08.12.19, 12:55screenshot Youtube - Telewizja Kablowa Koszalin / Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Jacek Żakowski: Nikt już nie chce bronić Platformy

Nie milkną echa wczorajszej debaty kandydatów Platformy Obywatelskiej w prawyborach przed wyborami prezydenckimi. Goście „Loży Prasowej” na łamach TVN24 nie szczędzili słów krytyki wobec PO.

Jak zauważyła Renata Grochal z „Newsweeka”:

A to była debata? Była żmudna i nudna. kandydaci nie różnili się od siebie niczym. Byłam zaskoczona że Jaśkowiak wszystkie swoje kanty stępił. Jeśli prawybory przeprowadza partia, to powinna być dyskusja między kandydatami, nie było starcia wizji”.

Dodała, że to Schetyna wygrał prawybory w PO, ponieważ w dalszym ciągu znajduje się na stanowisku szefa partii. Stwierdziła też wprost, że tak naprawdę prawybory są stratą czasu.

Łukasz Warzecha z kolei skomentował, że w dyskusji sprawniejszy okazał się Jacek Jaśkowiak, zaś Małgorzata Kidawa-Błońska z jej lapsusami językowymi była „strasznie słaba”. Jak dodał Warzecha:

To był kompletny dramat”.

Dramatycznie” kandydatka w prawyborach wypadła również według Andrzeja Stankiewicza z Onetu. On jednak stwierdził, że bardziej zawiódł go Jacek Jaśkowiak, który jego zdaniem tak naprawdę gra o szefostwo Po w Wielkopolsce oraz w zarządzie Platformy.

Ostry w ocenach był także Jacek Żakowski. Choć nazwał Kidawę-Błońską „fantastyczną osobą”, to stwierdził także:

Rzeczywiście jest dramat. Widać, jak wykrwawiła się Platforma Obywatelska”.

Dalej mówił też:

Ludzie mówią tak: PiS jest straszny, ale Platforma jest beznadziejna. Te symulowane prawybory tego nie przełamały. Już nikt nie chce bronić Platformy – to jest problem tej partii”.

