17.03.19, 12:53zdj. screen Youtube

Hartman:To papieże trzymali Żydów w gettach. Wstyd być katolikiem!!!

Krakowski filozof i etyk, Jan Hartman po raz kolejny zaatakował Kościół Katolicki. Na swoim blogu w serwisie Polityka.pl przekonuje, że "Wstyd być katolikiem" i pisze o "złu" czynionym przez duchownych. Zdaniem Hartmana, przynależność do "organizacji", jaką jest Kościół i "finansowanie jej" może oznaczać wspólnictwo w tym "złu". 

"Czyż trzeba aż tak wielkiej mądrości i wrażliwości moralnej godnej „prawdziwego chrześcijanina”, aby dojść do wniosku, że skoro w Kościele w różnych krajach 4-7 proc. kapłanów to pedofile, to może nie jest dobrym pomysłem oddawanie czci Bogu akurat w tej konfesji? A może nie trzeba aż być „prawdziwym chrześcijaninem”, żeby to zobaczyć, a za to wystarczy być człowiekiem?"-zastanawia się niedoszły europoseł Twojego Ruchu. 

Jan Hartman zwraca uwagę, że konferencja prasowa biskupów, na którym przedstawiono dane o pedofilii w polskim Kościele, jak również oświadczenie Rady Episkopatu w sprawie "deklaracji LGBT" oburzyły również "światłych katolików- m.in. Szymona Hołownię". 

"Trudno w polskiej przestrzeni publicznej znaleźć wypowiedzi tak głęboko obrażające moralność publiczną, a jednocześnie tak bezdennie zakłamane i głupie jak to, czego byliśmy świadkami w ostatnich dniach. Jako że internet cały aż huczy od komentarzy tej odrażającej hucpy, daruję dziś sobie. Chcę powiedzieć coś, co wybrzmiewa bardzo rzadko w przestrzeni publicznej, a powinno być mówione na co dzień i pełnym głosem: przynależność do Kościoła katolickiego i płacenie nań jest głęboko niemoralne i hańbiące"- pisze krakowski profesor, przekonując, że historia Kościoła Katolickiego (który uparcie nazywa "organizacją") jest "potwornym, niekończącym się pasmem zbrodni". Etyk, od którego dziwnych wypowiedzi na temat "związków" kazirodczych odcięła się nawet partia Palikota, pisze na blogu o... "niesamowitej skali zepsucia i zwyrodnienia" duchownych... 

"Każdy katolik ma dostęp do wiedzy o straszliwych represjach i terrorze naznaczających tysiąclecie totalitarnej władzy papiestwa w Europie, podobnie jak do informacji o gigantycznej liczbie księży gwałcicieli, o głodzeniu i zabijaniu dzieci w Irlandii, o masowych nadużyciach księży wobec zakonnic, o masywnych i trwałych powiązaniach mafijnych Watykanu etc."- pisze. Dalej filozof uderza w tzw. "prostych katolików". którzy nie wiedzą, że "papieże trzymali Żydów w gettach i kazali im nosić „łaty”, inspirując tym Hitlera, który po kilku dekadach przerwy powrócił do tych świętych praktyk" (co z tego, że Hitler ma na rękach również krew duchownych katolickich, takich jak św. Maksymilian Kolbe?). W ocenie Hartmana, "prosty katolik" jest "nienawykły do czytania, zdobywania wiedzy i tego nienauczony". 

"Każdy katolik musi wiedzieć, że bilans zbrodni i zasług w dziejach Kościoła katolickiego – nawet gdyby było czymś etycznym taki bilans mechanicznie czynić – wypada dla Kościoła tragicznie. Musi to wiedzieć, nawet jeśli straszliwe fakty w swych szczegółach nie trzymają się jego głowy. I jako istota inteligentna, kształcona w szkołach, ma wobec samego i samej siebie obowiązek postawienia pytania: czy skoro ten właśnie Kościół był i jest tak potworną instytucją, a jego biskupi i dziś są tak bezdennie głupi i zdemoralizowani, jak pokazują to swoimi wypowiedziami, to czy w ogóle wchodzi w grę, aby właśnie to był TEN Kościół, który upodobał sobie Bóg i Jezus? TEN właśnie, spośród tylu innych?"-pisze filozof. Jak widać, Hartman czuje się mądrzejszy nie tylko od "polskiego chama", o którym pisał niegdyś na swoim blogu, nie tylko od "prostych katolików" nienawykłych do czytania i pogłębiania wiedzy, ale i od Boga i Jezusa. 

