13.02.15, 16:30Anna Grodzka (fot. Radek Oliwa/Wikipedia)

Grodzka ma inny "przepis na człowieka", niż Bóg

Anna Grodzka na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedziała, co będzie priorytetem w jej prezydenturze, jeżeli wygra wybory. Przekonywała, że zamierza walczyć z bezrobociem, brakiem perspektyw wśród ludzi młodych oraz z trudnościami ekonomicznymi odczuwanymi przez emerytów.

"Polsce potrzebny jest aktywny prezydent, który będzie działał z myślą o wszystkich. O wszystkich obywatelach" - przekonywała Grodzka. Dodała też, że zamierza uczynic Polskę krajem europejskim nie tylko pod względem geograficznym, ale także cywilizacyjnym.

Co mamy przez to rozumieć? Zapewne redefinicję człowieka. Bo Annie Grodzkiej nie podoba się, że jest tylko jeden "przepis na człowieka". Tak to już, co prawda, Bóg ustanowił, ale Grodzka, kontynuując najlepsze sowieckie tradycje, deklaruje chęć walki z zastanym porządkiem społecznym.

"Nie mogę się pogodzić z nierównością, niesprawiedliwością. Także w osób odmiennych, wobec osób, które inne są od przyjętego standardu. Osób, które nie pasują do przepisu na człowieka i na społeczeństwo, które dzisiaj jest nam oferowane. Ci ludzie mają prawo do równości, do równych praw, do godności, do równego traktowani" - przekonywała Grodzka. 

Moglibyśmy się tym, oczywiście, w ogóle nie przejąć, wiedząc, że Anna Grodzka nie ma żadnych szans na zwycięstwo w wyborach. Niestety, słuchając podobnych wywodów, nie robi się wcale śmiesznie, ale raczej strasznie - bo działania Platformy Obywatelskiej coraz wyraźniej pokazują, że także ta partia chce czynić z Polski "cywilizacjną Europę". A to właśnie takie zmiany i palenie za sobą mostów, jakie proponują nam oderwani od rzeczywistości ideolodzy liberalizmu.

bjad

Komentarze

anonim2015.02.13 16:55
Jaka Anna Grodzka? To pieprzony chory psychicznie FACET!
anonim2015.02.13 17:00
...., a chorzy psychicznie nie mogą pełnić funkcji prezydenta. Wiadomo, że nim nie zostanie, ale kandydowanie w tym wyścigu chłopa przebranego za babę z gębą boksera jest komedią, a raczej tragi...
anonim2015.02.13 17:04
Mamy już jednego homoseksualnie upośledzonego prezydenta w Słupsku, ale Grodzkie, to raczej do cyrku powinno się udać, a nie żyrandole się ono śnią.
anonim2015.02.13 17:15
Dwa pytania: 1.Jak będzie walczyć z bezrobociem, czy otwierając szeroko granice wyjeżdżającym za chlebem? 2.Co będzie jeśli pani Anna zachoruje na raka prostaty, czy zmieni przepis na kobietę?
anonim2015.02.13 17:40
Parafrazując mistrza pióra i mędrca, niejakiego bjada - niestety, czytając podobne wywody, nie robi się wcale śmiesznie, ale raczej strasznie. Piję tu do rewelacyjnych tez/teorii/podsumowań/wniosków błyskotliwego autora artykułu, nie ogólnikowej wypowiedzi pani Anny. W zasadzie podobne wrażenie odnoszę czytając wiele, naprawdę wiele artykułów na "portalu poświęconym". Anna Grodzka nie będzie prezydentem Polski. Nie życzę jej porażki, bowiem wśród polityków nie widzę nikogo, kto mógłby godnie reprezentować moją ojczyznę. Anna nie wypada najgorzej na tle tej zbieraniny. "..., a chorzy psychicznie nie mogą pełnić funkcji prezydenta". Oczywiście! To zdanie - wyrwane z kontekstu - ma sens! Wraz z resztą bełkotu - już nie...
anonim2015.02.13 18:05
O jednej takiej Ani co spłodził dziecko. Przestańcie wreszcie krzywdzić tego chorego człowieka.
anonim2015.02.13 18:16
Tego-tą mendę powinni wybrać na prezydentę/prezydenta bo dopełniła/łby pokraczny obraz naszego biednego kraju.
anonim2015.02.13 18:37
Po co to w ogóle komentować?Parodia, ktora oscyluje wokół poparcia kilkuset osób w całej Polsce;)
anonim2015.02.13 18:55
co za bełkot, genderowa nowomowa
anonim2015.02.13 18:59
O co osobie Grodzkiej chodzi? Czy ją ktoś szykanuje, nie pozwala jej chodzić w jakim uważa ubraniu, w sklepie nie obsługuje, czy osoba Grodzka nie jest posłem na Sejm RP? A może za mało jest hołubiona i promowana w mediach? Powiedzcie mi, gdzie tu jest jakieś szykanowanie?
anonim2015.02.13 19:01
""..., a chorzy psychicznie nie mogą pełnić funkcji prezydenta". Oczywiście! To zdanie - wyrwane z kontekstu - ma sens! Wraz z resztą bełkotu - już nie..." Sens może i ma tyle że w demokracji jak widać nie przeszkadza to obłąkanym startować w wyborach. Takie coś jak równość nie istnieje, nie istniało i nigdy nie będzie istniało. Takie zjawisko w przyrodzie nie występuje. Każda cywilizacja która będzie próbowała do tej szkodliwej utopii dążyć wcześniej czy później upadnie. Jak pisał Szpotański: "By mogła zapanować Równość, trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gówno". Ja tam wcale nie chcę być wdeptany w gówno więc uważam że wszystkich nieobliczalnych świrów głoszących utopijną ideologię równości należy odstrzeliwać bez okresu ochronnego.
anonim2015.02.13 19:54
Może i jest to osoba śmieszna. Niestety historia (filozofii, szczególnie idei) pokazuje, że takie chore pomysły nie umierają same. Trzeba takim pomysłom przeciwstawić inne, zdrowe idee
anonim2015.02.13 22:27
Tak ostatnio rozmawiałem ze znajomym że gdyby tego grodzkiego przebierańca wybrano na prezydenta (takie czysto teoretycznie rozważanie) to może ten chory i zakłamany system szybciej rozwaliłby się i można by zacząć budować normalność. To byłoby apogeum absurdu w którym żyjemy, ludzie może w końcu przejrzeliby na oczy co za typy nami rządzą i przestaliby głosować na zboków i lewaków. Przynajmniej na jakiś czas byłby względny spokój i rozwój.
anonim2015.02.14 5:02
""Nie mogę zgodzić się z nierównością wobec osób, które nie pasują do przepisu na człowieka i na społeczeństwo, które dzisiaj jest nam oferowane" - mówiła dziś Anna Grodzka." Historia zna przypadki, kiedy człowiek nie pasował do przepisu....... Wspólcześnie również: zmiana przepisu na człowieka jest realizowana skutecznie; Afryka, kraje wojującego Islamu, a wcześniej Rewolucja Francuska, Rewolucja Październikowa, Socjalizm Powojenny................
anonim2015.02.14 20:25
existenZ; gratulacje z okazji dołączenia do stada bezmózgowców!
anonim2015.02.14 20:26
SaraL; chyba taka to pani jak ty pani?