18.06.21, 10:19Fot. screenshot - Facebook (Mateusz Morawiecki)

Frakcja „harcerzy” – z kim premier konsultuje się po nocach?

Na rosyjskim „Telegramie” wciąż pojawiają się screeny rzekomych wiadomości e-mail wymienianych przez członków polskiego rządu. Hakerzy mieszają autentyczne treści z fałszywymi. W prywatnych rozmowach pojawiają się najczęściej te same nazwiska. Kim są najbliżsi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego, którzy konsultują się z nim o każdej porze dnia i nocy?

Od ponad tygodnia na jednym z kanałów na rosyjskiej platformie Telegram publikowane są treści, które rzekomo pochodzą z prywatnej skrzynki e-mail szefa KPRM Michała Dworczyka, do której włamali się hakerzy. Na skrzynce tej, jak podkreśla sam Dworczyk, nie ma żadnych utajnionych informacji.

Hakerzy publikują jednak screeny z rzekomej korespondencji dot. najważniejszych spraw państwa. Korespondencję tę wymieniają: Piotr Mueller – rzecznik rządu, Tomasz Matynia – dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu, Mariusz Chłopik – dyrektor ds. marketingu sportowego w PKO BP, Tomasz Fill – wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Michał Kuczmierowski – prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Jak donosi Wirtualna Polska, „szarą eminencją” tego grona jest Mariusz Chłopik, który odpowiada za prowadzenie kont premiera Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych. Jego nazwisko przewija się przez większość wiadomości.

Mariusz Chłopik jest współzałożycielem i byłym prezesem Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. W latach 1999-2015 był związany ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej. Był też wiceprezesem Fundacji im. Sławomira Skrzypka i współtwórcą organizowanego od 2017 roku Kongresu 590. Przez ponad rok kierował biurem komunikacji korporacyjnej i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu. W 2018 roku pełnił przez kilka miesięcy funkcję wicedyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Pracował w sztabie wyborczym PiS i sztabie prezydenta Andrzeja Dudy. Zasiada w Radzie Nadzorczej spółki Lotos Terminale.

Już w młodości jako harcerz poznał szefa KPRM Michała Dworczyka i prezesa RASP Michała Kuczmierowskiego. Również Tomasz Fill przez długie lata był związany z ZHR.

- „Harcerstwo zbliża, a czasami ekstremalne sytuacje pozwalają poznać człowieka takim, jakim jest naprawdę. Prawdopodobnie ludzie, którzy pełnili funkcje instruktorskie w harcerstwie mają pewne cechy - jak umiejętność współpracy czy zdolności organizacyjnej. To sprawia, że wielu z nich łatwiej niż ludzie niezaangażowani społecznie odnajduje się w biznesie, polityce czy innych aktywnościach publicznych”

- mówił kilka lat temu o wpływie harcerstwa na późniejsza karierę i współpracę z Mateuszem Morawieckim.

Wirtualna Polska poprosiła Chłopika o komentarz do publikowanej na rosyjskim kanale korespondencji, jednak nie chciał rozmawiać na ten temat. Pytany o sprawę rzecznik rządu Piotr Mueller przypomina natomiast, że mamy do czynienia z rozsyłaniem fałszywych informacji i nie należy ich komentować.

- „Mamy do czynienia z operacją rozsyłania nieprawdziwych maili po redakcjach. Problem jest taki, że nie będziemy odnosić się do każdej z tych informacji, ponieważ na tym zależy służbom, które podejmują działania dezinformacyjne. Wtedy się miesza prawdę z fałszem i generuje się zamieszanie w opinii publicznej”

- podkreśla.

Zaznacza, że tego typu działania dezinformacyjne mogą mieć miejsce jeszcze przez dłuższy czas. Obecnie sprawców namierzają służby specjalne.

