18.05.20, 09:50

Jan Bodakowski: Facebook banuje za linkowanie do artykułu na Frondzie

Facebook jest faktycznym monopolistą jako portal społecznościowy. Pozycja monopolisty wiąże się nie tylko z gigantycznymi dochodami, ale również z obowiązkami – wodociągi, kanalizacja, elektrownia, transport publiczny, czy internetowi monopoliści nie mogą odmówić swoich usług, bo klienci nie mają innej możliwości niż korzystanie z oferty monopolisty.

W sytuacji, gdy przedsiębiorca nie ma monopolu (jest drukarzem albo cukiernikiem i jest wielu innych drukarzy czy cukierników) ma prawa odmówić świadczenia usług, bo klient ma zawsze możliwość skorzystania z usług innych przedsiębiorców.

Monopolista nie ma prawa dyskryminować z powodów politycznych preferencji swoich użytkowników. Niestety nasze władze niezbyt angażują się w obronę praw konsumentów i nie potrafią skutecznie wymóc na Facebooku przestrzeganie praw polskich konsumentów, co amerykańska korporacja wykorzystuje do faktycznego niszczenia swobody wypowiedzi w naszym kraju, poprzez odbieranie prawa wypowiedzi internautom o konserwatywnych, katolickich, patriotycznych czy prawicowych poglądach (tolerując równocześnie lewicową i antykatolicką mowę nienawiści).

Przykładem odbierania wolności słowa Polakom przez amerykańską korporacje są bany, blokady i inne formy cenury, której ofiarami na Facebooku są polscy internauci. Ilustracją facebookowej cenzury jest ban za publikację linku do artykułu Frondy. Ban za wpis zawierający tylko tytuł artykułu i jego adres internetowy, wpis niezawierający żadnej zachęty do przemocy. Artykułu, dodajmy, opartego na informacji zawartej w tekście „Polska homofobem Europy. W całej Unii żadne państwo nie traktuje obywateli LGBTI gorzej” z antyPiSowskiego portalu Na Temat (autorstwa Marty Nowak).

Facebook zbanował za linkowanie do artykułu „Kolejny sukces Polski. Jesteśmy mistrzem Europy w homofobii”. W artykule tym nie ma kłamstw ani nawoływania do przemocy. Artykuł informuje, za antyPiSowskim portalem tylko o tym, że według „międzynarodowego rankingu równouprawnienia osób LGBT w Europie, Polska oficjalnie spadła z przedostatniego na ostatnie miejsce w całej Unii Europejskiej”.

Lewicy może się nie podobać oczywiście to, że autor artykułu cieszy się z tej informacji, ocenia ją za sukces Polski, uznaje, że awersja wobec szkodliwych dla zdrowia zachowań seksualnych jest z powodów epidemiologicznych uzasadniona, przypomina o nadreprezentacji gejów wśród sprawców pedofilii. Opinia autora tekstu z Frondy nie zawiera jednak żadnej pochwały przemocy czy nawoływania dyskryminacji (bo nic takiego w wymiarze społecznym w Polsce nie ma miejsca).

Czy jest w tym coś niestosownego? Nie, ludzie mają prawo do odmiennych ocen. Różne zjawiska mogą być przez jednych oceniane pozytywnie a inne negatywnie (jedni pozytywnie mogą oceniać homoseksualizm czy religijność, a inni negatywnie). Karanie ludzi za wyrażanie swojej opinii to praktyka z repertuaru komunistów czy nazistów. Tym bardziej, że w artykule nie ma żadnych zachęt do fizycznej przemocy wobec gejów czy odbierania komukolwiek praw obywatelskich, czy wolności.

Wolność słowa jest podstawą demokracji. Niestety, dziś amerykańskie korporacje, tak jak w PRL komuniści podlegli Moskwie, odbierają wolność słowa Polakom i niszczą debatę obywatelską. Jest to całkowicie sprzeczne z demokracją, pluralizmem, tolerancją, prawami obywatelskimi. Wolnością słowa nie może być przywilejem tylko lewicowców, musi być prawem wszystkich, w tym też tych, którzy nie wstydzą się swojej homofobii rozumianej jako odczuwanie awersji do gejowskich zachowań seksualnych.

