07.11.14, 07:56Jakub Szymczuk (fot. Facebook)

Jakub Szymczuk: Wiplergate czy Policegate?

Ważny głos w sprawie sprawy posła Przemysława Wiplera zabrał fotoreporter „Gościa Niedzielnego” Jakub Szymczuk. Kuba rok temu wrzucił na swój mikroblog fotografie pobitego parlamentarzysty, które wywołały niemałe emocje wśród internautów. Szymczuk apelował jednak o spokój i powściągnięcie się z ferowaniem wyroków aż do momentu ujawnienia przez policję nagrań z monitoringu.

Fotoreporter spotkał się z falą krytyki, bo przecież dla większości dziennikarzy, a przede wszystkim dla samego ministra Bartłomieja Sienkiewicza, sprawa była jasna – to Wipler zaatakował policjantów, pobił nawet funkcjonariuszkę.

„Jeden z publicystów nawet zwyzywał Wiplera od frajerów... Teraz oglądając główne telewizje informacyjne, nagle - mają wątpliwości No przecież nagranie mogło być zmontowane, właśnie słyszę z telewizji... błagam!” - pisze dziś na swoim mikroblogu Szymczuk.

Kuba zastanawia się ponadto,dlaczego tak wielu dziennikarzy nie trzyma się standardów. Dlaczego nie poczekali z komentowaniem sprawy do ujawnienia nagrań z monitoringu?

„Po raz kolejny przekonuję się, że Policja nie jest instytucją godną zaufania - bo najzwyczajniej w świecie kłamią zawsze wtedy kiedy jest im to na rękę. Smutne. Sporo osób dziwiło się również, że Poseł Wipler dał sobie zrobić te zdjęcia - faktycznie z punktu widzenia politycznego PRu było to strzałem w kolano ale patrząc na to z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że była to szczera i rozpaczliwa próba zakomunikowania opinii publicznej, że doszło do karygodnego naruszenia prawa i przekroczenia wszelkich uprawnień ze strony policji - a zwłaszcza tej niewyżytej policjantki, która się żaliła, że ją pobito” - pisze Szymczuk na Facebooku.

Na koniec fotograf dodaje, że dla niego fakt, iż Wipler zgodził się na zrobienie tamtych zdjęć, było wskazówką, że mówi prawdę.

M/Gosc.pl/Jakub Szymczuk-Mikroblog Fotoreportera

Komentarze

anonim2014.11.7 8:23
Żyjemy w państwie bezprawia, jeszcze wczoraj TVP powielała kłamstwa policji. To musi się skończyć, o ile Rodacy ponownie nie wybiorą dipola z resztą partii zamkniętego układu.
anonim2014.11.7 8:32
Nie macie racji!!! Posłuchajcie co ten ten temat mówi mówił wczoraj Zbyszek Ziobro. Policjant musi mieć respekt i nie chce żyć w kraju, gdzie pijany osiłek będzie mówił policjantowi co ma robić. W stanach za taką interwencję zostałby potrkaktowany znacznie brutalniej.
anonim2014.11.7 8:38
Przed chwilą Wipler szarpał się z tym pedałem, Biedroniem.
anonim2014.11.7 8:39
Patriota5(?) "pijany osiłek" to niby Pan Poseł Wipler ?? Nie pij kiedy piszesz. A to walenie pałą gdzie popadnie przez policjantkę tez jest dla ciebie w porządku ? Aha, wtedy kiedy bija innych, ale nie bój się, ty też możesz oberwać i wtedy klepki wrócą ci na swoje miejsce. :-)
anonim2014.11.7 8:55
A przy okazji nic nie wiesz o prawach policji w USA. Przeczytaj książkę Wojciecha Cejrowskiego "Wyspa na prerii", a dowiesz się, jak to naprawdę jest. Zdziwisz się mocno, a przy okazji odkryjesz, jak gnojeni (przepraszam za określenie) jesteśmy w naszej Ojczyźnie.
anonim2014.11.7 10:23
Troszkę to było podejrzane, iż taki prawicowiec jest na "ty" z pedziem. A ja lubię Wiplera.
anonim2014.11.7 23:19
@Wojo "Przeczytaj książkę Wojciecha Cejrowskiego" No tak, jak Bezwizowy Ekwadorczyk Cejrowski coś napisał, to to musi być prawda.