Fantastyczne wiadomości z Glasgow, gdzie odbywają się halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Ewa Swoboda zwyciężyła w biegu na 60 metrów, uzyskując czas 7,09 s!

Co więcej, to już czwarty medal na tych zawodach. Wczoraj na najwyższym miejscu podium w skoku o tyczce znalazł się Piotr Wojciechowski, srebro zgarnął z kolei Piotr Lisek. W piątek złoty medal wywalczył w pchnięciu kulą Michał Haratyk.

Obecnie Polska prowadzi w klasyfikacji medalowej. Na drugim miejscu plasuje się Wielka Brytania, która zdobyła po 2 medale z każdego koloru, trzecia jest Norwegia z dwoma złotymi medalami i jednym brązowym.

Dla Polaków to jeszcze nie koniec rywalizacji w Glasgow. Dziś największe szanse ma Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów oraz sztafeta 4x400 m pań.

Polskim sportowcom pogratulował między innymi premier Mateusz Morawiecki:

"Co za wyniki polskich lekkoatletów na halowych Mistrzostwach Europy! Złoto 🥇 dla Michała Haratyka, złoto 🥇 dla Ewy Swobody, złoto 🥇 dla Pawła Wojciechowskiego i srebro 🥈 dla Piotra Liska - Glasgow jest polskie".