"Czyżby o jego autentyczności miała świadczyć jego krwawa potęga? Czyż tego właśnie chciał Jezus? Czy chciał pychy i przepychu? Imperialnej potęgi i terroru? Tysiącletniej nienawiści do narodu, do którego sam należał?"-pyta etyk. Jan Hartman  neguje również sakrament Chrztu Świętego i każe katolikom zastanawiać się, czy wypada im "wierzyć, że kiedyś wszyscy ludzie na ziemi wyrzekną się swojej wiary i swojej kultury, uwolnią się od błędu islamu, hinduizmu, buddyzmu i ukorzą się przed Jezusem Chrystusem, który przyjdzie na ziemię jako Król? Czy to po prostu wypada kulturalnemu człowiekowi w XXI w.?". I choć kilka akapitów wcześniej nazwał Szymona Hołownię "światłym katolikiem", w kolejnej części felietonu twierdzi, że nie ma "światłego i otwartego katolicyzmu", bo "doktryna jest, jaka jest". 

"(...) ludzie sumienia potępiają pychę, obłudę, nienawiść i ciemnotę. Potępiają i pogardzają obmierzłymi obrońcami dewiantów, potwarcami i łgarzami, którzy tam, wyjąc z piekła swego zepsucia, ignorancji i załgania, mają jeszcze czelność każdego dnia pouczać ludzi, jak mają żyć, oraz mają czelność wymuszać dla siebie publiczne przywileje oraz władzę, powołując się przy tym na swoje rzekome specjalne względy u stwórcy świata"-pisze. Zdaniem Hartmana, "gdyby istniał katolicki Bóg i jego słynne piekło", to właśnie katoliccy hierarchowie i duchowni mieliby być "jego arystokratyczną klientelą".

"Mają szczęście, że nie ma tego świata z bajek i złudzeń, tak intratnie sprzedawanych przez nich naiwnym ludziom, którzy ze strachu przed śmiercią gotowi są uwierzyć we wszystko, co ten strach złagodzi".

Cóż, ci "oświeceni" i "niewierzący w bajki" mogą się po śmierci "zdziwić"... Tylko czy nie będzie już za późno? 

yenn/hartman.blog.polityka.pl, Fronda.pl

 

