21.10.19, 19:45Zdj. EPP, CC BY SA 2.0, Flickr

'Huzia na Józia' w Platformie? 'Młode wilki' podgryzają Schetynę

Nad liderem Platformy Obywatelskiej, Grzegorzem Schetyną zbierają się w ostatnim czasie czarne chmury. Ciężko się zresztą dziwić, skoro największa partia opozycyjna pod jego rządami przegrała najważniejsze wybory. Schetyna zbiera "manto" nawet od sprzyjających opozycji mediów. 

Wcześniej pisaliśmy o rewelacjach TVN i "Wyborczej". Również tygodnik Tomasza Lisa donosi, że platformiane "młode wilki" planują wysadzić Schetynę ze stołka. W szefa PO miała zwątpić nawet Ewa Kopacz. 

„Wtedy mówiłeś, że Ewa Kopacz jako człowiek honoru będzie wiedziała, co zrobić, i ja to zrobiłam. Ty doskonale wiesz, co powinieneś zrobić”-pisze "Newsweek", przytaczając słowa europosłanki PO. Z kolei rozmówca Renaty Grochal, znany poseł partii Schetyny ocenił, że wybory parlamentarne "zrobiły prawybory w PO".

"To nie jest przypadek, że Grzegorz Schetyna przegrał we Wrocławiu, w swoim mateczniku, z posłanką PiS z trzeciego szeregu.Nasi wyborcy chcą zmiany pokoleniowej. Do mnie od niedzieli dzwonią ludzie i mówią: Musicie mieć jaja, co macie do stracenia? Albo odsuniecie Schetynę od władzy w Platformie, albo się od was odwrócimy"-cytuje rozmówcę "Newsweek". Renata Grochal opisuje m.in. posiedzenie klubu PO we wtorek 15 października. Posłowie otrzymali SMS-y z zaproszeniem podpisane przez Grzegorza Schetynę, zamiast, jak zwykle szefa klubu czy sekretarza. Kiedy parlamentarzyści przyszli na miejsce spotkania, lidera PO tam nie było. 

"Grzesiek wystraszył się rozliczeń. (…) W gabinecie Schetyny gorączkowo szukali scenariusza ucieczki do przodu"-pisze "Newsweek".

"Gdy Schetyna naradza się ze swoimi ludźmi, kilkaset metrów dalej trwają konkurencyjne rozmowy tzw. frakcji młodych, która planuje przewrót w Platformie. (…) Dziś zobaczyli szansę na przejęcie partii. Rozmowy zaczęły się już w poniedziałek"-czytamy. Tak zwane "młode wilki", czyli tacy politycy jak Borys Budka, Rafał Trzaskowski, Krzysztof Brejza, Joanna Mucha etc., starły się ze Schetyną już w grudniu 2016 r. podczas kryzysu sejmowego. Teraz, jak pisze "Newsweek", frakcja chce przyspieszyć wybory na szefa PO. 

"Grzegorz Schetyna powinien podać się w tej chwili do dymisji i jeśli uzna za stosowne, to może wystartować w wyborach na przewodniczącego. Ale nie możemy czekać do stycznia. Przed nami nieprawdopodobnie trudna kampania prezydencka"-mówi Joanna Mucha. Okazuje się jednak, że nie tylko młodzi politycy PO nie są zadowoleni z przywództwa Schetyny. Informatorzy "Newsweeka" wskazują, że lider partii chciał "wszystko trzymać w ręku" w trakcie kampanii, zaś sztab PO praktycznie nie działał. Nawet Krzysztof Brejza, "odkąd został zaatakowany przez TVP, zajmował się wyłącznie sobą". 

"Na kampanię wydaliśmy 20 milionów złotych. Bardzo chętnie bym się dowiedział, na co poszły te pieniądze"-mówi informator z zarządu PO. Jak się okazuje, niezadowolona ze Schetyny jest również była premier, Ewa Kopacz, która podczas środowego posiedzenia zarządu partii w ostrych słowach wypunktowała lidera, odwołując się do jego honoru. 

yenn/Newsweek, Fronda.pl

Komentarze

Portofino2019.10.22 8:30
Niech ich wszystkich i mlodych i starych ch... strzeli.
nikt2019.10.21 20:41
Trwa walka , ofensywa z jednej i z drugiej strony pod wezwaniem przyszłorocznych wyborów prezydenckich . A kto wygra ? Ktoś zupełnie przypadkowy . I J. Kaczyński dozna takiego zaskoczenia i rozczarowania jak L. Wałęsa po zwycięstwie Stana Tymińskiego . Była wtedy druga tura . Tym razem też może być , ale niekoniecznie ku zadowoleniu Kaczyńskiego tak jak wtedy Wałęsy . Historia lubi się powtarzać . Sądzę więc , że niepotrzebnie prężycie muskuły . Kościół też niewiele pomoże , gdyż już prawie nikt nie słucha tego co tam ględzą z ambony . Większość przytaknie a robi swoje . Już nie te czasy , nie te czasy .
korwin to zwykły jąkała i błazen2019.10.22 0:19
Jeden ateista i pedał urwał sobie worek, wy ateiści nie wstyd wam co wasi bracia pedały i oszołomy wyczyniają?
Reytan2019.10.21 20:32
Schetynizm to nowy termin psychiatryczny określający chorobę tych, którzy są jeszcze przekonani, że POKO wygrało wybory 2019 !
Bizon2019.10.21 20:29
Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Na was się mówi obecnie oszołomy i debile ! Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Lech Keller-Krawczyk zyd homo pedofil2019.10.21 20:28
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata" ... Jest 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-genetyk "słowianszczyzny" 𝐧𝐢𝐤𝐭 (tu ma racje) żyje w tzw. lala land. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
KKK2019.10.21 20:25
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
JS2019.10.21 20:24
Zajadłością w zwalczaniu PiS i Prawicy przypodobał się swoim wyznawcom. Inny elektorat pogardził szczującą kampanią, w której nie wiele padło słów o rozwoju kraju, poprawie życia. Jak szczerzył zęby na Prawicę, tak teraz szczerzą zęby na niego za zmarnowanie kampanii wyborczej. Dobrze, że wybrali na szefa PO-KO kapitano Schetino. Pozdr.
Kochanka Popie\\305\\202uszki2019.10.21 20:15
Przez PiSiorów wstyd przyznawać się w Europie że się jest Polakiem! Wszyscy mają nas za oszołomów religijnych a Polskę za katolicki grajdół! Wstyd!!!
korwin to zwykły jąkała i błazen2019.10.22 0:17
Jeden ateista i pedał urwał sobie worek, wy ateiści nie wstyd wam co wasi bracia pedały i oszołomy wyczyniają?
Jana2019.10.22 8:27
Zawsze mozesz powiedziec,ze nalezysz do Boko Haram.
fdf2019.10.21 19:59
Czy Pis przejmie senat, czy dokona puczu?
Nowak2019.10.21 20:26
Dokona puczu lewacki szczochu !
ks. emeryt2019.10.21 19:47
„..Bestia - ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią, że będzie spustoszona..” Ap 17.12. Demony biorą się za łby i wzajemnie niszczą. To pocieszające. Świat szatana nie zna solidarności i miłości.