17.06.19, 10:20

Faszystowskie fascynacje i połajanki u ,,neoendeków''

Lubelska brygada Obozu Narodowo-Radykalnego ogłosiła na Twitterze krótki pean na cześć Leona Degrelle'a - belgijskiego nazisty. Degrelle był oficerem SS, dowodził 28 Ochotniczą Dywizją Grenadierów Pancernych SS "Wallonien", która walczyła razem z Niemcami na froncie wschodnim. Tacy to są, nieprawdaż, polscy patrioci, ci mili chłopcy z ONR.

Wpis na Twitterze ONR-u już zniknął. Jego treść brzmiała: "15 czerwca 1906 r. urodził się Leon Degrelle - jeden z największych narodowych rewolucjonistów. 'Oto prawdziwa wielka rewolucja, którą trzeba przeprowadzić. Rewolucja duchowa. Albo bankructwo epoki. Zbawienie świata spoczywa w woli dusz, które wierzą'".

Rzecz została skomentowana przez Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego. "Krytycznie odnosimy się do pozytywnego wspominania Degrelle’a" - stwierdził Bosak. Bardzo "przekonująca" krytyka, nieprawdaż...

Nieco dosadniej skomentował sprawę Rafał Ziemkiewicz.

"Co za chory, odrażający pomysł. Lubelski ONR właśnie napluł na grób zamęczonego w Auschwitz założyciela przedwojennego ONR Mosdorfa i licznych działaczy tej organizacji, którzy polegli i zostali zakatowani przez hitlerowców. Doradzam p***cie się w łeb i natychmiastowe przeprosiny" - wskazał publicysta.

W podobnym tonie wypowiedział się Maciej Świrski, były szef Polskiej Fundacji Narodowej. Zasugerował, że lubelska ONR może mieć związki z rosyjskim wywiadem.

"Ludzie z @ONRLublin albo zwariowali albo są po prostu ruską agenturą. Promują hitlerowskiego kolaboranta dowódcę dywizji SS Walonien. To plucie w twarz pomordowanym w Palmirach narodowcom. Czy przedstawiciele ruchu narodowego odniosą się do tego?" - napisał.

bsw/twitter

Komentarze

Jacek2019.06.18 18:35
Autorzy tej pochwały są w końcu produktem obecnego systemu edukacji, więc mogą nie mieć właściwego rozeznania. Samouctwo sprowadziło ich na manowce.
Viva gen. Franco2019.06.17 13:44
Cale szczescie, ze Hiszpania miala gen. Franco. Uchronil Hisszpanie od bolszewizmu, gulagow, milionow zamordowanych. Viva gen. Franco !
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.17 15:54
Franco wybudował obozy koncentracyjne, które niczym nie ustępowały gułagom w ZSRR.
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.17 12:55
Wszyscy narodowcy są potencjalnymi zbrodniarzami. Hitler, Franco, Stalin, Mao, Degrelle i Mosdorf - to wszystko były gnidy.
Agnieszka2019.06.17 12:39
Jeżeli doszukiwać się w tym działań agentury, to Rosjanie raczej chętnie ruch narodowy by przejęli i używali a nie taką kompromitacją niszczyli. Jak już to raczej doszukiwałabym się izraelskiego oddziaływania, które marzy, by mieć podstawy do nazywania polskich narodowców i każdych polskich patriotów faszystami/nazistami i unicestwienia ich przy pomocy zarzutów o gotowość udziału w nazistowskich/faszystowskich zbrodniach zwłaszcza na nich.
terp2019.06.17 11:20
Nawet nie ma autora tej wrzutki-widać boi się podpisać. Widzę tu staranne dobieranie materiałów tylko po to by Narodowcom zrobić gębę.
Reytan2019.06.17 11:12
Swirski od razu z ruskimi agentami. Czlowiek oddal swoja dusze Kaczorowi za pieniadze..
robaczek 2019.06.17 10:43
HAHAHAHHAHAHA!!!1 co? ;] no jak to mozliwe ?? nazisci na prawicy!!!??? olaboga!!! (nawet nie wiem jak sie to pisze ;]) jeszdcze sie okaze ze kibice to przestępcy a nie dumna polska mlodzierz ;] oj pogubiliscie sie drogie patokatole. i to bardzo. jak wy z tego g... sie wygramolicie teraz. a JArus z ekipa was jeszcze zakopuja rzucajac kolejne łopaty. oj szkoda tylko POLSKI. was nie.
panter2019.06.17 15:25
"Robaczek" - debil bezmózgi, ateizda zas**na. Czy toto wie chociaż, co znaczy skrót "nazizm"?! A w ogóle to jakiej "robaczek" jest płci? Doodbytnik czy odbytodajec?