24.11.15, 16:09

Hall i Samsonowicz protestują przeciw decyzji Dudy

Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę wywołuje kolejne reakcje. Tym razem na protest wobec decyzji prezydenta zdecydowali się dwaj członkowie Kapituły Orderu Orła Białego. 
 
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Aleksander Hall oraz profesor Henryk Samsonowicz zrezygnowali z członkostwa w Kapitule Orderu Orła Białego. Obaj zainteresowani potwierdzili, że decyzja ta jest protestem wobec ułaskawienia byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

"Pismo napisaliśmy wspólnie 18 listopada, a do pana prezydenta złożyliśmy je 23 listopada. Swoją rezygnację z członkostwa w kapitule uzasadniliśmy podważaniem przez pana prezydenta zasad niezawisłości władzy sądowniczej. Jednak o wiele bardziej istotne były nie prawne, ale merytoryczne przesłanki tej decyzji. Ministrowie pana prezydenta stwierdzili, że ułaskawiono "kryształowego człowieka", ja jednak obserwowałem działania CBA m.in. w Sopocie ws. oskarżenia prezydenta miasta Jacka Karnowskiego i mam zupełnie przeciwne wrażenia" – powiedział Aleksander Hall.

Hall był niedawno sekretarzem kapituły. Obaj politycy to znani działacze opozycyjni i ministrowie w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Order Orła Białego to najwyższe i najstarsze polskie odznaczenie.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.11.24 16:39
Kogo oni obchodzą?
anonim2015.11.24 17:16
Sprawy sądowe polityków , jawne dla społeczeństwa . Nie tajne dla dobra sprawy ! Raz z nakazu prokuratora , zamykają a następnie zwalniają np. /poseł z psl / Widać po nich , że też mocno protestowali , gdy zlecono śledztwo F.R. w 2010 po katastrofie w Smoleńsku !
anonim2015.11.24 17:30
Kolesie bronią swego folwarku."Swoją rezygnację z członkostwa w kapitule uzasadniliśmy podważaniem przez pana prezydenta zasad niezawisłości władzy sądowniczej." Co do niezawisłości, to znamy ją z lat od 1945 - 2015 r. jak ona wyglądała. No ale swoi "sędziowie", byli i jak do tej pory są - bardzo niezawiśli. Tak niezawiśli, że najwyższy czas, aby zawiśli, bo czarka już się przelała i krzywdy które wyrządzili są nieodwracalne. Niestety. Popieram Pana Prezydenta !!!
anonim2015.11.24 17:47
@Ja9 Nie lubię argumentum ad Hitlerum, ale on też walczył z bezrobociem, rozpasaniem seksualnym i degrengoladą. Chciał dobrze. Wciskanie nachalnie durnym babom przed podstawionych wyżelowanych żigolaków kasy, by potem je sądzić jest jednak przesadą. To zbyteczne kreowanie rzeczywistości, a wystarczy zająć się tą, która jest.
anonim2015.11.24 18:02
Baba z wozu, koniom lżej. To Hall tak wysoko poszybował? Chyba został członkiem kapituły, gdy rządził nim "prof" Bartoszewski, a Białe Orły dostawali polakożercy w rodzaju Michnika. Ileż zbędnego wysiłku zaoszczędzili Prezydentowi Dudzie przy niezbędnym oczyszczeniu kapituły i przywróceniu szacunku dla Orła Białego.
anonim2015.11.24 18:50
Cytując Boya-Żeleńskiego: Gdy się człowiek robi starszy, wszystko mu po trochu parszy. Też mi się nie podobała " grubymi nićmi szyta" afera wysadzania sejmu przez pracownika naukowego UJ. Teraz bidak się tłumaczy, dlaczego właściwie nie zdetonował ładunku.....ręce mu się trzęsły?