Jan Bodakowski

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.21 22:20
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Piotrek2020.05.28 10:53
A potem zdziwienie, że Facebook cenzuruje artykuły frondy. Bardzo dobrze, że nie wszędzie leją się bezkarnie nienawiść i pomyje.
XD2020.05.19 9:13
Z przyjemnością zaczęłam korzystać z opcji zgłaszania treści pochwalających nienawiść do drugiego człowieka i społeczny ostracyzm. A to wszystko dzięki wam, Bodakowski! Mylisz własną ocenę i awersję do czegoś, z kamieniem wyrwanym z bruku i lecącym w kierunku pokojowej i całkiem legalnej manifestacji. Uf, demokracja. Czym innym jest własna ocena a czym innym podżeganie i nawoływanie do nienawiści. Jesteś pierwszym generałem Der Stürmer i mam nadzieję, że jak to się wszystko już skończy, dostaniesz to samo co Streicher. A z powodu wolności słowa, na którą się powołujesz Janeczku, właśnie cały batalion dziennikarzy z wieloletnim doświadczeniem opuścił Trójkę w proteście przeciw cenzurze.
Cui caput dolet, omnia membra languent.2020.05.18 17:28
@Albert Dziękuje za diagnozę, diognozę gminnego "doktora frojda". Pozwolę sobie i ja na prezentacje moich, skromnych obserwacji. Biedaczku, jesteś małym, nic nieznaczącym człowieczkiem, ale z potężnym kompleksem niższości. Niczego w życiu nie dokonałeś, zawsze byłeś na czyjeś usługi, na czyjeś rozkazy z tragicznie niskimi zarobkami co z kolei jest powodem twojej chorobliwej zazdrości i pogardy dla tych "z monetą". Dzisiaj męczą cię mizerne zasoby finansowe, ale nie tylko. Samotność, brak znajomych, przyjaciół, życia towarzyskiego - starość. Niewykluczone, że jest to działanie uboczne "Lithium Carbonicum GSK", symptomy na to wskazują. A nie masz "myśli" samobójczych? Z pewnością! Może najzwyczajniej nie masz pieniędzy na wykup przepisanych ci lekarstw. Poproś Caritas o pomoc. Z ciekawości, co to są "felietenami"? Nie wiem, może to chodzi o "felietonami"?
Albert2020.05.19 10:01
"Biedaczku, jesteś małym, nic nieznaczącym człowieczkiem, ale z potężnym kompleksem niższości. Niczego w życiu nie dokonałeś, zawsze byłeś na czyjeś usługi, na czyjeś rozkazy z tragicznie niskimi zarobkami co z kolei jest powodem twojej chorobliwej zazdrości i pogardy dla tych "z monetą"." Nie mierz wszystkich swoją miarą, bo ci szybko jej zabraknie. Nie każdy sprzedaje ziemniaki na targu lub podaje cegły na budowie, jak typowy katopisdzielec twojego pokroju.
Jan Radziszewski 2020.05.18 17:20
+ 10.05.2020r. Godzina @ + Jezus: Dzieci moje umiłowane. + Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. + Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej - wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. ++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty + ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali /żydom) niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. + Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. + Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. + Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. + Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
Felek2020.05.18 16:00
Wcale mnie to nie dziwi. Jestescie wylegarniá fake newsów i absurdów. Nigdy nie napisaliscie chociaz jednego krytycznego slowa na temat partii rzadzacej i jestescie gadzinowka na sznurku Kaczynskiego. Ja czytam Fronde dla zabawy, ale niestety jest duza grupa ludzi ktore to wyrabiaja sobie opinie o swiecie na podstawie tychze wypocin. I to jest troche smieszne ale bardziej straszne.
Jan Radziszewski 2020.05.18 17:22
felku nie wymądrzaj się bo PIEKŁO gore i czeka !! na grzeszników
Nesse2020.05.18 17:32
I na kłamców pseudodziennikarzy z frondy też, jak już mamy być sprawiedliwi.
anonim2020.05.18 16:00
