03.07.13, 13:30Godło Grecji (Fot. Wikipedia)

Grecy mają dosyć niemieckiej dominacji

Grecy podliczają Niemców za straty wojenne. Oszacowali je na prawie 170 mld euro, z czego większość stanowi roszczenie dotyczące zniszczeń wojennych. Około 50 mld wynosiła zaś przymusowa pożyczka jakiej Grecy udzielili w czasie wojny Niemcom.

Niemcy nie uznają tych roszczeń, ponieważ wypłacili Grekom odszkodowanie, ale wysokości jedynie 115 milionów marek. Okazuje się jednak, że ta stosunkowo niewielka kwota przenacznona została na odszkodowania dla greckich Żydów, którym zrabowano w czasie wojny złoto – Grecy nic z tej kwoty nie dostali.

Dziś, gdy Niemcy zamierzają rozdawać polityczne karty w Europie i szantażują gospodarczo dawne swoje ofiary, sygnał niezgody idący z Grecji może być początkiem europejskiego oporu wobec niemieckiej polityki historycznej. Wedle jej założeń jedynymi, którym Niemcy coś za krzywdy wojenne mogą być winni są Niemcy.   

Aż 87 proc. Greków uważa, zę sprawa rozliczeń nie została zamknięta.

ToR/wPolityce.pl

Komentarze

anonim2013.07.3 16:46
Niemcy w pierwszej połowie XX wieku miały swój konkretny cel polityczny kóry chceli zrealizować na drodze militarnej. W drugiej połowie XX wieku Niemcy zrealizowały ten cel posługując się taką atrapą jaka okazała się Unia Europejska. Przy pomocy tej atrapy Niemcy podoprządkowały sobie na drodze pokojowej prawie całą Europe.
anonim2013.07.3 17:10
No bo kazdy w Europie chce byc bogaty jak Niemiec, a pracowac z szybkoscia slimaka winniczka. A to se ne da ! I szczerze... gdyby nie Niemcy i ich kasa, to dalej bysmy przez zerdke w plumpsklopie i gazeta....
anonim2013.07.3 17:22
Byłem niedawno w Grecji i tam w czasie rozmowy z kelnerką, dowiedziałem się że ludzie pracujący sezonowo poza sezonem dostawali od państwa koło 600 ojro na głowę :) za nic. Kelnerka bardzo narzekała na obrzydliwych Niemców za to że kazali oszczędzać i już tych pieniążków nie dostają :( biedna biedna Grecja!
anonim2013.07.3 17:36
A o tych stratach wojennych to dziwnym trafem przypomnieli sobie akurat teraz jak przejedli całą kasę i bidują, a Niemcy jeszcze im forsę z łaski podrzucają. Niektórzy to wstydu nie mają.
anonim2013.07.3 17:57
Dziwie się że Polacy nie podliczą Tatarów za napad na Sandomierz w XIII wieku, moglibyśmy dostać parę dobrych wozów zboża.
anonim2013.07.3 18:39
Wszystkie te komentarze są utrzymane w jednym tonie: Grecy brali pożyczki, które potem przejedli i teraz nie mają za co zwrócic długu. Prawda jakie to proste..? A ja skomplikuję sprawę stawiająć pytanie: Który bank daje wysokie kredyty, jeżeli wcześniej dobrze nie skalkulował zysków? W Grecji jest tylko rolnictwo i turystyka? Tyle tylko że przed wstąpieniem Grecji do Unii ten kraj rozwijał sie harmonijnie i nikt nie słyszał o zadnych długach. Grecja było wolnym demokratycznym krajem. Dopiero jak do wladzy doszli politycy mówiący po grecku ale słuchający wiernopoddańczo dyrektyw z Unii okazało się że jest kryzys. Grecy stali się dłużnikami Niemców a co za tym idzie ich rolnictwo, turystyka, gospodarka i polityka juz nie należą do nich tylko do Niemców. Grecy są w kryzysie i o suwerenności ekonomicznej mogą już zapomnieć na bardzo długo. Grecja w całości należy do Niemców. I kto ma tutaj zyski a kto straty..? Oczywiście ten kto całą tę operację lepiej skalkulował! Nieprawdaż..? Niemcy to pracowity naród? Jasne! Zajmowanie się lichwą to jest naprawdę strasznie ciężka praca... Podziwiam!
