20.05.20, 16:27Fot. screenschot: Youtube - natemat.pl/YouTube - Rzeczpospolita TV

Hołownia o pomysłach Trzaskowskiego: Jak u Kononowicza

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia stwierdził dziś, że pomysł Rafała Trzaskowskiego o likwidacji TVP Info i „Wiadomości” wpisuje się w myślenie Krzysztofa Kononowicza: „zróbmy tak, żeby nie było niczego”.

Na słynnej konferencji prasowej w ub. niedzielę kandydat na prezydenta KO Rafał Trzaskowski oświadczył, że jako prezydent będzie starał wprowadzić daleko idące zmiany w mediach publicznych, dążąc m.in. do likwidacji TVP Info oraz „Wiadomości”.

Zapowiedzi te skrytykował dziś Szymon Hołownia w programie „Rzecz o polityce”:

-„To jest trochę takie myślenie o mediach publicznych w trybie, który proponował niedoszły kandydat na prezydenta z mojego rodzinnego miasta Krzysztof Kononowicz, to znaczy zróbmy tak, żeby nie było niczego. Ja uważam, że jak się idzie do polityki, to potrzeba mieć ze sobą nie tylko buldożer, ale trzeba mieć też pomysł, projekt i ekipę budowlaną, która będzie wiedziała, co chce uzyskać” – mówił polityk.

Jak ocenił, propozycje Trzaskowskiego to żadne rozwiązania. Zdaniem Hołowni trzeba od podstaw zmienić system mediów publicznych:

-„I nie usuwać Wiadomości, TVP Info czy kanałów informacyjnych z telewizji publicznej, tylko sprawić, żeby ludziom, którzy tam pracują, znowu opłacało się uczciwie relacjonować rzeczywistość, żeby wiedzieli, że rzeczywiście są niezależni, a nie są traktowani w sposób uprzedmiatawiający, tak jak dzisiaj PiS traktuje wszystkich. Przecież tak traktuje dziennikarzy mediów publicznych, ale też na przykład policjantów, co ostatnio bardzo wyraźnie widać, ale też i innych podległych sobie pracowników” – przekonywał.

Dodał też, że media publiczne powinny być finansowane za pomocą specjalnego funduszu misyjnego, opowiadając się przeciw ich prywatyzacji.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Starzec2020.05.20 23:35
I znowu ze swoimi kretyńskimi wyznaniami k.k.p.!
Tęczowa zaraza to zło !2020.05.20 21:59
Wart Pac pałaca !
katolicka kretynizacja polski2020.05.20 21:41
czaskowskiego dewianta ćpuna z poko leczyć i zamykać
Jan Radziszewski 2020.05.20 17:05
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.20 16:47
Jakiej chcemy Polski? Polski podzielonej, łamiącej elementarne zasady demokracji, szczującej przeciwko sobie obywateli, osamotnionej i wyszydzanej na świecie pod dowództwem żoliborskiego kurdopla?Czy może wolisz Polskę otwartą, tolerancyjną, uśmiechniętą, demokratyczną i silną pod wodzą Pana Trzaskowskiego? Wybór należy do nas.
lgbtowska kretynizacja polski2020.05.20 17:09
I wszystko to dzięki tow.Trzaskowskiemu. Propaganda jak za PRL
Jozek2020.05.20 20:10
Na pewno bez lewackich ruskich trolli jak Ty..
100 % racji2020.05.20 16:38
mina taka, jakby mu kotek do talerza zrobił Kinder niesPOdziankę kto z PO trzyma to, to o co nie prosił otrzyma