27.01.22, 20:47Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

,,EPL dało instrumenty Putinowi’’. Premier odpowiada Tuskowi

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do żenującego wystąpienia Donalda Tuska, w którym oskarżył on szefa rządu o udział w spotkaniu „antyukraińskiej międzynarodówki”. Wskazując na polskie działania podejmowane na rzecz Ukrainy Morawiecki przypomniał o decyzjach EPL, dzięki którym dziś Putin może szantażować Europę.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zwołał dziś konferencję prasową, aby opowiedzieć o spotkaniu „antyukraińskiej międzynarodówki” w Madrycie, w którym udział weźmie premier Mateusz Morawiecki. Stwierdził, że będzie to powtórka „ponurego spektaklu” sprzed kilku tygodni, kiedy w Warszawie spotkali się przedstawiciele europejskich ugrupowań konserwatywnych. Zaznaczył, że w spotkaniu weźmie udział premier Węgier Viktor Orban i kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen.

- „Wzywam pana premiera Morawieckiego do tego, żeby zdementował, że będzie spotykał się z tymi politykami, których antyukraińska postawa i proputinowska postawa jest oczywista i jasna od wielu, wielu miesięcy. Albo, żeby - jeśli jest prawdziwa ta informacja - że ma zamiar w tym spotkaniu uczestniczyć, żeby natychmiast podjął decyzję o nieuczestniczeniu w tym spotkaniu”

- powiedział Tusk.

To jego wystąpienia premier odniósł się opuszczając Sejm. Przypomniał, że Polska zrobiła bardzo wiele dla bezpieczeństwa Ukrainy i pobudzenia świadomości Europejczyków.

- „Wzywam Donalda Tuska żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej. To poprzez Nord Stream 2 ta błędna polityka EPL spowodowała, że mamy taką sytuację, że Putin ma instrumenty szantażu w swoim ręku:

- podkreślił Mateusz Morawiecki.

- „Nie dywersyfikowaliście niestety dostaw gazu, nie byliście za ochroną naszej granicy; przynajmniej teraz nie przeszkadzajcie”

- dodał.

