27.07.20, 20:55fot. yt/polsat news

Hołownia ostro do Budki: Na pewno nie przyłączymy się do Platformy Obywatelskiej

Po dość skutecznej kampanii politycznej i niemałym sukcesie w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia deklaruje założenie nowego ruchu społecznego. Na razie, podobnie jak to było w przypadku Kukiz'15, nie chce tego najwidoczniej nazywać partią.

Szymon Hołownia był dzisiaj gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News.

Na temat budowy ruchu powiedział:

- W ten piątek przedstawiamy jak dokładnie będą wyglądały pierwsze miesiące działania naszego ruchu. Pracujemy nad tym intensywnie. Dzisiaj w czasie kolejnych zebrań uświadomiłem sobie, że my jesteśmy dwa tygodnie po wyborach i my jesteśmy na takim etapie zaawansowania prac nad tym ruchem, nad naszym think tankiem, który się właśnie skończył praktycznie organizować również personalnie, bo u nas też jest think tank Strategia 2050, Ruch 2050 stowarzyszenie, a później jeżeli będą jakieś wybory, być może będziemy myśleli o jakiejś partii politycznej

W odniesieniu do współpracy z PO i Rafałem Trzaskowskim stwierdził:

- Na pewno nie przyłączymy się do Platformy Obywatelskiej, na pewno nie przyłączymy się do Koalicji Obywatelskiej, bo mamy swoją, autonomiczną tożsamość. Natomiast jeżeli Rafał Trzaskowski i to też wielokrotnie mówiłem, zechce zostać jeden w trzech osobach, czyli będzie prezydentem Warszawy, wiceprzewodniczącym Platformy i liderem jakiegoś nowego ruchu, to nie będzie nam na pewno po drodze z tym ruchem.

Dodał też:

- Natomiast jeżeli Rafał Trzaskowski i to też już wielokrotnie mówiłem, przyszedłby i powiedział, a będziemy o tym rozmawiać, słuchaj przejechałem w kampanii te samą trasę co ty, bo byliśmy w Polsce, rozmawialiśmy z ludźmi, ja już widzę, że to trzeba zrobić inaczej, zostawiam Platformę, zostawiam stare pomysły. Róbmy kompletnie nowe rozdanie, kompletnie obywatelskie. To wtedy to jest coś, o czym my możemy z ruchem rozmawiać

Słowa Hołowni są jednak patykiem na wodzie pisane, o czym mogliśmy się przekonać po pierwszej turze wyborów, kiedy początkowo deklarował, że pozostawi wyborcom decyzję wyboru kandydata w drugiej turze, a następnie oficjalnie poparł wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego.

 

mp/polsat news/fronda.pl

Komentarze

jula2020.07.28 10:01
Niech się żaba błota nie zarzeka.
gość2020.07.28 9:35
Trzaskowski i całe PO musi odejść w niebyt i POgodzić się ze sromotną przegraną. Ośmieszacie się tylko. Bo dość plucia na Polskę i Polaków. Jedyny cel PO to odebrać PiS-owi władzę, a następnie na nowo rozpocząć grabież Polski i Polaków. Mamy Trzaskowskiego dość!
Glaudiusman2020.07.28 8:08
Ale ten dzieciak czuje się ważny i jak patrzy z góry na różne budki. To akurat można pochwalić bo budki ani fircyki z PO są niepotrzebni Polsce patriotycznej. Oni do Reichu.
gregor2020.07.28 8:02
bbo po co przeciez jestescie jedno z tego samego namaszczenia
AVI2020.07.28 9:27
Pełna zgoda! Właśnie o to chodzi, żeby holownia był osobno i oszukani ludzie głosowali na kogoś nowego! PO i PiS już się "opatrzyły" i jest dużo naiwnych, szczególnie młodych, którzy chcą czegoś nowego dla samej zmiany. Po to właśnie wystawiono hołownię. Hołownia nawet krytykuje PO, zupełnie podobnie robił petru; podobnie był pompowany, już na pewno miał być premierem, był okres, kiedy Nowoczesna była wyżej PO! Różne szemrane interesy, obce agentury i rodzime służby mają swoje sposoby na demokrację i naiwnych ludzi. We Francji w ten sposób wybrano Macrona, u nas na razie się nie udało, ale próbują. Oby naiwni Polacy i ci, których skutecznie zmanipulowano i napełniono im mózgi i serca nienawiścią do PiS, NIE DALI SIĘ OSZUKAĆ! Hołownia nie ma pojęcia o polityce, jest tworem na wskroś ideologicznym, oby PiS udało się to pokazać, bo marionetka jako prezydent do nieszczęście dla Polski! PAD oskarżają, że jest marionetką Kaczyńskiego, co oczywiście prawdą nie jest, ale hołownia i trzaskowki to naprawdę groźne marionetki antypolskich sił. Nie widzą tego zmanipulowani Polacy, ale ci, którzy pociągają za sznurki dobrze wiedzą, co robią i prowadzą obrzydliwą łgarską propagandę, na która naiwni ludzie się nabierają.
Jan2020.07.27 23:10
Panie Hołownia, polityka to jest dla twardych facetów, a nie dla podesranych dzieciaków...
B-ba2020.07.27 22:01
Przyłączyć to się nie przyłączą, ale w razie czego utworzą koalicję antypis, do tego właśnie jest przeznaczony hołownia, podobnie jak wcześniej był petru. Skończy się pewnie tak samo, powstanie koalicja, a potem jedno ugrupowanie zje drugie, tylko tym razem może być tak, że ruch hołowni zje PO. A pociągają za sznurki i PO, i ruch hołowni te same siły, z tym samym programem przejęcia władzy, osłabienia i podporządkowania Rzeczpospolitej, chodzi o to żeby wystawić mniej skompromitowane twarze, a wyborcy niestety dają się nabierać, że będą głosować na coś nowego i lepszego, jednak to te same służby i ta sama obca agentura. MOże nawet gorsza, bo przecież hołownię i jego ruch ktoś finansuje, nie ma takiego zaplecza i dotacji jak PO. W interesie Rzeczpospolitej należaloby to finansowanie dokładnie zbadac. Nie rozumiem też, skąd miały pieniadze bojówkie, które jeżdziły za PAD, dlaczego tego nie zbadano? Mafie juz może tak nie hulaja po Polsce jak za rządów PO, ale obce służby nadal robia prawie wszystko, co chcą.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.27 21:26
Kombinuj Höjownia, kombinuj! może coś z tego wyjdzie, a jak nie, to się najwyżej rozpłaczesz...
`````2020.07.28 2:32
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Anonim2020.07.28 9:31
O prawdziwy kretyn się odezwał, czyli wściekłe szambo bąbelkuje! Widać, że otrzymało celny cios!
Anonim2020.07.27 21:12
Hołownia to POPIS. Uosobienie lewackoateistycznego fanatyzmu religijnego. OD lewackich, masońskich massmediów, czyli nic poza POPIS. Ta sama masońska ideologia i władza co POPIS.
B-ba2020.07.27 22:07
Co za bełkot.