18.07.21, 16:36Zdjęcie ilustracyjne

Jak korzystać ze stron, dzięki którym sprawdzisz kto dzwonił?

Gdy widzimy na swoim telefonie, że dzwoni nieznany numer zastanawiamy się kto to może być. Teraz już nie musisz się tylko zastanawiać. Możesz wygodnie sprawdzić kto dzwonił na stronach do tego przeznaczonych. A ich wybór jest ogromny. Zajmie to tylko chwilkę, a pomoże uchronić się przed niechcianymi rozmowami. Aby dowiedzieć się jak znaleźć odpowiednią stronę i jak z niej korzystać sprawdź poniżej co dla ciebie przygotowaliśmy.

Jak znaleźć odpowiednią stronę?

Wybór stron, na których sprawdzisz kto dzwonił jest ogromny. Aby znaleźć taki serwis wystarczy wpisać w przeglądarce „kto dzwonił” a pokaże nam się wiele adresów, z których możemy skorzystać. Strona odpowiednia to taka, która jest popularna i odpowiada indywidualnym potrzebom. Ale dlaczego musi być popularna? Jeśli taka jest to oznacza to, że wiele osób z niej korzysta, więc znajdziemy tam wiele informacji. Oprócz tego prawdopodobieństwo, że strona okaże się fałszywa jest minimalne, a wręcz zerowe.

Jak korzystać z takich stron?

Korzystanie z takich stron jest banalnie proste. Na pewno każdy sobie z tym poradzi. Jedyne co musimy zrobić to wpisać w odpowiednim miejscu na stronie numer, który chcemy sprawdzić. Po zrobieniu tego wyświetlą nam się wszystkie dostępne informacje, między innymi to czyj to nr oraz czy jest on negatywny, pozytywny czy neutralny.

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo słyszy się o oszustwach dokonywanych przez telefon. Dlatego żeby się przed nimi, chociaż częściowo, chronić należy sprawdzać nieznane numery, szczególnie jeśli numer wydaje się nam podejrzany. Oszuści dzwonią nie tylko z polskich numerów, ale także zagranicznych. Musimy więc bardzo uważać, aby nie stać się ofiarą takiego oszusta. Mogłoby to skutkować tym, że nasze dane czy pieniądze trafiłyby w nieodpowiednie miejsce.

Jak postępować z nieznanym numerem?

Jeśli nie czekasz na żaden ważny telefon z urzędu, banku czy innej instytucji to warto po prostu zignorować takie połączenie. Następnie warto wejść na stronę, która jest do tego przeznaczona i sprawdzić kto dzwonił. Jeśli już to zrobisz to podejmij decyzję czy chcesz, aby ten numer dalej mógł się z tobą kontaktować. Jeśli sobie tego nie życzysz to po prostu zablokuj dany numer telefonu. Uniemożliwi to dalsze próby kontaktu z tobą z tego numeru.

Komentarze

Esteban2021.07.23 22:34
Najlepiej zablokować w swoim telefonie opcję pokazywania swego numeru innym. Trzeba walczyć z ubecką propagandą aby pokazywać swój numer telefoniczny. Duża część społeczeństwa ulega tej propagandzie i później ma kłopoty z niechcianymi ofertami od prostytutek, handlarzy i innych takich, nie mówiąc już o bezprawnej inwigilacji swoich kontaktów.
janton2021.07.20 20:56
to może wyjaśnić tylko wicepremier ds. spraw bezpieczeństwa któremu ochrona i służby nawet info z internetu drukują hahahahahhahaah
Pegasus w CBA2021.07.19 9:09
"CBA kupiło system Pegasus, jeden z lepszych systemów informatycznych służących do inwigilacji. Co więcej, możliwym źródłem finansowania zakupu jest Fundusz Sprawiedliwości. Warto zadać sobie od razu pytanie, czy to w ogóle zgodne z prawem? O ile podsłuchiwanie obywateli jest w pewnych okolicznościach zgodne z prawem, o tyle większe wątpliwości budzi sam zakup. Jednym z najlepszych współczesnych systemów pozwalających na dobranie się do zawartości telefonu obywatela jest system Pegasus. Program jest niewykrywalny, do tego potrafiący autonomicznie zacierać po sobie straty. Został opracowany przez byłych oficerów izraelskiego Mosadu. Jest reklamowany, i projektowany, jako system do przeciwdziałania przestępczości. Zwłaszcza tej najbardziej niebezpiecznej – terroryzmowi, handlowi ludźmi. Oczywiście, tyle teoria. W praktyce władze poszczególnych państw mogą znaleźć nieco bardziej niestandardowe zastosowania. Skąd w ogóle wiadomo, że system Pegasus jest używany przez polskie służby? Wyszło to na jaw przypadkiem. Dziennikarze tvn24 natrafili na ślad przeglądając raporty Najwyższej Izby Kontroli dotyczące wydatkowania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Okazało się, że beneficjentem jest także Centralne Biur Antykorupcyjne – i to na niemałą kwotę, bo 25 milionów złotych. Do tego dochodzi następne 8 milionów na wdrożenie systemu po jego zakupie. Fakturę opisano jako „zakup środków techniki specjalnej służących do wykrywania i zapobiegania przestępczości”. NIK ten wydatek zakwestionował, uznając go za sprzeczny z co najmniej kilkoma ustawami."
Anonim2021.07.19 0:46
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553