dam/TVN24,Fronda.pl

Komentarze

Ziomek2019.12.9 8:06
Żakowski woli lewice i postulaty socjalne.
prognoza2019.12.8 14:48
Platforma się samozatapia, oby jak najszybciej się zatopiła.
B522019.12.8 14:15
będzie wylinka czerwonej szarańczy
PP2019.12.8 14:09
korwin dziurawa onuca, braun bosak dwa pęknięte walonki
YU2019.12.8 14:08
troll "Urszula" to zaropiała bladź bolszewicka
Urszula2019.12.8 19:30
Ale cierpisz, biedaku. Dobrze ci tak. :D:D:D Spoko, jeszcze trochę po was pojeżdżę, matoły.
WR2019.12.8 13:54
Degenerat bolszewicki z korzeniami Karlson alias Urszula o 15 nickach nie podsrywa pod Zakowskim. Wiadomo
Urszula2019.12.8 14:01
Karlson jest mężczyzną, a ja jestem kobietą. Czaisz czy nie wiesz jaka jest między nami różnica?
B522019.12.8 14:11
czyli towarzysze
realista2019.12.8 14:07
No, WR ! Puszka na spermę to rodzaj żeński !!!!
WR2019.12.8 13:53
Degenerat bolszewicki w korzeniami Karlson o 15 nickach nie podsrywa pod Zakowskim. Wiadomo
Urszula2019.12.8 13:58
Jesteś pewnie dodatni bo coś cie boli.
Konfederata2019.12.8 13:30
Powyżej same podszywy pisiorskiego trola.
Urszula2019.12.8 13:53
Zgadza się - jakoś tak w odstępie 1-2 minutowym typ wkleja te teksty. Szybki jest. :D
YU2019.12.8 13:58
jesteś bladzią bolszewicką od dawania duupy
Sariel2019.12.8 13:29
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!
PePe2019.12.8 13:28
PO to partia, która ponoć powstała, aby być alternatywą dla komunistów. Początkowo szło dobrze, bo komuniści zostali wyparci poza parlament. Ale po krótkim czasie PO skoncentrowała się wyłącznie na walce przeciwko innej partii politycznej – przeciwko PIS. Partia bez programu i bez pomysłu. Partia członków przygłupów plujących wulgarnym językiem, z jej przewodniczącym Schetyną, który pretenduje do miana politycznego debila. Ci nienormalni politycy PO uważają, że w ten sposób pozyskają elektorat wyborczy i przejmą władzę. Dlaczego mówimy, że to polityczni debile ? Bo nawet dzieci w przedszkolach nie pozwoliłyby sobie na takie myślenie. Jest to ewenement światowy, ponieważ nigdzie na świecie ludzkość nie zna takiego przypadku. Oni nawet nie zauważyli, że przez własną głupotę wprowadzili Zlew do parlamentu na własną zgubę ! Teraz w każdych następnych wyborach Zlew będzie rósł a PO będzie topnieć – do czasu aż utonie. A więc taka jest przyszłość PO-je-bó-w, a po prawdzie ich koniec !!!.
Iza2019.12.8 13:27
Sami się określili i sami przyznali, że są „h a ń b ą” polskiego parlamentu iX kadencji i wyborców, którzy na nich głosowali. Jachira namalowała litery, do pomocy doskoczyła Krzywonos i trzech innych PO-je-bów i stanęli w rzędzie, aby nam jasno pokazać kim są !!! To lewa strona w ławach poselskich. To humus polskiej włoszczyzny określił się jako „H A Ń B A”. Wszystko jasne ! Brawo jachira – jak dotąd najlepsza posełka PO-je-bów ! A zatem jeszcze raz: Cała lewa strona sejmu to H A Ń B A !!!
Laura2019.12.8 13:26
Ja bym chciała tej debaty jak najwiecej bo widok Kidawca jak sie jaka i nie potrafi nic powiedziec jest bezcenny nie lepszy debil Jaskowiak
Konfederata2019.12.8 13:25
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
mordechaj2019.12.8 13:24
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiśś, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
PiS nie sprosta kryzysowi2019.12.8 13:23
Tylko żeby się Adrian vel Maliniak nie rozczarował…
B522019.12.8 13:29
jak postkomuna była od 89 roku była cisza i spokój jak komuchom władza wyjechała z łap to jest jazda bez trzymanki Polakom się znudziło walenie w poroże
Urszula2019.12.8 13:56
Mosz recht. Porozumienie Centrum Kaczyńskiego to też komuna. Rządzili przeca. :D A inne prawiczki, ktore rządziły to też komuna. Kruca bomba - same komunisty w tyj Polsce.
B522019.12.8 14:03
temat przewodni cisza i spokój od 89 roku do teraz słucham anie kruca bomba same komunisty
Urszula2019.12.8 19:28
:D No kruca bomba cosik te komunisty pisowskie się odmieniły i drą ryja. A najbardziej, że nas rozliczą i wywiozą za Ural.Tam jeszcze nie byłam. Sorki, ale bawi mnie dzisiejsza radosna twórczość zdolnych inaczej wyznawców Kaczyńskiego. Powiem tylko tyle: w 2020 roku zabraknie, co było do przewidzenia, pieniędzy na 500+ Tak posała prasa.
BieS2020.01.11 14:21
Znów Tusk ukradł i zakopał? Odkopiemy!
Dominika2019.12.8 13:23
Puste gesty, puste słowa, puste serce, pusta mowa, puste, choć zacięte usta, pusty wzrok i głowa pusta, pusty program i projekty, do cna pustych stek inwektyw, pusty jazgot, próżne żale, krzyk, co treści nie ma wcale, puste groźby, puste miny, wielkie morze próżnej śliny, puste hasła, obietnice, wszystko puste – poza picem ! Słowem zero, nicość, próżnia – tym się w Polsce PO wyróżnia.”