kak/PAP

Komentarze

Suweren2022.01.28 10:49
Czy polska delegacja wybiaera się na proputinowski szczyt?
man.of.Stagira2022.01.28 10:29
Platforma Obywatelska, jako partia niemieckiego Gazpromu WYPROWADZA Polaków z Unii Europejskiej opartej na Traktatach.// Praworządności europejskiej zagraża łamanie przez działania KE, TSUE, PE oraz elit holendersko-austriacko-niemieckich utrzymanków GAZPROM et consortes wnuczka z Wehrmachtu TRAKTATÓW.// Grupa Trzymająca władzę w KE otwarcie dąży do wypchnięcia Polski ze struktur UE, ponieważ UE była pomyślana, jako narzędzie podporządkowania krajom takim jak Niemcy krajów takich jak Polska. Podpada pod to cała Europa Środkowa. // Z CHWILĄ, kiedy stało się oczywiste, że UE zaczęła służyć krajom takim jak Polska (pod rządami Zjednoczonej Prawicy) a przestała być wygodnym narzędziem zniewalania krajów Europy Środkowej (bez Czech –Czesi do połowy XIX w. postrzegali siebie, jako poddanych cesarzy niemieckich.) narzędziem krajów takich jak Niemcy, Holandia, Belgia czy Austria w podporządkowaniu sobie reszty kontynentu – z tą chwilą TRAKTATY przestały obowiązywać. Znikła PRAWORZĄDNOŚĆ w UE! // Wniosek: Zjednoczona Prawica próbuje wprowadzić Polskę do Unii Europejskiej w granicach wyznaczonych Traktatami. // POKO wyprowadza Polskę z UE i buduje pseudo UE, tak zwane „UE”, czyli false flag operation –to znaczy budują niemiecką dywersję, która wykorzystując instytucje europejskie łamie Traktaty na drodze podporządkowania krajów europejskich Berlinowi.// Lokaje Berlina i Putina z POKO … Won za Don! …
goral2022.01.28 8:59
Mateuszu -Banksterze, cwaniaku handlujący kościelną ziemią,bojący się Ordo iuris-- zablokuj w trybie natychmiastowym import rosyjskiego węgla do Polski, przecież jesteś premierem rządu Polski i nie chcesz chyba finansować Putina - co ???
kefas2022.01.28 8:40
pinokio, zwany premierem pissowieckiego (nie)rządu to jednak kawał chama. Ale w sumie nie dziwę się, jego polityka "[email protected] za miskę ryżu" spełnia się w polskim ładzie czyt.ruskim burdelu. Będziesz siedział kłamco !
goral2022.01.28 8:18
Morawiecki podaj się do dymisji i zaper... laj za miskę ryżu
man.of.Stagira2022.01.27 22:48
Na twitterach ciPOsza, w TVN’ach ciPOsza, nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza | Tu ciPOosza tam ciPOsz, szaro brudno i zima, nie ma Słowackiego i nie ma Tuwima | Na ulicach ciPOduch, na kościołach POśluzy, nie ma Heideggera i nie ma Deleuzy | Tu ciPOtusk tam ciPOsz, śmierdzi niemcem i wzdycha, GWnoprawdą Brejzy i szlochem Giertycha. | Na twitterach ciPOsza, w GieWueN’ach ciPOduch, nie było wolności a za to był podsłuch | Bezrobotny ciPOśluz jako stalker ujada od świtu do nocy śni mu się zdrada | Na twitterach ciPOsza … na kościołach POśluzy … nie ma Heideggera i nie ma Deleuzy // da capo al fine
HHD2022.01.27 21:47
Na pohybel Dewiatom PO i KO w kakao sld , ,psl , tvn holoty , wp.ss makreli putina , żydokimuchow nkwd kgb kasty Sądowej , lgbt q Brukseli.
Karolu, ale dałeś plamę2022.01.27 21:45
Ty jesteś chyba mocnym kaczystą, nie?
Dam2022.01.27 21:45
Frondo, coś o pałacyk+? Polski Wał pozwala właścicielom zabytków którzy wydadzą chociażby 1zł na "remont i renowacje" odpisać od podatku 500000zł. Pisane pod Obajtka?
harry2022.01.27 21:12
Tak się składa, że lewacko-tęczowy neo-komunistyczny motłoch Europy każde ugrupowanie prawicowe i konserwatywne określa od razu nazistami, faszystami i generalnie patologią. Jakby nie było tak, że samo lewactwo tęczowe z definicji jest antycywilizacyjną patologią samą w sobie. Areną tego czym w istocie jest lewacko-tęczowa patologia są dotknięte Stany Zjednoczone i cały przegniły zachód Europy. To już nawet nie upadek jakiejkolwiek organizacji państwowej, to erozja humanizmu i wszystkiego co przez tysiące lat budowało cywilizację klasyczną, europejską. I niech sobie obłąkany lewacko-tęczowy motłoch walczy o utrzymanie takiej zdegenerowanej UE, w której Niemcy, w porozumieniu z Putinem, budując z nim gazowo-naftowego potwora Nord Stream 1 i 2 i robiąc z Kremlem interesy za które kolejni ministrowie i kanclerze Niemiec dostają od Putina w jego spółkach intratne posady toczą na pyskach pianę, że w Europie są tacy, którzy obnażają ich lewacką utopię, moralną obłudę i hipokryzję. Oni od dawna usiłowali sobie podporządkować pomniejsze państwa przy pomocy sługusów jak ten ryży szczur z Sopotu. Normalni ludzie pomni historii cywilizacji i wartości, które ją budowały albo tę Unię uczynią na powrót tym, czym była na początku, albo utworzą nową wspólnotę suwerennych państw. Na pewno nie pod przywództwem zdegenerowanych moralnie Niemiec i uwijających się u ich stóp sługusów. Wolne narody mają swoje ambicje w przeciwieństwie do zmutowanych globalnych paranoików obściskujących się i przybijających żółwiki z Putinem. I biorącym od niego jak leci kolejne posadki w kremlowskich spółkach.
Dam2022.01.27 21:21
Lewactwo określa wszystkich których nie lubi faszystami, prawactwo określa wszystkich których nie lubi lewactwem i komunistami. Moglibyście zrobić sobie jakąś ustawkę i zostawić normalnych ludzi z dala od waszego szaleństwa?
HHD2022.01.27 21:47
Na pohybel Dewiatom PO i KO w kakao sld , ,psl , tvn holoty , wp.ss makreli putina , żydokimuchow nkwd kgb kasty Sądowej , lgbt q Brukseli.
Anonim2022.01.27 21:09
W sumie jakby nie było Europejska Partia Ludowa. Polska też była Ludowa
Dam2022.01.27 21:09
Czyli Morawiecki nie odniósł się w żaden sposób do zarzutów i uprawia whataboutizm licząc, że "ludzie są tak głupi, że to działa" (patrząc na wyborców PIS ma całkowitą rację).