21.05.13, 20:15Fot. Wikimedia Commons

Dzieci z zespołem Downa niemile widziane. Hiszpański hotel odmówił zakwaterowania

Hotel CaboGata Plaza Suites w Almerii odmówił rezerwacji grupie dzieci, które planowały świętowanie końca roku szkolnego, doniósł serwis Local.es.

Osoba w hotelu powiedziała, że nie zakwateruje dzieci, bo "tego typu ludzie mogą denerwować innych gości".

Kierownictwo hotelu przeprosiło za incydent, określając to jako "nieporozumienie", tłumacząc, że przez 35 lat nigdy nie odmówili usług osobom z zespołem Downa i zapewniając, że "zawsze były, są i będą tu mile widziane".

Down Espana, organizująca wydarzenia dla dzieci zgłosiła sprawę do prokuratury, ponieważ uznano, że "jest to wyraźny przykład dyskryminacji osób niepełnosprawnych, która łamie ratyfikowaną w Hiszpanii, Międzynarodową Konwencję Praw Osób Niepełnosprawnych."

- Nie upubliczniamy tego incydentu by prześladować, ale by edukować społeczeństwo - mówi Agustin Matia, szefowa Down Espana.

Międzynarodowe prawo zabrania "wszelkiej dyskryminacji na płaszczyźnie niepełnosprawności."

MCC/Breitbart.com

Komentarze

anonim2013.05.22 11:09
Było to oczywiście zachowanie haniebne ale właściciel hotelu powinien mieć prawo do własnych przekonań nawet tych złych. To rolą mediów jest nagłaśnianie takich zdarzeń a rynek załatwi sprawę poprzez utratę klientów tego hotelu. Tak się zresztą pewnie stanie, ale tzw władza (socjalistyczna) chce także wsadzać swój (wydłużający się) nos w nie swoje sprawy.
anonim2013.05.22 12:14
@monte Masz rację. W przełożeniu na prawo nazywa się to jurydyzacją. Prawo powinno interweniować tam, gdzie nie radzą sobie inne systemy normatywne, jak np. moralność. W tym wypadku sankcje moralne, które polegałyby na określonych zachowaniach rynkowych w zupełności załatwiłyby sprawę. A co do samej sytuacji, to co się dziwić, że nie szanuje się osób z zespołem Downa, skoro nawet w Polsce mogą zostać zabite, w majestacie praw,a w fazie prenatalnej?
anonim2013.05.22 12:48
Rośnie nam w Europie nowa świecka tradycja: tolerancja tylko dla "tolerancjonistów". (W podobnym przypadku w Anglii małżeństwo trafiło do więzienia za odmowę wynajęcia gejom pokoju w rodzinnym pensjonacie.)
anonim2013.05.22 13:59
Solaw: Podaj linka bo nie wierzę ... już tak daleko zaszliśmy? To jest ich własnośc no prosze was ... a gdzie uszanowanie wolności wyboru tego małużenstwa? To ja ogłaszam wszem i wobec że jak homoseksualista przyjdzie do mnie to mu wynajmę pokój (jak będę miał do wynajęcia) ale jak przyjdzie sam bo jak z kolegą to nie i nikt mnie nie zmusi najwyżej pójdę siedzieć jak patrioci za czasów PRL
anonim2013.05.22 15:54
Czemu mój komentarz został usunięty? Broniłem Kościoła Katolickiego przed generalizacją i pokazywałem jej kłamstwo a redakcja usunęła komentarz... :/
anonim2013.05.22 17:48
Za odmowę zakwaterowania homosiów pozywano już ludzi w Wlk Brytanii, Kanadzie i USA na dokładkę, z tego co pamiętam. Brytyjczyków skazano, chociaż starsi państwo tak jak nie godzili się gościć pod swym dachem homosiów, tak nie zgadzali się na żadne pary hetero, które nie były małżeństwem. To są fakty i na zachodzie to już się dzieje.
anonim2013.05.23 2:10
taaaa! nic tu nie powinno dziwić, lewactwo tak się zachowywało, zachowuje i dopóki będzie istnieć dopóty będzie się tak zachowywać. To po prostu immanentnie wpisana w lewactwo rewolucyjna podwójna moralność! Nazwać murzyna "czarnuchem" - idziesz siedzieć, ale przez kilka lat Tutsi wycinali Hutu (lub odwrotnie) i było ok!. Bo przecież żadne ONZ czy UE nie może eskalować przemocy. Zagrać na "darmowym" podobno koncercie dla obrony godności Murzynów - ok!, wysłać 10% swoich tantiemów na budowę studni dla tych samych Murzynów - problem. A co bardziej upokarza? czy to gdy ktoś powie "ty czarnuchu" czy jeśli ktoś pozwoli aby umierał z głodu a jego dzieciom muchy wyjadały oczy? Trzeba by spytać Sudańczyków. Powiedzieć do downa - "mongole" - idziesz siedzieć, ale wyrzucić go z hotelu albo zabić w łonie matki - ok! Powiedzieć o oszuście albo złodzieju, że ocyganił albo zacyganił - idziesz siedzieć - ale wyegzekwować obowiązek nauki wobec cygańskich dzieci to nie, bo to faszyzm i dyskryminacja mniejszości. Skutkiem tego Cygan może być wróżką albo sprzedawać patelnie ale nie może być magistrem, inżynierem czy profesorem filozofii. I mnożyć to można przez Indian, Eskimosów, Żydów, Polaków i Marsjan. Czemu? bo lewactwu nie chodzi o niczyją godność i niczyją wolność (lewicową wolność ćwiczyliśmy w połowie Europy i sporej części Azji) lecz o słupki w sondażach, diety poselskie przez kolejne cztery lata lub hałas w mediach dzięki któremu, wpadnie parę dodatkowych groszy z reklam! Takie jest moje zdanie, którego posiadanie gwarantuje mi konstytucja RP.
anonim2013.05.23 8:34
to się w pale nie mieści normalnie!!!