08.07.19, 15:10Fot. MON

Georgette Mosbacher: Polska i USA gwarantują pokój w Europie

Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Przykładem tego najnowocześniejszego sprzętu są moździerze samobieżne Rak razem z wozami dowodzenia, które miałem zaszczyt przekazać” - mówił dziś w Giżycku szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W Giżycku, gdzie miał miejsce polsko-amerykański piknij wojskowy udział poza ministrem wzięła między innymi ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Szef MON przekazał kompanijny moduł ogniowy, złożony z moździerzy Rak oraz wozów towarzyszących 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Błaszczak dodawał, że jednym z jego celów jest zwiększenie liczebności armii – służy temu kampania rekrutacyjna „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Poza tym – dodawał minister- niezwykle ważna jest modernizacja techniczna i jak najmocniejsze jej osadzenie w strukturach NATO, w szczególności zaś – zacieśnianie relacji z USA.

Ambasador USA odnosząc się do obchodzonej niedawno rocznicy uzyskania przez Stany Zjednoczone Niepodległości zauważyła, że tak jak wówczas Polska pomagała USA, tak teraz Stany zaangażowane są w rozwój demokratycznej Polski.

Podkreśliła, że to właśnie Polska oraz Stany Zjednoczone są liderami w kwestii gwarantowania pokoju w Europie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

bona2019.07.8 19:52
Chyba babie odbiło.
Szlomo Rozencwajgier2019.07.8 17:01
Sytuacja nigdy nie była korzystniejsza! Militarny potężny sojusz z Ameryką jest pewny. A i my już dogadani z panem Kalksteinem, pan koszer premier pilnuj pan tam żeby na jesień zaraz po wyborach na zicher było wszystko gotowe do pierwszych transz! Nawet Pierwsza Dama przychylna sprawie, koszer!
Hi, hi ..2019.07.8 17:01
@HuczneObchodyWręczenia... da da towariszcz durak popatrzcie sobie w pieluche, pewnie z tego podniecenia sie nie tylko zmoczyliscie, ale i powaznie zesr ...cie sie moze to dobrze, zatwardzenie was meczy
HuczneObchodyWręczeniaZiemiankiPartyzantomGminnym2019.07.8 16:40
Pisowska propaganda śmieszności Goebbels+ plus Gierek+. Błaszczak każdy nabój wręcza wojsku z pompą, przemówieniem państwowo-partyjnym, na poduszkach i z wieńcem. W międzyczasie spraszają coraz więcej amerykańskich żołdaków, żeby bronili Polski bronionej przez polskie wojsko. Za miliardy, których nie dostaną polscy żołnierze - na żołd i przyzwoite uzbrojenie.
z Bródna2019.07.8 15:49
Jest nowaczek-robaczek-dzielnicowy, jest jego buttboy constipating Stachu-pooper scooper businessman, jest "nikt" lesiu keller, sierpem obrzezany, a gdzie jest Albert? Ciągle zajęty laską putina. Okazuje się, że stachanowców jest wielu.
nikt2019.07.8 15:37
Coś mi się tu nie podoba . Wręcz zaczyna śmierdzieć No i ta ambasador USA Mosbacher Jednym słowem............zacieśnienie , czyli ścisła kontrola . Do tego reforma sądownictwa . Dostali Polacy 500+ , dostali trzynastą emeryturę , poprawę warunków socjalnych . Nadszedł czas na zabieranie . Indianie dostawali koraliki a w zamian zabierano im ziemię . Stara , dobra , prosta metoda ..
nikt2019.07.8 16:04
Powstrzymam się z dalszą oceną sytuacji , gdyż jeden element mi nie pasuje . Po przemianach Żydzi obrali nas z majątku narodowego , za rządów PO zrobili z rdzennych mieszkańców niewolników , czyli obrano nas z kapitału ludzkiego . Teraz nadszedł czas na resztę , czyli ziemię ? Podszyli się pod naszą kulturę , tradycję , religię w dużej mierze zawłaszczając je . Zawładnęli polityką i wyższymi stanowiskami w kraju . Tak to wygląda , ale jest pewno...........ale . Zobaczymy . Nie wzięli jednego pod uwagę . :):):):):):):) Reszta nieistotna .
nikt2019.07.8 16:29
Pisząc " naszej religii " miałam na myśli religię moich przodków by Kościół co do mnie nie miał złudzeń . Pozostanę anty .
Szlomo Rozencwajgier2019.07.8 17:22
Panie nie mąć pan jak wszystko już dogadane! Tyle lat czekaliśmy na tak mądry rząd i wreszcie jest!!! W wielkiej mierze geniuszowi panu Kalksteina zawdzięczamy tak korzystną sytuację! Wielki to człowiek choć niewielkiego wzrostu. Potężny sojusz z Ameryką już pewny! Nie męcz pan swoim jojczeniem już tylko ciesz się pan z sukcesów Ojczyzny!
Jana2019.08.14 16:36
Ściśła kontrola granicy z Ruskimi,a i Niemcy niezadowolone.
robaczek 2019.07.8 15:19
chyba ze sie to nie bedzie usa opłacało.... ale to taki mały szczegół
PZPR2019.07.8 16:15
Jak Ci chyba to se uwiąż!
Ziutek2019.07.8 16:31
I gdzie ten komentarz na poziomie? Komentarz polega na napisaniu jakiegoś przemyślenia czy konstruktywnej dyskusji a tu czytamy jakiś zlepek bzdurnuch słów tatuś wysil się nie zanizaj poziomu
Kuszelas2019.07.8 22:20
Jak pani Żorżeta przeliczyła to będzie się opłacało.
aspiring educationalist2019.07.8 15:16
Więc dobra zmiano - łapki z dala od TVN.