28.04.20, 09:05Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Gowin: Zjednoczonej Prawicy nie będę rozbijał

Na razie nie ma wspólnego stanowiska w obrębie Zjednoczonej Prawicy. Liczę, że jeszcze uda się przed 7 maja takie wspólne stanowisko wypracować. Zjednoczona Prawica dobrze przysłużyła się Polsce i warto ten projekt kontynuować” – stwierdził lider Porozumienia Jarosław Gowin.

W rozmowie w programie „Tłit WP” dodał:

Na pewno w tym parlamencie nie ma możliwości stworzyć żadnej koalicji, która byłaby bardziej spójna niż Zjednoczona Prawica”.

Były wicepremier podkreślił także:

Nie mam planów rozbijania Zjednoczonej Prawicy. Przeciwnie, wszystkie działania, które prowadzę, służą temu, by Zjednoczona Prawica, tak dobrze, albo jeszcze lepiej jak przez ostatnie lata, służyła Polsce”.

Mówiąc o wczorajszym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą stwierdził, że nie było to spotkanie mające służyć podjęciu jakiejś decyzji. Powiedział, że Prezydent przedstawił paletę możliwych rozwiązań konstytucyjnych i chciał usłyszeć opinie polityków Porozumienia.

Stwierdził też, że prezydent pytał go o kolejne warianty wyborów -10, 17 i 23 maja czy przełożenie ich o rok lub dwa. „Prezydenta interesowały moje rozmowy z opozycją” – dodał lider Porozumienia.

Jeśli zaś chodzi o wybory korespondencyjne, tu Gowin powiedział, że Porozumienie to partia demokratyczna i stanowiska w trakcie ostatniego głosowania mogą być różne, jednak stwierdził że jest przekonany co do tego, że każdy z posłów Porozumienia kierować się będzie własnym sumieniem oraz interesem Polski. Powiedział też:

Jestem zwolennikiem głosowania korespondencyjnego w pierwszym możliwym terminie. 10 maja nie wchodzi w grę ze względów technicznych”.

Dodał, że jeśli nie ma zgody na przesunięcie ich o dwa lata, to jego zdaniem powinny się odbyć korespondencyjnie w sierpniu.

Padło również pytanie o rozmowy Gowina z opozycją i plotek dotyczących pomysłu wybrania go nowym marszałkiem Sejmu. Lider Porozumienia przekonywał, że rozmowy w ogóle takich kwestii nie dotyczą. Stwierdził też:

Natomiast jeszcze raz podkreślam, że wartość, jaką jest Zjednoczona Prawica, jest dla mnie wartością nadrzędną”.

Odniósł się on także do doniesień, wedle których to Michał Kamiński miał stać za akcją rozbicia Zjednoczonej Prawicy. Gowin stwierdził, że słabo go zna, a doniesienia w tej kwestii są dla niego „zaskakujące”. Podkreślił, że o ile on jest politykiem centroprawicowym, Kamiński to w tej chwili centrolewica.

