01.12.17, 17:41zdj. screen Youtube

Hartmanem zajmie się prokurator?

Profesor Jan Hartman znieważył o. dr. Tadeusza Rydzyka- uważa Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą. Komitet zapowiedział, że złoży w tej sprawie doniesienie do Prokuratora Okręgowego w Toruniu. 

Mowa o wpisie, który Hartman opublikował kilka dni temu na swoim blogu. Niedoszły europoseł Twojego Ruchu odniósł się do Międzynarodowej Konferencji "Pamięć i Nadzieja", poświęconej pamięci Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji. Konferencja odbyła się w toruńskim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Świątynia została wybudowana z inicjatywy założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam, o. Tadeusza Rydzyka. 

Krakowski filozof uważa, że obecni na tym wydarzeniu politycy izraelscy, pokazując się w towarzystwie o. Rydzyka, dopuścili się zdrady. Ich uczestnictwo w toruńskiej konferencji, było, zdaniem Hartmana, "moralną klęską". 

"Łzy cisną mi się do oczu, gdy widzę pierwszego nienawistnika Żydów, spadkobiercę najgorszych tradycji endeckiego, antysemickiego katolicyzmu międzywojnia, Tadeusza Rydzyka, triumfującego – w obecności najwyższych władz RP – niczym król Ubu w roli kapłana i kustosza pamięci Sprawiedliwych wśród narodów świata"- napisał prof. Jan Hartman na swoim blogu w serwisie polityka.pl.

Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą zapowiedział złożenie zawiadomienia do toruńskiego Prokuratora Okręgowego w Toruniu w sprawie znieważenia właściciela Radia Maryja przez krakowskiego filozofa.

yenn/Tysol.pl, Fronda.pl