31.05.21, 17:00fot. Tomasz Grodzki/YT/Onet News

Czy Tomasz Grodzki straci immunitet?

- Marszałek Grodzki w tej chwili już nie walczy o to, żeby Platforma miała przywództwo w opozycji, ani też nie ma żadnej nadziei, że uda się coś uzyskać przez nich w zakresie Funduszu Odbudowy. Cała ta obstrukcja jest próbą wywoływania kryzysu, który opóźni debatę nad wnioskiem o uchylenie mu immunitetu i postawienie przed sądem - mówił w wywiadzie dla portalu Fronda.pl Tomasz Sakiewicz, publicysta i redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".

- I to jest w tej chwili – tak to widzę – jego główna motywacja polityczna. Nie ma to już nic wspólnego nawet z planami Platformy i dlatego te jego działania są tak skrajnie nieracjonalne. (...) On po prostu liczy – tak jak skazaniec idący na ścięcie - na to, że uda się jeszcze coś opóźnić, może wywołać jakiś kryzys obozu władzy w ciągu tych kilku tygodni i dzięki temu Platforma utrzymałaby swoje wpływy, a on mógłby skutecznie zablokować wniosek o uchylenie immunitetu – dodał Sakiewicz

Cały wywiad - CZYTAJ

Wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu złożyła od koniec marca prokuratura. Chodzi o podejrzenie przyjęcia przez niego korzyści majątkowych od wielu pacjentów, a ABW prowadzi w tej sprawie przesłuchania świadków.

- Senatorowie @pisorgpl postanowili pomóc Marszałkowi @profGrodzki i złożą stosowne wnioski o zwołanie Komisji Regulaminowej w sprawie o uchylenie mu immunitetu. Zgodnie z Regulaminem @PolskiSenat, na wniosek 1/4 składu Komisji, Przewodniczący ma obowiązek zwołać posiedzenie! - pisze na Twitterze senator PiS Marek Pęk.

- Ostatnio @PolskiSenat był zajęty sprawą Funduszu Odbudowy, ale już pora by wrócić do tematu, którego unika Marszałek @profGrodzki. Bez zwołania komisji, Senat nie ma możliwości w zająć się tą sprawą, czerwiec to najwyższy czas, by spór o immunitet Grodzkiego został rozpatrzony – dodaje.

