22.02.21, 19:57fot. flickr.com

Irak. Atak rakietowy na 2 tyg. przed pielgrzymką papieża

Jak informuje PAP, w Iraku, gdzie z pielgrzymką w dniach 5-8 marca udaje się papież Franciszek, doszło w dniu dzisiejszym do ataku rakietowego. Co może być niepokojące, rakiety spadły w obszarze silnie strzeżonym w tzw. Zielonej Strefie Bagdadu, stolicy Iraku.

W tej strefie mieszczą się ambasady i budynki rządowe. Jest ona także regularnym celem rakiet. Według władz amerykańskich i irackich ataki te są wspierane przez sąsiadujący od wschodu z Irakiem Iran.

Jak dalej informuje PAP, w wyniku tych ataków zazwyczaj nie ma ofiar śmiertelnych. Dzisiejszy atak jednak jest już trzecim atakiem rakietowym w Iraku w ciągu zaledwie tygodnia i wszystkie były kierowane na obszary, gdzie znajdują się żołnierze amerykańscy, dyplomaci i przedsiębiorcy.

W jednym z ostatnich ataków zginął co najmniej jeden nieamerykański cywil pracujący w siłach koalicji pod wodzą USA.

Papież podczas swojej pielgrzymi do Iraku ma natomiast odwiedzić miejsca, gdzie prowadzone są ciężkie walki z dżihadystycznym ugrupowaniem Państwo Islamskie, iracki Kurdystan i zniszczone ziemie chrześcijan.

Zaplanowane jest także spotkanie z ajatollahem Alim as-Sistanim, najwyższym szyickim duchownym w Iraku.

 

mp/pap

Komentarze

Monika2021.02.23 7:34
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89
Ira2021.02.23 11:25
Panienko, to ogłoszenie opublikuj na portalach randkowych.
chłopka2021.02.22 22:12
Piszą o tak mało istotnych rzeczach , a nie napiszą o katastrofie ekologicznej w Izraelu która wydarzyła się wczoraj . Największej w historii tego kraju . Boją się komentarzy ? No tak , Izrael ma być idealny . Już wszystkich zaszczepił , same dobre informacje . Tak jak w TVP . Same sukcesy za ich rządów . Brakuje pieniędzy na pomoc przedsiębiorcom , ale robią nowe propagandowe filmy . Robią Żydzi dla Polaków . Swojskie spaghetti westerny . Jeszcze kiedyś zajrzałam na TVP . Już się nie da .
matis892021.02.22 20:16
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik już się tam pcha bo za kadencji szatanisty Bidena na Bliskim Wschodzie ujawni się Antychryst ze swoim fałszywym pokojem za które świat będzie go wielbił. Bergoglio to Fałszywy Prorok Antychrysta.