12.05.21, 16:00fot. yt/telewizja repulika

TYLKO U NAS! Tomasz Sakiewicz: Grodzki nie walczy w interesie PO, ale unika pozbawienia go immunitetu

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Jakie może być podłoże działań obstrukcyjnych marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w kwestii przekładania prac nad Funduszem Odbudowy? Senator Stanisław Karczewski stwierdził, że „Wszystkie zapowiadane poprawki do ustawy ratyfikacyjnej wychodzą poza zakres przedłożonej ustawy, są absolutnie niezgodne z prawem w Polsce, niezgodne z interesem Polski i Unii Europejskiej”.

Tomasz Sakiewiecz, publicysta i redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska": Marszałek Grodzki w tej chwili już nie walczy o to, żeby Platforma miała przywództwo w opozycji, ani też nie ma żadnej nadziei, że uda się coś uzyskać przez nich w zakresie Funduszu Odbudowy. Cała ta obstrukcja jest próbą wywoływania kryzysu, który opóźni debatę nad wnioskiem o uchylenie mu immunitetu i postawienie przed sądem. I to jest w tej chwili – tak to widzę – jego główna motywacja polityczna. Nie ma to już nic wspólnego nawet z planami Platformy i dlatego te jego działania są tak skrajnie nieracjonalne. Bo przecież, nawet jeśli by chciano wprowadzać poprawki, to można by to było zrobić dzisiaj lub jutro. On po prostu liczy – tak jak skazaniec idący na ścięcie - na to, że uda się jeszcze coś opóźnić, może wywołać jakiś kryzys obozu władzy w ciągu tych kilku tygodni i dzięki temu Platforma utrzymałaby swoje wpływy, a on mógłby skutecznie zablokować wniosek o uchylenie immunitetu.

Kogo by Pan typował jako następcę Borysa Budki na stanowisku lidera Platformy Obywatelskiej? Padają nazwiska Radosława Sikorskiego, Rafała Trzaskowskiego, a nawet – choć on sam się odcina od tego – byłego szefa PO Grzegorza Schetyny.

Pytanie, czy będzie jakikolwiek następca Borysa Budki, czy będzie to raczej likwidator Platformy. PO jest obecnie w tak złym stanie, że już prawdopodobnie trudno będzie jej odbudować wpływy, aczkolwiek w polityce wszystko może się zdarzyć. Ta partia potrzebuje jakiegoś programu, ponieważ ktoś z lepszą aparycją niż Budka w tej sytuacji sprawy nie załatwi. Tym bardziej, jeśli nadal będzie powielał dotychczasowe błędy obecnego lidera. Efekt tego byłby taki, że Platforma jedynie konałaby dłużej.

Oni potrzebują jakiejś wizji i programu, a na razie nikt tego nie zrobił. Samo opakowanie, jakie może zapewnić nowy lider, nie ma więc w tej chwili żadnego znaczenia. Platforma znalazła się w głębokim kryzysie nie ze względu na przywództwo, ale kompletną bezprogramowość i bezideowość.

Czy można powiedzieć, że bardziej przydałby się tej partii jakiś syndyk polityczny?

Przydałby się ktoś, kto miałby wizję. Kto wiedziałby, gdzie Platformę prowadzić i co Polakom zaproponować, ponieważ propozycja ciągłego obalania PiSu w momencie, kiedy przegrało się osiem wyborów z rzędu, jest coraz mniej atrakcyjna.

Jak może być rola w najnowszej polityce byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, który odcina się od PO i sympatyzuje z PSLem? Pojawiają się też spekulacje, że do tego towarzystwa może próbować dołączać Porozumienie Jarosława Gowina.

Tego się oczywiście wykluczyć nie da. Natomiast Bronisław Komorowski zawsze cieszył się dużym poparciem środowisk związanych z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, PSL także miał tam dobre kontakty, więc tak należy taką operację traktować. To lobby starych wojskowych chce mieć nadal wpływy, które jednak mocno zmalały. Pomimo tego, że w biznesie i mediach mają nadal sporo do powiedzenia, to jednak inni ludzie zaczęli tam toczyć swoją grę. Często byli czy nadal są nawet z nimi powiązani, ale już zdołali się usamodzielnić. Oni właśnie chcą zbudować swoją reprezentację polityczną i środowisko konserwatywno-liberalne wokół Bronisława Komorowskiego - to wydaje się idealne.

To jeszcze może odbiegając nieco od polityki. Pan redaktor Piotr Gociek w swojej książce „Analfabet III RP” opisał „Poezje Zebrane Bronisława Komorowskiego”. Czy uważa Pan, że Komorowski nadal będzie się w tym kierunku rozwijał?