:DDD Dobrze ci to zrobi. Może w końcu za robotę się weźmiesz. Budowy już ruszają pełną parą.
Frondo zupełnie ciebie nie rozumię..2020.05.18 13:44
Będąc osoba publiczna (no niemal) należę do "dziwaków" i NIE mam; ani FB, ani Instagram, ani Twitter, ani kont w GW, ani tu we Frondzie, nigdzie. Mam natomiast kilka kont email (dla rodziny, kumpli, interesu, banków-inwestycji, kont płatnych) oraz Skype, ale przyznaje, że są bywają użyteczne jak ktoś szuka u mnie zatrudnienia. Jako warunek proszę o dostęp FB i Twitter, chcę zobaczyć kim ten/ta ktoś jest. Nie zmuszam, ale to mój warunek. Zainteresowany zatrudnieniem odmawia, żegnamy się. Wszelkie social media to konfesionał kretynów i kretynek nie mam najmniejszej ochoty być częścią tego, ani czasu. Skąd się tutaj wziąłem? Zwykły przypadek. Ale kiedy przeczytałem kilka wpisów, włosy mi się zjeżyły. Publikacja katolicka, prywatna zezwala na takie błoto. Absolutna większość, w sumie to zaledwie kilkunastu chorych psychicznie, ze skóry wręcz wychodzi aby popisać się błotem. Wizyta w "Ciężkie Przypadki Paranoi" Przychodni jest wam zalecana. Frondo zupełnie ciebie nie rozumię, miej odwagę i wyjaśnij.
Albert2020.05.18 14:38
Tak tak, kolejny prawacki fantasta. A raczej ten sam niewykształcony przygłup z kółka różańcowego, co zawsze. Już to widzę, jak to wielce zatrudniasz ludzi panie "rozumię". Chyba do wyprowadzania psa dwa razy dziennie i na tym koniec. O ile w ogóle stać cię na utrzymanie psa.
Cuilibet fatuo placet sua calva.2020.05.18 15:38
Kółka różańcowe, "rekolekcje duchowe" są ze wszechmiar zalecane, nie tylko dla potrzeb duchowych, ale bywa, że i użyteczne, do nawiązywania kontaktów "biznesowych". Ponieważ nigdy nie byłeś uczestnikiem takiego "kółka", nie miałeś potrzeby na "rekolekcje duchowe", nie wiesz ilu ludzi interesu szuka secessus i pociechy duchowej. Takie kontakty są lepsze od partyjek na polach golfowych. Przynajmniej wiadomo z kim się ma do czynienia. A tobie biedaczku szczerze zalecam kontynuowanie przepisanego ci "Lithium" i kwarantannę od "social media". Psy mamy dwa, nie muszą być wyprowadzane bo mają gdzie pobiegać. Ale mamy kogoś kto dba aby nie było "pól minowych" po psach. Nawet do tego bym ciebie nie zatrudnił, nie ten "język".
Albert2020.05.18 16:18
"Kółka różańcowe, "rekolekcje duchowe" są ze wszechmiar zalecane, nie tylko dla potrzeb duchowych, ale bywa, że i użyteczne, do nawiązywania kontaktów "biznesowych". " Bardzo użyteczne. Pozwala w łatwy sposób odseparować upośledzonych intelektualnie od normalnych ludzi. Ktoś chwali się, że uczęszcza na jakieś kółka różańcowe, pielgrzymki, oazy i inne tego typu spędy bezmózgów? Automatycznie klasyfikuję go jako debila, który nie nadaje się do żadnego wymagającego zajęcia. "Ponieważ nigdy nie byłeś uczestnikiem takiego "kółka", nie miałeś potrzeby na "rekolekcje duchowe", nie wiesz ilu ludzi interesu szuka secessus i pociechy duchowej. " Jeśli ktoś nie ogarnia rzeczywistości, to powinien się przejść do psychiatry, a nie do guślarzy i zwykłych oszustów. "Nawet do tego bym ciebie nie zatrudnił, nie ten "język". " Zapomniałem, że to ja się nie potrafię wysłowić po polsku i to ja piszę "rozumię" zamiast "rozumiem". Pomijam także wiele innych kwiatków. Udawaj sobie wielkiego pana wśród podobnych tobie głąbów, ale nie wychylaj się z takimi opowieściami wśród normalnych ludzi. Taka rada na przyszłość palancie.
anonim2020.05.18 17:08
Nie "rozumię" to w jakim języku bo nie rozumiem ...
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.18 13:44
Bodakowski kretynie nie wiesz dlaczego cię banują to się zastanów jeszcze raz i jeszcze jeden i trzeci może za tysięcznym w końcu olśni te obleśną łepetynę....
Anna2020.05.18 13:15
