Partia Razem zapowiedziała dziś nową lewicową koalicję na wybory do Parlamentu Europejskiego. Najciekawsze jest to, kto będzie jej patronował. "Wyciągamy rękę do każdego, kto jest na lewo od PO-PiS-u"-zapowiedział lider Razem, Adrian Zandberg. 

W skład nowej koalicji mają wejść- oprócz Razem- Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej oraz Wolność i Równość. Zandberg podkreślił, że Polacy stoją w obliczu wyboru: głosowanie na "lewicowy, prosocjalny blok" lub bycie skazanym na "wasali" Grzegorza Schetyny. 

"Budujemy otwarty, lewicowy blok, wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO, ale też mówimy jasno: już powoli nadchodzi czas decyzji; bo taki jest wybór, przed którym stoimy: można budować albo prospołeczną, propracowniczą lewicę, która stoi po stronie pracowników, która stoi po stronie lokatorów, która walczy o Europę socjalną, albo można zostać wasalem liberałów, wasalem Grzegorza Schetyny"- powiedział lider partii Razem. 

W ocenie polityka, wybór między Grzegorzem Schetyną i Romanem Giertychem z jednej strony, a z drugiej Jarosławem Kaczyńskim i Adamem Andruszkiewiczem jest dla Polaków obraźliwy. 

Co ciekawe, patronem całego projektu ma być Anna Grodzka. 

yenn/Facebook, Fronda.pl