim2013.07.18 20:08
firminie.. bibli nie czytałes więc masz zapewne jeszcze wiecej pytan na które tutaj znajdziesz napewno odpowiedz... Gender to ideologia..tak samo jak ideologia było to co hitler wcisną swoim ukochanym by szli mordować. Jesli ktokolwiek ( człowiek ) , ..a przypominam ze wszyscy zrodzilismy się siłami NATURY, nie szanuje tej natury i jej zasad to jest najzwyczajniej głupszy nawet od zwierzecia..bo nawet one i to te najmniejsze, maja w tym momencie wiecej rozumu ..a to dlatego bo przetrwają ! Ludzkość zginie jeśli zaburzy się to co ją rodzi, czyli rodzinę..chyba że są wsród nas tacy którzy nie mają nic przeciwko by dzieci rodziły sie w fabryce invitro z syrogatek i stanie się to o czym czytać mozna w najgorszych koszmarach science fiction !
anonim2013.07.18 20:10
Może by tak ktoś wiedział dokładnie gdzie tzn w jakich szkołach przedszkolach odbędą się te warsztaty ?
anonim2013.07.18 20:16
Z ciekawości przejrzałam na stronie stowarzyszenia dostępne tam opisy lekcji. Szczerze mówiąc nie dostrzegłam tam niczego jakiegoś strasznie kontrowersyjnego, tzw. Genderowe kwestie pojawiają sie dopiero w lekcjach dla 4-6 latków. Powoływania tu opowieść o kocie jest w gruncie rzeczy opowieścią o rozwiązywaniu konfliktów. zupełnie nie odczytuje tej opowieści tak jak czyni to autorka w naszymdzienniku. Przypomina mi sie tu bajka o czerwonym kapturku i jego seksualne interpretacje. Jak ktoś bardzo chce to zinterpretuje wszystko na opak. poza tym to tylko - autentyczne- opowieści. Bajki rządzą sie swoimi prawami. Moim zdaniem stowarzyszenie zrobiło dwa błędy - po pierwsze bajki są zbyt filozoficzne i za trudne dla dzieci, a z tych bajek każdy - także dziennikarz- może wyinterpretowac to co chce. Poza tym niefortunnie uzylo sformułowania gender- i w ten sposób napedzilo sobie wrogów. Ja kultury gender nie rozumiem jako dyskusji o tym jak postrzegana jest kobieta/ plec w innych kulturach oraz dyskusji na temat uprzedmiotowienia kobiety w prasie kolorowej. a tego dotyczą właściwie scenariusze tych lekcji. Przecież nikt nie zaprzecza ze w islamie pozycja kobiety jest inna niz w chrześcijaństwie. Kultura gender w złym znaczeniu oznacza ze płeć jest uwarunkowana społecznie. W tych lekcjach ja tego nie widzę chyba ze ktoś mnie przekona na konkretnym przykładzie ze jest inaczej.
anonim2013.07.18 21:56
@Piogal Wsie smirno!!! Towariszcz sekretar tepier goworit!!!!
anonim2013.07.19 7:43
@Pesymista Mitologia gender nie ma naukowego potwierdzenia. Porównanie do ideologii marksistowskiej jest jak najbardziej na miejscu. O tym, że mitologia gender z nauką ma niewiele wspólnego widzą nawet niektórzy racjonaliści: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2548 Zresztą mitologię gender podważa przykład z historii. W Izraelu grupa ekstremistów lewackich zamknęła się w kibucu. Więcej na wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Kibuc