26.05.20, 11:36Matka Boża Fatimska

Epidemia to dobry czas na nawrócenie w świetle Fatimy

Każda trudna sytuacja skłania do refleksji. Trudny czas pandemii koronawirusa może także skłonić wielu ludzi do nawrócenia do Boga. Kataklizmy i zarazy pokazują nam bowiem, że mimo gigantycznego postępu technologicznego człowiek nie jest ciągle w stanie zapanować nad chorobami i zjawiskami natury. To robry czas do nawrócenia właśnie w kontekście objawień fatimskich.

Podczas Rzymskiego Forum Życia, zorganizowanego przez Voice of The Family („Głos Rodziny”), zorganizowanego pod hasłem „Koronawirus w świetle Fatimy: tragedia i źródło nadziei” kard. kard. Raymond Leo Burke powiedział:

- Kiedy na naszych oczach zło ateistycznego materializmu, które ma swoje korzenie w Rosji, w radykalny sposób kieruje rządem Chińskiej Republiki Ludowej, poznajemy, że wielkie zło komunizmu musi zostać uleczone u swych korzeni poprzez poświęcenie Rosji, według wskazówek Matki Bożej 

Podkreślił też:

- Uznając konieczność całkowitego nawrócenia z ateistycznego materializmu i komunizmu na Chrystusa, wezwanie Matki Bożej Fatimskiej do poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, zgodnie z Jej wyraźnym pouczeniem, pozostaje pilne

Z kolei prof. Roberto de Mattei mówił o Bożych karach:

W czasach koronawirusa wszyscy mówią o rozmaitych sprawach, ale niektóre z nich pozostają zakazane, przede wszystkim w świecie katolickim. Szczególnie zakazanym tematem jest ten o Bożym sądzie i karze na przestrzeni dziejów

Dodał też:

- Przesłanie z Fatimy otwiera się straszliwą wizją piekła i przypomina nam, że nasze życie na ziemi jest bardzo poważne, bo daje nam dramatyczny wybór: niebo albo piekło, wieczna szczęśliwość albo wieczne potępienie. Zgodnie z tym, co wybierzemy, zostaniemy osądzeni w momencie naszej śmierci, a od werdyktu, gdy zostanie raz ogłoszony, nie będzie odwołania

Bp Athanasius Schneider natomiast skrytykował biskupów, którzy w czasie epidemii koronawirusa uniemożliwiali wiernym dostęp do sakramentów, zwłaszcza do Eucharystii i pokuty.

Powiedział:

- Pod pretekstem epidemii Covid-19 ograniczono nienaruszalne prawo chrześcijan do uczestnictwa w Mszy świętej, co było nieproporcjonalne i niesprawiedliwe. W wielu krajach, zwłaszcza w krajach w większości katolickich, zakaz ten był wcielany w życie w tak systematyczny i brutalny sposób, że zdawało się, jakby powróciły czasy bezwzględnych prześladowań Kościoła. Stworzono atmosferę katakumb, w której księża potajemnie sprawowali Mszę świętą z grupą wiernych

Dodał też:

- Zamiast być dobrymi pasterzami biskupi ci przekształcili się w surowych publicznych urzędników. Okazało się, że wyznają światopogląd naturalistyczny, troszcząc się jedynie o doczesne i materialne życie, zapominając o swoim podstawowym i niezastępowalnym obowiązku troski o życie wieczne i duchowe

Oraz:

- Biskupi, którzy nie tylko nie troszczyli się o dostęp do sakramentów, ale wprost go wiernym uniemożliwiali, zwłaszcza Eucharystii i pokuty, zachowali się jak fałszywi pasterze, zainteresowani tylko własną korzyścią