Komentarze

Andrzej Koraszewski2019.03.24 15:44
Felieton Hartmana to nie dzieło naukowe, doskonale udokumentowanych dzieł naukowych o chrześcijańskim antyjudaizmie jest pod dostatkiem, i trudno o wątpliwości, że Kościół podżegał do mordów, uczył nienawiści i złego myślenia. Trudno o wątpliwości, że nazizm był owocem setek lat chrześcijańskiego antyjudaizmu. O twałości tego nauczania do nienawisci świadczą najlepiej pomieszczone tu komentarze i nie pomogły tu strania Jana Pawła II. Kościół jest nadal antysemicki do szpiku kości, a wielu jego wiernych serdecznie nienawidzi kapłanów takich jak ksiądz Lemański. Wasi czytelnicy, mili frondowcy, świadczą o was, więc nie chowajcie się, za jakimś księdzem, który przejrzał jak zobaczył do czego jego narodowy-katolicyzm doprowadził.
do profesora nieuka2019.03.18 10:54
zapomniał o tym, że te dzielnice miały swój samorząd i sądownictwo czyli autonomię
Grizzly2019.03.18 9:55
Z tą chamską mordą to powinien raczej szuflować węgiel w lokomotywie!
WITWIT2019.03.18 9:23
CHA..CHA..kto mu dał tytuł naukowy..wiedza nie na poziomie liceum nawet w tej kwestii.. wystarczy sprawdzić akty lokacyjne gmin żydowskich które wywalczyły sobie odrębność/getta wg tego pana/
no i2019.03.18 8:08
W Krakowie pani z narodu wybranego wyrzuciła gojke z windy, bo razem z chamką jechaćnie chciała.
circ2019.03.18 1:15
Czego ten kłamczuszek i onanista nie zrobi by zwrócić na siebie uwagę?
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.03.17 22:13
Droga redakcjo, dlaczego zajmujecie sie rewizjonista z malpiego gaju? Nie rozumiem.
Maciej2019.03.17 22:10
jednak każdy debil moze miec tutuł profesorski, ale czy tylko w Krakowie?
Icek2019.03.17 21:27
Czy za takie gadanie bzdur facet nie musi beknac ??? Jakie to prawo w Polsce ? Czy to nie jezyk nienawisci i gloszenie "naukowych" herezji? Panie Ziobro - do roboty !
Jan2019.03.17 20:52
Nie ma sensu edukowac czerni. To dziki kraj.
Katolik2019.03.17 20:52
Szkoda ,że nie wiedziałem wcześniej od teraz na Mszy w Kościele będę dawał 2 razy więcej na tacę :D
taro2019.03.17 20:52
kanalio, zyd to wariat, ktory sam zamykal sie w gettcie, a od 1948 roku stworzyli swoje najwieksze getto - izrael. przez stulecia klamliwe gnidy ,zydzi izolowali siebie w swoich dzielnicach z dala od bialch, chrzescijan. To samo bylo w persji, egipcie, rzymie, grecji, gdzie sie szmaty osiedlily, to byli egoisci tylko dla siebie, antycywilizacyjne szczury.
Hanna2019.03.17 20:32
A dla mnie Katoliczki to wstyd jest być takim nienawistnym Żydem. Mój ukochany Żyd, Jezus Chrystus kocha każdego człowieka nawet tego, który go nienawidzi. I to jest wielkie!!!
Mejer2019.03.17 20:22
szkoda czasu na tego człowieczka...
Marek2019.03.17 20:22
Wstyd to być Żydem!! dowód wszyscy pozmieniali Żydowskie nazwiska na Polskie dlaczego?
gw2019.03.17 20:07
zydowsla policja pomagala nazistom w lapance zydow w gettach - wstyd byc ZYDEM
gajowy2019.03.17 19:36
temu hartmanowi to juz calkiem odbilo co on jeszcze robi na studiach z mlodzieza ten kazi rodczyk
Hegel2019.03.17 19:00
Nienawiść anihiluje rozum i obkurcza mózg.
taro2019.03.17 20:57
obserwujac go i jego notoryczna nienawisc z atakmi agresji i psychozami to moge to potwierdzic, ze zmniejsza mu sie pojemnosc mozgu, ale to moga by bardzo duze deficyty w witaminie B12. Jesli mu ja podaja, to mozg podrosnie , a bydle moze zamieni sie w zydowskiego baranka.
