31.10.15, 10:19

Histeria Szczerka: Oskarżam PiS o wprowadzenie Frondy na salony

„Ale to PiS wprowadziło do mainstreamu coś, co wcześniej było trzymane głęboko w lochu i co powinno tam pozostać: prymitywny nacjonalizm i religijny fanatyzm. PiS swoją nieodpowiedzialną retoryką otworzył puszę Pandory i wprowadził bestię na salony. A przez uchylone przez PiS drzwi wepchnęło się tych bestii więcej od LPR-u po Frondę, z których surrealistycznym programem i odjechanymi ideami trzeba było nagle zacząć poważnie dyskutować (...) I w końcu niepostrzeżęnie środek debaty publicznej przesunął się tak daleko na prawo, że  jej centrum - ku zaskoczeniu wszystkich - znalazło się między dwoma prawicami PiS-em i PO.  A na horyzoncie zaroiło się od Arturów Zawiszów, Marcinów Bosaków, Marianów Kowalskich, Tomaszów Terlikowskich i tym podobnej ekstremy” – oznajmia Szczerek.

A ten tekst więcej mówi o Szczerku i jego środowisku niż o debacie czy Polsce. A nawet mocniej on nic nie mówi o Polsce, bo zawiera masę przeinaczej i kłamstw. Znaczące jest jednak, że oni – co wynika jasno z tekstu, że dla nich trzymanie pewnych poglądów czy ludzi „w lochu” jest modelem debaty, a odmawianie rozmowy z nim normą (co mnie akurat nie zaskakuje, bo ogromna rzesza lewicowych autorytetów od dawna ze mną nie rozmawia, tym większy szacunek dla tych, którzy rozmawiają). I żeby nie było wątpliwości: z komunistami (nowymi i starymi) ich zdaniem rozmawiać można i trzeba, a ich poglądy nie są – broń nas Adamie Michniku – w żadnym razie skrajne, ani surrealistyczne.

