16.06.21, 08:17Fot. Kancelaria Sejmu, Aleksander Zieliński via Flickr, CC BY 2.0

Dziś niejawne posiedzenie Sejmu w sprawie cyberataków. Posłowie będą sprawdzani detektorem

Dzisiaj odbędzie się zapowiadane przez Mateusza Morawieckiego niejawne posiedzenie Sejmu, które poświęcone będzie cyberatakom na Polskę i polskich urzędników. Posłowie przed wejściem na salę będą sprawdzani detektorem.

Na dzisiejszym posiedzeniu wszyscy posłowie muszą znaleźć się na sali posiedzeń i nie będzie możliwe zdalne uczestnictwo w obradach. Po zakończeniu części niejawnej będzie czas na zadawanie pytań bieżących, poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Wcześniej wnioskiem premiera zajęło się Prezydium Sejmu. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że Sejm zgromadzi się na posiedzeniu niejawnym by "słuchać wyjaśnień i informacji premiera".

Posiedzenie rozpocznie się od głosowania w sali plenarnej nad utajnieniem obrad. Jeśli posłowie opowiedzą się za utajnieniem, nastąpi dwugodzinna przerwa, w trakcie której zostanie przygotowana infrastruktura do posiedzenia niejawnego.

- Tajne posiedzenie Sejmu to bezsprzecznie nadzwyczajne wydarzenie dla Parlamentu. Obrady są prowadzone w szczególnym rygorze i zgodnie z precyzyjnymi procedurami. Przygotowania organizacyjne do środowych obrad rozpoczną się bezpośrednio po zakończeniu wtorkowych. W nadzwyczajnych okolicznościach będą pracowali także sejmowi korespondenci - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

jkg/pap

Komentarze

Chodzi o to2021.06.16 17:16
żeby nikt się nie dowiedział, że w tych majlach zastanawialiście się by użyć WOT-ciarzy przeciwko feministkom i feministom protestującym w sprawie wyroku trybunału mgr Przyłębskiej?
Skrzypek na dachu2021.06.16 14:56
Fejkbuk nalezy do CIA i Massad , a Twtter to inwigilacja i cenzura bezboznych globalistow banksterow miedzynarodowych , Missed i tez CIA ktorzy nadzoruja informacje niczym kitajbandyci albo poststalinowskie cybermoskale .
JonB2021.06.16 12:38
Wlasciwym bylby alkomat !
jula2021.06.16 11:42
Przyjdzie Jachira, nic nie zrozumie, wszystko wyklepie na zewnątrz.
robaczek2021.06.16 11:40
profesjonaliśći IT .................................... na powiatowym poziomie ....................mam taki pomysl ........................................................ SUSKI NA EKSPERTA!!!!!!! ;] łon nas obroni!! ................... taki nasz Steven Jobs ;
kefas2021.06.16 11:39
pisowiety boją się kamer bo wydzie ich niekompetencja w (nie)rządzeniu Polską.
Oto PiSs:2021.06.16 10:15
– Wnoszę o niezwłoczne udzielenie informacji przez pana premiera w świetle kamer przy pełnej jawności. Chcecie przykryć własną niekompetencję. Chcecie przykryć to, że cała Polska śmieje się albo drży, czytając korespondencję, która wypływa codziennie z waszych skrzynek mailowych. Chcecie ukryć niekompetencję i kompromitację – podkreślał lider PO. – Używaliście pałek teleskopowych przeciwko polskim kobietom. Chcieliście użyć wojska, jeżeli protesty byłyby nie po waszej myśli. A dzisiaj robicie ten festiwal picu. Próbujecie to ukryć, udajecie, że troszczycie się o bezpieczeństwo. To jest afera mailowa, bo nie potraficie korzystać z poczty elektronicznej, a chcecie dbać o bezpieczeństwo Polaków – dodawał Budka.
Po 11 ...2021.06.16 10:08
Pisiorki boją się Mariuszka Kamińskiego i boją się używać służbowej poczty. Piszą do siebie z kont prywatnych, a te inwigiluje Putin. Z dwojga złego wolą aby to Putin czytał ich maile. W sumie nie dziwię się. Też bym tak robił.
publicznie należy ujawnić, którzy posłowie PO2021.06.16 9:39
mają wszczepione ruskie lub chińskie chipy oraz Mossadu
POplatfusy powinni być dodatkowo sprawdzani2021.06.16 9:31
detektorem kłamstwa
Suweren2021.06.16 11:26
Przypomnę jedynie, że to Morawiecki był skazywany przez sądy za kłamstwa. Pozwolę sobie róznież zwrócić uwagę na ostatnie kłamstwa dot. kopalni Turów i rozmów z Czechami oraz na wielokrotne zwycięstwo w walce z wirusem. A to tylko pierwsze przykłady z brzegu. Być może elektorat PiS to debile, ale większość społeczeństwa nie daje się jednak (aż) tak łatwo wodzić za nos.
Jacuś2021.06.16 9:31
Dziś niejawne posiedzenie Sejmu, a Putin tyko się uśmiecha. Co dziś niejawnie można zrobić?