athos2019.03.17 18:29
Ten hartman to jest bzdurny gość. Pisze co mu się w głowie uroi. To nie ma nic wspólnego ani z prawdą ani z nauką. Jest takim jawnym trollem internetowym, którego najlepiej nie cytować ani nawet nie wspominać. Nie warto wdawać się polemikę z kimś takim. Zwyczajnie pomijać.
Majestic2019.03.17 18:13
Jasiu Hartaman chce usilnie intelektem błysnąć, niestety te liczne wynurzenie Hartaman są permanentnymi bzdurami osobnika uprzedzonego do wszystkiego co jest NORMALNE!
edver2019.03.17 17:26
"Naukowiec" Hartman rozpowszechnia wśród różnych bzdur i to kłamstwo, że papieże wymyślili getta. Tymczasem getto jest typowym "wynalazkiem" żydowskim, dzięki któremu żydzi mogli zachować swą odrębność w świecie gojów. Niech ten oszczerca a nie żaden doktor pouczy się dokładniej historii na temat, czyja to naprawdę była inicjatywa.
Kasia2019.03.17 17:15
ale nienawiść!!!
Jahu2019.03.17 16:48
Hartman a kto krzyczał, uwolnij Barabasza. a co z Jezusem? Na krzyż na krzyż
Jack Em2019.03.17 16:37
Lewak Hartman kontrowersyjny pseudointelektualista , zwolennik legalizacji pedofilii i kazirodztwa ( rozmarzony rozkoszował się "filozoficznie" nad tym zboczeniem swego czasu ) paskudny typek pod każdym względem.
ceramik2019.03.17 16:08
''Krakowski filozof i elektryk''? Kolejny filozof i elektryk? Bolek to za mało? A tak na serio, to czy ktoś widział żyda zdolnego fachowca z zawodem? Nie mówię o banksterach, ''sędziach'', czy dziennikarzach. Sami sobie przyznają durne i fałszywe stopnie naukowe.
Reytan2019.03.17 15:51
Trzeba bedzie dokonac banicji badz kastracji wszystkich aktywnych komunistow,ktorych Konstytucja delegalizuje.
Wojtek Polak2019.03.17 15:34
ten pełny nienawiści pan profesor a raczej pajac wysysa te nienawistne bajki z własnego brudnego przeżartego kłamstwem palucha. a tak na marginesie lewaczki jak chcą w końcu skończyć rozsiewaną wyłącznie przez nich mową nienawiści powinni sami zniknąć z przestrzeni publicznej. a w tedy cała mowa nienawiści zniknie razem z nimi.
helena2019.03.17 15:16
kto zatrudnil,takiego niedouczonego nawet na temat swojego srodowiska zydokomuny,osobnika wciska jakies brednie ktorych laik wie ile sa warte takich jak pan dni sa policzone pracy przy mlodziezy,pan ich deprawuje dorosli po tym co robicie i robiliscie w czasie ,przed i po wojnie dziecko w przedszkolu wie ideologie niech pan karmi mlodych zydkow ktorym wpajacie brednie o POLAKACH ktorzy was przygarneli sieroyy zydokomszaste
matis892019.03.17 15:03
Nastęny Żyd, zwolennik kaziroctwa który za wszelką cenę chce wybielać niemieckich nazistów i ich holokaust. Żydom już się kompletnie pomieszało w głowach, swoich i naszych katów wielbią, a przyjaciół atakują. Za takimi ludzmi nie warto wchodzić w układy, sami się zniszczą i pociągną innych prócz swoich katów których wielbią.
Mirek2019.03.17 14:47
Panie Hartman coś panu powiem jeżeli już pan klepie takie głupoty . Otóż w czasie II wojny Żydzi sami poszli do gett ponieważ uważali że w ten sposób dogadując się z Niemcami przetrwaja wojnę . I do połowy 1942 roku im się to udało . Ale później wszyscy z tych gett zostali wywiezieni przez Niemców do obozów koncentracyjnych ....oczywiście przy ogromnej pomocy policji żydowskiej która wykonywała skrupulatnie wszystkie rozkazy Niemców . Dopiero wtedy Żydzi zrozumieli swój błąd i wzniecili w gettcie warszawskim powstanie , które nie miało nawet cienia szans na powodzenie ....cienia !! . A wszystko dlatego że Żydzi nie mają głowy do polityki . Ostatnie wypowiedzi polityków izraelskich świadczą o tym dobitnie . Politycy izraelscy to polityczne liliputy . Ich silną strona jest biznes bo tu można oszukać , przekłamać .
