23.08.15, 16:07fot. Wikipedia

Imigranci muszą akceptować nasze wartości

Jego zdaniem w dzisiejszym świecie istnieje wola polityczna, aby zachować nierówności między krajami. To skutkuje biedą i ruchem migracyjnym.

Mówiąc o napływie migrantów, papieski dyplomata ostrzega też, że najtrudniejsze jeszcze jest przed nami. Nie wystarczy jedynie przyjąć uchodźców, trzeba też zadbać o ich integrację. Może się to okazać szczególnie trudne w wypadku imigrantów muzułmańskich – uważa abp Tomasi.

„Istnieje obowiązek udzielenia gościny, ale istnieje też prawo do zachowania własnej tożsamości. W tym wypadku przede wszystkim tożsamości chrześcijańskiej. Zwłaszcza w obliczu napływu imigrantów muzułmańskich, którzy mają szczególne problemy z zaakceptowaniem rozdziału religii od polityki. Ma to konsekwencje w ich integracji. Co robić w takiej sytuacji? Musimy powiedzieć, że są pewne podstawowe wartości, które trzeba zaakceptować. Jedną z tych wartości jest poszanowanie pluralizmu społecznego, rozdziału polityki i religii, przyjęcie normalnego procesu demokratycznego, aby umożliwić zgodne i konstruktywne współistnienie”.

Abp Tomasi zaznaczył ponadto, że współczesny świat zachowuje całkowitą obojętność względem prześladowania chrześcijan, tak jakby ich podstawowe prawa liczyły się mniej niż prawa innych ludzi.

Watykański dyplomata bardzo krytycznie ocenia też działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych, przy której jest obserwatorem. Zatraciła ona poczucie wspólnej odpowiedzialności i solidarności względem rodziny ludzkiej, a jej główną zasadą stał się bezwzględny indywidualizm, wolność pozbawiona odpowiedzialności. Przejawia się to między innymi w blokowaniu działań, które są niezbędne dla rozwiązania aktualnych problemów.

 

MT/Radio Watykańskie 

Komentarze

anonim2015.08.23 16:11
" Imigranci muszą akceptować nasze wartości" A kto ich zmusi ?
anonim2015.08.23 16:17
Rozwiązanie jest bardzo proste !!! Zamykać imigrantów w ściśle kontrolowanych obozach, niech tam pracują, zarobią sumkę na powrót. I tak - oni się dorobią, my na nich zarobimy i nie będziemy mieć przy tym problemów z rozrastającymi się dzielnicami czarnego rasistowskiego kryminału. Taki imigrant powróci do swojego kraju z pieniędzmi oraz fachem w rękach (lub głowie). Jeżeli taki imigrant będzie tupać nogami, że to rasizm, to natychmiastowo go należy odesłać z tego "rasistowskiego lądu". W ten sposób oni będą odsyłani do swojego kraju jako ludzie, którzy będą mówić w swoich krajach, że "tam to nic nie ma, nie ma po co tam imigrować" albo jako ludzie, którzy będą stanowić tkankę cywilizującą pozostałych swoich współplemieńców. Jeżeli oni tak lgną do Europy, to znaczy, że Europa piecze dobry chleb i nie można tego chleba rzucać im na pożarcie skoro oni pieką zły chleb - uciekają przecież przed nim.
anonim2015.08.23 16:18
Źródłem problemu, który uwiera Europę, to brak wymagania od tych imigrantów ścisłego wypełniania swoich obowiązków. A no tak... obowiązki zostały wyrzucone nawet z programu edukacji dla tubylczej ludności. No a co dopiero z takimi ciemnoskórymi chronionymi przez żydo-lewacką propagandę - ty mu nie narzucaj, bo cię skarzą za rasizm. A tym czasem.... czy przypadkiem nie jest rasizmem zabieranie rodzimym narodom, by hodować lepszych bo innych ? A no jest to 100% rasizmu. A czy Żyd, który propaguje w swoich gazetach "zabierać tubylcom, dawać lepszym" nie powinien dostać parę pał od policji i iść na sześć miechów za kratki ? -- O! To są źródła problemów z imigrantami, czyli dawanie Żydom sobie wmawiać, że jesteśmy gorsi. A won z takimi żydowskimi gośćmi !!!!
anonim2015.08.23 16:22
I to jest dobre pytanie enrque111 - kto ich zmusi skoro Rdzenni Europejczycy dali sobie wmówić, że są gorsi od innych ? Gdzie są służby siłowe złożone z rodzimy funkcjonariuszy, którzy by aresztowali siewców kultury antyeuropejskiej ? Czy nie czas ich już odesłać do Zesraela ?
anonim2015.08.23 20:21
Żadnych imigrantów stamtąd, WON!!!
anonim2015.08.24 4:06
a kto zmusi całe rzesze Polaków, którzy mają głęboko gdzieś "nasze wartości?" Na przykład takie, jak wolność i równość?