Zabawne jest także to, że dopiero po tych wyborach Ziemowot Szczerek zauważył, że Polska nie jest knajpą dla lemingów, gdzie wszyscy myślą, jak on, i że nie składa się z samych bywalców klubów gejowskich czy innych miejsc, gdzie spotykają się liberalne elity, ale jest jednak dość tradycyjna. PO dopóki miała tego świadomość prowadziła w sondażach, a gdy uwierzyła w opowieści o tym, że Polacy chcą małżeństw gejowskich, adopcji dzieci przez pary lesbijskie czy in vitro dla każdego zaczęła dołować. Ale to niczego nie nauczyło ani Szczerka, ani jego nauczycieli. Oni nadal wierzą we własną propagandę, a gdy rzeczywistość okazuje się odmienna zaczynają histeryzować. I w sumie to bardzo dobrze, bowiem w ten sposób dobitnie pokazują, że z demokracją, wolnością słowa, a nawet z rzeczywistością ich myślenie nie ma nic wspólnego. Inna sprawa, że to akurat wiadomo od dawna, bowiem partie, które zaczynała się kierować widzeniem świata „Gazety Wyborczej” i jej akolitów nieodmiennie lądowały na drzewie. Ślepota i histeria nie sprzyjają bowiem ani polityce, ani kierowaniu samochodem.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2015.10.31 9:45
Kolejne pseudointelektualne wypociny wychowanego na GWyborczym nihiliźmie reżimowej tuby piszącej pod Michnikową tezę - żałosne
anonim2015.10.31 9:46
Toż to przecież jedna z głównych metod ( a jest ich wiele, oj wiele,) metod manipulacji uprawianej przez GW. przemilczać, odsuwać, " trzymać w lochu", karać ostracyzmem. Wystarczy pomyśleć o ilu ciekawych, czasem wybitnych twórcach milczy się w tym środowisku( nie nazwałabym go w żadnym razie salonem) ,,,, Ot choćby nominacje do Nike , ale nie tylko.... Kiedy wykraczasz poza linie( ideologiczne, obyczajowe, polityczne) wyznaczona przez to środowisko- stajesz się anonimowy, nie istniejesz. To metody rodem z czasów komuny....Ale...mnie to jakoś nie dziwi.
anonim2015.10.31 9:53
To Halloween za widoku, się zaczyna...? Bo straszące upiory z lochów "salonu" GW już z rana powypuszczano... Eh, "Miała być demokracja a tu każdy gada co chce", jak powiedział jeden z mędrców Europy...I jeszcze włazi gdzie chce. :-) No i "salon" tego przeżyć nie może...;-)
anonim2015.10.31 9:59
No to nareszcie zaczyna byc prawidlowo z tego co widze
anonim2015.10.31 10:00
Problem w tym, że redakcja Frondy daje sama i na własne życzenie broń do ręki swoim przeciwnikom, kompromitując się codziennie głupkowatymi artykułami, żenującymi błędami w tekstach i stylem tabloidów.
anonim2015.10.31 10:00
@Elffi +++ I po co oni o demokracji ciągle ględzą i ją wprost deifikują, jak z pluralizmem pogodzić się nie chcą... To są nie tylko metody rodem z komuny. To jest nowa komuna o "jedynie słusznej linii"
anonim2015.10.31 10:26
Gówbowarta skomli i płacze że rząd cofnie jej finansowanie :) i pięknie i cudownie patrzeć na to zdychanie w mękach :)
anonim2015.10.31 10:32
kors naprawdę mam niezły ubaw czytając twoje komentarze,chociaż to trochę smutne bo albo jesteś chory albo opętany,a jedno i drugie nie jest zbyt miłe ;))
anonim2015.10.31 10:55
@DDCR Jeszcze jest jedna najbardziej prawdopodobna ewentualność...;-) Kors to stary grasant piszący na obstalunek, pod kolejnym, zmienionym nickiem, za 60 groszy...(Chociaż za niektóre wpisy nie dałbym mu nawet 10 groszy...) Ale nie wykluczam Twoich podejrzeń...:-)
anonim2015.10.31 11:06
@DDCR Albo robi to społecznie ;)
anonim2015.10.31 11:43
Uwielbiam tę pianę ma ustach intelektualistów Michnika.
anonim2015.10.31 11:59
Byłoby dobrze droga Frondo, gdybyście trafili na salony, bo brakuje tam konkretu. Przy okazji, dostalibyście zapewne jakieś subwencje i może moglibyście skończyć z tymi megaupierdliwymi reklamami (nieraz trącącymi wręcz o pornografię - kontrolujecie to w ogóle?), które sprawiają, że nie da się Was czytać, bo przypominacie tabloid najgorszego sortu :( Na telefonie Waszego portalu nawet nie ma sensu otwierać :/
anonim2015.10.31 12:05
Wyborczej do ciemnego lochu zsyłać nie trzeba. Sama tam w tempie ekspresowym zmierza. Choć w jej wypadku to raczej jest niebyt. A artykuł jest po prostu humorystyczny. W ogóle pojęcie "salonu" jest dziwne - dla jednych jest to najelegantsze miejsce w okolicy, wypełnione 100% rozsądkiem, elegancją i kulturą, dla innych - czymś gorszym od zaniedbanego chlewika, gdzie ludzie z wielka kulturą, nożem i widelcem spożywają na wytwornych stołach zawartość wyciągniętą z koryta, zanieczyszczona odchodami i świńskim moczem. Bo jak nazwać dyskusję i refleksję kulturalna i elegancką w formie, ale chwalącą treści, które normalnemu człowiekowi kojarzą się z obrzydlistwem (pedalstwo), morderstwem (aborcja, invitro) i kolaboracją z wrogiem (gloryfikacja esbectwa i jaruzelskiego zaprzaństwa)?
anonim2015.10.31 12:17
Bez dotacji Gówniana padnie i dlatego wyją na potęgę...z bulu(Komuchowski)!
anonim2015.10.31 12:19
@Pokręć Słowo "salon" kojarzy mi się z tym domem w Szymbarku, gdzie to nie wiadomo co jest sufitem a co podłogą i gdzie normalnemu człowiekowi błędnik szaleje...;-)
anonim2015.10.31 13:29
Może ten atak na portal Fronda to wpływ ducha Halloween któremu ulegli zwolennicy wszelkiego lewactwa zarówno Bolszewizmu jak i Liberalizmu Kapitalistycznego oraz Socjalizmu Gender działającemu w UE. Znak opętania przez I władzę zła "słowo Kłamstwa" J. 8,44) Niewolnik Lucyfera zawsze naśladuje swego pana cezara z piekła /J.19,15) Stąd zawiść i zazdrość która rodzi frustracje i nienawiść niż ta elita Lucyfer tj. bracia masoni i towarzysze - inaczej myślących.
anonim2015.10.31 13:42
@TomaszJ- Ja za darmochę w życiu bym się tak nie wygłupiał.
anonim2015.10.31 15:35
Adaś, widać za bardzo wam bruździmy. Jesteśmy skuteczni przeciw wam, bo demaskujemy waszą obłudę i otwieramy społeczeństwu oczy. W waszych oczach to przestępstwo.
anonim2015.10.31 15:57
@tren Jeszcze PIS nie przeją władzę a już nazywasz frondę reżimową wspierającą władzę. Pocieszny jesteś, pozdrawiam.
anonim2015.10.31 16:20
No tak. Ledwo ten "halołin" się zaczął, już demony lewackiego Mordoru wypuściły Ziemowita Szreka .Uhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.......!!!
anonim2015.10.31 18:27
Nie wiem czy gazeta gw nadaje się do podcierania. Myślę, że miałbym problemy.
anonim2015.11.2 9:51
Dyzma przełknęliśmy bigos ,damy radę kotletom. Widać blisko jesteś rodziny Terlikowskich , że czujesz spocone sweterki ,może jakieś ukryte pragnienia? Pustka ubrana w garniturek pozostanie tak samo pusta.