spederalizowana europa2019.03.17 14:46
Domagam się delegalizacji żydowskiej loży masońskiej B'nai B'rith której członkiem jest ten skompromitowany osobnik
Ob2019.03.17 16:29
Ja też.
W\\\\305\\\\202odek2019.03.17 14:37
A co ten zwolennik kazirodztwa ma do powiedzenia?
Stary Krakus2019.03.17 14:36
Panie Hartmanie jestem katolikiem i życzę ci żebyś żył jak najdłużej, to może przemyślisz swoje postępowanie i zmienisz je. Jestem też pewien, że gdyby ktoś policzył pedofilii i homoseksualistów w innym przekroju społeczeństwa to jest ich tam dużo więcej niż wśród kleru.Widzę że inni internauci twierdzą, że jest Pan Żydem, ale jestem pewien, że nie grozi Panu w Polsce getto. Dużo zdrowia.
spederalizowana europa2019.03.17 14:48
ten osobnik już od dawna żyje w getcie własnej głupoty
spederalizowana europa2019.03.17 15:01
On nic nie przemyśli bo nie jest do tego zdolny. Im dłużej będzie żył tym więcej będzie miał na sumieniu. Więc dla jego dobra w momencie gdy stanie przed Sędzią Sprawiedliwym jego marny żywot im krótszy tym lepiej
spederalizowana europa2019.03.17 14:33
Żydzi w średniowiecznej europie zachodniej mieli zakaz osiedlania się w murach miasta. Dlaczego? W czasie najazdu mahometan na dzisiejszą Hiszpanię Żydzi mieszkający wewnątrz murów obronnych otwierali bramy i wpuszczali najeźców. Nauczeni zdradą książęta nie zezwalali Żydom na zamieszkanie w miastach.
MarianCh2019.03.17 14:26
Zasadźcie drzewo dobre, to i owoc będzie dobry, albo zasadźcie drzewo złe, to i owoc będzie zły; albowiem z owocu poznajecie drzewo. Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta. Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy. Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan, a tych siedem jest dla niego obrzydliwością: Butne oczy, kłamliwy język, ręce, które przelewają krew niewinną, Serce, które knuje złe myśli, nogi, które śpieszą do złego, Składanie fałszywego świadectwa, i sianie niezgody między braćmi. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa
student erasmusa, nie sorosa2019.03.17 14:14
Niezupelnie panie Hartman. Rzeczywiscie na terenie co dzisiaj nazywamy Wlochy byly getta zydowskie. Ale np. w Polsce bylo zupelnie inaczej, tzn. byly getta zydowskie, ale nie z nakazu krola, wojewody czy pana na wlosciach. Getta w Polsce tworzyli rabini. Obawiali sie o swoje panienki, ktore bardzo chetnie wskakiwaly na siano z niebieskookimi parobkami, nadstawialy sie szlachcie. Stad wielu z was wyglada jak 'ludzie". Macie jasniejsze wlosy, wielu ma niebieskie oczy, rysy twarzy europejskie no i inteligencja. Europa dala wam powazny zastrzyk przyzwoitego DNA. Tak przynajmniej twierdzi znany historyk N. Davies w swej pracy "God's Playground: History of Poland".
Felipe2019.03.17 14:03
A co by się działo, gdyby Hartman został papieżem? Kazirodztwo+, wszechobecna tęcza deprawacyjna - horror!
Stachu 2019.03.17 15:44