Poza frakcją „harcerzy” w rozmowach, do których mieli dotrzeć hakerzy, uczestniczyli też: minister zdrowia Adam Niedzielski, szef Centrum Analiz Strategicznych Norbert Maliszewski, dyrektor Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, prof. Andrzej Horban, który doradza premierowi ws. COVID-19, doradca premiera ds. ekonomicznych Krzysztof Michalski, wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, szef gabinetu politycznego premiera i sekretarz stanu Krzysztof Kubów, a także Anna Wójcik, szefowa biura premiera Mateusza Morawieckiego.

kak/wp.pl

Komentarze

Agnieszka2021.06.18 15:41
A może tylko Telegram nie boi się tego publikować, bo nie jest umoczony w przekręty covidowe po tej stronie globu? Ja jestem w każdym razie pełna nadziei, że zdemaskowane zostanie zło w Polsce skoro poprzednie akcje hakerów skutkowały tak ważnymi informacjami jak to, że szczepionki są dopuszczone warunkowo na rok a producenci za nic nie odpowiadają. Istnieje nadzieja, że najgorsze łotry zostaną zdemaskowane i nie będą nami tak pomiatać skoro dorwano się do "śmietanki" odpowiedzialnej za najgorsze rzeczy w Polsce w czasie covida i przymuszanie Polaków i nawet polskich dzieci do eksperymentu medycznego. Brak tam paru łotrów typu Simon robiący z niezaszczepionych "zabójcę babci" czy niszczący co najmniej psychicznie i moralnie polską armię jak Błaszczak zmuszający do szczepień żołnierzy, co także może doprowadzić do załamania krwiodawstwa w Polsce, jeżeli okaże się, że te nieprzebadane, eksperymentalne preparaty na stałe będą skażały krew tych, co w największej liczbie są dawcami.
Łotr od szczepionek2021.06.18 16:27
To nie jest tak, że producenci za nic nie odpowiadają. Szczepionki przeszły standardowe (choć szybkie) badania klinczne I, II i III fazy, zgodne ze standardami WHO i FDA (oraz GCP, rzecz jasna). Potencjalne działania nieporządane zostały zbadane. Jeśli jakieś zdarzenie nieporządane występuje z częstością 1:1000 000 lub mniejszą, mogło pozostać niewykryte - w badaniu bierze w udział zwykle kilka-kilkadziesią tysięcy osób (kilkanście - kilkadziesiąt w tym wypadku). A to, o czym piszesz to nie zmowa producentów tylko problem z dostępem do informacji publicznych (PiS). Dwa: nie, te preparaty nie będą usawicznie krążyły we krwi gdyż ulegają naturalnej degradacji (w przypadku mRNA czas półtrwania wynosi od kilku min do kilku godzin, w przypadku wektora, czas jest porównywalnie krótki). Dziękuję za uwagę.
JoZ2021.06.18 14:42
Proszę sprawdzić kto jest właścicielem Telegramu ?!
matis892021.06.18 14:12
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Agnieszka2021.06.18 12:53
To "harcerze" czy napompowane władzą zbrodniarze w krótkich majtkach? Że rządzą chłoptasie to widać, słychać i czuć. Podajcie ich listę - przyda sie do Norymbergi!
Suweren2021.06.18 11:10
Dzisiaj jakiś PiSowski geniusz, orzeł biały intelektu, o myśli lotnej jak Tupolew pod Smoleńskiem, orzekł, że używanie prytwanych skrzynek mailowych utrudnia pracę agencjom wywiadowczym innych państw. Wiem, że nie w temacie, chciałem jedynie podzielić się tą złotą myślą wypowiedzianą w związku z... atakiem hackerskim na prywatne skrzynki pisowskich geniuszy cyberbezpieczeństwa.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 11:35
Konfederacja piesci lesbijke Putina.
Morawiecki čekám až zaplatíš2021.06.18 11:06
Joe Biden nie planował w Genewie spotkania z Andrzejem Dudą, dlatego z polskim prezydentem rozmawiał ledwie kilka minut na korytarzu, a Angela Merkel nie chciała spotkać się w Berlinie z Morawieckim.
Polak2021.06.18 10:37
W Usa - też ujawnione maile pokazały prawdziwe oblicze Fauciego i plandemii !!!! Jedna wielka zmowa i oszustwo światowe w sprawie plandemii i zamknięcia całego świata i zniewolenie ludzkości
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 11:36
Konfedracja Chasydzka morduje katolikow za ruble i szekle.
Anonim2021.06.18 10:30
I tak nieźle, znam takiego jednego prominentnego polityka PiS, co po nocach konsultuje się z Ruchadłem Leśnym.😁😁😁