anonim2013.07.3 18:53
To że w Grecji przed wejsciem do Unii mogał być korupcja, to była wewnetrzna sprawa Grecji. W Rosji i na Ukrainie jest jeszcze większa korupcja i te kraje jakos funkcjonują a nawet funkcjonują całkiem nieźle. Problem Grecji polega na tym że przed wejściem, do Unii z greckiej korupcji czerpali korzyści wyłącznie Grecy a po wejsciu do Unii, z korupcji w Grecjii zyski czerpią wyłącznie Niemcy! Ot i cała filozofia..!!!
anonim2013.07.3 19:22
To, że unia rujnuje gospodarkę wielu krajów, nie zmienia faktu, że Grecy to w większości socjaliści, którzy chcą dostawać zasiłki za mycie rąk.
anonim2013.07.3 20:17
Cala ta UE jest oparta na neokolonializmie. Myślicie naiwni politycy, ekonomiści że Niemcy dają pieniądze za darmo. Jak mówią o sobie, najwięcej dajemy i najwięcej chcemy. Przez nowe projekty prawne, odbierają pieniądze od państw członkowskich. Takim sposobem, to co dali odbierają, + zyski za wcześniej zdobytą dominację ekonomiczną w państwach członkowskich. Z wdzięczności za dawane pieniądze, państwa pozwalały dominować obcokrajowcom, kosztem własnych obywateli.
anonim2013.07.3 20:31
Gkur Jaka jest mentalność Greka czy Włocha, to ja doskonale wiem. I wiem też, ze dopóki Grecy czy Włosi rządzili się w swoich własnych krajach według własnych sprawdzonych reguł nikt nie narzekał, albo wszyscy narzekali równo jedni na drugich i gospodarki tych krajów kręciły się w miarę dobrze. W momencie, kiedy Unia (czytaj: Republika Federalna Niemiec) wzięła się za "porządkowanie" tych krajów, ich gospodarki natychmiast padły a wlaściwie zmieniły właścicieli. Dotychczas właściciealmi greckich hoteli byli "skorumpowani" Grecy, teraz włascielami tych skądinąd przepięknych i atrakcyjnych hoteli są niemieccy lichwiarze. I na tym mój drogi / moja droga to wszystko polega, a nie na "zasiłkach dla bezrobotnych". Skądinąd Niemcy to sto razy bardziej "socjalny" kraj niż Grecja czy Włochy. Tyle tylko że Niemców stać na taki "socjał" na jaki Greków nigdy stać nie będzie. A dlaczego? Bo Niemcy są bardziej prcowici? Zapewne. Niemcy pracują jak maszyna parowa - głównie rękami imigrantów. A "socjał" grecki skąd się wziął? Otóż ten "socjał" wziął sie głownie stąd że greckojęzyczni politycy namaszczeni przez greckojęzyczne media finansowane przez Niemców, tak "pokierowali" grecką ekonomią, że ostatecznie wszystko wpadło w ręce Niemców. Najpierw greckojęzyczni politycy nabrali od Niemców pieniążków, potem rozdali je swoim obywatelom żeby ci te pieniązki przejedli. A potem bez mrugnięcia okiem oddali swoich obywateli pod panowanie Niemców, oczywiście "za długi". I wszystko to goden jest i sprawiedliwe a na dodatek zgpodne z prawem. Nieprawdaż? Grecy wcale nie musieli czytac niemieckich gazet wydawanych w Grecji pisanych po grecku i oglądać niemieckich programów telewizyjnych emitowanych w Grecji i po grecku. I juz na pewno nie musieli brac pieniązków dawanych im "za darmo" przez Niemców za posrednictwem rzekomo własnych greckich polityków. Nieprawdaż..? Kolega/kolezanka jeszcze naprawdę bardzo mało wie o swiecie i o zyciu. A jesli już nawet coś wie, to kompletnie nic z tego co wie nie rozumie. Pozdrawiam I jeszcze jedno: Gandalf nie jest ubeckim trolem i jak ma login w rodzaju męskim to na 100 procent jest facetem
anonim2013.07.3 20:39
