29.07.13, 08:53

Fronda TV: Niepokój Owsiaka związany z Jezusem... i religijne źródła krytyki Powstania 44'

A poza tekstem Grzegorza Górnego z „Sieci” pochylamy się także nad religijnymi źródłami krytyki Powstania Warszawskiego, wyśrubowanymi ślubami za ogromną kasę i nad źródłami poglądów prof. Jana Hartmana.

Komentarze

anonim2013.07.29 12:12
Ilość idiotów na tym forum jest przerażająca. Redakcjo, zróbcie coś zanim "Zedy" i inne zakompleksione - sfrustrowane trolle opanują ten portal do końca. Nie wierzą a i tak swojego życia spędzają na przepychankach z chrześcijanami, to przykre :)
anonim2013.07.29 12:13
Ja nie jestem romantykiem. Powstanie warszawskie było błędem. Ci, którzy do niego doprowadzili powinni zostać osądzeni. Dowódcy tacy jak "Monter", "Bór", "Niedźwiadek", itp. nie są przykładem roztropnych, mężnych i odpowiedzialnych bohaterów, których będę przedstawiał jako wzór postępowania swoim dzieciom.
anonim2013.07.29 12:14
większość swojego życia spędzają*
anonim2013.07.29 12:41
"Ten namiot to coś niedobrego, coś złego, ten namiot emanuje czymś niedobrym" ...Tak może powiedzieć tylko przeciwnik i wróg Chrystusa a kto jest wrogiem Jezusa wszyscy wiemy.. Panie Owsiak, błoto, to moralne i to fizyczne w którym młodzież się nurza na pana imprezie jest czymś co może się podobać tylko jednemu osobnikowi i zapewniam pana, że w przeciwieństwie do Jezusa on na pewno nie jest dobry.. i jeszcze pytanie czy kościoły przed którymi zbiera pan kasiore na orkiestrę też panu emanują czymś niedobrym? jeśli tak to pieniążki zebrane pod kościołami może też emanują czymś złym, więc niech pan uważa przy liczeniu bo jeszcze panu ręce poparzą.
anonim2013.07.29 13:12
Nie rozumiem tego ostatniej części. Chciałam zauważyć, że Małżonka Redaktora w osławionym już wywiadzie sama przyznała, iż chodzi do kosmetyczki. No i fajnie, że babka umie zorganizować sobie czas i parę groszy na ten luksus. Czemu więc uważa Pan za podejrzane, czy też przesadne korzystanie z usług makijażystki (tudzież florystki czy konferansjera) w dniu ślubu? W końcu raz w życiu wychodzi się za mąż!
anonim2013.07.29 13:38
A co, o. Rydzyk nie jest katolickim księdzem ? nie głosi ewangelii Chrystusa? więc o co biega?
anonim2013.07.29 14:10
Jeśli ktoś się tvnów naogląda to i myśli że o. Rydzyk maybachem jeździ. o. Rydzyk jest katolickim kapłanem i głosi naukę Jezusa i ( zaznaczam zgodną z nauczaniem kościoła ) a więc nie jest jakimś odszczepieńcem... więc mówienie, że ten namiot w którym głosi się ewangelię Jezusa czy też można przystąpić do sakramentu pokuty, to zło... to może Owsiak powie dokładnie co tym złem jest ...Bo narkotyki, alkochol przygodny sex z kimkolwiek to jest zło, ale to nie dzieje się w namiocie o.Rydzyka tylko na polu Owsiaka. więc pomyśl jeden z drugim kto wspomaga zło .
anonim2013.07.29 14:12
oczywiście alkohol za błąd przepraszam
anonim2013.07.29 15:22
Poeta Jaki autorytet, takie jego owoce...Czy młodzi pielgrzymi zostawiają w Częstochowie taki burdel? Ich sprzątanie zajmie kilka tygodni. "Przystanek Woodstock" skończył się w nocy z soboty na niedzielę. Jego uczestnicy, a było ich w tym roku pół miliona, rozjechali się już do domów. Pozostały po nich jednak tony śmieci: nie tylko na polu namiotowym, ale i w okolicznych lasach. Ponoć jest ich mniej niż w latach ubiegłych - ze względu na prowadzone na festiwalu ekologiczne akcje, ale i tak sprzątanie tego bałaganu zajmie kilka tygodni...
anonim2013.07.29 15:44
Bardzo ładnie ktoś to kiedyś ujął, że Powstanie Warszawskie wybuchło przeciw upodleniu Polaków i w obronie ich godności. Warto czasami szerzej spojrzeć na to wszystko niż za pomocą prostego rachunku zysków i strat.
anonim2013.07.29 16:23
Trafne i dobitne określenia Brawo!