Życzę mu, żeby się rozwijał w kierunku poezji takiej czy innej. To mu może wyjść na dobre. Tak jak disco polo ma swoje miejsce w strukturze społecznej. Wcale nie należy się z tego śmiać, ponieważ gdyby Bronisław Komorowski się tym zajął, to dla wszystkich byłoby to zdrowsze, a dla niego samego również.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Grizzly2021.05.13 23:05
Pan jest upasioną z naszych pieniędzy parówą... Państwowe spółki w pana mediach się reklamują... TYlko po co? Czy KGHM, PSE, Orlen, itp osiągają na reklamach w pana mediach? NIC!!! Aż mnie skręca, bo płacę podatków SAMEMU co 10 do 15-stu rodzin, z dwójką dzieci, gdzie rodzice zarabiają po ok 3K na rękę... ehhh.... mało kto zrozumie. Dobranoc, bo o 5 wstaję i pewnie znów po 21 wrócę :/
fajne2021.05.13 20:14
upasiony naszemi pieniędzmi z naszych podatków parob czerwonych wieprzy z pis sakwa zawsze na straży koryta czerwonego pokraki z żoliborza
B522021.05.13 22:26
czerwona szarańcz rządziła tym krajem od wyzwolenia teraz grzeją ławę dla rezerwowych daj im odpocząć bo są zmęczeni
YORK2021.05.13 16:39
Kto przerznal wybory do senatu? nonszalancja ze samo sie wygra wyglada kazdy widzi, a targowica skonsolidowala sie by wygrac senat i udalo im sie. Teraz placz, w tv pokazywano jak sie dwie kandydatki z Pis zarly chyba gdzis na podlasiu a pewnie bylo wiecej takich miejsc. Rzeszow tez przegracie dlaczego? bo popaprancy i inneopozycjonisci sie popieraja, nawet gdyby kandydatem byl osiol. DOTARLO?
ala2021.05.13 15:00
Grodzki jeśli będzie chciał oczyścić się z zarzutów zrezygnuje z immunitetu. Jeśli tego nie zrobi, to nawet gdy jest niewinny, zostaną spekulacje i oskarżenia. Czego się Grodzki boi? Sądy nie są jeszcze pisowskie. Jest szansa trafić na Tuleyę lub jemu podobnych .
Japa2021.05.13 11:30
Nie liczyłem dokładnie ale na godz 11.23 . nikt z " komentarzystów "nie zauważył tematu wywiadu . To tak jak z p. Macierewiczem . Co by nie powiedział o tragedii smoleńskiej , to i tak " komentatory " pisza o nim a nie o Smoleńsku. A w tym wywiadzie jest o czym pisać oprócz o red Sakiewiczu.
zenio2021.05.13 10:51
Sakiewicz, pamiętaj, władza się zmienia i kolejna rozliczy cię z dwóch baniek na lipny portal.
Prawda2021.05.13 7:00
Tylko u was można oglądnąć zboczonego erotomana Sakiewicza.
nie_dla_komuny2021.05.12 23:31
Sakiewicz jak zwykle MA RACJĘ
Padre Canalio2021.05.12 22:49
hmmm... chciałem coś napisać, ale jak pomyślę troszkę, to szkoda życia i moich przemyśleń na taką osobę jak pan Srakieiwcz. Dobranoc i pozdrawiam!
Zdzislaw2021.05.12 18:50
Matka Boża z Trevignano Romano prosi przez widzącą mistyczkę i stygmatyczkę Giselle Cardia o to by się nie szczepić na Covid gdyż te szczepionki są dla ludzi szkodliwe. Obecnie Gisella przebywa w Polsce na zaproszenie biskupa chyba gdańskiego . Można znaleść na you tube filmiki z jej obecnego pobytu w Polsce. Zachęcam do obejrzenia by lepiej poznać historię objawień z Trevignano.
Grizzly2021.05.12 22:46
Aktualnie Tworki są przepełnione, ale może w Lublińcu lub Toszku znajdzie się dla niej miejsce. Objawienia z Trevignano... hmmm może wezmą od razu na SOR psychiatryczny
To tragedia z Panem Marszałkiem Grodzkim2021.05.12 17:48
Pan Marszałek , Trzecia Osoba w Państwie ma obstrukcję ! A obstrukcja , inaczej zaparcie (potocznie: zatwardzenie ) czyli utrudniona defekacja , w skrajnych przypadkach może być śmiertelna !!
Anonim2021.05.12 17:53
Ciekawe jak defekuje kotojebca, przecież tam ciągle ktoś mu łeb w doopsku trzyma?
rada dla anonima2021.05.12 18:03
no ale masz zainteresowania , jak cię cudza defekacja tak interesuje to może spróbuj znaleźć sobie jakiś portal specjalizujący się w tym temacie , i nie zawracaj głowy normalnym ludziom swoimi perwersjami
Anonim2021.05.12 18:16
To nie ja zacząłem, ale skoro już o zainteresowaniach mówimy, to zainteresuj się językiem polskim, bo słabo, bardzo słabo....
ojej ojej2021.05.12 18:40
to nie ja zacząłem , ale zainteresowanie przejawiłem , tłumaczysz się jakbyś rok temu do przedszkola przestał chodzić
Anonim2021.05.12 17:44
Sakiewicz, ty się pomądraluj lepiej o PiSie, bo póki co to jadą głosami komuchów, odkąd miękiszony fikają.
Böno2021.05.12 16:39
Usługa za przysługę. Jak kasta to kasta, podobnie jak w mafii.
matis892021.05.12 16:30
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.05.12 16:15
Ból du.py PiSdzielców - bezcenny!!! 😁😁😁
Po 11 ...2021.05.12 16:10
Nawet jak jest korelacja, to co ze związkiem przyczynowo skutkowym?
Po 11 ...2021.05.12 16:13
To nie miało być pod tym artykułem ... coś mi przeskoczyło.... za dużo okienek pootwieranych ...
AAAtomek2021.05.12 16:20
Doskonale cię rozumiem, sam czasami tak mam. :D