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze

ala2021.06.23 12:53
To jest kpina z polskiego organu ustawodawczego jakim jest Senat, żeby na marszałka wybrać człowieka podejrzanego o haniebny proceder łapówkarstwa na umierających. Grodzki jeśli będzie chciał oczyścić się z zarzutów zrezygnuje z immunitetu. Jeśli tego nie zrobi, to nawet gdy jest niewinny, zostaną spekulacje i oskarżenia. Czego się Grodzki boi? Sądy nie są jeszcze pisowskie. Jest szansa trafić na Tuleyę lub jemu podobnych .
Filip2021.06.1 13:02
Austriak Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczynski wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura nie zajęła się sprawą. Jak PiS straci władzę, to być może opozycja przegłosuje odebranie immunitetu Jarosławowi Kaczynskiemu i wielu innym politykom związanym z PiS-em.
B522021.06.1 13:57
czyli PISiorowi odebrać immunitet a POganowi nie odbierać ot taka wasza czerwona mentalność
Filip2021.06.1 12:58
Pomówienia nie mogą stanowić podstawy do odebrania immunitetu prof. Tomaszowi Grodzkiemu. Roman Gertych został bezprawnie zatrzymany przez CBA, a sąd uznał jego niewinność. Pragnę przypomnieć, że Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sadu. Daniel Obajtek miał dużo czasu, żeby pozbyć się dowodów przeciwko sobie.
B522021.06.1 13:50
dlatego powinno się znieść wszelkie immunitety aby wszyscy byli równi wobec prawa
B522021.06.1 12:22
immunitet może być tylko związany ze sprawowaniem funkcji i rzeczy z tą funkcją związanych immunitety formalne i materialne prawie nigdzie nie istnieją to furtka wymyślona przez postkomunę na wszelki wypadek tak samo wygląda sprawa przedawnienia
Bożena2021.06.1 9:55
No to zaczyna się. Grodzi poleci, na od dawna wyznaczone mu miejsce - POlityczny śmietnik. Może będzie chciał powrócić do zagarniania kopert - ale, kto normalny chciałby się leczyć u chorego? Wprawdzie głupota nie jest zaraźliwa i dotyka nawet wykształconych i POlityków;-) ale przebywanie z pyszałkowatym i bezkrytycznym indywiduum, jest porażką nawet dla przeciętnie myślącego człowieka. Oto upadek trzeciej osoby w państwie;-) Lucyfer strukturalnie był nieco wyżej od Tomaszka - ale pocieszające jest, że został wykopany;-) Z niecierpliwością i zadowoleniem oczekuję finału tego pośmiewiska, jakie z siebie zrobił pan Tomasz Grodzki. Dla niego to też zysk - w końcu będzie miał czas, o ile z niego skorzysta, na przeanalizowanie zysków i strat po odejściu z żenującej dla samego siebie, kabaretowej sceny. Swoją drogą, skąd się biorą takie bezwolne narzędzia, które wykonują najbrudniejsze prace, i zawsze po nich skompromitowane wylatują?
Doktryna gnojmana w praktyce2021.06.1 9:36
Jest oczywiste, że "jest coś na rzeczy" najdelikatniej ujmując. Uczciwy człowiek sam szybko zrzekłby się immunitetu, by sprawę jak najszybciej wyjaśnić i uciąć spekulacje, bo one mu szkodzą. Siedziałby sobie w fotelu i poganiałby prokuraturę na jakimś portalu społecznościowym odliczając kolejne dni bez przesłuchania, bez aktu oskarżenia, itp.
Po 11 ...2021.06.1 9:28
W dawnych czasach, kiedy lekarze mało zarabiali, kiedy stan służby zdrowia był gorszy niż teraz, osoby decyzyjne były motywowane do działania "dowodami wdzięczności" pacjentów. Większość społeczeństwa to akceptowała, a organy ścigania olewały, bo też czasem były pacjentem. Rządzący przeznaczali środki na inne sprawy, bo każdy wiedział, że lekarze sobie dorobią. Sorry, ale takie haki można znaleźć na 99% decyzyjnych lekarzy z tamtych lat. A wiec z jednej strony pewnie brał koperty, ale z drugiej trzeba na to patrzeć w kontekście tamtej sytuacji. W tamtych czasach łamania prawa to był standard. Sam przemycałem walutę przez granicę (można było legalnie przewozić 10 dolarów), przemycałem 3 pary skarpetek z Czechosłowacji, sprzedawałem marki cinkciarzom, roznosiłem nielegalne ulotki, chodziłem na nielegalne manifestacje, miałem przemyconą nielegalną wiatrówkę, kłamałem w urzędzie paszportowym, kłamałem ubecji itp, itd ... wszystko nielegalne.
Polak2021.06.1 9:26
ssakiewicz liczy że wylewaniem pomyj na marszałka Grodzkiego przykryje przekręty pisowskiej mafii ujawnione przez NIK, a nie potrafi nawet sformułować jakiegokolwiek zarzutu - ot, klasyczna niekompetencja komunistów z pisowskiej mafii.
Bożena2021.06.1 9:59
Marszałek sam na siebie wylewał POmyje, jak tylko otwierał usta. Było ich tak dużo, że rozlewało się wszem i wobec - zemdliło nawet tych, którzy z jego pyszałkowatości korzystali ;-)
Polak2021.06.1 10:42
Wytrzeźwiej i patrz gdzie piszesz, piszą tu o marszałku Grodzkim, nie o koperciarzu karczewskim.
kefas2021.06.1 8:58
pisowiety próbują przykryć raport NIKu grilowaniem Marszałka Grodzkiego. Nauki płyną wprost z Kremla. Brzydzę się wami miękiszony.
AAAtomek2021.06.1 8:17
proponuję wysłać mu "zabójcze koperty".
Karol2021.06.1 7:27
Koperta to zwykly kreciarz . To wielki wstyd dla Senatu, ale poki co tam wiekszosc maja jemu podobni
już dawno2021.06.1 4:47
Pan koperta już dawno powinien trafić do kicia.
Prawda2021.06.1 6:42
Niema dla niego miejsca, bo jest już zarezerwowane dla pokurcza z Żoliborza.
Anonim2021.05.31 20:25
Ten kopertowy sku......l powinien już dawno siedzieć , tylko do sędziowskie bagno trzeba usunąć.
jle_ffm2021.05.31 18:59
Grodzki jest jak drzazga w paluchu prezesa, boli i uwiera. I tak ma być.
zimna tooopa Powcfa2021.05.31 18:23
bukmacherzy mało dają za odwołanie Marszałka Polnego
Józef Bonkzdupytuska2021.05.31 18:18
Tomasz Grodzki Marszałek Senatu demokratycznej większości. Mieć takiego lidera to tak jakby mieć zawszawione łono. Na złodzieju czapka gore.
PARTIA - Honor smartfon - Koperty A32021.05.31 18:11
oj grzeje stolec
xyz.2021.05.31 17:42
Nie jest tajemnicą że do polityki garnie się wielu przestępców, pajaców, błaznów, wrogów PL, karierowiczów, kryminalistów,skazańców,szczekających awanturników,folksdojczów, komunistów,lewaków, psycholi,błaznów etc. wiec niejaki Grodzki jest właśnie jednym z wyżej wymienionych środowisk, który jest wg. dowodów przestępcą który powinien "gnić" w wiezieniu, ale takich jest wielu w polskiej polityce na różnych szczeblach władzy...,i wielu z nich za życie nie poniesie żadnej odpowiedzialności ponieważ broni ich kasta "sędziowska, komornicza,samorządowa i inne", układy, i towarzystwo wzajemnej adoracji, mające to samo środowisko przestępcze, ale przyjdzie dzień sprawiedliwości i nastąpi odpłata za krzywdy wyrządzone wielu ludziom bez winy, a tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Jazzz2021.05.31 17:28
Nareszcie. Powaga parlamentu tego wymaga.
ceramik2021.05.31 17:22
Pod celę z nim, a tam chłopaki będą mieli pomoc w potrzebie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.31 17:12
Tak PiSdowaty reżim próbuje zniszczyć człowieka. Styl putinowski po dobrej szkole w KGB. Przykryć Obajtka i dziesiątki swoich afer i nadużyć politycznym działaniem prokuratury na zlecenie PiS, tym bardziej że wybory w Rzeszowie się zbliżają to też coś trzeba wymyślić! fałsz i obłuda.
zydowska kretynizacja ten kraju2021.05.31 17:23
Zapamietaj beszczelny zydzie, ze PIS to jedyna partia Polska .
Anonim2021.05.31 17:48
Oj, mylisz się.
Grizzly2021.05.31 19:57
klasykiem... " SUPER PARTIA KU....O!!!" 😎