Bogdanus Niemieckie firmy podpisały umowy z rządem Tuska na budowę autostrad. Atostrady zostały w całości zbudowane przez polskich podwykonawców. Rząd Tuska zapłacił Niemcom za autostrady a polskich podwykonawców wysłał do diabła. I zeby nie było watpliwości: zyski z autostrad zbudowanych rzekomo przez Niemców w Polsce, czerpią oczywiście Niemcy, bo oni zachowali przeciez prawo własności do swoich własnych inwestycji. Remontami i obsługą zajmują sie jak wiadomo Polacy. To sa oczywiste zasady ekonomii unijnej. Głupi jest ten kto to widzi i jeszcze próbuje sie temu sprzeciwiać: to "kartofel" jakiś jest i najlepiej oddac go na pożarcie Władimirowi. Tak tez Angela zrobiła za co Donald obdarzy ją swoją dozgonną wdzięcznością. Szkoda tylko ze z bardzo ograniczoną wzajemnością.
anonim2013.07.3 20:41
Drobny A tego ze Ty jesteś skończony debil kompeltnie zaczadzony korwinizmem, to już nawet udowadniac nie trzeba... to widac na kilometr!
anonim2013.07.3 21:02
SyntezaX My ten błąd popełniamy na skalę daleko większą niż Grecy. Niemcy robią nas w konia tak koncertowo że nasze problemy z "dominacją niemiecką" będą sto razy wieksze niż to co teraz mają Grercy. Powiem obrazowo: za kilkanaście lat jak bedziesz sobie chciał u siebie w swoim własnym mieszkaniu pierdnąć, to trzy prośby będziesz musiał do własciwego urzędu niemieckiego wysłać. A jak pierdniesz zanim temu urzędowi się będzie chciało odpowiedzieć, to taką karę za zanieczyszczanie środowiska zabulisz że nawet rzygać nie bedziesz miał z czego. Pozdrawiam
anonim2013.07.3 21:06
SyntezaX Naród grecki tak samo wybrał sobie swoich polityków jak naród polski wybrał sobie Kaczora Donalda!!! Ci politycy, greccy, polscy czy inni zostali wybrani w gabinecie pani Angeli. Wyborcy z krajów tubylczych jedynie wykonali, zręcznie im podane instrukcje w postaci odpowiednio poprowadzonych kampanii wyborczych oraz kilku jeszcze innych swietnie wyreżyserowanych wydarzeń. Pozdrawiam :)
anonim2013.07.3 21:09
SyntezaX Masz rację jak sto piećdziesiąt. Niemcy napisali nam pakt fiskalny żeby na tym nie zyskać. To jest przecież oczywiste i jasne jak słońce na bezchmurnym niebie w samym środku polskiego lata. Śpij spokojnie :)
anonim2013.07.3 21:27
A myślałem że to Zerro jest od teorii spiskowych a tu proszę jak Gandalf ładnie świergoli i jak się zna na ekonomii :) Dużo ogólników zero konkretów, wytłumacz mi jeszcze proszę Gandalfie co z światową recesją? To też Niemcy? Zmusili cały świat do pożyczek? I jak wytłumaczysz że Grecy są zadłużeni na duża większą skalę u naszych przyjaciół zza oceanu? I czemuż to Grecy są zadłużeni u Francuzów na podobną kwotę co u Niemców, czy oni też uczestniczą w spisku :o? I kto zmusił ich do tych wszystkich pożyczek i czy to jakiś Niemiec podstępnie oszukiwał w sprawię kryteriów z Maastricht które trzeba było spełnić by wejść do ue? I czy Pan Gandalf wie, że Grecja przez jedną-piątą swojej całej historii była zadłużona? Czy to Niemcy podstępnie udzielali Greckim obywatelom emerytury w złotym wieku 50ciu lat? A te sławne niedokończone domy, wystające pręty zbrojeniowe, wszystko byle oszukać i nie płacić, to też Niemcy?
anonim2013.07.3 21:29
I co mnie najbardziej ciekawi- po co te złe Niemcy to robią, to pewnie jakaś pokojowa inwazja według ciebie co? Nauczyli się prusaki że wojną się nie da, więc teraz bardziej przebiegle, podbiją nas ekonomią!
anonim2013.07.3 21:37