Hola hola, a co to jest kazirodztwo? W odróżnieniu od pedofilii, jest to sytuacja keidy dwoje dorosłych blisko spokrewnionych ze sobą ludzi nawiązuje intymne kontakty. Co w tym złego?
nikt2019.03.17 21:26
Popatrz na muzułmanów.
Bartosz 2019.03.17 13:52
i mieli by racje ,gdyby to była prawda.
Polak2019.03.17 13:51
Po co karmić trolla i publikować jego bzdury? Facet jest pomylony i winien być otorbiony ostracyzmem normalnych ludzi, a nie cytowany, a tym samym reklamowany. Odciąć od kasy publicznej i społecznej uwagi, aby głupiej gadki jego nikt nie słuchał, nie czytał. To, że pierdnę nie znaczy, że trzeba tego słuchać i o tym rozważać. Jeżeli szkodnictwo tego pana będzie zbyt duże to go po cichu wydalić z kraju odbierając obywatelstwo, o ile ciąganie po sądach i kary finansowe nie pomogą.
Anna2019.03.17 13:48
Dla Żydów goje to było samo zło i nieczystości. W gettach mieszkali do holokaustu z własnej woli, sami się organizowali, mieli swoją starszyzną, sądy itd. Żydzi nie dopuszczali na przykład, żeby jakaś Żydówka wyszła za mąż za goja i odwrotnie. W najlepszym przypadku wyrzekali się jej, wyrzucali poza społeczność, a najgorszym - szkoda mówić!! Żydzi sami izolowali się od społeczeństw, w których żyli; z tych, co żyli na naszych ziemiach wielu nie znało w ogóle języka polskiego. Starali się temu przeciwdziałać żydowscy zwolennicy asymilacji, napotykali na wielki opór "ciemnoty i obskurantyzmu" - to są słowa z żydowskiego czasopisma "Izraelita", tak mówili o swoich rodakach, np o chasydach. Wystarczy poczytać np. czasopismo "Izraelita" z XIX wieku, dostępne w internecie, a zobaczymy, że społeczeństwo żydowskie nie było jednolite, a sytuacja Żydów była o wiele bardziej skomplikowana niż dziś kłamią na ten temat rozmaite hartmany.
ceramik2019.03.17 16:11
Nie wiesz, że żyd piszemy małą literą?
nikt2019.03.17 21:25
Słowo "Żyd" określa zarówno pochodzenie jak i religię. I w zależności od tego używamy "dużej" albo "małej" litery pisząc to samo słowo. A swoją drogą jest to świetny myk bo jak krytykujesz sposób myślenia - Judaizm - to okazuje się, że jesteś antysemitą. Co też jest fałszem bo gdzie Semici a gdzie Chazarzy czyli Żydzi a przynajmniej ich większość.
pendragon666662019.03.17 13:40
apel do frondowskich dziennikarzY ...............PRZESTANCIE BYC KLAMCAMI .OSZUSTAMI ,SIEWCAMI NIEZGODY I ..............I IDIOTAMI
michu2019.03.17 13:48
Zacznijcie być tacy jak socjalistyczni dziennikarze, sama prawda, miłość i mądrość, modelowym przykładem jest radziecka "Prawda", ale były i są też inne na Wschodzie i Zachodzie ;).
kosa2019.03.17 14:05
Zmień majty zafajdana miernoto
pendragon666662019.03.17 15:33
kolejny ciemny zacofany katolicki poganin
nikt2019.03.17 21:22
Ot drobny prowokator próbuje ugrać swoją chałturę. Stosujesz wyjątkowo prymitywne metody. Co, tak słabo płacą od wierszówki?
tretka2019.03.17 15:13
spadaj na drzewo ciulu niemyty
pendragon666662019.03.17 15:29
prawda kole w oczka co .cwelu niemyty
jan lesiak2019.03.17 16:57
pendrgonie... a kysz do piekła,.... w które nie wierzysz. I stamtąd pisz na frondę.
pendragon666662019.03.18 16:39
pieklo jest jeno dla was katole..... skoro w nie wierzycie
pendragon666662019.03.17 13:37
dlaczego katoliccy sekciarze tak bardzo boja sie prawdy,,,,,,,,,,,,,,,,i wy katole dziwicie sie ze nazywa sie was ciemna zacofana masa
Katolik-myślący2019.03.17 15:19
