07.03.20, 15:00Fot. Jakub Szymczuk (KPRP) via prezydent.pl

Hejt na prezydenta Andrzeja Dudę. Opozycja nadal nic nie rozumie

1. W środę na peronie stacji w Końskich w województwie świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, nazwany programem „Kolej plus”.

Podpisanie ustawy przez prezydenta w tym miejscu nie było przypadkowe, ze stacji kolejowej w Końskich ostatni pociąg odjechał w sierpniu 2009 roku, w okresie kiedy rząd PO-PSL zdecydował się likwidować jego zdaniem nierentowne połączenia kolejowe i to na masową skalę (proces likwidacji linii kolejowych rozpoczął się jeszcze za rządów SLD -PSL).

Zlikwidowanych zostało około 5 tysięcy kilometrów torów (z 24 tysięcy kilometrów sieć zmniejszyła do 19 tysięcy kilometrów), ba zawieszano masowo kursy pociągów udowadniając, że dana linia nie cieszy się zainteresowaniem i w związku z tym jest nierentowna.

Często chcąc udowodnić brak rentowności, uruchomiano pociągi w godzinach kompletnie niepasujących ani dla dojeżdżających do pracy ani dojeżdżających do szkół, co w oczywisty sposób powodowało wyraźne zmniejszenie zainteresowania przejazdami i bardzo szybko doprowadzało do likwidacji danego połączenia, a później danej linii kolejowej.

2. Próby zahamowania tego procesu likwidacyjnego czynione podczas krótkich rządów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007, były przedstawiane przez ówczesną opozycję jako fanaberia, a media ją wspierające ośmieszały tego rodzaju przedsięwzięcia.

Kwintesencją tych drwin była wielotygodniowa nagonka medialna w związku z budową peronu na stacji Włoszczowa, położonej na trasie Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), zainicjowaną przez ówczesnego premiera Przemysława Gosiewskiego, który później zginął w katastrofie Smoleńskiej.

Inwestycja ,która kosztowała zaledwie 900 tys. zł (złożyło się na nią PKP i miasto Włoszczowa odpowiednio przeznaczając 600 tys. zł i 300 tys. zł), została oddana do użytku w październiku 2006 roku, była sprawdzana przez wszelkie możliwe służby, a Gazeta Wyborcza nawet wynajęła pociąg i zaprosiła kilkadziesiąt osób urządzając Sylwestra na wyremontowanym peronie we Włoszczowie.

Pasażerowie jednak głosowali nogami, zainteresowanie odjazdami z peronu we Włoszczowie rosło, obecnie zatrzymuje się aż 14 par pociągów, w ciągu doby odjeżdża stamtąd około 300 osób, a zdaniem PKP PLK, które teraz zarządza liniami kolejowymi, to jedna z najbardziej rentownych inwestycji na kolei.

3. Podpisanie ustawy na peronie w Końskich spotkało się z hejtem czołowych polityków Platformy, którzy twierdzili, że prezydent deprecjonuje swój urząd, podpisując ustawy w takich miejscach.

Wzięła w nim udział także kandydatka na prezydenta z PO ,Małgorzata Kidawa-Błońska, która sfotografowała się przy makiecie stacji kolejowej i torów z rozjazdami, traktując to jak dobry żart z urzędującego prezydenta.

Ale w internecie pojawiły się również masowo wpisy podkreślające , że politycy Platformy są kompletnie oderwani od rzeczywistości, skoro uczestniczą w hejcie dotyczącym ustawy, która ma likwidować wykluczenie komunikacyjne.

Setki takich miejscowości jak Końskie dążą do tego aby przywrócić do nich połączenia kolejowe, które będą pozwalały na dojazdy do pracy, czy też dojazdy do szkół, a tym samym ułatwiały życie tysiącom osób, które do tej pory muszą sobie organizować transport we własnym zakresie albo nawet wyprowadzać się z tych miejscowości i przenosić do miejsc pracy albo nauki.

4. Rząd Zjednoczonej Prawicy rozumie te potrzeby stąd uruchomienie już w tamtym roku dofinansowania przewozów autobusowych, przywracanym przez samorządy lokalne, a teraz zapowiedź inwestycji w lokalne linie kolejowe , perony i modernizacje zamkniętych wcześniej dworców kolejowych.

Dobrze, że prezydent Andrzej Duda także rozumie potrzeby „Polski powiatowej”, bardzo często spotyka się z mieszkańcami powiatów i gmin, wpiera inicjatywy legislacyjne wspierające jej rozwój i twardo się o nie upomina.