Do czego to doszło - Facebook podstawową życiową potrzebą i prawem człowieka! xD
xxl2020.05.18 13:06
Facebook - cenzura jak za dawnych czasów ?
Maria Blaszczyk2020.05.18 12:58
Zaraz, zaraz.. Mówimy o artykule pochwalającym homofobię. Teraz wyobraźmy sobie, że artykuł tyczyłby się "katolikofobii". "Katolikofobia to naturalna reakcja awersyjna wobec zachowań katolickich, które są szkodliwe dla zdrowia – katolickie zachowania seksualne wiążą się z dużo większym ryzykiem powstania nerwic związanych ze sferą seksualną, są więc zagrożeniem zdrowotnym. Dodatkowo wiele badań nad pedofilią wskazuje na nadreprezentacje księży katolickich wśród sprawców tych odrażających zbrodni." Autor zachwycałby się tym, jak rządy atakują społeczność katolicką, że przedsiębiorcy nie muszą świadczyć usług na ich rzecz, itd... Czy FB powinien pozwalać na linkowanie do takich nienawistnych bzdur? Jest coś takiego jak norma cywilizacyjna. Np. normą cywilizacyjną jest, że nie zgadzamy się na niewolnictwo czy okaleczanie narządów płciowych dziewczynek. Oczywiście, są miejsca na świecie, całkiem liczne, gdzie spore grupy ludzi, na ogół uwikłanych w handel czy wykorzystanie niewolników czy wycinanie dziewczynkom łechtaczek, wciąż tych przeżytków bronią. Ale przecież nie zwracamy na nich uwagi, uznajemy - i słusznie - za relikt mrocznej przeszłości. I dokładnie tak samo jest z homofobią.
Albert2020.05.18 13:11
Niepotrzebnie się rozpisujesz. To portal katolicki, dla katoprawactwa. Oni niczego nie zrozumieją z tego, co napisałaś. Jedyna metoda na to katościerwo, to pała i ͏n͏a͏p͏i͏e͏r͏d͏a͏l͏ać tak długo, aż zmądrzeją. Albo zdechną.
Maria Blaszczyk2020.05.18 13:25
A ja tam wierzę w dialog ;-) W to, że kropla drąży skałę. Że wiele złych rzeczy robimy z braku wiedzy o konsekwencjach naszych działań i wystarczy je poznać, te konsekwencje znaczy, żebyśmy zmienili nasze postępowanie.
anonim2020.05.18 16:13
Dialog z Bodakowskim? On z nikim nie dialoguje, ani się nie liczy. Idzie przez życie, jak walec drogowy.
Albert2020.05.18 17:10
Walec drogowy? Raczej jak drzewo z Tenere.
Maria Blaszczyk2020.05.18 21:47
Nawet z panem Bodakowskim... Wręcz liczę na to, że uda mi się mu pomóc. Ty wiesz, jak trudno musi mu być z takimi przekoaniami żyć?
Contral2020.05.18 12:54
To załóżcie własny portal społecznościowy Szanowni Frondziarze. Wtedy nikt nikogo nie będzie banował. Tyle, że... to mrzonka jak ta o ustroju utopijnym.
Klapaucjusz2020.05.18 12:53
Miłośnikom wolności słowa zawsze pozostaje Fronda. Gdzież indziej można do woli ubliżać innym i popisywać się plugawym słowem, kiepską gramatyką i kulawymi argumentami?
Ed, Edd & Eddie2020.05.18 12:09
Ach, Janku, Janeczku. Stupido, stupido.
ladychapel2020.05.18 12:02
Black is Bad
Klapaucjusz2020.05.18 12:58
"Red is Bad"! I dlatego im wyżej w hierarchii Kościoła Katolickiego, tym więcej czerwieni w ubiorze.
Suweren2020.05.18 14:10
I tak oto zrodził się pomysł na T-shirt.
Polak2020.05.18 11:47
To po co wstępowaliście do Facebooka ? A teraz płaczecie ,że was blokują !!!
bezlitosny internauta2020.05.18 11:46
I prawidłowo. Regularnie zgłaszam.
Torchwood2020.05.18 11:41
Facebook może sobie banować kogo chce - to prywatna firma. Nikt nie broni panu Bodakowskiemu otworzyć sobie własny portal społecznościowy - to, że nikt go nie będzie czytał, to już jego problem. Porównania do wodociągów, kanalizacji, elektrowni, itp nie mają odzwierciedlenia w faktach. Te firmy mają status monopolu i obowiązki z tym związane ze względu na fizyczną infrastrukturę, której używają - nie ma sensu na przykład kładzenie trzech niezależnych sieci kanalizacyjnych na tym samym terenie.
Suweren2020.05.18 11:35
Nie martw się, zawsze na wiocha.pl możesz wrzucić. Tam lubią artykuły z Frondy.