dam/wp.pl,Fronda.pl

Komentarze

kibic2020.04.28 16:10
Panowie posłowie z Porozumienia, najwyższy czas na zmianę szefa Porozumienia. W przeciwnym przypadku możecie zapomnieć o kontynuowaniu karier politycznych !!!
Jerzy2020.04.28 15:57
to nie tylko przygłup gowin - to ustawka z szumińskim i morawieckim, w tle tusk.... żydom i folksdojczom nie można ufać - trzeba ich walić na odlew po ryjach, panie Prezesie - co się stało, że takim szmatom dał pan stanowiska???
kibic2020.04.28 15:33
Gowin, schańbiłeś nie tylko siebie ale także swoja rodzinę. Nie wybaczą Ci tego.
Pat2020.04.28 13:35
Zobaczył co dzieje się z Tuskiem i przyszła refleksja.Ale odium zdrajcy nie przeminie łatwo
Edzia2020.04.28 13:30
Pan Gowin to zdrajca, mam nadzieję, że się opamięta. Wszedł do sejmu z listy PiS i tylko dlatego tam jest. Jeśli powtórzyć teraz wybory parlamentarne nawet do sejmu by nie wszedł kombinator. Dostał się tam na plecach posła Kaczyńskiego, a teraz chce rządzić i dyktować warunki. Trzeba było sobie własną partie założyć i własnym nazwiskiem zapracować, i wtedy się mądrzyć. Panie Gowin przypomni sobie Pan, że Judasz marnie skończył...Wstyd i hańba.
Piotr Nowak2020.04.28 10:56
No , uspokoił mnie trochę bufon Gowin, bo już myślałem, że to się nigdy nie skończy. Sądziłem, że nad tym umęczonym narodem, mordowanym w przeszłości bezlitośnie przez obce nacje, wisi jakieś lewackie fatum. Przypomniał mi się nawet Otto von Bismark, który powiedził: "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą". Aż mi skóra ścierpła ! Zastanawiałem się, czy to możliwe, by grupka 18 posłów Porozumienia, miała zamiar szantażować cały kraj dla wskrzeszenia komunistów, którzy tylko na to czekają ? Czy znowu nam tęskno, by żyć pod zaborami ? Czy musi trwać w nieskończoność opinia, że Polacy są majlepszymi robotnikami i najgłupszymi politykami ? Czy tych ludzi nie obowiązuje lojalność dla całej kadencji jeśli podpisuje się takie zobowiązania ? I pomyśleć, że wszystko przez to, że jeden ku-tas nie zgadza się na wybory korespondencyjne ?!
sdfgh2020.04.28 10:50
Nawet jak rozbije to nie będzie się cieszył.
Łukasz2020.04.28 10:48
Największy Zdrajca Nowoczesnej Europy. Dlaczego w ogóle podpisano z nim jakiekolwiek porozumienie . To chory filozof żądny władzy i pochlebstwa . Ani Polak ani Patriota. Dziwne m, że nikt go nie przejrzał.
Andy Semicki Rabin2020.04.28 10:39
Pamiętam, jak w podobnych sytuacjach zachowali się Marcinkiewicz i Kluzik-Rostkowska. Wygląda na to, że Gowin to kolejny obudzony śpioch agenturalny.
JS2020.04.28 10:30
Pan Gowin po słowach, że rozmawiałby nawet z diabłem, gdyby miał dobry plan, już stał się niebezpiecznym ogniwem ZP. Módlmy się za tego grzesznika i innych, bo diabeł jak lew ryczący krąży jakby tu rozszarpać Polskę i Kościół. Pozdrawiam
kibic2020.04.28 10:28
Nie wierzcie zdrajcom !!!
Toni 2020.04.28 10:27
Kamiński drań powinien zadbać o swoje zdrowie, ma nowotwora i chciał by Polska miała raka nieuleczalnego i by na niego padała.
duchowny krakowski2020.04.28 10:13
Byłem 1 semestr na studium w jego "szkole" im ks. Józefa Tischnera w Krak. (2005) Nawet skrypt zrobili z błędem: "Kapitalizm i ewangelia". Przyjrzałem się p. Gowinowi. Głodny władzy i prestiżu, bardzo głodny! Miałem wrażenie, że ta szkoła to tylko szczebel do nadambitnych planów.
mordechaj2020.04.28 9:54
Przestańcie pisać i mówić o wyborach prezydenckich. To nie są żadne wybory prezydenckie, tylko plebiscyt wśród elektoratu PiS, czy popierają Dudę, czy też innych kandydatów. I raczej będzie to plebiscyt wśród połowy dawnego elektoratu PiS, bo frekwencja w tym plebiscycie wewnętrznym PiS szykuje się na poziomie 20-25%.
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.04.28 9:54
ZAKOMPLEKSIONY NIEUDACZNIK zrzut poPOwski!!!! mlaskac\z gowin =enuch polityczny!!!
bogdanus2020.04.28 9:41
Zjednoczona Prawica przy takim rządzeniu jak obecnie, będzie jeszcze rządzić dobrych kilka kadencji. Chyba że sami się zdeprawują i podzielą, zgoda buduje niezgoda rujnuje. Gowin musi się liczyć że nawet gdy odejdzie, to społeczeństwo przy wyborach wybierze Zjed. Praw. a Gowin zostanie goły, bez władzy i ośmieszony wobec historii.
Bogo2020.04.28 9:36
Pan Gowin stał się Covin-20 zmutowany Koronawirus zabełtał mu błękit we łbie i teraz niech kupi sobie blaszkę i.... to był mundry chłop, kurła.
ateusz2020.04.28 9:34
Kolejny zwolennik korespondencyjnego fałszerstwa? Nie wiem jak można wypełnić jakiś świstek znaleziony w skrzynce, wrzucić go gdzieś i uważać to za wybory prezydenckie. No ale czego się nie zrobi żeby budyń został na drugą kadencję.
Japa 2020.04.28 10:11
Ej ,,ateuszu " ," ateuszu" ,nie rób z nas ,,matouszów" .b o jesli z nas nie robisz , to masz spłyconą wiedzę o tego typu wyborach.A tu na tej stronie raczej mowa o panu Gowinie .O Jego postępowaqniu .
wypalacz węgla drzewnego w Bieszczadach2020.04.28 9:29
albo "Wallenrod", albo Palikot
M.a2020.04.28 9:26
CO pan bredzisz jeśli ma Pan inne zdanie w sprawie terminu i sposobu wyborów to co to jest według Pana scalanie koalicji?
Ja 2020.04.28 9:19
Panie Gowin. Niestety mleko się wylało. Skutek zobaczymy w wyborach do Sejmu.