02.07.14, 19:30fot. Wikipedia

Hofman: Zbyszek, bracie! Polska jest najważniejsza

Dziennikarka „Radia Zet” poruszyła w rozmowie z Adamem Hofmanem kwestię zjednoczenia prawicy. Na pytanie, co powie Zbigniewowi Ziobrze, Hofman odparł żartobliwie: „Zbyszek, bracie!”. Podkreślił, że sprawy Polski są dla Prawa i Sprawiedliwości najważniejsze; ważniejsze niż konflikty czy błędy z przeszłości. 

„I te sprawy Polski powodują, że Jarosław Kaczyński złożył poważną ofertę” – powiedział Hofman. Dodał, że sam nie chowa urazy do Ziobry, bo chodzi teraz o „najwyższy cel”. „Zachowujemy się propaństwowo. Mimo wszystkich grzechów i złych czynów, dziś najważniejsza jest Polska” – przekonywał Hofman.

Rzecznik PiS odniósł się też do demonstracji prof. Ryszarda Legutki, który nie wstał podczas odgrywania europejskiego hymnu w PE.

„Słuchanie Beethovena na siedząco to nic złego. Ja nie wiem, czy można mówić o hymnie Europy” – mówił Hofman.  „Czy na stojąco, czy na siedząco, ugraliśmy więcej niż Platforma Obywatelska w Parlamencie Europejskim – dodał, nawiązując w ten sposób do sukcesu Ryszarda Czarneckiego, który otrzymał stanowisko wiceprzewodniczącego PE.

bjad/gazeta.pl/radio zet

Komentarze

anonim2014.07.2 21:24
Dodajmy 14 wiceprzewodniczący, który otrzymał najmniej głosów i jest najmniej ważny pośród wice... No ale wielki sukces wiadomo ;) Nie chce mi się nawet przypominać co PiS mówił o Buzku gdy ten był przewodniczącym... Wtedy to było mało istotne stanowisko według nich ;) Można by też wyciągnąć słowa Pana Adama o Zbignieiw sprzed kilku miesięcy
anonim2014.07.2 21:27
@Prof. CzęstochowskiPoeta Plus A.Fotyga- przewodnicząca podkomisji bezpieczeństwa K Karski- kwestor i członek prezydium Europejskiego W kierownictwie innych komisji PE znaleźć mają się również europosłowie Tomasz Poręba i Dawid Jackiewicz. O częstochowska wkładaj okulary!!
anonim2014.07.2 21:28
"Zmiany jakie wprowadził rząd Jarosława Kaczyńskiego dały istotny impuls prorozwojowy dla polskiej gospodarki. To nie jest teza któregoś z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tak o polityce finansowej z lat 2007-2007 r. pisze... Jan Krzysztof Bielecki. Przewodniczący Rady Gospodarczej z kancelarii premiera Donalda Tuska przyznaje, że decyzje Kaczyńskiego uratowały Polskę przed skutkami kryzysu gospodarczego."
anonim2014.07.2 21:30
Trwa szczyt międzynarodowy z udziałem szefów dyplomacji Niemiec Frank-Waltera Steinmeier, Francji Laurenta Fabius, Rosji Siergieja Ławrowa i Ukrainy Pawło Klimkina. Po ostatnich skandalicznych wypowiedziach Radosława Sikorskiego, polityk nie został zaproszony na spotkanie.
anonim2014.07.3 11:15
Hofman to zakała PiS
anonim2014.07.3 19:34
Jakoś tak patrząc na posła Hofmana (i słuchając jego wypowiedzi, analizując głosowania) nie potrafię uwierzyć w "czystość intencji" - dla mnie tacy ludzie to są właśnie te "menty" które różnią partię od piwa (w piwie po postu idą na dno).