Szkoda, że konieczności zrównoważonego rozwoju ciągle nie rozumie opozycja, szkoda że nie rozumie wykluczenia komunikacyjnego tysięcy Polaków (do czego przez 8 lat swoich rządów doprowadziła), przegrała już 2 razy wybory parlamentarne, wybory samorządowe i wybory do Parlamentu Europejskiego, a mimo tego ciągle nie wie dlaczego tak się stało.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Bewq2020.03.8 14:22
Wystarczy poczytać komentarze, by zrozumieć, kim są wyborcy PiS... ludzie prości, nie mający merytorycznym argumentów. Jedynie potrafią pluć jadem i gryźć swoich oponentów.
Bewq2020.03.8 14:21
Nieudacznicy i pisowskie trolle znowu w akcji... z Kaletą i "Cesarzową" na czele.
Czesc kotku2020.03.8 10:41
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
katolik2020.03.7 21:31
jaka opozycja, skończcie brac pod uwagę to, co powiedzą ci, co okradli Polskę
Rydzewski2020.03.7 21:13
Tzw samorządowcy śląscy ostro za przykładem Berlina i Wiednia sabotują działania rządu w Warszawie ,mają tam bliżej niż do Łodzi ,to lata zaniedbań polonizacji południa Polski i wyrywania ,rugania z mowy potocznej germańskich i żydowskich zwrotów.Doszło do takich zaniedbań ,ze niektóre gminy żydowskie takie jak Leznitz,Olschowa,Poremba lepiej wiedzą na którym peronie w Berlinie Dreźnie stoi pociąg w ...Alpy A poza tym witamy w krainie w której Fritzo ginie alleluja i do przodu
anonim2020.03.7 17:30
Widocznie nie wszyscy nadają się do rządzenia.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.7 16:56
Nie martw się o coronawirus. Nie martw się o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Smokolandii, tj. w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Martw o ten koszer szajs który trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc.,
ceramik2020.03.7 16:34
Polski Prezydent, to chłop z ja ja mi.
niestety2020.03.7 16:34
Tzw. "polski" lewak to z zasady debil.(pokazują to min. ich wpisy na tej stronie.) Jak więc debilne lewackie śmiecie mogą cokolwiek zrozumieć? Przecież to jest niemozliwe.
Leszek2020.03.7 16:26
Dalsza komedia i pajacowanie. Dudek krasnoludek. Palanty dalej swoje, zamiast dbać o interes Narodu zabawa w piaskownicy. Nic Coronawirus ich nie nauczył, bo działają ale w interesie globalistów. W oparciu o zagrożenie epidemiologiczne można wszystkie traktaty zmienić. Wypowiedzieć i wprowadzić własną produkcję na miejscu. Aby Polacy czuli się bezpieczniej, tylko nikogo to nie interesuje.
Stalker2020.03.7 16:21
Apel do normalnych ludzi ! Ludzie, nie komentujcie i nie odpowiadajcie tutejszym lewackim szczochom na ich wymiociny ! Co wam to daje – NIC ! Zupełnie nic, bo przygłup się cieszy, że ktoś przeczytał jego „komentarz” , a waszej odpowiedzi i tak nie zrozumie. On ogląda TVN i wierzy, że manipulacje tam pokazywane są prawdą.
Marek2020.03.7 18:44
chłopie byłeś już u lekarza, najwyższy czas, bo coraz mniej rokujących diagnoz, udzielasz się tu już bardzo długo, a wypowiedzi coraz głupsze
Felek2020.03.7 16:20
Tylko PiS i jego wyborcy rozumieja. Reszta Polakow jest za glupia zeby zrozumiec majestat Dudy na zapomnianym dworcu ze stolkime z pobliskiej stacji lojeowej podpisujacego cos z nowu co mu podsuneli. Czego nie rozumiecie ?
Otto2020.03.7 16:20
Hej wy ! Opętani TVN-em PO-je-by – znowu się PIS nie podobie ?!! No to wygrajcie sobie szczochy wybory z PIS-em, a koryto wróci do was ! I pośpieszcie się, bo PIS planuje, za reparacje wojenne od Niemców i Ruskich, zakupić dla was jedną z bezludnych wysp greckich i tam was osiedlić. Na waszej „obiecanej” ziemi będziecie mogli budować własne liberalne państwo z ideologią LGBT. Będą, jak mówi Kidawa, rzeki płynęły ....... będzie wszędzie zielono ....... będzie słońce świeciło, bez lotnych bojówek, bez SSoków z buraków, bez farm trolowskich, bez onetu.pl . Zabierzecie sobie waszych posłów i senatorów – będzie po prostu Bosko !!! He, he, he, he, he ........
Marek2020.03.7 18:51
ty nawet pisać nie umiesz, a się wypowiadasz,żałosne
Piotr Nowak2020.03.7 16:19