A co to jest prawda ? w czym katolicy są zacofani ?
pendragon666662019.03.17 15:31
kazdy kto wierzy w lewitacje,wskrzesanie zmarlych,przechodzenie przez mury,odrastanie nogi po modlitwie i tym podobne koscielne bbrednie jest nie tylko ciemny i zacofany ale przede wszystkich chory na rozumie
pendragon666662019.03.17 15:32
taka jest prawda a poza tym pierwsze getta dla zydow zakladali nie nazisci lecz katole prosze sie wpierw douczyc w temacie nim komentujesz
nikt2019.03.17 22:32
Jasne, taka sama jak to, że Polacy tworzyli obozy nazistowskie.
M.2019.03.17 13:36
Wstyd to być takim nienawistnikiem jak ten pełen jadu osobnik tylko dla niepoznaki nazywany profesorem he he he
pendragon666662019.03.17 13:42
NIE MA WIEKSZYCH NIENAWISTNIKOW OD katolickich sekciarzy
nikt2019.03.17 22:28
Walnął piewca "języka miłości".
pendragon666662019.03.17 13:35
taka jest prawda...pierwsze getta dla zydow zalozyli nie nazisci lecz katole
maciek2019.03.17 14:15
Wy żydzi , nienawidzicie Kościoła, bo odrzuciliście Mesjasza,Jezusa Chrystusa, który Go założył i po dziś dzień w Nim działa !!!
Stachu 2019.03.17 14:40
Przecież to Żyd. Ten wasz mesjasz znaczy się.
nikt2019.03.17 21:57
"Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży." (1Tes 2:15-16; BT)
Katolik-myślący2019.03.17 14:43
Kocham Cię :D
Wojtek Polak2019.03.17 15:36
nie prawda pierwsze getta zakładali tacy jak ty czyli nienawistni pederaści.
okularnik2019.03.17 23:08
gdyby pan Hartman objasnil nam maluczkim cel zalozenia get w Rzymie. z powazaniem
40i42019.03.18 14:05
Jesteś głupszy niż to najgorsza wasza ustawa przewiduje .
Stachu2019.03.17 13:31
A co? Nie było tak? Poczytajcie sobie historię żydowskich gett w chrześcijańskiej Europie.
Stanislaw znad Dunajca2019.03.17 13:36
On myśli pewnie o włoskich klasztorach przechowujących na wniosek Piusa XII żydów w czasie wojny i nazywa je gettami papieskimi! Obrzydliwe!
Ob2019.03.17 16:26
Obrzezali cie razem z mózgiem
Marian2019.03.17 13:27
Wy Zydzi do gett poszliscie sami i b. chetnie,myslac ze wreszcie odizolujecie sie od tych okropnych polaczkow.Mieliscie wreszcie swoj samorzad i policje.ale przeliczyliscie sie.Teraz obwiniaja innych.
ceramik2019.03.17 16:10
Nie używaj słowa polaczków. Nigdy. Jesteś Polakiem.
Marian2019.03.17 16:58
to oni tak mowili o nas ,to ich zydow slownictwo
Grizzly2019.03.17 13:24
Żydzi sami organizowali getta!
nikt2019.03.17 21:19
Wystarczy chociażby przeczytać "Cywilizację żydowską" prof. Feliksa Konecznego.
kostucha2019.03.17 13:23
A cóż mądrego może żyd powiedzieć
pendragon666662019.03.17 15:24
czyli wedlug ciebie jezusek to idiota
nikt2019.03.17 21:28
Dziecko drogie. Żydzi uznają Jezusa za swojego największego wroga. Ale ponieważ nie mają do Niego dostępu to starają się zniszczyć Jego wyznawców, co świetnie widać po twoich wpisach.
pendragon666662019.03.18 16:41
ale masz beret zryty .....zydzi po prostu nie wierza ze jezusek jest synem bozym ...........doucz sie w temacie ciemny zacofany katolu
polak2019.03.17 13:18
kto temu siewcy nienawiści dał tytuł profesorski??
JR2019.03.17 13:34
A kto dał taki tytuł Bartoszewskiemu? To są samozwańcy.
Stachu2019.03.17 13:35
A kto udzielił ślubu siostrze Bartoszewskiego i SS-mana?
Anna2019.03.17 13:50
Antypolska komuna.
Reytan2019.03.17 15:42
Jego rodacy.
Max Fiendlich2019.03.17 17:19
Lech Kaczyński