20.09.16, 16:40

Jakie interesy prowadzi syn Tuska?

Co na gdańskim lotnisku robi syn Donalda Tuska Michał Tusk? 

Syn byłego premiera Donalda Tuska nadal współpracuje z gdańskim lotniskiem im. Lecha Wałęsy – informuje „Super Express”. Według dziennikarzy tej gazety jego nowa firma GDNexpress zajmuje się przewozem osób. Sam Michał Tusk jest w trakcie rozwiązywania umowy o pracę z portem lotniczym.

Firma Michała Tuska, która specjalizuje się w ekspresowych przewozach na trasie między Bydgoszczą a gdańskim lotniskiem, powstała rok temu. Pierwszy bus wyjechał w trasę pod koniec czerwca.

GDNexpress korzysta z dworca na terenie portu lotniczego na takich samych warunkach, jak wszyscy inni przewoźnicy, którzy dowożą do gdańskiego lotniska pasażerów spoza obszaru Trójmiasta. Za korzystanie z dworca nie są pobierane miesięczne opłaty od żadnych przewoźników. A z dworca korzysta 11 firm przewozowych.

Kiedy firma Michała Tuska rozpoczynała działalność, był jeszcze na lotnisku koordynatorem do spraw linii lotniczych. Teraz Michał Tusk jest w trakcie wypowiedzenia umowy o pracę.

„Super Express” przypomina, że w 2012 r., kiedy wybuchła afera Amber Gold, Michał Tusk pracował na gdańskim lotnisku jako specjalista. Jednocześnie podjął wówczas współpracę z OLT Express, firmą oskarżonego w aferze Marcina P.

za: tvp.info