05.08.21, 15:48Fot. screenshot - YouTube (Polityka Insight, Rzeczpospolit)

Gowin mści się za Kornecką? Ogranicza władzę wiceminister Semeniuk

Wiceminister Olga Semeniuk w ostatnim czasie mocno podpadła Jarosławowi Gowinowi. Otwarcie stwierdziła, że krytykują Polski Ład wicepremier przyznaje się, że wcześniej podpisał się pod dokumentem, którego nie przeczytał. Teraz podsekretarz w kierowanym przez Gowina resorcie znacznie ograniczono kompetencje.

Biuro komunikacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii przekazało Polskiej Agencji Prasowej, że wiceminister Semeniuk nie nadzoruje już pracy Departamentu Gospodarki Cyfrowej i Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego. Nadzorem nad nimi ma zająć się sam wicepremier Gowin. Pod nadzorem wiceminister Semeniuk został tylko Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi i Bezpieczeństwa Technicznego.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki odwołał Annę Kornacką z Porozumienia ze stanowiska wiceministra rozwoju, pracy i polityki społecznej. Powodem miało być niskie tempo prac legislacyjnych nad najważniejszymi projektami Polskiego Ładu.

Dzień wcześniej wiceminister Kornecka krytykowała na antenie TVN24 Polski Ład i przekonywała, że proponowane zmiany podatkowe mogą zakończyć się rozpadem Zjednoczonej Prawicy. Jej wypowiedź na antenie Polsat News komentowała wiceminister Olga Semeniuk, która wprost uderzyła przy okazji w szefa resortu.

- „Trudno dzisiaj ocenić pozytywnie rolę pana premiera Jarosława Gowina w kontekście Polskie Ładu, skoro kilka, kilkanaście tygodni temu podpisał się pod wspólną deklaracją Polskiego Ładu, bo to oznacza, że nie widział, pod czym się podpisuje”

- mówiła.

kak/Twitter, DoRzeczy.pl

Komentarze

Anonim2021.08.6 12:23
Gównina olac gnoja. W morde jeża
Filip2021.08.6 11:17
Polski Ład. Najgłośniejszą zmianą będzie obciążenie składką zdrowotną w pełnej wartości, bez możliwości jej częściowego odliczenia. Niektórzy przedsiębiorcy po zmianach zapłacą nawet dwudziestokrotnie większą składkę - pisze "Super Express".
Anonim2021.08.6 7:44
Wiceminister Semeniuk tak sie nadaje na wiceministra jak ja na kosmonaute ale nza to jest swietna w propagowaniu substancji zwanych szczepionkami na covid 19.- pomylila sie z zawodem!
Po11 ...2021.08.5 16:46
"prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER już w swojej "karierze" wystąpił w następujących odsłonach: "Polak z RPA" jako vandermerwe a obecnie Marian W.O - - - - "Niemiec" jako ThomaszNiemiec a obecnie tylko Thomas (Z zadziwiającą dobrą polszczyzną! Gorzej z "niemieckim") - - - - - jest też "Polakiem z USA" w GW jako cmok_wawelski, był "kotem Mordechajem" z Anglii a jużci, "literatą" jako Teodor Parnicki, ale najbardziej prawdziwą postać blogowa i szczerość prezentuje się jako "radzilowJedwabne - lelek3333". HEJT z najwyższej półki! To tylko kilka przykładów! - - - - - - - - - - - - "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER - - - - Pathetic old fuck!
Po 11 ...2021.08.5 16:13
Jakbym miał wymienić jedną dominującą cechę prawicy, to miałbym problem z wyborem pomiędzy głupotą i mściwością.
Anonim2021.08.5 16:54
dales sie podpuscic frondzie, Gowin msciwy?
Anonim2021.08.6 7:46
GOwnin nie jest msciwy-to jest ostatnia lajza!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.5 16:13
Jak widać zdzira semeniuk wyczuła swoją szansę na polizanie żoliborskiego flei po anusie i rzygnęła na gowina! A trafienie w odpowiedni moment do przyssania się do odbytu prezesa to bardzo cenna umiejętność u PiSdziaków! Wręcz kluczowa i decydująca o pisowskim "być albo nie być" i dalszej karierze. Zwłaszcza w przypadku takiego gwna jak semeniuk o której osiągnięciach do tej pory jakoś nie było specjalnie słychać...
mr.on2021.08.5 15:56
Jak na twór mający w swej nazwie ZJEDNOCZONA to ostro się rzucili sobie do gardeł. Bardzo ciekawy rodzaj zjednoczenia.