Seth2019.12.8 13:21
Opozycja nie ma programu, ale ma życzenia: życzy Polsce jak najgorzej ! Trudno się dziwić członkom PO, którzy walczą o koryto, ale ci, którzy popierają jeszcze tych przestępców i najgorsze zło, to ciemnota części POgłowia polskiego społeczeństwa, których zaślepienie, głupota i nienawiść do wszystkiego co normalne jest zdumiewające !!!
PiSiory2019.12.8 13:27
Najniżej uposażeni emeryci i renciści mogą liczyć na podwyżkę rzędu 40 PLN.
Bizon2019.12.8 13:19
Yyyyy, yyyyy, yyyyyy, yyyyy płaczę, bo nikt już nie chce bronić PO-je-bów ! Ty żakowski, nie pieprz, że nikt ! Spojrzyj na Frandę, a zobaczysz ! Jako pierwszy jest Björn Karlsson za Szwecji, sł także inni PO-je-by jak Piotr Nowak, MirekT, Urszula, Zosia, Seth robaczek ................ a jest ich jeszcze w cholerę ! Niemniej widać, że zaangażowanie słabnie, wiara w Tuska brudnego szczura unijnego całkowicie osłabła, nadzieja w nowych kandydatach na kandydata zakończyła się komedią, posłowie PO określili się sami jako Hańba, sketyna schował się jak pies w budzie. Totalna polityczna patologia !!!
Urszula2019.12.8 18:42
Bizon, ty mnie nie nerwuj. Ja i PO? Chyba jesteś wczorajszy. Nie głosuję i nie stawiam na POPiS. Bo niby dlaczego. Toż to jedna mafia.Więc czemu miałabym bronić PO? Koń jaki jest każdy widzi i nikogo już nie ciekawi. No chyba, że pisowców, ale to pewnie z braku innych zainteresowań. :D
Mirek2019.12.8 13:15
Patologia Obywatelska nie ma już nikomu nic do zaoferowania ponieważ została odcięta od koryta . Skończyło się złodziejstwo i kończy się Patologia Obywatelska . Przypomnę że w ciągu 8 lat pod rządami Ryżego Polska została okradziona na 600 miliardów złotych . Taką sumę wymienił premier Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy . Z VAT-u ukradli 262 miliardy złotych . Z OFE 153 mld a do tego dochodzi jeszcze ponad 40 często wielomiliardowych afer . Poza tym każdego roku była sprzedawana często za bezcen jakaś część majątku narodowego . I jak powiedział kuglarz z Londynu Vincent : Piniendzy nima i nie będzie .
Maria Blaszczyk2019.12.8 13:45
Problem w tym, że pan Morawiecki jets kłamcą, co stwierdził nawet sąd. A Ty niewiele rozumiesz... Ale jeśli ukradli 600 miliardów złotych - to gdzie one są? Bo to nie jest suma, którą da się ukryć w skarpetce. No ale dobrze - 262 miliardy złotych to suma luki VATowskiej przez 8 lat rządów PO. Daje nam to 32,75 mld rocznie. Dużo. Ale sprawdźmy wysokość luki VATowskiej przez pierwsze 3 lata PiS - bo te dane mamy pełne. Ta wynosi 87 mld zł. Czyli 29 mld rocznie. Niby mniej, ale o 11%. Niewiele mniej ukradli. Do tego jakoś mało budujący jest fakt, że karuzelę VATowska podwładni pana kryształowego Banasia, kumpla gangsterów grożących ludziom piłą łańcuchową i gwałceniem córeczek urządzili sobie pod jego bokiem, w skarbówce. W przypadku OFE zmieniono zapis księgowy. To zupełnie coś innego niż ukradzenie. To tak, jakbyś przeniósł sobie pieniądze z konta oszczędnościowego w jednym banku na drugie i uznał, że sam się okradłeś. Jeśli chodzi o afery, to i tak te PiSowskie biją POwskie na głowę. Albo nawet te POwskie okazują się takimi więcej PiSowskimi,Jak np. afera stoczniowa. A pan Vincent powiedział to, co powiedział, w czasie największego kryzysu dospodarczego, jaki widzieliśmy. Pamiętasz? Wiele krajów stało na krawędzi bankructwa, miliony ludzi potraciło domy i oszczędności życia, zatrudnienie spadło w niektórych sektorach o kilkadziesiąt procent.
Urszula2019.12.8 13:51
Eeee, szkoda tego komentarza. PiSdzielcy wyznają zasadę pewnego karła: nikt nam nie wmówi, ze czarne jest czarne, a białe jest białe. Co byśmy nie napisali to oni i tak swoje: ukradli 200, 500. 800 mld. I sumy rosną w zależności od poziomu intelektu tych tytanów pisowskich. Szkoda dla nich klawiatury na tłumaczenie.
BieS2020.01.11 14:15
Te piniądze są zakopane a Tusk nie wie gdzie. PiS to już dkopuje a te twoje żałosne konfabulacje nikogo już nie ruszają i jeszcze do tego wszystkiego Partia Oszustów już się kończy.
Zygfryd2019.12.8 13:11
Proces gnilny skorumpowanej PO juz dawno rozpoczęty w końcu skończą się i dla niej pieniążki i popierająca PO szczujnia TVN tez robi się monotematyczna antypolska antypatriotyczna zlaicyzowana zaklinanie rzeczywistości tez ma swoje granice bo Polakom i Polsce żyje się wyraźnie lepiej na czele z rodziną którą chroni PIS i tak trzymać dziekuje.
Marian2019.12.8 13:04
Wiec niech spoczywa w pokoju wiecznym.Amen.