Jan Radziszewski 2020.05.18 11:27
Prezydent Warszawy Trzaskowski Członek Grupy Bilderberg Kandydatem Illuminati i Masonerii na Prezydenta Polski m in brał udział w spotkaniu tej grupy 30 maja 2019 r postawione tam zadanie wywołanie kryzysu Gospodarczego i Ekonomicznego świata - który jakoby ma tzn może jedynie rozwiązać tzw Rząd światowy
Damian2020.05.18 10:48
Ja się nie dziwię Facebookowi. Nie trzeba doktoratu, żeby uświadomić sobie, że to szczujnia, ściek i czarny humor.
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 10:42
Bodakowski! przeczytaj regulamin FB i jak ci nie odpowiada to usuń konto!
Suweren2020.05.18 11:36
No co ty. Bodakowskiemu to konto się należy.
Piotr Nowak2020.05.18 10:33
Jak się wan Bodakowski nie podobają reguły FB, to pozostaje wam wydrukować i przykleić sobie te wypierdy na plecki i popietradalac po wiochach i kościołach - i w ten sposób to rozpowszechniać. :) Ból dvpy Kato talibów którzy czują się zaszczuci bo nie pozwala się im szczuć innych ludzi, jest komicznie uroczy. ♡‿♡
Niejestemrobotem2020.05.18 10:26
Jak sąd uznał, że drukarz może nie drukować plakatów dla LGBT, to Fronda była przeszczęśliwa. Teraz jak Facebook nie zgadza się na publikowanie na nim treści anty-LGBT to już niezadowolenie, że odmówił swoich usług, bo niby monopolista i nie może. Hipokryzja level hard. Typowa moralność Kalego. W sumie w Polsce kościół katolicki ma praktycznie monopol na usługi religijne, to może powinien być zmuszony do udzielania ślubów osobom LGBT?
Albert2020.05.18 10:25
I znów nieustanne żale i narzekania kolejnego katoprawackiego ćwierćinteligenta. Bodakowski, kiedy do ciebie dotrze, że Facebook jest własnością prywatną i z tego względu może sobie banować co tylko chce, kogo tylko chce i dopuszczać takie poglądy, jakie sobie zażyczy? Nie podoba ci się to, to nie korzystaj. I tyle. Wszelkie biadolenia nad cenzurowaniem treści na FB są po prostu dowodem na to, że jesteś po prostu skrajnym przypadkiem katoprawackiego debila. Co zresztą udowadniasz prawie każdym swoim "felietonem". Cudzysłów zamierzony, bo twoje żenujące wysrywy z felietenami niczego wspólnego nie mają.
Nesse2020.05.18 10:25
Z moich obserwacji wynika, że wypowiedzi "internautów o konserwatywnych, katolickich, patriotycznych czy prawicowych" (tak naprawdę lewicowo-socjalistycznych, bo to w większości wyznawcy i czciciele PiSu) to zwykła mowa nienawiści, za którą owszem facebook może i ma prawo zbanować. Powyższy artykuł jest wręcz doskonałym przykładem hipokryzji, a wręcz propagandy. Och, nikt Was nie banuje za poglądy, tylko za jad, szerzenie fałszywych i nawołujących do nienawiści i ostracyzmu informacji. Oby więcej takich banów!
Klejnot Nilu2020.05.18 10:11
Ojej, złe lewackie masony banujo nasze szurskie prawackie wysrywy na PRYWATNYM portalu, chlip chlip, płaku płaku.
ktos2020.06.5 1:41
Bodakowskiego to powinni blokować za samą gebę. albo tylko jako materiał +18
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.18 10:09
A ile razy frondel usuwał mi konta? A ile razy usuwał komentarze? Tylko za inne poglądy, za sarkazm, za żarty. Nigdy nie nawoływałem do przemocy, nie groziłem, ani nawet nie przeklinałem. Równocześnie frądel pozostawia wpisy z groźbami, wulgaryzmami i nawołujące do przemocy. Jak Kuba bogu, tak bóg Kubańczykom.
doradca2020.05.18 12:27
nie rozpłacz się przygłupie. Twój zakłamany bełkot jest typowy dla lewackiego prymitywa.
14/12/192020.05.18 12:44
Doradca diabła czy Kaczyńskiego?
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.18 17:25
A dlaczego zakłamany?
Izydor2020.05.18 10:04
Artykuł pochwala homofobię I przytacza kłamstwa. Proponuje przenieść się na Myspace ewentualnie 4chan.