Czy Polacy uczyniliby swojej Ojczyźnie to co czynią lewaccy politycy i ich wyborcy ?! Europarlamentarzyści wszystkich partii lewackich kłamią i szkalują Polskę żądając od UE sankcji i karania Polaków za reformę wymiaru sprawiedliwości i jakąś rzekomą praworządność, która w Polsce ma się dobrze. Do Pucka i Wejcherowa pojechała bojówka z Warszawy opłacona przez PO po to, aby zakłócać przemówienia naszego Prezydenta podczas uroczystości 100-nej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Dla was lewaków Prezydent RP nie znaczy nic, a wasza kandydatka na prezydenta Kidawa ściskała się z bojówkarzami w podzięce za dobrze wykonaną robotę potwierdzając jej kampanię chamstwa. Polacy z wybrzeża, Kaszubi, odcięli się od was i nie chcą mieć z wami nic do czynienia ! Dla was Polskość to nienormalność ! Wy bojkotujecie nawet najważniejsze święta narodowe, a wasi posłowie i senatorowie głosują bezrozumnie przeciwko wszystkiemu co proponuje PIS, nawet przeciwko „jarkowej” 13-tce. Wy zatraciliście poczucie pomiędzy dobrem a złem, uważając, że aborcja i LGBT jest dobrem ! Rozmowa z wami, mentalnie chorymi to czcza strata czasu. Nieustanny hejt w internecie przeciwko Polsce, farmy hejterskie jak w Inowrocławiu i antypolskie soki z buraków opłacane z pieniędzy PO, bluzgają jadem i zieją nienawiścią, podłością, zacietrzewieniem i wulgaryzmem. Wy gardzicie Polakami strasząc ich, że jak dojdziecie, nie daj Boże, kiedyś do władzy to zlikwidujecie Polakom wszystkie programy socjalne i pomocowe, a polityków Zjednoczonej Prawicy za te programy rozliczycie ! Wy jesteście anty-PIS-owskim psychiatrykiem ! Wasza nienawiść do Polaków za to, że odsunęli was od władzy jest niebotyczna, a systematyczne odcinanie was od koryta, obecnie od sądownictwa, musi was tak boleć, że dostajecie małpich mózgów, obłędu, zacietrzewienia, wręcz zbydlęcenia, a propaganda TVN powoduje zanik rozumowania. Waszym 2-punktowym programem wyborczym, tj. walki przeciwko PIS i likwidacji wszystkiego co jest dobrem dla ludzi, nigdy nie wygracie wyborów ! Poza tym jesteście profesjonalnymi kłamcami i oszustami, a co jest najgorszym, zdrajcami naszej Ojczyzny !!! My Polacy nigdy nie uczynilibyśmy naszej Ojczyźnie tego, co czynicie permamentnie wy – obcy nam lewacy !!! Dlatego mówimy wam stanowczo, że wy nie powinniście zajmować się Polską, że wy jesteście polskojęzycznymi osobnikami, obcymi dla nas i nie chcemy takich judaszy w naszym kraju !!!
Marek2020.03.7 18:40
ty tak na poważnie czy dostawca się spóźnia
Zosia. 2020.03.7 23:46
Nowak co ty wciągasz pisowska ku-rwo, wydymańcu?
jozef2020.03.7 16:14
Panie Kuźmiuk sam się Pan ośmiesza, nawet jak pociągi będą jeździć za darmo to i tak nie będzie pasażerów. Niestety taki mamy klimat.
Pisbisters2020.03.7 16:18
jozef, a ty jesteś Niemcem czy bolszewikiem ?! Pytam, boś durny jak cep !!!
Marek2020.03.7 18:37
a ty kim jesteś, zwykłym nierobem, żerującym, na tych co uczciwie pracują
Rdest2020.03.8 0:21
jozef, glupcze, zastanow sie jak cos palniesz.
jozef2020.03.8 8:26
Dzisiaj nawet kolejarze do pracy jadą własnym samochodem, kto będzie jeździł pociągami które odległość 100 km pokonują w 2 - 3 godziny, w tym 3 przesiadki.
Pisbisters2020.03.7 16:14
Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której członkowie są zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu polskiego. Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek są przez tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli zmuszani do emigracji za pracą ! Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ? Co ich zaśepiło czy ogłuszyło ? Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może sprawdzić w internecie jaka jest prawda ! ............................... żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza - ich głupotą !
Marek2020.03.7 18:34
wiesz debilu, że ja jestem okradany, bo skąd są te pieniądze, ja uczciwie pracuję, i mnie nikt nie daje, to już wiem skąd są ci z gorszego sortu, ci co pracują debilu , żeby ten durny rząd mógł wydawać moje pieniądze, na margines społeczny, a zresztą , ty i tak niczego nie zrozumiesz
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.7 16:14
Właśnie wydalam ostatnie szare komórki. ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ I przygotowuje odbytnice. Satysfacja gwarantowana.
Pisbisters2020.03.7 16:16
Do moderatora Frondy : Czy może pan wezwać tych z długimi rękawami, bo tutaj na Frondzie jeden ma porażenie mózgowe i trzeba go izolować !!!
Eustachy2020.03.7 15:10
Każdy artykuł publikowany na frondzie (celowo z małej litery), w którym ubolewa się nad rzekomym hejtem wobec Andrzeja Dudy, to przykład niebywałej wręcz hipokryzji. Jako wyborca Konfederacji byłem świadkiem tego, jak Konfederacja, jej kandydaci, politycy, a nawet i wyborcy, byli przez frondę (znów celowo z małej) obrażani, obrzucani gównem i kalumniami. Wy podli PiS-owscy obłudnicy. Jeżeli wytykacie komuś hejt, to znaczy, że w swoim oku nie widzicie belki, a w czyimś to nawet źdźbło trawy.
Korwin i Braun to idioci2020.03.7 16:42
Idz słuzyc Putinowi i nie zawracaj głowy swoimi durnymi wpisami
Marek2020.03.7 18:47
a ty byłeś u spowiedzi?