Wróg z Papieru - o, nie wiesz w co wdepnąłeś. Gandalf zaprezentuje wspaniałe - według niego - kontrargumenty, po czym wyśmieje Twoją naiwność objawiającą się brakiem wiary w wszechpotężny niemiecki spisek, a następnie zagrozi wywiezieniem na taczce, ponieważ brak podzielania poglądów Gandalfa czyni z Ciebie ni mniej ni więcej lewacką hołotę szkodzącą Polsce.
anonim2013.07.3 21:55
Wróg z papieru O tym że Grecy sa tacy jacy są, to wszyscy wiedzą i Amerykanie i Francuzi. Tyle tylko, że nasi zachodni sąsiedzi potrafili wyciagnąc z tej przewrotnej natury Greka najwieksze dla samych siebie korzyści. Zresztą sami Grecy jakoś nie mają wielkich pretensji ani do Amerykanów ani do Francuzów. Natomiast akurat do Niemców mają ogromne pretensje. Co do tego, że Unia Europejska w obecnym kształcie to nie jest nic innego jak projekt polityczny mający na celu podporządkowanie Europy Niemcom na drodze pokojowej, to jest fakt oczywisty. Co do światowej recesji, to wytłumaczeniem nie jest tutaj światowy spisek. Przyczyny leżą w samych podstawach światowej ekonomii, która coraz bardziej opiera się na wirtualnie tworzonych potrzebach konsumentów oraz na wirtualnych mozliwościach producentów. Temu wszystkiemu towarzyszy jeszcze coraz bardziej wirtualny pieniądz. Ekonomia światowa po prostu zatraca kontakt z rzeczywistością. Stąd gry giełdowe mają często znacznie większe znaczenie niż podstawowe prawo podazy i popytu dyktowane realnymi potrzebami konsumentów i realnymi możliwościami producentów. Ekonomia staje sie coraz bardziej grą dla samej gry... i to w końcu zgubi ekonomię opartą na takich zasadach, Pozdrawiam :)
anonim2013.07.3 22:37
Szarlej silisz sie na dowcip ale słabo Ci to wychodzi... ale staraj się dalej :)
anonim2013.07.3 22:53
@Szarlej!! Nie wiem któremu panu służysz,wschodniemu,zachodniemu,czy może temu zza morza.Ale jedno mogę stwierdzić spokojnie-na podstawie długich obserwacji.Jesteś wybitnie antypolską kurwą.Według starego znaczenia-tego słowa.
anonim2013.07.3 23:39
piotr2007 - ciekawa opinia. Co czyni ze mnie antypolską kurwę? Niewiara w niemieckie spiski o światowym zasięgu? Podważanie wersji pana Macierewicza nt. Smoleńska? Pogarda dla lansowania łysych chamów na patriotyczną młodzież? Twierdzenie że PiS to pobożni socjaliści? Wspieranie idei wolnorynkowych?
anonim2013.07.4 0:11
Gandalf - ja się nie sile, to samo przychodzi. Wybacz mi zgryźliwość, ale jestem po prostu ciekaw czy odpowiesz na zarzuty tak jak zwykle (a'la :D:D:D) czy może stwierdziłeś że warto choć raz podyskutować jak na człowieka rozumnego przystało.
anonim2013.07.4 6:51
Gandalf: Odpisałeś mi z sensem i merytorycznie, z tym że nie odnosisz się do poprzednich postów. W poście do mnie piszesz, że generalnie ludzie wykorzystują innych ludzi jeśli mogą/chcą/umieją i to chyba jest generalnie prawdą. Z tym że Niemcy właśnie odkryli ciekawą prawdę, otóż jeżeli wszystkim dookoła dzieje się powodzi, nam też bardziej się powodzi. Jeżeli zaś ktoś jest biednieje a my mu jeszcze podbieramy, to wkrótce nie będziemy mieli już czego mu podbierać. Nikomu kryzys w Grecji się nie uśmiecha, na kryzysie zarabiają cwaniacy ale nigdy nie ogół- nigdy państwo. Niemcy mają interes w bogatej Europie, nie chcą biednej. I w tym sensie masz racje, że piszą pakt/prawa/rozdają pieniądze dla swojej korzyści. A Grecy mają wąty do Niemców, bo to Niemcy mają największy wpływ na budżet UE i to Niemcy każą im oszczędzać i zawsze trzeba winić za swoje niepowodzenia każdego tylko nie nas.
anonim2013.07.4 12:24
Jestem gotowy ukrywac Niemcow na strychu. ;-)