02.01.18, 15:50zdj. screen Youtube/Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Jaki czeka na gratulacje od Gronkiewicz-Waltz! 'Udało się, wygraliśmy z handlarzami roszczeń!'

"Wygraliśmy z ratuszem i handlarzami większość sporów prawnych, w tym najważniejszy przed NSA o miejsce komisji w polskim systemie prawnym. To spowodowało, że nie da się już napisać historii prawa administracyjnego bez komisji"- mówi wiceminister sprawiedliwości i szef Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, Patryk Jaki w wywiadzie udzielonym "Polsce The Times".

Polityk podsumowuje miniony rok, a także odpowiada na zarzuty mediów nieprzychylnych obecnemu rządowi. Czym jest działalność Komisji Weryfikacyjnej? W ocenie wiceministra Jakiego, możemy mówić o wielkim sukcesie środowisk, które od lat walczyły o to, aby ktoś zajął się dziką reprywatyzacją i pokrzywdzonymi w wyniku tego procederu, 

"Po pierwsze, wygraliśmy z ratuszem i handlarzami większość sporów prawnych, w tym najważniejszy przed NSA o miejsce komisji w polskim systemie prawnym. To spowodowało, że nie da się już napisać historii prawa administracyjnego bez komisji. (…) Po drugie, na dziewięć naszych ostatecznych decyzji pięć nieruchomości jest w księgach wieczystych miasta"-wyliczał przewodniczący Komisji. Jak dodał, nikt nie spodziewał się tak dużego sukcesu, a sama prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała złożyć Jakiemu gratulacje, jeżeli uda mu się przywrócić miastu stołecznemu majątek. 

"Udało się! To jest gigantyczny majątek, który przywróciliśmy miastu."- podkreślił Jaki. 

"Naprawdę na mnie nie działają rozmowy autorytetów w TVN. Wiem, po co poszedłem do polityki. Chcę reformować Polskę. Wierzę, że nasze państwo nie musi być żerem dla silnych grup interesów"- zaznaczył wiceminister w rozmowie z "Polską The Times". 

yenn/Polska The Times, Fronda.pl