mp/pch24.pl

Komentarze

Motyl2020.05.26 19:01
Baju,baju będziesz w raju..
aspiring educationalist2020.05.26 12:44
Każdy czas jest dobry na porzucenie religii. W czasie pandemii polecam lekturę dobrych książek.
anonim2020.05.26 14:44
Polecam ci Pismo Święte ,to nie jest zwykła książka to jest Słowo Boga do nas zawsze aktualne ,także w czasie pandemii.
Urszula2020.05.26 12:32
Biblia przestrzega przed fałszywymi prorokami, a katole dalej w to brną. Nawróćcie się katolicy i słuchajcie co ma do powiedzenia Pismo przez Boga natchnione.
stan2020.05.26 12:42
A kto tu jest fałszywym prorokiem? Matka Boża?
Jahu — Bóg Hebrajczyków2020.05.26 13:38
Jesteś pewny, że to MB?
anonim2020.05.26 14:47
Urszula nie wie,ona tak pisze ,aby pisać ,Pisma Świętego sama nie zna co wiele razy udowodniła tu ,zna wyrwane z kontekstu fragmenty.
anonim2020.05.26 14:40
Urszulo my słuchamy co mówi Pismo Święte ,wy nie słuchacie ,zacznij czytać ze zrozumieniem . O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Matko Boża módl się za Urszulą ,wyproś jej łaskę nawrócenia .
JPIII2020.05.26 12:15
Durnym katolom paplanie i bajdurzenie do qrwy z fatimy to lek na ich głupotę.
stan2020.05.26 12:41
Benedykt XVI powiedział: "ze złem się nie dyskutuje, tylko z tym, kto poszukuje prawdy". Czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś w mocy złego i jemu służysz? Z każdego słowa zdasz kiedyś sprawę. Gdybyś o tym nie wiedział, to wyjaśniam: 1.Zło nienawidzi NMP i bluźni Jej na każdym kroku, bo wie, że Ona pokona szatana. 2.Szatan jest małpą Pana Boga, tylko że małpuje słowa, a wypacza treść. Nienawidzi Boga, ponieważ chce zająć Jego miejsce (nienawidzi też człowieka, gdyż miał być sługą człowieka, ale chętnie posługuje się człowiekiem w celu siania zła, niszczenia, deprawacji i mordów) 3. Posługując się Nickiem JPIII (wcześniej pisałeś JPII), właśnie nawiązujesz do Wielkiego Papieża - tylko jako antyteza, czyli jak antychryst. Jest to niegodne miana człowieka. Powyższe nasuwa mi myśl, że jesteś w szatańskich sidłach i jako osoba kierująca się Miłosierdziem i troską o Twoje zbawienie - uprzedzam: zejdź z tej drogi, dopóki masz czas, bo Twoja wieczność jest zagrożona. Czymś najgorszym, co może spotkać człowieka jest być wydanym na nieustanne (wieczne) działanie nienawiści, cierpienia, rozgoryczenia, rozpaczy -zła.
anonim2020.05.26 14:37
O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Maryjo oddaję Ci w opiekę JPIII proszę o łaskę nawrócenia dla niego.
stan2020.05.26 12:05
Błędy Rosji rozlały się po całym świecie. W Polsce też odczuwamy ich konsekwencje. Siostra Łucja prosiła, by szczególnie Polacy modlili się za Rosję, to nasze zadanie. A biskupi? Mieliśmy okazję przekonać się kto jakim jest. Może wśród nich też odbywa się odsiewanie ziarna od plew?
Torchwood2020.05.26 12:01
"mimo gigantycznego postępu technologicznego człowiek nie jest ciągle w stanie zapanować nad chorobami i zjawiskami natury" Dlaczego fakt, że nasza technologia ma ograniczenia miałby być powodem do zawierzenia w zbiór starożytnych legend, mitów i bajek propagowanych przez Chrześcijan? Co te ich bajki zrobiły, by rozwiązać problem pandemii?
stan2020.05.26 12:17
Myślę, że nie technologia, ale zła wola człowieka. Co ma technologia do zabijania i okaleczania dzieci w Indiach pop[rzez szczepionki Billa Gatesa? Technologia została wykorzystana do siania cywilizacji śmierci, a nie dobra ludzkości.
katolicka kretynizacja polski2020.05.26 12:01
"Pod pretekstem epidemii Covid-19 ograniczono nienaruszalne prawo chrześcijan" ta... bóg chroni kościół a pazerne łapska klechów są konsekrowane! najlepiej tą bożą "opiekę" widać po fali zachorowań w zakonach oraz śmiertelności w tych przybytkach!
stan2020.05.26 12:13
Jaka fala zachorowań i gdzie? Jakoś nie podano przypadków, by jakiś cywil oddał swój respirator ratując życie innemu. Zdarzył się jeden (nagłośniony przez media), a tak zachował się nie cywil, ale właśnie ksiądz, który przypłacił to swoim życiem. Można powiedzieć oddał swoje życie dla ratowania innego życia.
aspiring educationalist2020.05.26 13:18
https://www.tvp.info/47849631/koronawirus-w-klasztorze-szarytek-zachorowaly-juz-prawie-wszystkie-zakonnice
Ateista2020.05.26 11:56
Stanowcze NIE dla SEKTY!
stan2020.05.26 12:44
Stanowcze NIE dla głupców. "Głupi w swoim sercu powiedział: nie ma Boga"
anonim2020.05.26 14:29
Dla sekty ? Ateisto, tu nie ma żadnej sekty.
\\\\\\\\305\\\\\\\\274y2020.05.26 17:16
dla sekty ateistów