17.09.19, 14:28Zdj. Twitter/Rafał Trzaskowski

Jak nie idzie, to nie idzie! Usterki na nowo otwartych stacjach metra

Niedziałające ruchome schody, zepsuta winda, pęknięta szyba przy schodach- oto krajobraz po hucznym otwarciu trzech nowych stacji metra na Pradze Północ i Targówku. Jakby tego było mało, na dojeździe do metra powstały olbrzymie korki. 

Prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski chwalił się w niedzielę spełnieniem obietnicy swojej poprzedniczki, okazuje się jednak, że przedwcześnie. Już tego samego dnia pękła wielka płyta przy schodach. 

O usterkach na nowo otwartych stacjach metra poinformowała przychylna opozycji "Gazeta Wyborcza".

"Widać, że została uderzona kilkanaście centymetrów nad ziemią. Od tego miejsca promieniście rozchodzą się pęknięcia"-pisze dziennik o pękniętej płycie przy schodach. Rzeczniczka Metra Warszawskiego, Anna Bartoń tłumaczy, że usterka jest wynikiem aktu wandalizmu, do którego doszło pierwszego dnia funkcjonowania nowych stacji i który został już zgłoszony na policję. 

W poniedziałek na jednej ze stacji zepsuły się również ruchome schody. Jak ponadto zaznacza "GW", "przy wejściu na stację w miejscu pęknięcia szyby i w niedzielę, i w poniedziałek od samego rana przypiętych było dużo rowerów". Okazuje się, że pasażerów korzystających z rowerów miejskich jest więcej niż przewidzieli projektanci metra i terenu nad stacją, stąd rowery zajmują każdą wolną poręcz czy słupek. 

"Korki na dojeździe do metra były do przewidzenia, ale skala zaskoczyła chyba wszystkich. Jeszcze przed godz. 8 stanęła ul. Radzymińska na odcinku od Młodzieńczej do Trockiej. To efekt wieloletnich zaniedbań inwestycyjnych w tej okolicy. Jednopasmowa Trocka to jedyny dojazd do stacji metra, bo zamknięta dla ruchu prywatnego jest ul. św. Wincentego, której poszerzenie odkładane jest od kilku dekad. Przez lata zapewniano także, że w dojeździe do metra pomoże wybudowana ul. Nowotrocka łącząca Wincentego z Pratulińską i gen. Rozwadowskiego. Ratusz jednak od dziesięcioleci nie potrafi zrealizować tej inwestycji"-wskazują dziennikarze "Wyborczej". Co gorsza, korki zwiększą się, gdyż większość autobusów jadących Radzymińską od strony Marek będzie teraz skręcać w Tocką, aby zakończyć trasę na pętli nieopodal metra. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