anonim2013.07.29 17:08
"esli bedziesz chcial to i na pielgrzymce do Czestochowy znajdziesz alkohol, trawke, przygodny seks po stodolach itd itd" Kiedy po raz setny słyszę coś takiego, to jestem ciekaw, kto taką głupotę kiedyś wymyślił. No tak, trzeba było wymyślić taki tekst, żeby nie było tak czarno-biało. Nawet jeśli znajdzie się jakiś odsetek procenta takich osób, o których piszesz, to jest to naprawdę margines, w porównaniu do Woodstocku.
anonim2013.07.29 18:05
@Kot.Kulfon2 - a tak na marginesie ile razy byłeś na pielgrzymce do Częstochowy?
anonim2013.07.29 18:47
Do Kota i tych wszystkich, którzy włosy sobie z głowy rwą, szlamem na Terlikowskiego rzucają, żeby tylko wybielić wypowiedź Owsiaka i usprawiedliwić ją, osobą o. Rydzyka. Więc jak Owsiak tak kocha dobro i inne namioty Przystanku Jezus to jak ta jego przychyność do Kościoła Katolickiego ma się w zderzeniu z tym co mówi ks. Artur Godnarski. cytat poniżej i zaznaczam, że wypowiedź ks. dotyczy tegorocznego przystanku " Tegoroczny Przystanek Jezus będzie miał zupełnie inną formę. W zasadzie każdy przystanek ma inną formę, ale bardzo często wpływ na nią ma to, na ile i na jakich warunkach dogadamy się z fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety w tym roku mamy do czynienia z marginalizacją naszych działań, ponieważ zostaliśmy wystawieni na sam koniec pola Woodstock’owego w bardzo niedogodnej pozycji, ale przyjmujemy to też na dobrą monetę. Dlatego, że mimo tego, iż próbuje się marginalizować jakieś oddziaływanie Przystanku Jezus na młodzież na polu Woodstock’owym; my wiemy, że to może się obrócić w dobrym kierunku, ponieważ bardziej będziemy między młodymi na polu Woodstockowym – dodaje ks. Artur Godnarski."
anonim2013.07.29 19:23
@Kot.Kulfon2 - grubymi nićmi szyte te Twoje kłamstewka. W hotelu zapewne zaprzyjaźniałeś się z dwiema przyjaciółkami, ronia im na imię. Znam takich jak Ty, bajkopisarze nie z tej ziemi.
anonim2013.07.29 19:34
@Kot.Kulfon2 - stary, czas odłączyć się od matrixa. Poważnie.
anonim2013.07.29 22:31
Hahha, Przystanek Jezus? O PJ mówi się wśród moich znajomych tak: "Jak ktoś głodny albo suszy, to za piwo i na Przystanek Jezus. Nakarmią i schlejesz się w trzy dupy". PJ wcale więc taki święty nie jest. I wybiera się Pan Redaktor na Wooda??
anonim2013.07.29 23:34
Woodstock Owsiaka to badziewie...
anonim2013.07.30 7:04
Odpowiem na pytanie "komu Jezus kojarzy się z czymś złym ?" . Odpowiem ponieważ na pytania należy odpowiadać. Oczywiście lata pracy "sług bożych" doprowadziły do tego, że większość współczesnych "wiernych" nie szuka odpowiedzi i przyjmuje wszystko na tzw. "wiarę" ale nie zmienia to faktu, że odpowiedzi należy poszukiwać. Lata "pracy" kościoła katolickiego doprowadziły do tego, że Jezus kojarzył się wielu ludziom z czymś złym. Jezus na krzyżu "stał" na stołach wielu sądów religijnych skazujących w jego imieniu (w sposób nieuprawniony oczywiście) na śmierć za "przewiny", które nigdy nie wymagały kary. Zaliczano do nich czary (teraz nazywamy to nauką i postępem technicznym), herezją (teraz nazwalibyśmy to publicznym wyrażaniem wątpliwości w odniesieniu do "nauki" kościoła) oraz skazywano za patrzenie w gwiazdy (teraz nazywa się to astronomią). Wiele wizerunków Jezusa "wisiało" w zamkach krzyżackich jak również w ich lochach. Wspomnieć należy również o "wyświechtanych" inkwizytorach. Jak ma się kojarzyć dobrze ? Gdybyś Tomaszu przeniósł w dzisiejsze czasy "naukowca" ze średniowiecza to zobaczyłbyś, że na widok krzyża koleś zacząłby się zachowywać tak jak konspiracyjny AK - owski radiotelegrafista na widok oddziału SS . Dziwiłoby Cie to ? Mnie nie . Z dostępnych opisów wynika, że postępowanie Jezusa na ziemi było ok. Generalnie obiecywał prostytutkom i biedakom Królestwo Niebieskie, a bogatych krytykował. Słudzy boży przez całe lata robili wszystko aby straszyć Bogiem, Jezusem ... Nie dziwi mnie to, że komuś Jezus kojarzy się ze złem. Wszystkim ludziom, którzy chociaż "liznęli" historii świata tak się będzie kojarzył . Nikomu normalnemu w Polsce swastyka nie kojarzy się z azjatyckim symbolem szczęścia tylko ze złem wcielonym. Nie chodzi o to czym naprawdę swastyka była pierwotnie tylko o to przez kogo i do czego była użyta. Jezus niestety był "użyty" (bezwolnie zapewne) do czynienia zła i tak jest postrzegany. Oczywiście zaznaczam, że jest tak postrzegany tylko przez tych którzy zadali sobie trud zapoznania się z historią świata. Ciekawe jakie wspomnienia związane z krzyżem Jezusowym przekazują sobie z pokolenia na pokolenie ludzie których Hernan Cortez ciął mieczem trzymając go w jednym ręku kiedy w drugim trzymał krzyż ? Byłbyś zdziwiony Tomaszu, że te wspomnienia mogły by być co najmniej niemiłe ? Istnieje na świecie inny punkt widzenia na sprawy, które Ty Tomaszu relacjonujesz i przedstawiasz jednostronnie. Istnieje ... Nie jest to pogląd gorszy od Twojego. Nie jest szatański, zły , potępiony. Jest inny. I ma prawo być i jeśli liczysz na poważne traktowanie to i Ty musisz go poważnie traktować . Jeśli tego nie potrafisz to nie licz na to, że Ciebie ktos będzie traktował poważnie .
anonim2013.07.30 8:13
@stop_katofobii Stop "stop_katofobii"!!!!!.
anonim2013.07.30 8:25
Fajna koszulka.
anonim2013.07.30 8:36
@stop_katofobii Stop "stop_katofobii"!!!!!.Dalej pieprzysz!!!.Zajmij się byle czym tylko więcej nie pisz!!!
anonim2013.07.30 9:06
@Ondraszek 1 Sprecyzowałeś /łaś już swoją płeć ? Nadal łgarstwa uprawiasz ? Stop katofobii jest przynajmniej żywym człowiekiem a nie bytem wygenerowanym przez któregoś ze znudzonych redaktorów portalu. Choć często ma ode mnie odmienne zdanie , nigdy nie obrzuca nikogo inwektywami... Kiedyś juz to rozpracował @ Petrus Chytrus że zarówno skrajni prawicowcy jak i skrajni 'lewici' są tworami frondy służącymi podgrzewaniu dyskusji .
anonim2013.07.30 13:08
@stop_katofobii Przeproś innych za to że żyjesz pismaku !!!
anonim2013.07.30 13:13
@stop_katofobii Jak na razie twe gramoty niczego nie wnoszą w temacie artykułu a jedynie są biciem przysłowiowej piany.!!!Zajmij sie lepiej czym innym!! Przeczytaj sobie o sobie wpis "Wszechświat23 "
anonim2013.07.30 13:21
@aromz.p Piszesz jak J- 23/Styrlitz!!!
anonim2013.07.30 13:26
@aromz.p Jeżeli sie źle czujesz na łamach frondy ze względu na jej prowokacyjny sposób konwersacji -to wolna droga!!!. . Niech cię moja płeć nie irytuje.Przymierzam się właśnie jak to byłoby mi z wytycznymi gender?.
anonim2013.07.30 17:24
Po co jednak takie ostentacyjne rzucanie tymi gazetami? To chyba nie pomaga w przekonywaniu ich czytelników. Za tydzień przecież znów pójdzie na nie 5 złotych za egzemplarz.
anonim2013.07.30 23:54
Pastorze PB... Przecież jedynie rzucając tymi gazetami daje dowód na to, że jednak w jakimś stopniu je szanuje. Mógłby przecież je wieszać na gwoździu w sławojce... Gdzie zresztą ich miejsce :)
anonim2014.01.16 20:57
Domejko, proszę Cię abyś nie obrażał mnie i setek innych ewangelizatorów Przystanku Jezus stwierdzając z wygodnej pozycji domowego fotela, że mamy nienawiść w sercu do tych ludzi, którzy jeżdżą na Woodstock. Owszem, takie podejście grozi każdemu, wierzącemu lub nie, ale dlatego potrzebna jest modlitwa i trwanie w Chrystusie, który uwalnia do miłości. Pozdrawiam i polecam nie osądzać tak łatwo na przyszłość. :)