05.10.14, 18:18Bojownicy Państwa Islamskiego (fot.YouTube)

Dżihadyści dążą do przejęcia broni nuklearnej iranu z pomocą Rosji

IS wezwało swoich członków do wspólnej walki w osiągnięcie tego celu. Państwo Islamskie uczyniło to w manifeście, którego autorem ma być Abdullah Ahmed al-Meshedani, członek ściśle tajnego, sześcioosobowego Gabinetu Wojennego - podaje "The Sunday Times".

Zachodnie służby bezpieczeństwa przechwyciły dokument, w którym Meshedani napisał, że IS będzie dążyć do posiadania broni jądrowej z pomocą Rosji. Państwo Islamskie ma oferować Moskwie dostęp do złóż gazu w kontrolowanej przez siebie prowincji Anbar, w zamian za "Iran i jego program nuklearny". (Rosja i Iran podpisały umowy w sprawie budowy co najmniej dwóch kolejnych elektrowni atomowych w Buszerze).

IS stawia też Rosji warunek zrezygnowania z poparcia dla prezydenta Syrii Baszara al-Asada.

Manifest Meshedaniego zawiera również plany przeprowadzenia około 70 różnorodnych kampanii czystek etnicznych, w opinii analityków opartych na identycznych zasadach jak te, które stosowali naziści. Ich celem ma być jak najszybsza konsolidacja "islamskiego kalifatu" i zniszczenie organów szyickich w Iraku.

Meshedani wzywa w swoim manifeście do mordowania irańskich dyplomatów, biznesmenów, nauczycieli oraz irackich dowódców wojskowych, urzędników i irańskich szyitów, którzy w oddziałach milicji walczą dla rządu irackiego.

ed/Rp.pl

Komentarze

anonim2014.10.5 18:44
Myślę że nie musi prosić, myślę że Rosja wspiera i zbroi państwo islamskie.
anonim2014.10.5 19:04
Myślałem, że frondiarze już takich bredni nie będą rozpowszechniać, ale się rozczarowałem. To jest głupsze nawet od broni masowego rażenia Saddama i dzieci wyrzucanych .z inkubatora w Kuwejcie.
anonim2014.10.5 19:24
Faktycznie, jakosc artykulow na frondzie zamiast robic sie coraz bardziej profesjonalna, robi sie coraz bardziej amatorska. Miejmy nadzieje,ten trend sie jakos odwroci. Co do zamiarow ISIS to troche wyglada na to,ze ktos wewnatrz sluzy Iranowi jako prowokator podsuwajacy Iranowi pretekst do rozbioru Syrii i Iraku wespol z Turcja i kim tam jeszcze.
anonim2014.10.5 20:54
Człowiek cywilizowany nie ulega szantażystom. Zdobędą, to zdobędą. Użyją to użyją, Żadnych gróźb nie słuchać, niczego nie słuchać. Łomot im spuścić. Tyle zrozumieją,
anonim2014.10.5 21:08
Niestety jedyny możliwy komentarz to "Zaburzenia psychiczne, jeśli nie są odpowiednio rozpoznane i leczone mogą prowadzić do utrzymywania się, pogłębiania bądź nawrotów objawów. Często występują powikłania w postaci innych chorób psychicznych" 'W zespołach urojeniowych dominują urojenia o różnej strukturze na tle osobowości o różnej dezintegracji. Zespół urojeniowy należy do zespołów psychopatologicznych określanych dawniej jako paranoja prawdziwa albo po prostu obłęd. Pojęcie zaburzeń urojeniowych wywodzi się z języka greckiego i oznacza w dosłownym rozumieniu „obok rozumu” lub „poza sensem”'