bezlitosny internauta2019.09.18 17:42
Jak jak tam idzie remont kolejowej "siódemki" ? Bo pisowskie PKP PLK twierdzi, że "po jednym torze" ruch pójdzie z Lublina do Dęblina już na przełomie września i października: https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/nowy-przystanek-lublin-zachodni-przyblizy-kolej-mieszkancom-93545.html Tymczasem wczoraj widziałem, że do końca budowy wiaduktu nad Diamentową w Lublinie ciągle jeszcze dalej niż bliżej.
nn2019.09.18 11:50
To cud, że tym razem im gów..o nie wypłynęło!!!!!!!!!!! Szambo wszak to ich specjalność.
anonim2019.09.18 9:56
Po co metro w Warszawie na Pragę? Przecież mamy metro w Berlinie. Przez tunel metra na Pragę powinien być przeprowadzony kolektor ściekowy z lewactwa (lewostronna część Warszawy) do oczyszczalni Czajki skoro nie można pobudować oczyszczalni po lewackiej stronie Wisły.
A kiedy Marian ze schodów spadł2019.09.18 0:01
Jak rządził #Kaczyński (Lech) wszystko szło w PiSdu.
Po2019.09.17 21:16
Usterki w panstwie pisdu ?
Onegdaj2019.09.17 18:49
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
J.P2019.09.17 16:46
Tak zawsze jest przy większych inwestycjach. Ale wielkie HALO mozna zawsze zrobić. Otwierane przez PiS kawałki autostrad również mialy usterki.
Gość2019.09.17 15:44
Biedny, małostkowy portalik. Szkoda że pisowskich inwestycji tak nie opisujecie. Ale czemu się dziwić, jak za pisu inwestuje się tylko w kościół i patologię.
Andrzej2019.09.17 16:42
Też się zgadzam że to żenujące. Ale czego się po frondzie spodziewać?
Antoni2019.09.17 15:43
To wina Tuska
Cogito ergo sum2019.09.17 15:33
Pechowa władza i nie ma co się cieszyć z ich potknięć. Oni się wyżywią. Chodzi o mieszkańców, których te plagi egipskie dotykają.
Marysia2019.09.17 16:00
Jak widać mieszkańcy chcą tego skoro takich wybierają, może być kukła aby nie PIS, to choroba.
Niejestemrobotem2019.09.17 16:37
Widać mieszkańcy wolą, żeby coś budować, nawet jeśli połowę trzeba będzie naprawiać, nawet jak będą jakieś na tym przekręty, niż żeby nie było nic budowane, oprócz pomników JPII i Lecha Kaczyńskiego. A takie są alternatywy.
Niejestemrobotem2019.09.17 15:33
Serio? Artykuł o takie drobiazgi? Do naprawy w kilka dni i zapewne na koszt wykonawcy. Jakby to były jedne z najpoważniejszych problemów Polski i Warszawy, to byłby to kraj mlekiem i miodem płynący. Ale cóż, trzeba się czepiać i siać propagandę.
Jahu2019.09.17 15:42
szambo Trzaskowskiemu pomóż naprawić bo zima tuż tuż..
Marysia2019.09.17 15:59
Pałac Stalina remontowali 5 lat, firma zbankrutowała, szukają innej-remont ma potrwać jeszcze 5 lat, na razie w "remontowanej" Sali Kongresowej hula wiatr. Czyli remont potrwa dłużej niż budowa.To nie są drobiazgi- to wielkie problemy Ratusza i całego tego towarzycha POKO. Marnują nasze podatki, nie mają pojęcia o niczym. To co się teraz w Warszawie wyprawia to jest makabra, bród,smród szamba z Wisły, Metro -bubel, Czajka -bubel co jeszcze?
Niejestemrobotem2019.09.17 16:20
Ten remont to raczej problem ustawy o zamówieniach publicznych, a nie ratusza, inne samorządy też mają takie problemy. I ok, tu się zgodzę, że PO powinna była to poprawić, ale to kwestia rządu, a nie samorządu. Obecnie zresztą rządzi PiS, jak się przekonali, że za PO wyszły niedociągnięcia ustawy, to mogliby to poprawić, ale cóż. Oni widać nie chcą poprawiać, żeby było dobrze, to za mało widowiskowe. Czajka, fakt, wyszedł problem i należy go naprawić. A z metro co jest nie tak? Poza drobiazgami?
Lennon2019.09.17 15:21
Boszsz, jak wspaniale było za prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. Nie było metra, więc nie było się do czego tłoczyć. Gówno z całej wschodniej Warszawy lało się od lat do Wisły, więc ciężko to było nazwać katastrofą ekologiczną, tylko stanem zastanym. No ale fuksem Żoliborz jest w innym miejscu i nie śmierdziało.
Marysia2019.09.17 15:52
Trolle POKO nawet zmarłym nie darują aby tylko obronić tych dla których tyrają za marne grosze. Przyjdzie Trzaskowski to ci da 20 groszy, tyraj dalej.Prezydent Kaczyński pozostawił po sobie wiele obiektów- nie ma AWARII, a tu bubel, za bublem za miliardy. Teraz 5 lat remontują Pałac Stalina, znowu miliardy pójdą. Jedna firma zbankrutowała, następnej brak. Remont potrwa dłużej niż budowa. Ot cała nieszczęsna trupa POKO.
anonim2019.09.18 9:44
Bredzisz Leon. Widać od razu, że nie jesteś Warszawiakiem. Oczyszczalnia Czajki jest po Praskiej stronie Wisły i działa już od lat 90 tych. Praga jest jak wiadomo po wschodniej stronie Warszawy. Jeżeli chodzi o przekop pod Wisłą do oczyszczalni (Lewostronna część Warszawy - lewactwo do 2012 nie miało połączenia z oczyszczalnią więc srało do Wisły) Przekop pod Wisłą kosztował ratusz tyle ile wcześniejsza oczyszczalnia Czajki.
Jahu2019.09.17 15:01
Wszystko co za Peło wybudowane to h.... d..... i kamieni kupa... i oni dobrze o tym wiedzą. szklane wieżowce w Warszawie też się już sypią, właśnie lecą szyby z okna Hotelu InterContinental..Trzaskowskiemu taśmy braknie, żeby to wszystko pokleić.